Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2021, 18:15

Знам, че доста хора карат или са карали и някоя от "грешните" марки и ми е интересно каква е нагласата ни към днешна дата.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 19 Яну 2021, 18:21

madafaka_donkele написа:Знам, че доста хора карат или са карали и някоя от "грешните" марки и ми е интересно каква е нагласата ни към днешна дата.


Пропуснал си Дачия и анкетата ти е компрометирана.

Сериозно. Днес всичко в пластик гарбидж. Разликата е само в емблемата. Имаш ли пари, взимай ново и щом изтече гарацията сменяй. Нямаш ли кинти, нещо с минимум електроника.

Лично мнение :OT:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Don_Diego » 19 Яну 2021, 18:24

Гласувах за Шкода КамИк :lol:
Приятел наскоро взе такава, набухана с екстри до безобразие и е чудесна градска количка. Отделно Шкода дават хубави оферти, особено за коли на склад.
Компактен е и ще се паркира лесно в центъра, висок е и трудно ще изчезне в софийските дупки
Мегана май също е окей, но той пък само в RS изпълнение прилича на нещо... :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 19 Яну 2021, 18:26

За тия дето ще пишем ''Друго'', дай някакъв ориентир за бюджет?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Вуйчо » 19 Яну 2021, 18:38

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:24, променена общо 1 път
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Mollov » 19 Яну 2021, 18:40

Вуйчо написа:Бюджет? Защото от нова шкода струваща 50 бона, до 25 годишна Е39 (има и по един бон) някак си е несериозно.


Ей за туй говорим :D Избралите "Друго" ще са МНОГО ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от barty » 19 Яну 2021, 18:59

За тЕя пари F10 :mhihi:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от In_Memoriam » 19 Яну 2021, 19:10

E39 e отговорът независимо от бюджета :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2021, 19:21

BMW_POWER написа:Пропуснал си Дачия и анкетата ти е компрометирана.


Сандерото е Дачия :mhihi:

Вуйчо написа:Какви нужди трябва да покрие автомобила?


Па написал съм го - Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Вуйчо написа:Бюджет?


Сандерото е 26-27к, по-евтино ставащо за нещо возило не видях. Всички други нови са с по-около 5-6к едно над друго, като най-скъпото е фаувето 43-45к. Не, че виждам нещо съществено различно във фаувето, че да си заслужава почти двойните пари отгоре :dunno:

Вуйчо написа:Защото от нова шкода струваща 50 бона, до 25 годишна Е39 (има и по един бон) някак си е несериозно.


По-скоро е "ше продължаваш ли да наливаш в 21г. е39 или ше се метнеш на нещо чисто ново" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от acho.rs » 19 Яну 2021, 19:26

Чисто нова базова Октавия с най-слабият мотор с който може да се върже ДСГ. И най-слабите мотори си вървят доволно, кутията е супер и като цяло колата е мега практична. Като започнеш обаче да украсяваш става прекалено скъпа. Ако не са отстъпки от дилъри цената лесно минава 60к лв, което е абсурдно много за голям голф.
Рено Меган е опция, но са малки - трябва да се търси комби, а това са едни +5000лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от TNT » 19 Яну 2021, 19:42

madafaka_donkele написа:
Вуйчо написа:Защото от нова шкода струваща 50 бона, до 25 годишна Е39 (има и по един бон) някак си е несериозно.


По-скоро е "ше продължаваш ли да наливаш в 21г. е39 или ше се метнеш на нещо чисто ново" :mhihi:

Да ти кажа се накарах на служебни нови кенефи Хюндайчета, Фордчета и т.н. Нямах търпение след работа да си намеря причина да отида до магазина с 39-ката, за да се кача в кола. Иначе съм смятал, че разходите наистина са на кантар с по-базова нова Сандеро. Засега предпочитам да карам кола и следващата вероятно пак ще е кола, а не нов кош. Щото за нова кола си трябва бая кеш :wave: А колко е градска кола Е39-ката... годината ми стартира като един с градска кола спря в мен. Той е тоталка, мен ме боля врата 1 седмица, колата и нея за толкова я оправих. Даже се вписах и в парата от застрахователите. По-малка кола - да, по-лека надали бих си взел.

Разбирам те, щото сега крушката те е изнервила и е поредната малка тъпотия, която създава проблем :lol: На мен предпразнично ми спука маркуч за течност за чистачки преди ~1000км пътувания. Тези малки неща постоянно дразнят, но повече би ме дразнело да карам малък кенеф, на който единствения плюс му е на акумулатора :wave: Докато данъчно/застрахователно са нещата като в момента, няма да избера по-новия малък кош. За мен си поне го разбрах по по-лесният начин - със служебни коли.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2021, 19:44

acho.rs написа:Меган е опция, но са малки


Малки откъм багажник? Щото седнах и на ширина и височина до тавана ми е еднакво, да не кажа една идея по-голямо от Е39-ката.

TNT написа:за нова кола си трябва бая кеш


Не виждам смисъл да се набива кеш за каквато и да е кола. По спомен - около 3к първоначална вноска и 60 вноски по около 400лв. е сандерото. Оскъпява се с около 1500лв. за 5г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от nxn » 19 Яну 2021, 19:52

Ако гледаш т-рок, за по 35-40 има т-крос, който е същия като размер, тестови на под 5к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2021, 20:05

nxn написа:Ако гледаш т-рок, за по 35-40 има т-крос, който е същия като размер, тестови на под 5к км.


Различни платформи и размери ги пишат. Т-крос, камик-а, скАла-та и ауди а1 са на една платформа, карок-а, джетата, т-крос-а са на друга платформа. Т-кроса е 1,76 широк, т-рок-а 1,82. Интересното е, че карока е по-скъп от т-кроса :mhihi: Всъщност шкодите, така като гледам вече са почти на същите цени, като фауветата :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от TNT » 19 Яну 2021, 20:09

madafaka_donkele написа:
TNT написа:за нова кола си трябва бая кеш


Не виждам смисъл да се набива кеш за каквато и да е кола. По спомен - около 3к първоначална вноска и 60 вноски по около 400лв. е сандерото. Оскъпява се с около 1500лв. за 5г.

Да, нещо такова. Губиш от доста по-високо каско, но разликата от по-малък разход на гориво и липса на ремонти е голяма. Тука не застраховаш Е39 за 5000лв, а нова кола за 27к :yes: Карал съм по 300км на ден с Хюндай и20, което е по-добре от Дачията. Не искам пак такава кола :lol: Вече има Октавия, Мондео и т.н. Там е по-друго, но и цената е друга. Ама и колко да е друго... Белград - София съм правил с Пежо 508. Е39-ката е много по-стабилна и приятна. За мен съм си преценил, че Дачията няма да ми създаде и 1/10 от усмивките с 39-ката :wave:

Сега, ако сметката е Ф10 или нов Супърб.... вече е по-различно.

Пробвай да вземеш някой демо-автомобил за НЯКОЛКО ДНИ, да си прецениш. Ако те кефи, гледаш най-добрата оферта и скачаш :yes: Струва ми се обаче, че вече си решил резултата от анкетата за теб и само гледаш кое да вземеш.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook