Чисто нова или стара кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кое бихте избрали за градска ежедневка?

Чисто ново Sandero Stepway
11
6%
Чисто ново Renault Megane
9
5%
Чисто новa Skoda Scala
6
3%
Чисто новa Skoda Kamiq
17
10%
Чисто нов VW T-Roc
16
9%
Е39
39
22%
Друго
60
34%
Нито едно
19
11%
 
Общо гласове : 177
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от grkv » 05 Яну 2022, 14:59

Да, тая беше 6 и нещо евра в Италия.
На един оунър от нова, позапусната отвътре, пикаещи дюзи и спряна в паркинг колче с щети отпред.
След бояджии, дюзи, вериги и подновяване на всичко тръгнало беше към 17-18 тотала. :roll:
''Напред'' съм 60к безпроблемно каране засега. Ще видим още колко...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от 3186 » 05 Яну 2022, 16:29

Моджо написа:
3186 написа:
Моджо написа:4-то ТО след няколко дни. Км-90 000. Проблеми-0. Упс, излъгах. Горя ми предпазителя на запалката.
Па нека е кошник и не е кола.

А колко се е обезценила и за колко години, съдейки по сходните обяви в мобайла примерно? Не в проценти...в гущери :yes:


Че какво ме интересува колко се е обезценила. Да не съм я купувал с цел продажба.

Мен ме интересува. Нямам неограничен бюджет. Тъста си взе голф 2016 чисто нов за около 40к. Само 3 години по-късно подобни струваха по 20-23. Ако не бяха проблемите с доставките на нови, щеше да е още надолу. А тия приказки за обезценяване на нова кола с 10% за няколко години даже не искам да ги коментирам… Сигурно и аз на тези години бих търсил надеждността на първо място, кой знае.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 05 Яну 2022, 16:41

Ми отвори си мобилето, търси фабия, бензинова от 2017 насам и гледай цени. Даже 2018 щото моята е произведена края на 2017 и купена януари 2018.
2017 започваха от 21 000, даже 19 и нещо имаше чисто гола, до към 30 и няколко за комби с всички екстри.

А това подобни, нов внос.селед три години на половин цена..да, добре.
Търсил съм много пъти през годините бюджетен автомобил на 3-4 години и под 100 000 км..на половин цена - Еми нема.
Ако има такива то те не са бюджетни. Имаше назад примери с бмв-та.
ПП Ето на жената Сеата изгоре моторчето на парното оня ден. Колата и трябва всеки ден. И ся заради тая повреда не може да се кара. Не щото е студено, а щото сутрин не моеш да видиш нищо. И ко праиме? Даже сервиз не мога да найда да го смени. Сите след неколко дена, евентуално.
Добре че има резервни возила за такива случаи.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Моджо » 22 Юни 2022, 15:54

Изображение

Проблеми дотука - 0.
Между другото си намерих офертата ....

Тогава
https://az749841.vo.msecnd.net/sitesbgb ... 03929b.pdf

Сега
https://www.skoda-auto.bg/_doc/54a319eb ... f142387023

10 000 лв разлика, добре е :))

Демек ся мога да я продам за около 17-18000 и да дойде първа вноска, разликата на лизинг...и пак с нова кола и така до края на света.
Може би да я замия малко преди това и да си оправя дупката на задната броня :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от peshehodetz » 24 Юни 2022, 22:29

Моджо написа:
10 000 лв разлика, добре е :))

Демек ся мога да я продам за около 17-18000 и да дойде първа вноска, разликата на лизинг...и пак с нова кола и така до края на света.



Who cares ? :lol: :) :D
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Варна

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от mnh » 07 Юли 2022, 21:34

Колеги, КИА предлагат 7г пълна гаранция на автомобилите си- кола купена нова от Германия, важи ли й гаранцията пред българските дилъри ако продължава да се обслужва според предписанията?
Не че нова киа е без пари в Дойчланд, но има по - голям избор и евнтуално кола в наличност - тук доставката е до 6месеца(уж)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Don_Diego » 08 Юли 2022, 7:33

Не би трябвало да имаш проблеми, но все пак сме в България и всичко е възможно :bchug:

С Мерцедес съм имал случка да попада моята кола в сервизна акция за смяна на шофьорска седалка и предпазен колан към нея и тук да ми откажат смяната защото според тях не попада. Като върнах колата 6 месеца по-късно в Щургард ме питаха защо не съм го направил :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от mr_petroff » 09 Юли 2022, 7:26

mnh написа:Колеги, КИА предлагат 7г пълна гаранция на автомобилите си- кола купена нова от Германия, важи ли й гаранцията пред българските дилъри ако продължава да се обслужва според предписанията?
Не че нова киа е без пари в Дойчланд, но има по - голям избор и евнтуално кола в наличност - тук доставката е до 6месеца(уж)

При мен си имаше гаранция , но става дума за Хюндай закупен от Австрия , но дилърът е друг.И гаранцията беше 5 години.Само че не съм се възползвал , защото не е имало причина.Не знам при някакви претенции , дали нямаше да има драми...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 4:11

BMW_POWER написа:
acho.rs написа:
alx написа:...

Нещо ставаш, като колегата ти от Канада. :conf:


Това го приемам като комплимент. БЛАГОДАРЯ :bchug:

sub_eleven написа:Alx ти заплю сузукито и мицубишито, а това са ми градската и извънградската кола, направо ме уби. ;) :mhihi:


Сузуки се изнесоха от американския пазар като цяло. Митсубиши спират модели в Европа. Тук вече няколко месеца ни заливат с оферти. Сега погледнах. Преди OUTLANDER беше с пет, сега е с 6К отстъпка :shock: Другите модели по-малко. Аз гледам само SUV.

https://www.donnellymitsubishi.ca/new/v ... 111075.htm

Не гледайте американския пазар. Двата с европейския нямат нищо общо. Качеството на изработката също е много различна. Кола сглобена в Мексико и такава, сглобена в Германия. Няма никаква база за сравнение.

Всичко е според зависи, що се отнася до "Нова - стара". Въпрос на възможности, приоритети, възраст, опит и т.н. Ингвар Кампрад до последно караше 20 годишна кола.

Един обича да си рови по колата, друг иска да я хвърли в сервиза и да не се занимава с глупости. За всичко си има хора.

Бях пуснал тема миналата година. Стигнах до извода, японка на около 4 години, по възможност под 100К км. Ще гледам да е 2017-18. Чакам още малко да им паднат цените. Неубиваема кола.


Понеже колегите ми ядоха дъртия г*з, искам да кажа какво стана. Купих РАВ4, призведен юни 2018 на 60К км. Цената не е от значение. Продадох бабето (КИА-та, която купих 2015г) и с него си покрих 15% от стойността на "новата" кола.
Лихвите в момента са такива, че ако вземете 30К на изплащаме за 72 месеца, месечната ви вноска ще гони 700 кинта. Като това е фиксиран процент и не се намалява, при намляване на ОЛП. Връщаме се в годините преди 2008.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от 3186 » 25 Фев 2023, 7:45

При намаляване на ОЛП не можеш да рефинансираш с друг кредит?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Фев 2023, 9:57

А какво ще стане ако си купиш някаква кола в кеш? В смисъл дори по-скромна. Освен малко повечето пари за ремонти, които ще отделиш.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alekangg » 25 Фев 2023, 10:10

Който има мерак за нова и не го интересува от цената или лихвата ще плаща, винаги е било така.

Щяла да стане двойна, ами какво от това, плаща Х пари и не го интересува нищо.

Да казваме ли, че няма кредитна карта с под 20% годишна лихва и много хора си ги държат на 0 или там някъде и цял живот си плащат минималната сума.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2023, 12:03

Маверик, имал съм две "скромни" коли. За първата още ме е яд и съм сигурен, че оня арабин продължава да си я кара. Втората беше Елантра на жената. Два пъти я рових от снега да излезе и оттогава само SUV. Три години Санта Фе, от есента на 2015 Спортидж и сега РАВ4. Каква скромна кола и с какви ремонти? Механиците тук бачкат на $100+/час труд. И винаги те товарят. Ще ти дам пример от последната седмица. В събота жената излиза по пазар и се видяла с колежки. Аз се събудих и гледам съобщение "Обади ми се веднага, щом го видиш". И аз така :cop: :cop: :cop: Минала сутринта през магазина. Паркингът е на пет етажа и се слиза по рампа. Все направо и долу правиш завой на 180 градуса. Каза, че едвам е спряла. Кракът и се оказал "къс". Замина си идин от металните маркучи на спирачната система. Няма да ти казавам, за колко време се прави. Обаче механикът ми звъни и вика "Има проблем". Не могат да обезвъздушат системата. Оттам ми намериха износени накладки и ме натовариха и с пълен комплект дискове и накладки. Преди две седмици алтернатор $490, в понеделник $1500 за спирачки и ... колата от снощи има нов собственик. Тук законите са малко шантави. Ако имаш тежък инцидент, застрахователите започват да ровят досието на колата и да и гледат кой, кога и какво е правил. Сменил си си сам накладките. Ако не си механик, не си оторизиран да го правиш и създаваш предпоставки за инцидент. Станал такъв, гуд лък. Никой няма да ти плати нищо. Или пък да ти намерят износени накладки под (не помня колко като цифра) процента. Забрави за обезщетение. Поддържката на нова кола са едни $1К на година. Моето бабЕ ме вкара с $2К за 10 дни. Е няма как да остане. Имай впредвид, че аз както колегата от съседната тема, не правя компромиси с колата. Купувам най-доброто и винаги ново. Е, разни странични части са от моргата. Оттам си взех амортисьорчета за задната врата, пълен комплект релета и бушони, теглич, протектор за предния капак. По обява купих втория комплект джанти за зимните гуми. Но по окачване и т.н., само ново и с гаранция. Механикът ми в Монреал (Господ здраве да му дава) ми взима смешни пари за труд, не ме цака за пълното време и ми дава частите по доставна цена. Аз съм му пациент от 2008 и смело мога да кажа, че сме приятели. Последно ми намери комплект нови фарове за общо $200, като халогените са в цената. Такива цифри по Света няма. Тук на село сексът започва още с влизането в двора на сервиза ....
Писал съм и друг път, че тук полицаите не са опасни. Застрахователите са тези, които дерат кожи. Декларирах, че ще караме "новата" със зимни гуми. Понеже дойде със "всесезонни", в четвъртък купих по обява 4 гуми с джанти. Мишелинки, читави за поне две зими. $280 кеш. Една нова метална джанта струва $100. А аз взех четири.
Та с две думи, тук понятието "малки ремонти" има много разтегливо съдържание. За БМВ мога да ти кажа, че трицифрен ремонт няма. Освен някоя крушка или счупена пластмасова щипка. На колега за ремонт на спирачки му бяха искали $4500 (за Х1). Това по негови думи.
Баси и писането :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от Leon » 02 Мар 2023, 14:34

Те затова често ги пишат тотал с видимо малки щети, цените на части и труд, ако се спазват всички изисквания правят ремонтите безсмислени.
Never mistake motion for action...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Чисто нова или стара кола?

Мнение от alx » 02 Мар 2023, 16:11

Leon написа:Те затова често ги пишат тотал с видимо малки щети, цените на части и труд, ако се спазват всички изисквания правят ремонтите безсмислени.


Бе да ти кажа ходил съм на доста огледи на скъпи тоталки за приятели и рядко ще намериш далавера… по евтините коли има хубави оферти но една примиум марка ако е отписана от застрахователите- обикновено не е оферта да се прави.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook