Какво сте постигнали дотук в живота?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от c04 » 16 Яну 2021, 22:33

Borymeckata написа:
drifty написа:А всъщност като осиновиш дете, не е ли като твое и след 18? Не съм разучавал въпроса, но ме хвърли в тъча с това?

Като осиновиш дете, си е твое до последно - имаш решение на съда, издават му нови документи, взима твоята фамилия, ползваш данъчни облекчения, наследява те като пукнеш... Пълна програма.

С какво съм те хвърлил в тъча? Или не беше към мен това? :dunno: :dunno:

То има и 2 вида осиновяване де. Иначе и според мен това си е постижение.
Bogat-Beden написа:
Витанов написа:..
За тебе не знам, но от мненията ти личи, че вашите са отгледали смислен човек. :bchug:

И аз това си помислих, а оттам нататък колко пари имаш или нямаш не е толкова важно. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Витанов » 16 Яну 2021, 22:47

drifty - С външни топлоизолации се занимавам и все още съм в Гърция, просто мнооооого работа ми се отвори последните 10г. и сега още повече... Както и да е мисля 21ва да ми е посленда зад граница и ако изляза някога то ще е само за почивка. Нека младите се бъхтят навън.. :mhihi:

alx - Благодаря за мнението колега, оценявам го!

Bogat-Beden - Темата ти е много хубава и смислена и всеки човек може да се замисли какво е или не е постигнал в живота. За мен няма по-голям успех от здравото и сплотено семейство с добре възпитани деца. Благодаря ти за мнението, оценявам го! :bchug:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Borymeckata » 17 Яну 2021, 10:09

drifty написа:Обърках се дали си приемен родител или осиновител. Щото на няколко места си споменавал, че си осиновил, а по-горе написа, че е при приемни родители детето стои до 18, та се обърках кой е случаят при теб.

За да не пълним хубавата тема с глупости - Преди 3 години осиновихме един дивак, ние с жената бяхме на 50, а той - на 10. Говоря за пълно осиновяване... Оттогава се борим да го възпитаме и май имаме някакъв успех... :mhihi: :mhihi:

Приемните родители гледат деца срещу заплащане. Аз никога не бил се захванал с такъв "бизнес"... Интересна подробност: ако приемно семейство реши да осинови гледаното от него дете, минава през абсолютно същата процедура, както и всеки друг.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от barty » 17 Яну 2021, 10:26

Правиш деца, отглеждаш ги като писани яйца, храниш, обличаш, образоваш и накрая ти кажат " Ти на мен не ми обяснявай", " Тъпанар", " Идиот".... тъжна истина в някои случаи а накрая за имоти става панаир :cry:

Всичко това е пред очите ми.....
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Bogat-Beden » 17 Яну 2021, 11:00

barty написа:Правиш деца, отглеждаш ги като писани яйца, храниш, обличаш, образоваш и накрая ти кажат " Ти на мен не ми обяснявай", " Тъпанар", " Идиот".... тъжна истина в някои случаи а накрая за имоти става панаир :cry:

Всичко това е пред очите ми.....
Нямам деца и не знам дали мога да се изказвам, ама не е ли в по-голяма степен вина и на родителя в случая?
А материализмът си е вид духовна мизерия (не съм фен на аскетизма или тоталното отричане на $, да не ме разберете погрешно..)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от blacksapphire » 17 Яну 2021, 14:23

Усещането за успех е прекалено индивидуално, за да се вписва в някакви общоприети норми. Влияние оказват семейство, възпитание, манталитет, религия... и къде си се пръкнал по света. Ако приемем, че семейството е основната клетка на здравото общество - повечето от вас сигурно са прави, че най-много се гордеят с това. Но не и механичното възпроизводство. Понякога и комбинацията от гени може да не се е получила сполучливо въпреки последващите усилия. :mhihi:

Материалното трябва да е дотолкова фактор, че да имаш време за усъвършенстване без да се налага да мислиш за битовизми. Успехът е напълно безсмислен, ако няма с кого да го споделиш. Дали си полезен по някакъв начин за обществото и ще оставиш ли някаква следа - по нашите географски ширини по-скоро ще ти теглят една сочна и ще ти завидят.

В такива шашави години като последната, а вероятно и следващите, излизат всички кирливи ризи на едно обещство, което върви на самотек последните 30г. На кого може да разчиташ, има ли кой да ти помогне като се забатачат нещата.

Последната житейска ситуация, с която ме сблъска животът - внук отпуска кредит на баба си с 30% лихва при забава с цел да и вземе апартамента. ХвалА такива семейни отношения.

Помагайте си и правете добро без да афиширате. Рано или късно съдбата ще ви се отблагодари.

Аз спя спокойно, ставам без будилник, никога не съм вземал пари на заем, нямам шефове. Най-важното нещо, което ме е движило напред, винаги е била подкрепата от близките ми. Резултатите идват сами.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Jordana » 17 Яну 2021, 14:49

Аз не мисля че нещо се променя по отношение на критериите . От как свят светува това са доминантност , размножаване , пари /ресурси . Нищо друго няма значение за хората , това са инстикти заложени на генетично ниво в човешкия мозък .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от drifty » 17 Яну 2021, 15:12

Чудя се дали има родове, в които не стават панаири за имоти като дойде време за наследства.

В нашия род вече започнаха и тия неща. Ако паднеш до там да си цакаш най-близките за имоти, то не може да се каже, че си успял. По-лошото е, че често не е и от нужда, а от алчност.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от BMW_POWER » 17 Яну 2021, 16:42

drifty написа:Чудя се дали има родове, в които не стават панаири за имоти като дойде време за наследства.

В нашия род вече започнаха и тия неща. Ако паднеш до там да си цакаш най-близките за имоти, то не може да се каже, че си успял. По-лошото е, че често не е и от нужда, а от алчност.


Питай ме :ok: Затова и по-горе споменах за тия, дет са ме създали. Споменах и как са ме научили какъв да не бъда. Накратко. След Демокрацията и двамата ги съкратиха. Дъщеря им редовна студентка. Три години съм ги носил на гръб. Плащане от-до. Включително и разни безумни строителни планове в провинцията (къщата на дядо ми, за която после други панаири). Накрая те прехвърлиха всичко на дъщеря си. Реално наследство съм получил един среден пръст. Затова и спрях всякаква комуникация с тях преди 20 години, не съм ги виждал (бяхме заедно на рожден ден на роднина) от 15 години. Преди 6-7 години бях на погребение в София и им чух гласовете зад мен. Не направиха опит за комуникация с мен (толкова и им пука), също и аз. Ще уточня. Скарахме се не за имот, а че не приеха съпругата ми. Отделно ми заявиха разно кофти неща, от типа "В моят дом...". Показаха ми, че съм гостенин. Тези хора съм им плащал всички сметки (включително че и дъщеря им и зет им живяха там дълги години) между 1987 и 2001. Те не са платили нищо за ток, телефон, парно, кабелна. Та така :ok: Научиха ме, да не си деля децата. Затова и го повтарям на всички. Добри, палави, каквито и да са, не ги делете. Постиженията ми са навсякъде около мен. Никой не може да ми почука на вратата с думите "Ти ми дължиш нещо". :ok: Всичко което сме постигнали, което имаме, което сме преживяли, посетили видяли, всичко сме си аз и женицата.
В бачкането съм си създал име. В града също. Може да идете в кметството (в един от отделите естествено), съда (не в наказателната част :mrgreen: ), достатъчно е да споменете фамилията ми, всички ме знаят. На шестия месец след започване на работа в нов град и кучетата спряха да ме лаят. Бях споменал в друга тема. Ние сме пет човека в града. Аз нося около 45-50% от постъпленията на нашия екип. Затова и като стана кризата другите четири ги пратиха почивка, аз останах сам. Три месеца по-късно върнаха двама, защото вечер не мога да работя. Забраниха ни овър тайма. Правя всичко, което каже жената и семейството ми е здраво. Какво ми трябва повече?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от sub_eleven » 17 Яну 2021, 16:47

drifty написа:Чудя се дали има родове, в които не стават панаири за имоти като дойде време за наследства..

Има, бедните родове дето нямат почти нищо за наследство. Те си запазват отношенията.

Има и родители, които делят не по равно ами уж за който имал повече нужда, бил и той някой абсолютен мързеливец. И според мен децата трябва да са абсолютно по равно.

Според мен е много важно човек да си направи завещание и да раздели всичко на ранен етап, както и да оповести делението да свикват от рано и всеки да знае кое е негово. Това е начинът да не се карат надолу по веригата и да им спасиш отношенията. Моите като станат на 18(да са малко адекватни поне), ще разделя каквото имам и всеки ще знае, кое ще е негово.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от Витанов » 17 Яну 2021, 17:04

sub_eleven написа:Според мен е много важно човек да си направи завещание и да раздели всичко на ранен етап, както и да оповести делението да свикват от рано и всеки да знае кое е негово. Това е начинът да не се карат надолу по веригата и да им спасиш отношенията. Моите като станат на 18(да са малко адекватни поне), ще разделя каквото имам и всеки ще знае, кое ще е негово.


Това е строго индивидуално и много зависи от децата. В някои случаи е грешно, а в други правилно. Понеже много добра моя приятелка така раздели между двамата си сина имотите и сега е почти на пътя. Едвали не я отписаха жената, а тя няма и 60г. :shock: А иначе докато им помагаше и пращаше пари всеки месец и имотите бяха да нейно име всичко беше Ок, маме това маме онова.. Отделно когато знаят кое за кого е може още по-рано да се карат и да казват "това е мое, онова за теб.." В смисъл ти трябва да си прецениш децата и да действаш. Според мен, според мен казвам понеже имоти НЯМА как да се разделят никога по-равно е най-добре и честно всичко да е 50/50. Защото в случай, че се сдрапат винаги могат да продадат имотите и да си разделят всичко по равно, иначе няма как да стане и почти винаги единия ще се чувства преебан! Ако обаче се разбират винаго могат да си ги "поделят" помежду си без да прехвърлят нищо, а просто да ги ползват така както са.
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2021, 18:10

sub_eleven написа:
drifty написа:Чудя се дали има родове, в които не стават панаири за имоти като дойде време за наследства..

Има, бедните родове дето нямат почти нищо за наследство. Те си запазват отношенията.

Има и родители, които делят не по равно ами уж за който имал повече нужда, бил и той някой абсолютен мързеливец. И според мен децата трябва да са абсолютно по равно.

Според мен е много важно човек да си направи завещание и да раздели всичко на ранен етап, както и да оповести делението да свикват от рано и всеки да знае кое е негово. Това е начинът да не се карат надолу по веригата и да им спасиш отношенията. Моите като станат на 18(да са малко адекватни поне), ще разделя каквото имам и всеки ще знае, кое ще е негово.


Едно време на раждането правеха вноска за кола-Лада. Сега преди 18 год трябвало да е ясно завещанието... цял живот по-скоро половин живот работят родителите в името на децата българите и след това много от тях са на улицата или не погледнати, уникална философия има средно статистическия българин.

Изобщо у нас всичко е по правила, трябва да се ожени, да има абитуриентски, да има сватба, да има кръщене, да има имот за детето и т.н. и на 60+ родителя да си мре, ако може да не пречи на дИтето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от sub_eleven » 17 Яну 2021, 18:33

За мен това е начина да нямат конфликти по между си. От рано да си знаят. И ако се сърдят, да се сърдят на мен.

Аз така съм си решил, вие направете по друг начин.

Да оставиш всичко да е 50/50 означава съдът да го дели и пад да има недоволни, или да го продават веднага. Също варианти единият да иска да продава, другият да не иска и да бъде изнудван да изплати другата 1/2ра. Всякакви простотии. Виждал съм имоти в съсобственост как никой не пипа нищо по поддръжката, да не се мине случайно. Други да пустеят, защото така и не могат да се разделят като хората.

Затова всеки да си знае какво е негово и да си го стопанисва.

alekangg написа: половин живот работят родителите в името на децата българите и след това много от тях са на улицата или не погледнати, уникална философия има средно статистическия българин.
.

А кво, да ти се мазнят цял живот заради наследството и да лицемерничат, това ли предпочиташ?
Ако са такава стока, да ти се махат от главата по-рано.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2021, 18:54

Ако на теб ти се мазнят докато са ученици съжалявам, нали до 18 год докато станат ще гледаш всичко да е разделено и ти да си ходиш където намериш.

На 60 си купи гроб, ако не си го направил, че не се знае какво ще стане,

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Какво сте постигнали дотук в живота?

Мнение от E34 » 17 Яну 2021, 19:30

Леле темата е много яка! Браво на Рики е Повери, без да иска уцели много тънък момент от манталитета на Ганчо! Дотук двама души се изложиха тотално без да се усетят :mrgreen: Единия капитан Америка олекна тотално с лъжите си, а другия към когото имам някакво уважение се надявам да се усети и някак си да се коригира, но едва ли. А като се има впредвид, че още не са набрали инерция други герои малиииииии тва ше е темата на тримесечието :lalala:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook