Повреда на наказателен паркинг / паяк

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Яну 2021, 22:55

Ами тука явно не го бяха научили тоя трик и не можеха. :mhihi:

ivan_petkov написа:На един приятел колата така му я бяха ударили странично със скобите , че гледай ония нагло казват “ не сме ние и нищо няма да платим ...” :dummy: . Да ама нашия решил да си отмъсти :mhihi: , не знам как успя да им спука двете предни гуми на паяка , докато ония били на обяд ... :D

За 2020 паяка тука реши да го взема един познат, дясната ръка на Злати баретата, направо взе камиона на предишния собственик, обаче кметицата реши, че яма да го дава на мутри и проведе конкурс на който си го даде там на едни други, макар и те да не бяха много честни. Паякът обаче не можа да тръгне защото дни преди да започне да работи, някой го подпалил и изгоря. За цяла година никой не посмя да иска да пуска нов паяк, а и кметицата не пусна нов конкурс. :mhihi: Това в реда на мисли, че не знаеш как едни гуми могат да се спукат...

Иначе се сещам за една простотия, първи мой братовчед спира на парко място на Уникредит Булбанк, както всеки път. Те имат две места, очертани и т.н.
Излиза след 10 мин. от банката и колата му я няма. Оказва се, че банката спряла да плаща за две места на общината и оставила само едно, понеже нещо не се разбрали, но очертанията си стоят. И ония знаят това и се възползват и само правят курс от там до паркинга и обратно, а хората си продължават да спират и беше голяма простотия. Спираш уж пред банка, а излизаш и хем ти няма колата, хем 50 кинта назад, хем по 2лв. на всеки час. :banghead:
Някои, които бачкаха на паяка се махнаха точно поради такива простотии, понеже често и хората са прави и се карат с тях, застават пред паяка, викат полиция, разправии, всякакви тъпотии. Накрая вече бяха останали само ММА-ци на тоя паяк или поне такива, които дават вид на такива, че да има по-малко разправии, макар пак да имаше.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от steeN » 05 Яну 2021, 0:21

Top Gun Maverick написа: Паякът обаче не можа да тръгне защото дни преди да започне да работи, някой го подпалил и изгоря.


Не знам колко от това са изсмилици, ама е основната причина поради, която не бих живял в малко населено място (в Бг поне). Всеки се мисли за цар на село и такива изпълнения са нещо нормално.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BMW_POWER » 05 Яну 2021, 5:17

steeN написа:
Top Gun Maverick написа: Паякът обаче не можа да тръгне защото дни преди да започне да работи, някой го подпалил и изгоря.


Не знам колко от това са изсмилици, ама е основната причина поради, която не бих живял в малко населено място (в Бг поне). Всеки се мисли за цар на село и такива изпълнения са нещо нормално.


Малко опит оттам, дето царе няма. Хюндай Аксент. С някаква повреда. Под двигателя наврени две гуми и трупчета. Предните гуми във въздуха. Паркирана "с муцуната" напред. Тоунгът не може да я издърпа назад. Ето го камиона (примерен е, фирмата е същата)

Изображение

Връща назад под остър ъгъл, за да докара стрелата над капака на двигателя. Пусна въжето и върза двата носача с куки. Представете си какво става с капак, броня, пластмаси. Вдигна я леко и се оказа, че хидравликата не работи. Но махна гумите и освободи колата. Оттам теглене настрани под ъгъл. Едната предна гума прескочи тротоара и се заклини. Оня с газ изкара колата обратно на асфалта. Отпред леш ... Обърна се, върза колата и я откара. Жал ми стана.

А как ги вадят от подземни паркинги ... връзва и тегли по 10-15м. Черни ивици по пода ... 4х4, 8х8, не им пука.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от turieca » 05 Яну 2021, 8:03

steeN написа:
Top Gun Maverick написа: Паякът обаче не можа да тръгне защото дни преди да започне да работи, някой го подпалил и изгоря.


Не знам колко от това са изсмилици, ама е основната причина поради, която не бих живял в малко населено място (в Бг поне). Всеки се мисли за цар на село и такива изпълнения са нещо нормално.


За съжаление нищо от това не е измислица.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от kiko » 05 Яну 2021, 9:42

steeN написа:
Top Gun Maverick написа:Те обикновено вдигат без да им пука за колата, паркирай другия път почти залепен до бордюра, може пак да отнесеш глоба, ама няма да ти я вдигнат.


Просто ти я издърпват и я вдигат. Как не умря този мит пък за 20 години :lol:

Как ще я издърпат,чуваш ли се какво говориш? :shock: викат скобарката и готово

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от mirko0 » 05 Яну 2021, 10:06

Не е невъзможно да се осъдят, но ще е трудно. Нека в сервиза направят нещо като протокол за това, което са установили. От там насетне свидели, експертиза /около 300 лв. е/ и на каквото даде вяра съдът. Имайте предвид че в съдебно заседане малко по - трудно се лъже и ако се извикат и тези, които са вдигали колата, може и да си кажат какво е станало. Все пак се носи наказателна отговорност. Не съм запознат какви зписи се правят когато се вдига кола, но те трябва бързо да се изискат, защото после ще се оправдаят, че ги пазят примерно 1 месец. Другото, което се сещам е да се пусне сигнал в прокуратурата за увреждане на имуществото. Малко вероятно е, но все пак може да се задействат и да прегледат камрите в района. Това поне е безплатно, ако си го вършиш сам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от steeN » 05 Яну 2021, 10:11

kiko написа:...


Закачат двете външни гуми само и издърпват колата докато се освободи място. Пробвай и ще разбереш как става на живо :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2021, 10:17

Не е измислица Стийн, както ти каза и колегата, той също е от тук. Щом го пиша, значи го знам, а дори и с някои подробности, но няма как да ги споделя. Не си мисли обаче, че като си в София и нещата не стоят така. Просто не си настъпил интереса на подобен неподходящ човек за да го усетиш. Конкретно тези хора имат куп бизнеси и в София като главния човек даже има имот до един колега от форума. :mhihi: Но понеже си е местен, съответно ползва доста "работна сила" от нашия регион, както и доверени хора, та нормално е да има икономически интереси и тука. Ти защо мислиш, че през годините по паяците работеха и се сменяха куп здрави момчета, само за да няма проблеми ли? Просто те са част от работната сила и могат да работят много неща, денем едно, вечер други и така.
А иначе за какви малки и големи населени места ми говориш и разлики в тях? Конкретно човекът за който стана дума има много общо минало с Бойко Борисов, само където определено е доста по-интелигентен и има дар слово, ако не вярваш пусни интервю с единия и с другия да направиш разликата. Даже в едно интервю го питаха дали се познава с Бойко Борисов и той каза да, обяснявайки с половин уста за ранните им години и го питаха как така сега единия от вас е един къде си във властта, а другия...беше там пред някаква съдебна зала май точно тогава и той лаконично каза, че просто са поели по различни пътища. Та държавата ти се управлява от подобен човек, ти за някакъв паяк където пламнал се учудваш. Иди пробвай във Варна като е голям град да настъпиш интересите на тимаджиите примерно да видиш, че пак не става. Те вече имат огромна застрахователна компания Армеец, имат сервизите М Кар на БМВ, че да затворят кръга със застраховките и оправянето в официален сервиз, понеже масово БМВ се застрахова в Армеец и безброй други неща. Във всеки един град има неща, които няма как да си помислиш да пипнеш, без значение София или където и да е.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от kiko » 05 Яну 2021, 11:03

steeN написа:
kiko написа:...


Закачат двете външни гуми само и издърпват колата докато се освободи място. Пробвай и ще разбереш как става на живо :ok:

Някакъв логичен отговор можеш ли да ми дадеш защо трябва да се чекнат с такива гимнастики. Като влачене на страни на колата с огромен риск да ги снимат хора,да увредят колата, да товарят хидравликата на паяка и още много причини да си докарат главоболие.Все едно на 10м. по надолу няма да има друга кола спряна нормално и да си я дигнат като пичове,а на другата да викнат и да и сложат скоба,пак нарушението се санкционира и всичко е далеч по чисто и цивилизовано.
По цял ден се занимават с разправий и скандали,нито е последната кола за вдигане за да се занимават с цялата тази галимация да ти влачат колата.Защото тук вече има умисъл за причиняване на щета и вече можеш да си ги съдиш като пич.
пс. имам познати и при паяците и при скобите и ще ги питам дали има такава практика за да не бъда голословен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от b_u_b_o » 05 Яну 2021, 11:29

BMW_POWER написа:А как ги вадят от подземни паркинги ... връзва и тегли по 10-15м. Черни ивици по пода ... 4х4, 8х8, не им пука.


Е тва ми е голяма мистерия как го правят, преди години като бях в Торонто уикендите си взимахме кола под наем да си обикаляме. В сградата в която бяхме на всеки апартамент имаше паркомясто в подземния паркинг на сградата. И първия уикенд взимаме ние кола ходим къде ходим и се прибираме вечерта към 2 часа и колежките уж запомнили кой е номера на мястото който пише в техния апартамент, паркираме си ние на него и си лягаме. Сутринта в 9 вече колата я няма, объркали сме мястото. Хубаво, ама кой се е обадил в тоя промеждутък между 2 и 9 през нощта и как са ни извлекли от тоя тесен и нисък паркинг така и не ми стана ясно. :dunno:
На всичкото отгоре в паркинга има 20+ визитърски места, ми объркал се някой спрял ти на мястото...що веднага трябва да викаш да го вдигат, спри на свободните места и ако не се маха дълго време или почне да спира често тогава прави такива изпълнения. Щото остави таксите дето платихме за тая тъпотия които бяха 3-400 долара по спомен, ами и цялата неделя си утрепахме в разправии щото наказателния паркинг не работи в неделя. Първо докато се дотътрим до там без кола щото всичко е на майната си, после търси телефон да се обадиш, после го чакай 2 часа...бях полудял :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Teogop » 05 Яну 2021, 12:19

И всичко това за едно... скърцане :kuku: :kuku: :kuku: . Колеги, гледайте си здравето и зарежете тая жажда за мъст, при положение, че сами сте си виновни... Това си е риск, който сте поели още като сте спрели неправилно. Дали си струва разправията за 1 тампон/амортисьор, който вероятно е тръгнал още от преди това? Обръщайте внимание на важните неща в живота.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от steeN » 05 Яну 2021, 12:27

Top Gun Maverick написа:Не е измислица Стийн, както ти каза и колегата, той също е от тук. Щом го пиша, значи го знам, а дори и с някои подробности, но няма как да ги споделя. Не си мисли обаче, че като си в София и нещата не стоят така. Просто не си настъпил интереса на подобен неподходящ човек за да го усетиш.


Теории не ми се слушат за това какво да мисля и какво не... и не става въпрос само за София, а за областните градове. Но е вярно, че в София най-малко има такива неща, щото селските царе бързо ги навират някъде, докато малките населени места са като във феодален строй и всеки, който е близо до феодалите или им се мазни си мисли, че хванал господ за шлифера. Докато до феодалите в София изобщо не може да стигнеш, да не говорим да ти обърнат внимание за някакви кокошкарски истории.

kiko написа:пс. имам познати и при паяците и при скобите и ще ги питам дали има такава практика за да не бъда голословен.


Ми вземи го направи вместо да ми пишеш параграфи :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от ivanski_2 » 05 Яну 2021, 13:36

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:А как ги вадят от подземни паркинги ... връзва и тегли по 10-15м. Черни ивици по пода ... 4х4, 8х8, не им пука.


Е тва ми е голяма мистерия как го правят, преди години като бях в Торонто уикендите си взимахме кола под наем да си обикаляме. В сградата в която бяхме на всеки апартамент имаше паркомясто в подземния паркинг на сградата. И първия уикенд взимаме ние кола ходим къде ходим и се прибираме вечерта към 2 часа и колежките уж запомнили кой е номера на мястото който пише в техния апартамент, паркираме си ние на него и си лягаме. Сутринта в 9 вече колата я няма, объркали сме мястото. Хубаво, ама кой се е обадил в тоя промеждутък между 2 и 9 през нощта и как са ни извлекли от тоя тесен и нисък паркинг така и не ми стана ясно. :dunno:
На всичкото отгоре в паркинга има 20+ визитърски места, ми объркал се някой спрял ти на мястото...що веднага трябва да викаш да го вдигат, спри на свободните места и ако не се маха дълго време или почне да спира често тогава прави такива изпълнения. Щото остави таксите дето платихме за тая тъпотия които бяха 3-400 долара по спомен, ами и цялата неделя си утрепахме в разправии щото наказателния паркинг не работи в неделя. Първо докато се дотътрим до там без кола щото всичко е на майната си, после търси телефон да се обадиш, после го чакай 2 часа...бях полудял :lol:


Е добре, довечера ще влезна в къщата ти, ще хапна, ще пийна а ти като ме видиш , еми иди при комшиите , там е празно цяла седмица, какво толкова просто 1 вечер ще преспя там........
Същот е :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BMW_POWER » 05 Яну 2021, 13:47

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:А как ги вадят от подземни паркинги ... връзва и тегли по 10-15м. Черни ивици по пода ... 4х4, 8х8, не им пука.


Е тва ми е голяма мистерия как го правят, преди години като бях в Торонто уикендите си взимахме кола под наем да си обикаляме. В сградата в която бяхме на всеки апартамент имаше паркомясто в подземния паркинг на сградата. И първия уикенд взимаме ние кола ходим къде ходим и се прибираме вечерта към 2 часа и колежките уж запомнили кой е номера на мястото който пише в техния апартамент, паркираме си ние на него и си лягаме. Сутринта в 9 вече колата я няма, объркали сме мястото. Хубаво, ама кой се е обадил в тоя промеждутък между 2 и 9 през нощта и как са ни извлекли от тоя тесен и нисък паркинг така и не ми стана ясно. :dunno:
На всичкото отгоре в паркинга има 20+ визитърски места, ми объркал се някой спрял ти на мястото...що веднага трябва да викаш да го вдигат, спри на свободните места и ако не се маха дълго време или почне да спира често тогава прави такива изпълнения. Щото остави таксите дето платихме за тая тъпотия които бяха 3-400 долара по спомен, ами и цялата неделя си утрепахме в разправии щото наказателния паркинг не работи в неделя. Първо докато се дотътрим до там без кола щото всичко е на майната си, после търси телефон да се обадиш, после го чакай 2 часа...бях полудял :lol:


Представи си коридор, в който се разминават две коли с паркоместа от двете страни. Едната страна е с "клетки", другата са с по две-три места между колоните. Хонда Сивик в "клетка", паркирал на заден ход. Оня я върза и с камиона първо тегли на една, после на друга страна, за да я извади от клетката. После я изтегли по коридора до широката част, където я вдигна и откара. Автоматик на ръчна. Камионите са учудващо повратливи и ниски. Вадили са кола от паркинг 1.98см висок. Ще направя снимки, за да видиш. Такива терористи са, че не е истина.

Нямам идея, как колегата ще докаже, че проблемът е точно от вдигането. Отделно, не знаем, какъв е той.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от c04 » 05 Яну 2021, 15:14

Teogop написа: при положение, че сами сте си виновни... Това си е риск, който сте поели още като сте спрели неправилно.

:kuku:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook