Повреда на наказателен паркинг / паяк

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от smamf » 04 Яну 2021, 18:15

Случката е следната, случва се в последния час:

Паркирал съм си колата на място, където не е позволено. В нарушение съм, не се отрича. Паяка ми е вдигнал колата и я закарал на наказателния паркинг на гара Подуяне.

Веднага щом установих взех едно такси до паркинга, платих 62 лева за наказателния, връчиха ми фиш за още 50. Тръгнах си с автомобила.

Когато минах по павирана (и неравна) улица установих, че отзад вдясно се чува стабилно скърцане и потропване, което преди вдигането с паяка не съществуваше. Като казвам не съществуваше - не е имало звук, не е било нещо тръгнало, което да се е влошило - просто не съществуваше.. Очевидно нещо се е случило по окачването.

С оглед на симптомите и случилото се си мисля, че паяка ми е изпуснал колата на въпросното колело по някакъв начин, което е увредило окачването. В момента е тъмно и вали дъжд, гледах с фенер, но видимо всичко е ок. Утре по светло ще се ходи при майстора за обстоен преглед.

Има ли някой, на който да му се е случвало нещо подобно? Въпросът е дали мога да ги подведа тъпанарите под някаква отговорност задето са ми увредили колата, и ако да, как.

Моля темата да не тръгва по типично българския "нека на Вуте да му е зле" подход. Виновен съм за паркирането и си нося отговорността под формата на таксата за паяка и фиша, но не съм съгласен да ми чупят колата, докато ме глобяват, и да причиняват щети, които сигурно ще минат глобената сума няколко пъти, за да се поправят.
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Моджо » 04 Яну 2021, 18:17

Ми според мен не можеш. Технически можеш може би, но няма как да докажеш, че баш като са дигнали колата и е почнала да скърца. Ми може и преди да си е скърцала, нали ? Лично мнение е, че нищо не можеш да направиш.
Последна промяна Моджо на 04 Яну 2021, 18:24, променена общо 1 път
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BaDxBoY » 04 Яну 2021, 18:23

За съжаление няма как да го докажеш, дори да са я изпуснали и да са ти разбили цялото окачване. Единствено ако колата е чисто нова на 0 километра има някакъв шанс да се докаже вина от тяхна страна и разбира се да не си я карал след това. Имат камери като цяло камионите, но няма да ти свършат работа.

Един съвет, провери си болтовете, понеже преди 2 месеца сменях гуми и след няколко дни се разтропа страшно предницата. Болтовете се движеха на ръка почти, стегнах ги и заспа колата. Преди това 20 минути сменях носачи и амортисьори на ум.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Яну 2021, 18:37

Те обикновено вдигат без да им пука за колата, паркирай другия път почти залепен до бордюра, може пак да отнесеш глоба, ама няма да ти я вдигнат.
Нищо не може да вземеш освен ако от някъде някой не е снимал с камера. На тая в техния камион не разчитай, познавам хора работили на паяк, както и собственик на фирмата, разправии много, ама да ги накарат да плащат, трудна работа. Само ще ти кажа един фрапираш случай как вдигнаха кола с дете на 6 ли беше години, което било на задната седалка, майката излиза от магазина(не беше на място пречещо на движението дори, просто поредната хранилка на общината)и вижда как паяка и отнася колата, а детето вика през люка и се подава от там. Тя хуква да бяга след него, абе много разправии. От тогава взеха да гледат дали има някой на задната седалка.
Такива обелени джанти и дребни щети бол, изпуснати коли особено като е нов персонала, не чакай нищо добро.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BaDxBoY » 04 Яну 2021, 18:53

Тия до колко ли тона могат да вдигат ? Джиповете над 2.5т успяват ли да ги вдигнат ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Моджо » 04 Яну 2021, 18:56

Успяват. В София поне.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Don_Diego » 04 Яну 2021, 18:57

Всичко вдигат!
Според мен е невъзможно да ги изкараш виновни за повреда по ходовата част, няма как да докажеш че не я е имало преди това :dunno:
Ще ти покажат снимките отпреди вдигането, ще кажат тук е наред - оправяй се :banghead:
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от N.Mihaylovski » 04 Яну 2021, 18:59

BaDxBoY написа:Тия до колко ли тона могат да вдигат ? Джиповете над 2.5т успяват ли да ги вдигнат ?

Могато до 4 тона.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Green_Label » 04 Яну 2021, 19:02

Каското няма да ти покрие нищо. Пише го в общите условия.
Адски трудно е да докажеш, че повредата е от репатрирането. Ако има камери, на които се вижда, как я изпускат, имаш шанс въпреки че видеоклипове не се приемат за доказателство.
Паяците ще те вдигнат и да си се залепил за бордюра или до съседните коли. Тогава закачат само за гумите от една страна и влачат колата, докато могат да закачат и от другата, за да те вдигнат.
Страшни хамали са.
А цялото неправомерно паркиране, може да се реши с един стикер на стъклото. Плащаш го в Общината или ако те спре КАТ както останалите глоби.
Но тогава такива чукундури с паяци, ще останат без работа.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Моджо » 04 Яну 2021, 19:04

Бая стикери ще има на некои коли. Не знал дали ще могат да виждат даже от тях :))
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Яну 2021, 19:18

Green_Label написа:Адски трудно е да докажеш, че повредата е от репатрирането. Ако има камери, на които се вижда, как я изпускат, имаш шанс въпреки че видеоклипове не се приемат за доказателство.

И да, и не. По принцип не се приемат, но дефакто се превръщат в такова АКО дадеш 700 лв. за експертиза на записа, без значение за какво дело става въпрос. Завеждаш делото, докажеш ли вината на другия, то съда го осъжда да заплати и тези 700 лв. Сумата беше такава през 2018-та, не знам дали има промяна, едва ли, но и да има ще е малка.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от TNT » 04 Яну 2021, 21:29

Според мен шанса е, ако се констатира от официален сервиз, че точно паяка е причината за повредата и от там съдилища. Иначе за съжаление ще е една студена вода.

Моджо написа:Успяват. В София поне.

:OT: А бе веднъж с един Хамър H3 бая зор видяха. На първия опит се повдигна паяка. В Пловдив преди години не успяха - https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... leva-36040
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 24.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 525d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от ivan_petkov » 04 Яну 2021, 21:55

На един приятел колата така му я бяха ударили странично със скобите , че гледай ония нагло казват “ не сме ние и нищо няма да платим ...” :dummy: . Да ама нашия решил да си отмъсти :mhihi: , не знам как успя да им спука двете предни гуми на паяка , докато ония били на обяд ... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от laviatan » 04 Яну 2021, 22:22

Ако е видима щетата и се види докато колата е още на наказателния паркинг - има шанс . Попаднах в такава ситуация преди 7-8 години . Паркирам и отивам до един магазин . Връщам се - колата вдигната. С такси отидохме до наказателния паркинг . Нещо ме накара да разгледам колата обаче . Имаше щети на два калника . След разправия от паркинга викнаха екипа, който е вдигнал колата - те разбира се отрекоха . Обадих се на застрахователя . Дойде мобилна група - обясних им ситуацията и те казаха ,че не съм първия с такава щета и те ще се оправят . Още докато е на паркинга снимаха колата и заведоха щетата . После е закарах да е оправят в доверен сервиз и не съм имал проблеми .


Sent from my iPhone using Tapatalk pro
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от steeN » 04 Яну 2021, 22:50

Top Gun Maverick написа:Те обикновено вдигат без да им пука за колата, паркирай другия път почти залепен до бордюра, може пак да отнесеш глоба, ама няма да ти я вдигнат.


Просто ти я издърпват и я вдигат. Как не умря този мит пък за 20 години :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook