Повреда на наказателен паркинг / паяк

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BaDxBoY » 07 Яну 2021, 10:34

enigma написа:Малко да разведрим темата - някои коли наистина са по-проблемни за паяци и други подобни гадини, затова им се разминава понякога.

https://www.youtube.com/watch?v=PlveoMxhZxY




Как подяволите отключиха волана и вратата на колата ??
И тоя 7-ца БМВ трябва да е на задно, ръчната електрическата и лови само задния мост ?

https://www.youtube.com/watch?v=C14HdIj ... nel=GTOger

p.s 1 тоя Escalade как го дръпнаха като е 4х4 и като паркираш ги оставяш на P скоростите ?
p.s 2 Тия 8-те кефли що не бях там да ги повозя до паркинга .. :oops: :oops:

А това, https://www.youtube.com/watch?v=4WkIi_X ... nel=GTOger как и предния мост е свободен, как и задния мост е свободен ? Тоя си е спрял колата, изключил е от скорост, не е вдигал ръчна и е изключил гравитацията ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от kiko » 07 Яну 2021, 15:18

Еб@ва им се майката на скоростите просто,тея уроди верно са брутални.Но собствениците на паркоместата сигурно живеят за да звънят на дебелаците с камиона :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от немо » 07 Яну 2021, 15:52

kiko написа:Еб@ва им се майката на скоростите просто,тея уроди верно са брутални.

Нали знаете защо се въвеждат т.нар. US spec брони на много евро автомобили в началото на 70-те?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BMW_POWER » 07 Яну 2021, 16:49

kiko написа:Еб@ва им се майката на скоростите просто,тея уроди верно са брутални.Но собствениците на паркоместата сигурно живеят за да звънят на дебелаците с камиона :bang:


Посредством лебедка, кука с макара и една верига с две куки по краищата те вадят от всяка дупка.

Иначе относно звъненето. Купил си си място (твоя лична собственост или плащаш яко всеки месец) и не можеш да паркираш там, защото Сульо си е оставил колата там? Имаш бизнес и няколко паркоместа за клиенти. Ама клиентите на кафето до теб си паркират колите на твоите места.... И така месец след месец, имаш ли други идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от bum_bum » 07 Яну 2021, 20:42

Звънят, щото има смисъл да го правиш. Нарушителите биват санкционирани.

Вземи тук да звъниш на паяка, че някой ти е пред гаража. Шансът да дойдат е сигурно под 1%.

За тая кочина съм подал цифром и словом 14 сигнала. Писмени и по телефона. В нито един случай нарушения не са установени.

Изображение

Онзи ден, пак така, след 2 месеца сигнали. Вкъщи по цветята има кал. Днес чистиш, утре пак.

Аз аз ганьовеца съм се засилил европеец да ставам, нов ДПФ щях да си купувам..

Найш кога?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от vicho » 07 Яну 2021, 23:55

bum_bum написа:В нито един случай нарушения не са установени.


сефте

bum_bum написа:Аз аз ганьовеца съм се засилил европеец да ставам, нов ДПФ щях да си купувам..


щеше да бъдеш пионер в новата история на България :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Яну 2021, 8:22

Ами и един мой приятел много го мислеше след като си караше 335д-то ремапнато, но без да маха ДПФ. След време обаче му свърши ДПФ-а и наистина сериозно го мислеше като чисто нов искаше, беше близо 2000 ли ми каза, не му се вземало втора ръка, ама си купи и друга кола като тая я кара много рядко вече и замрази проекта. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от bum_bum » 08 Яну 2021, 8:54

Има и други, аз лично познавам. Но няма смисъл и причина. На кола за 10к да дадеш 3к за ДПФ, че да си европеец ..

Но живеем в булгаристан и в булгаристан се живее по булгаристански.

Ето за паркирането и паяците. В ляво е площад и всеки спира както си иска. Едвам остава едно платно за минаване. Паяк никога не съм виждал.
В дясно е строеж и никой не го еве за ограда, тротоар, чистота. Направо е вход за който трябва да платя 5лв на месец или 1лв на влизане, защото общината е позволила да се строи жилищен комплекс върху терен без достъп.

Изображение

И ич не ме еве как е в Германия, Англия, Франция и не знам къде. Какви глоби плащат и какви закони имат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от xaxo » 08 Яну 2021, 9:11

Що държи такива високи обороти на празен ход? Или си ааахаа да тръгнеш :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от bum_bum » 08 Яну 2021, 9:22

Бегачките са така :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BMW_POWER » 08 Яну 2021, 13:43

xaxo написа:Що държи такива високи обороти на празен ход? Или си ааахаа да тръгнеш :)


Взе ми го от устата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Апропо, БУМ БУМ, ти втори път качваш снимка и пак същото. И миналият път те ядоха, че резервоарът ти е на фул. Сега пак. Много пари бре :shock:

Има много и лесни начини за решаване на проблема. и с паркирането, и с репатрирането. Въпрос на желание. ЧУдно ми е, как бизнесмените с анцузи още не са го направили. Доходите са сериозни. Само един пример. Ако те вдигне компанията, с които работи местната "мобилност", глобата е кръгло двеста кинта. Ако обаче те вдигне частна компания от частен паркинг (примерно съм си оставил колата на мястото на БУМ БУМ и той се е обадил), удоволствието стига 6-800 кинта. Правиш го веднъж и повече не повтаряш.

По темата. Авторът изчезна и не вярвам да сподели на колко години или на колко хиляди км е бил злополучния амортисьор. Тубата е пълна с видеа, как се репатрират коли по цял Свят. Ненормалници бол и от двете страни. Форумните капацитети изсипаха тонове акъл, ама никой реално не каза, да е успял да го направи това вече. Колко струва една експертиза, колко време отнема да се направи? Какви са разходите за адвокат, такси, дела? Колко ще ти струва да не ходиш на бачкане един ден, защото ще си на съд. И всичкото това при много съмнителни шансове за успех... Дали си заслужава изобщо да се захваща човек :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от grkv » 08 Яну 2021, 15:01

BMW_POWER написа:Форумните капацитети изсипаха тонове акъл, ама никой реално не каза, да е успял да го направи това вече. Колко струва една експертиза, колко време отнема да се направи? Какви са разходите за адвокат, такси, дела? Колко ще ти струва да не ходиш на бачкане един ден, защото ще си на съд. И всичкото това при много съмнителни шансове за успех... Дали си заслужава изобщо да се захваща човек :dunno:


1. Няма човек от форума да е довел нещата до успешен край. Не, че е толкова невъзможно, просто са твърде малко инцидентите, а след тях се искат правилни и последователни действия, иначе си оставаме само с майката на уста.
2. Има съдебна практика по въпроса, понякога с успешен край. Това не съм го намесвал, 'щото е ненужна за темата сламка, за която да се хване някой теоретик от тукашните да прави свободни съчинения по картинка.
3. Колко струва? За него - колкото е консултацията на първия адвокат който видиш, 'щото не адвокат, ами и студент ще ти каже, че без документ, който да доказва пряката връзка между работата на служителите и настъпилата вследствие на работата им вреда си за никъде.
В неговия случай няма за какво да се захване, остава фактът, че колата му е с два нови амортисьора. От него зависи дали ще плаче за хиляда лева или ще си налее едно малко с кеф, че е поглезил колата.

bum_bum написа:На кола за 10к да дадеш 3к за ДПФ, че да си европеец ..


Вече си в черния списък на няколко бътхърт потребителя, които получават панически тикове от дискомфорта при мисълта за още един свален ДПФ :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от vicho » 08 Яну 2021, 15:53

grkv написа:Вече си в черния списък на няколко бътхърт потребителя, които получават панически тикове от дискомфорта при мисълта за още един свален ДПФ :lol:


всички много обичат да смятат чуждите пари :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от grkv » 08 Яну 2021, 16:04

Ти да видиш к'ви разгорещени полемики бяха в ф10 раздела като казах, че съм забързал 7-цата без екологии... след това на няколко пъти ни триха постовете :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Повреда на наказателен паркинг / паяк

Мнение от BMW_POWER » 08 Яну 2021, 16:05

grkv написа:
1. Няма човек от форума да е довел нещата до успешен край. Не, че е толкова невъзможно, просто са твърде малко инцидентите, а след тях се искат правилни и последователни действия, иначе си оставаме само с майката на уста.
2. Има съдебна практика по въпроса, понякога с успешен край. Това не съм го намесвал, 'щото е ненужна за темата сламка, за която да се хване някой теоретик от тукашните да прави свободни съчинения по картинка.
3. Колко струва? За него - колкото е консултацията на първия адвокат който видиш, 'щото не адвокат, ами и студент ще ти каже, че без документ, който да доказва пряката връзка между работата на служителите и настъпилата вследствие на работата им вреда си за никъде.
В неговия случай няма за какво да се захване, остава фактът, че колата му е с два нови амортисьора. От него зависи дали ще плаче за хиляда лева или ще си налее едно малко с кеф, че е поглезил колата.


:yes:

Виждаш ли, колко е лесно да сме на едно мнение без излишни дрязги, епитети, определения и т.н. :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook