Сваляне на музика с високо качество - от къде?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от steeN » 27 Ное 2020, 22:50

I am the 0.0001% :mrgreen: И все пак предпочитам кабела с хубав DAC.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от bam-bam » 28 Ное 2020, 1:19

Не си написал каква точно музика търсиш.
Иначе си сваляш флакове или друг лослес формат и може да си ги правиш каквото искаш
Има доста по замунда и някои руски торенти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от don_gori » 28 Ное 2020, 10:11

steeN написа:I am the 0.0001% :mrgreen: И все пак предпочитам кабела с хубав DAC.

Това нещо на Windows ли е ? Мен ми показва само Stereo на Advanced и даже ми е в сиво :ok: Иначе с телефона нещата се случват с LDAC :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от steeN » 28 Ное 2020, 14:02

Linux e. Нямам идея как под Windows може да се подкарат всичките кодеци, но е интересно упражнение, за тези дето са част от 0.0001% :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от alx » 28 Ное 2020, 17:38

steeN написа:Linux e. Нямам идея как под Windows може да се подкарат всичките кодеци, но е интересно упражнение, за тези дето са част от 0.0001% :lol:


някакъв друг ти е проблема... не в кодек-а.. ако чуваш разлика между аац и аптх хд...

а най- вероятно ти е в главата.. някакво плацебо...

ма ти си знаеш де... :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от Dextuar » 28 Ное 2020, 19:32

Отиваш да ти сложат някъде един MMI и после кеф ти CarPlay, кеф ти Android Auto, кеф ти да си ги гледаш директно от YouTube.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от 3186 » 28 Ное 2020, 20:22

FLAC не се чете от CIC(с combox), ако бъркам нека някой ме светне как става, че и мен ме дразни разликата между usb/bluetooth/cd?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от steeN » 28 Ное 2020, 21:27

alx написа:
steeN написа:Linux e. Нямам идея как под Windows може да се подкарат всичките кодеци, но е интересно упражнение, за тези дето са част от 0.0001% :lol:


някакъв друг ти е проблема... не в кодек-а.. ако чуваш разлика между аац и аптх хд...

а най- вероятно ти е в главата.. някакво плацебо...

ма ти си знаеш де... :bchug:


https://www.npr.org/sections/therecord/ ... io-quality

Направи повече от 5 от 6 и може евентуално да се съглася, че проблема ми е главата :bchug: (ма си го пусни на нещо с кабел)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от BMW_POWER » 29 Ное 2020, 4:32

За музиката в една кола е по-важно да е силна, отколкото качествена. Така по-трудно ще чуете странните звуци, които идват от различните агрегати :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от Exclusive89 » 29 Ное 2020, 12:10

Dextuar написа:Отиваш да ти сложат някъде един MMI и после кеф ти CarPlay, кеф ти Android Auto, кеф ти да си ги гледаш директно от YouTube.

Колега, драсни малко за това MMI, става ли за Е60 с фейсова навигация (CCC)
П.п. Видях за какво става въпрос, след като изгледах това видео
https://www.youtube.com/watch?v=iP4oQlzTCKE
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от bioz » 29 Ное 2020, 12:44

Dextuar написа:Отиваш да ти сложат някъде един MMI и после кеф ти CarPlay, кеф ти Android Auto, кеф ти да си ги гледаш директно от YouTube.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само не разбрах как това ще е от полза при положение, че няма качествено съдържание за пускане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от grkv » 29 Ное 2020, 12:47

Не знам Спотифай колко компресира песните, няма начин да не пипа нищо.
Порових и аз, шарено изглежда, ама тц, не искам карплей.
Не ми се разправя с модули, ретрофити и т.н.
Всъщност всичко, което прави колата в момента ми е абсолююютно перфектно и нищо не ми липсва, само качествени файлове, ама това няма общо с колата.
Ползвал съм Спотифай и Дийзър на стара кола само с аукс и знам какво е - през песен ровя да търся нещо, като минавам проходите ми спира интернета, постоянно искам да сменям, постоянно телефона ми е в ръката... не е моето. Подкастите ме кефиха, ама и сега си държа един аукс кабел в подлакътника за зор.

Днеска си отделих няколко часа и успях да си намеря доста песни из сайтовете които постнахте, торенти и т.н., ама пак не всичко и далеч не е толкова лесно както да цъкам едно бутонче в ютуба и директно да се пълнят в папката на флашката самички...
Разглезил съм се нещо :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от Dextuar » 29 Ное 2020, 13:04

bioz написа:
Dextuar написа:Отиваш да ти сложат някъде един MMI и после кеф ти CarPlay, кеф ти Android Auto, кеф ти да си ги гледаш директно от YouTube.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само не разбрах как това ще е от полза при положение, че няма качествено съдържание за пускане.
А разбра ли, че си сваля музиката от YouTube? Поне няма да е конвертира и допълнително да разваля качеството.

Аз слушам през Deezer, има и офлайн режим, 320kbps качество и да, не е като да си пуснеш нещо през CD-то с DTS, ама е достатъчно прилично според мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от grkv » 30 Ное 2020, 8:58

След кратко лутане мога да финализирам темата.
В БМВ-тата CIC чете следните формати през USB в подлакътника: wav, wma pro, wma, mp3. Първите два са lossless, последните два lossy.
От няколкото ''източника'' на музика, степенувани по качество нещата изглеждат така:
1. USB с музика под формат *.WAV PCM 16-bit, 48kHz
2. Оригинални СД-та, те са под формат 16-bit 44.1kHz WAV. Те са една идея по-ниско качество. На практика си е същото :lol:
3. Някакъв плеър през аукс кабела - все е по-ниско от горните варианти. Тук и кабела има значение, ама да не задълбаваме...
4. Записани файлове от USB/CD на хард диска на CIC. При записване системата си компресира файловете в wma lossy с нисък битрейт, та пак греда.

От тук нататък следва някой аудиофил да ми нагласи еквалайзера, 'щото аз нямам никаква идея какво местя и какво се случва, а след 2-3 премествания въобще не знам дали вървя в правилна посока. Мога да си наглася само баса и требъла май :lol:
Копирах си няколко ''чужди'' настройки, ама нещо не е точно както ми харесва.
Лошото е за мен е, че често срещам в нета гневни изблици към премиум аудио системата (харман кардон) на Ф01. На един в Е65 му била сто пъти по-добра, на друг в Х5цата на жена му била по-добра и т.н., та може и да тичам с куц кон, ама каквото е...

От към сваляне на музика - по торентите има много, ама трябва да се свалят цели албуми в wav или flac и да се конвертират в wav само песните, които искам. Минусите са, че си е разправия... и 8гб флашка се оказа малка :lol:

На практика - моето нетренирано уШо не намира почти никаква разлика между mp3 320kb/s и wav на една и съща песен в стационарно положение. Или никаква с плацебо. :dunno:
В движение - само никаква :lol:
Може би е като с виното и пурите - трябва си опит да се доловят тънките нюанси :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сваляне на музика с високо качество - от къде?

Мнение от steeN » 30 Ное 2020, 12:21

Аудиофилите по правило не пипат еквалайзера и всичко седи на 0. Ама аудиото в колата е загубена кауза като цяло, най-добре да ходиш с торбите с аудио дискове реално, след като описа как седят нещата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook