Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
203
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 332
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 16 Яну 2022, 21:12

По степен на ваксинация на населението да го настигаме ли Израел или само качество на живот :mrgreen: Не ми стана ясно просто.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от slatanic » 16 Яну 2022, 21:17

И по двете като гледам графика ми е добър като време. :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от zAcK » 16 Яну 2022, 23:42

Броят на изгубените човешки животи в България през 2021 г. доближава историческия рекорд от края на Първата световна война и испанския грип
Близo 148 xил. дyши ca пoчинaли пpeз 2021 г. Toвa пoĸaзвaт ceдмичнитe дaнни нa HCИ зa yмиpaниятa в cтpaнaтa. Teзи дaнни нe ca oĸoнчaтeлни и нaй-вepoятнo щe пpeтъpпят лeĸa ĸopeĸция нaгope, нo дaвaт мнoгo дoбpa пpeдcтaвa зa cлyчилoтo ce пpeз изминaлaтa гoдинa. Двe вълни нa cвpъxcмъpтнocт – ocнoвнo мapт-aпpил и oĸтoмвpи-нoeмвpи, ĸoитo cлeдвaт вълнитe нa пaндeмиятa, ca пpичинaтa зa виcoĸaтa oбщa cмъpтнocт зa гoдинaтa. Πpи „oбичaйни“ нивa oт пoд 110 xил. yмиpaния нa гoдинa в пepиoдa 2009-2019 г., мoжeм дa зaĸлючим, чe пpeĸoмepнaтa cмъpтнocт пpeз 2021 г. дocтигa близo 40 xил. дyши.  


Важното е, че Ганьо си рупа и го боли. Под Ганьо имам предвид >90% на населенето на мизерната територия :!: В това число хора, лекари, "експерти", политици и т.н. Най-вече последните две групи от изборени, дето Стийнката казва, че били много велики и много разбирали от работата си :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 16 Яну 2022, 23:46

Баш ти си тоя дето го казва тва... като сменим "моите" с "твоите" експерти и нещата ще цъфнат и ще вържат според теб, не според мен :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Според мен тия експерти просто не трябва да ги има като цяло. За тва пази боже такива като теб да се докопат до власт, както казах и предния път.
Те в същност твоите хора са във властта, така че чакаме :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от zAcK » 17 Яну 2022, 0:09

Моите хора :mhihi: Знаех си, че имам човек, ама съм имал и хора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. Няма как да се докопам до нещо, за което не ламтя :!: Докопват се само разбирачите :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2022, 7:02

Аве те умрелите са умрели заради ваксината, не от друго. Ако не бяха боцкали щяха да са живи и здрави.
Ракия и цигари е истинската ваксина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 17 Яну 2022, 7:29

Тия дето ги коментирате постоянно колко били умрели са над 60 години повечето . Многократно съм писал какво се случва с човешкия мозък на такава възраст . Хората просто оглупяват и стават заядливи старчета при вземането на решения . Така че няма никаква връзка това с булгар . Като ти е минал живота и си добил житейски опит в парадигмата на държава като нашата на 80 години ще им кажеш да го духат и толкова . Както и правят повечето от пенсионерите ако сте забелязали . Не търсете под вола теле щото няма .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Яну 2022, 8:24

Още едно мнение за по-млади и по-възрастни:
https://m.dw.com/bg/%D0%BE%D0%BC%D0%B8% ... a-60434802
Според статията е фифти-фифти работата малко. :mhihi:
Въпреки заключението им накрая.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.01.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: KIA

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Mrs3Hours » 17 Яну 2022, 12:32

По темата за "модерните ваксини" и зеления сертификат и подобни "PR СЕРТИФИКАТИ"... кратко, ясно и точно се е изразил доц. Петър Атанасов от "Пирогов" - видео :arrow: : https://youtu.be/KjeDj3eb--s
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 318i

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от max- » 17 Яну 2022, 16:14

Няма да се включа в спора за/против ваксини (имуностимуланти), но набързо едно пряко впечатление, което за мен е частица от обяснението за висока смъртност в България. Мнозинството коментира нивото на здравната ни система. Малко като пригласяне на Зак, ама акана работа тука. И голяма част от миризмата идва от организацията или направо казано малоумщина и нехайство.
Джи Пи-то в големичко, централно ДКЦ. Отиваш с проблеми. Понеже симптомите са ти ковидски, те пращат първо през Ковид кабинета, в който ти правят тест и ако си положителен те и преглеждат, че даже и веднага на рентген може да те изпратят, в зависимост от състоянието, евентуално и направление за хоспитализация. Ако си отрицателен, се връщаш при Джи Пи-то за преглед. Изглежда разумно, само че Ковид кабинета е в задната част на сградата, влиза се по 1, само 1 лекар и сестра/лаборант, а опашката оргомна, навън. Е познай 4 (не преувеличавам) часа в това време, болен, на вятър и студ, ами може и да не дочакаш. Сред опашката всякакви - малки деца с родители, младежи, хора на средна възраст, и няколко доста възрасти. За последните съвсем ми стана жал дали ще успеят.
Понеже тестът в случая излезе отрицателен (адски небрежно взета проба, за което се сдърпахме), можеше да се върнем при личния...е да, ама му беше свършило работното време. Половин час по-късно тест в частна лаборатория излезе положителен. Джи пи-то при това положение отказва да приеме на другия ден, лечение само по телефона или...ами пак през Ковид кабинета.
Последна промяна max- на 18 Яну 2022, 9:54, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от pampo » 17 Яну 2022, 18:15

^ Нещата с получаване на адекватна лекарска помощ при диагностициране с Ковид са тотално зле. Ако се влоши човек и не е супер нагъл, или няма връзки, опциите за добра развръзка са или адекватна рецепта по телефона, или много молитви. Тази тотална неразбория и липса на организация е основната причина за високата смъртност според мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2022, 18:28

Пак добре сме от към смъртност, на фона на това което е в болниците и ДКЦ-тат и т.н.

Преди седмица видях на живо Александровска - спешното трагедия.
Днес кабинет УНГ в 3-та ДКЦ в центъра на Софето! 2022 година, Европа, ЕС, идва еврото, дръжте се, силата на балканите и не само.

Може да сложат табела музей и да взимат вход.
Не сме третия свят, петия сме.

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение
Последната снимка е тавана в коридора

Ама нищо де, важното е, че сме с най-голямо самочувствие без покритие в света, за друго не знам.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 17 Яну 2022, 18:52

.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jorixa » 17 Яну 2022, 19:08

pampo написа:^ Нещата с получаване на адекватна лекарска помощ при диагностициране с Ковид са тотално зле. Ако се влоши човек и не е супер нагъл, или няма връзки, опциите за добра развръзка са или адекватна рецепта по телефона, или много молитви. Тази тотална неразбория и липса на организация е основната причина за високата смъртност според мен.


Аз като се разболях миналата седмица звъня на личния лекар първата му реакция беше "отивай за ПЦР". Аз му викам докторе зле ми е, имам симптоми на ковид и положителен антигенен тест - Не можело да ми изпише никви лекарства, нито да ми даде болничен ако нямам ПЦР. Съответно с температура ходих и чаках час и 20 минути на студа пред няква лаборатория с 15 човека опашка (те всичките които приемат електронни направления са така). Демек първо кой знае колко хора може да съм заразил на опашката, второ се влоших на следващия ден от стоенето на студа. "Ползата" беше че ми изписа някви лекарства, дето са същите и при ГРИП. Та аджеба, за кво беше тоя ПЦР така и не разбрах. Буквално те карат да ходиш да висиш по опашки сред хора, когато си най-заразен. А после, като вече не си заразен, стой си 2 седмици карантина у вас :mhihi: Малоумна история.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ildivvy » 17 Яну 2022, 19:21

Така се влиза в статистиките за ТВ-то в 20.00ч! Иначе няма как да знаят колко са процентите, колко са другите цифри и т.н. За клиента..опс, пациента всичко е все тая!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook