Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 15 Сеп 2021, 16:22

Аз и от двете нямам лично познат. Ама разликата е, че на теб нещата ти ги говорят в таксито и от там се знае всичко. Да изкарам ли преди 1 година мненията ти как биткойна бил умрял, а сега пазаруваш FOMO ? Аз и акули не съм виждал, ама не твърдя, че не съществуват.

bum_bum написа:Умрелите от грип никой не ги броеше като такива. Тогава се цитираше или пневмония, една от най-честите причини за смъртност след една определена възраст или придружаващите заболявания.

Така е, но е в следствие на усложнения от грип. То ако шмръкнеш свръх доза кокаин и получиш инфаркт, от какво умираш ? :wave: То и тези умрели от рак на белия дроб, не ги пишат, че е от цигари без бандерол.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Сеп 2021, 17:42

Не, не, те тези мнения не бяха, че умира като цяло и всъщност е само едно подобно мнение. Там визирах, че цената не е мръднала особено, понеже бях проспал момента след коронакраша. Но после видях истината.
И не четеш между редовете, в горните примери ти дадох лични примери, а не такива от таксито, но и такива мога да ти дам. На една клиентка директор на детска градина преди около 4-5 години брат и на 50 и нешонси от здраве прав, корав хванал някаква настинка, съвсем лека, влачел се там седмица ли колко беше забравих,нно без температура. Изведнъж вдига над 39 и го вземат в болница, там за няколко дни уж се успокоява, но едната вечер вдига 40 градуса и си отиде човека. Та това е мнооооого преди ковид, случай с развита някаква пневмония от...нищото. Някакво вирусче е хванал човека. Та истории от таксито много, което недей да мислиш,мпе ги прави по-малко достоверни, понеже моите клиенти са едни и същи и с някои общуваме всеки ден от десет години насам. :idea: Тоест не е като да ми седне някой непознат и да ми говори ала-бала. Но ти казах за други два случая на близки познати като единия пак ти казвам беше съфорумец, който всички познаваха и от тук, и от съборите откакто има БМВ клуб.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 15 Сеп 2021, 18:17

Според сайта на НСИ:
През първото тримесечие на 2021 г. (1-ва - 13-а седмица вкл.) броят на умрелите лица е 36 152, а коефициентът на обща смъртност - 21.1‰. Спрямо същия период на миналата година смъртните случаи се увеличават със 7 491, или с 26.1%. Смъртността при мъжете е по-висока (22.9‰) в сравнение с тази при жените (19.3‰).

Питай в таксито защо имаме +26% смъртност :bchug: Свали си и таблиците от сайта, да видиш и 10 години назад. Щото на мен не ми се вярваше, все пишат спрямо предната година и исках да видя по-голям период.

Тука има някакъв сайт, на който сметките верни изглеждат (то не са и много сложни де). https://cii.gateway.bg/data/node/111 Не сме само ние силно завишени, но ми се струва, че пак сме от шампионите.

Ама друго си е във форума да прочетеш за тъпкача на лелки без маски, човека чул в таксито и радио Канада (докато се чуди как да преебе колега) кво мислят и колко им е ясно :mhihi:

Още дълги години ще сме по последните места и Зака ще се чуди дали да не заминава :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 15 Сеп 2021, 18:32

Малко се престараваш в демагогията , 85% от починалите досега са хора над 60 години . Аз ли да ги накарам да се ваксинират че не могат да преценят сами ? Тия за които роните сълзи не им пука за собственото им здраве не се интересуват от ваксини и изобщо като гледам им дреме за вашата статистика и прогнози колко още ще изкарат :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 15 Сеп 2021, 18:40

Първо, откъде ги вадиш тези цифри ? Аз други намирам. Второ, аз говоря за общата смъртност по-горе. Мисля, че за едно нещо всички сме съгласни и това е, че ковид данните могат да се манипулират. Ама общата смъртност е мааалко по-трудно. И не се връзва с обявената от ковид.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 15 Сеп 2021, 19:18

Кацата за ковид починалите България :
Здравният министър подчерта, че ще настоява да продължи ваксинацията на възрастни хора, като 85% от починалите са хора над 60-годишна възраст.

https://www.investor.bg/ikonomika-i-pol ... 19-334812/
в същото време в Германия
Изследователите посочват, че през последните шест месеца само един човек на възраст под 60 години, който не е бил ваксиниран, е починал от коронавирус.

https://dariknews.bg/novini/sviat/pocht ... ni-2281431
Значи излиза че тези които товарят статистиката на общата смъртност са само хора над 60 ...Защо ваксинират деца и тиражират лъжи вместо да ваксинират тези които явно корната им действа зле ? :dunno:
Последна промяна Jordana на 15 Сеп 2021, 19:32, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 15 Сеп 2021, 19:29

Ама сайт покажи.

87% от починалите от Ковид са на възраст между 15 и 17 години


Поне кажи откъде е, като те мързи да сложиш линк. Ама да не са пак от актуално.ком, рибка.бг или фейсбук.

А за общата смъртност пак не е вярно, щото ръста не съвпада с починалите от вируса. Има бая хиляди мистериозно починали.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ildivvy » 15 Сеп 2021, 19:35

Аз познавам лично 3-4-5 човека, които починаха заради Ковид-а, но въпреки това съм в 'групата' на трезвомислещите! Просто не е показателно това, което вижда отделния човек! За статистика се искат повече данни, а ние няма откъде да ги получим! Реалните имам предвид, не тези от телевизора...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от memorex » 15 Сеп 2021, 19:43

Jordana написа:Малко се престараваш в демагогията , 85% от починалите досега са хора над 60 години . Аз ли да ги накарам да се ваксинират че не могат да преценят сами ? Тия за които роните сълзи не им пука за собственото им здраве не се интересуват от ваксини и изобщо като гледам им дреме за вашата статистика и прогнози колко още ще изкарат :dunno:

Ако мога да допълня това добро за мен изказване.
1.Не ти пука и не се ваксинираш -имаш се за здрав
2 .Пука ти и не се ваксинираш -имаш се за болен
Съответно :
1. Не ти пука и се ваксинираш - имаш се за здрав
2.Пука ти и се ваксинираш - имаш се за болен
Излиза , че ваксината не е срещу посочения вирус.
:shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 15 Сеп 2021, 19:46

От 51 281 смъртни случая във Великобритания, близо 39 000 са на напълно неваксинирани след старта на ваксинационната кампания, съобщава Националният статистически офис на UK.

Едва 640 са умрели след втора доза, а други 11 677 са умрели след първата, като тези числа включват и хора, които са се заразили, преди да се ваксинират или да развият напълно имунитет.

Само 256 (0.5%) са смъртните случаи при хората, които са напълно ваксинирани и които са имали положителен PCR тест след поне 14 дни от втората доза.

Смъртни случаи след ваксинацията никога не са били неочаквани, тъй като ваксините не са 100% ефективни и са необходими няколко седмици след втората доза, за да се изгради най-добър имунитет.

Обикновено заразяването и смъртта на напълно ваксинирани настъпва при най-уязвимите, коморбидни хора, с отслабена имунна система, като средната възраст е 84 години. 75% от тях са крайни клинични случаи в тежко общо състояние. Това сочат статистиките във Великобритания.

Несъмнено е, че в 99.5% от случаите ваксините предпазват от смърт от Делта варианта. Само 0.5% от всички смъртни случаи от Covid-19 са на ваксинирани, покриващи условията за две дози и две седмици след тях. Те са настъпили при екстремни клинични случаи.

На практика няма медицинска дейност, нито ежедневна, която може да стане по-ефективна и безопасна.

Ако тези факти не са достатъчни за вас, проблемът не е във фактите.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Сеп 2021, 21:24

Сега като ТНТ и аз да кажа, ама дай сайт, линк, нещо там, да видим, че не е от фейсбук или петел.ком. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Vlado_L » 15 Сеп 2021, 23:01

Първи кадри от т.нар. пландемия ...

https://www.mirror.co.uk/news/world-new ... s-21347952

Интересен ''вирус'' само китайците ли падат по улиците от него ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 16 Сеп 2021, 0:09

Ето източника:

https://www.ons.gov.uk/peoplepopulation ... d2july2021





Д-р Стоян Монев (работи в Германия):

6.5 часа днес, понеже имаме нов колега на обучение и имам време, правя отчаяни опити да преместя неваксиниран болен от Ковид 19 пациент на 65 години и нормално тегло в болница с машина сърце-бял дроб. Това е време, в което не стоя на разположение за останалите 8 ваксинирани пациенти, които са с 7 инфаркта и един панкреатит.

В 6 големи болници ми отказват, понеже всичките им машини са заети само с Ковид 19 пациенти, най-старият от които е на 49 години.
В голяма университетска болница близо до мен с над 10 000 служители професорът ми казва, че всички машини за заети, а току що на такава е умряла бременна на 29 години от Ковид 19, като преди да умре са изродили със секцио бебето. Питам го, а сега като машината е свободна няма ли да можете да вземете моя пациент, казва ми, че моето е петото запитване за деня и от другите 4 най-старият е на 35 години.
Освен това ми казва, че отдавна имат триаж и над 40 годишен няма да вземат.
Останалите 5 ми казват, че на тази машина над 50 годишен досега не е оцелял.
Всички пациенти на машина сърце-бял дроб били неваксинирани.

НЕваксинираните считат, че това е техен свободен избор. Въпросните машини са малък брой. Неваксинираните ги отнемат така от хората с други заболявания, така те им отнемат и шанса за живот.
Те отнемат и времето ни, което не можем да отделим на другите пациенти.

Други пациенти така умират също.

Анти-социалното поведение не е въпрос на личен избор или поне в нормалните общества не е.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 16 Сеп 2021, 0:10

TNT написа:Според сайта на НСИ...

Ама друго си е във форума да прочетеш за тъпкача на лелки без маски, човека чул в таксито и радио Канада (докато се чуди как да преебе колега) кво мислят и колко им е ясно :mhihi:


Има един процес, наречен "МИСЛЕНЕ". Много далечен и безкрайно смъртоносен за теб. Пази се, за да не те засегне. Между другото, иди и изкарай един курс по статистика. Опитай се да разбереш, кой и откъде изкарва тези цифри. Ще ти дам един елементарен пример:

"В държавата Х нямало нито един ваксиниран срещу Ковид и имало 100 починали с диагноза Ковид. Според местната статистика, ваксинираните били 100% сейф и съобразно данните, нямало никакъв риск за живота им".

Както виждаш, давам ти доказателство, че ваксината работи на 100%. Но за да разбереш как работи статистиката, ще трябва да поучиш. Нито е сложно, нито е срамно.

Няма да говорим за преиначаване на данни, информационна мъгла, интереси на мафията с бели престилки, голямото лапане на фарма индустрията ... Достатъчно е да видиш движението на акциите и доходите им за последните три години. Криптото пасти да яде.

Понеже си всезнайко, ще те изчакам да завъдиш и отгледаш потомство. Тогава, живот и здраве пак ще говорим, дали си ОК да тестват медикаменти върху децата ти :idea:

И не на последно място. Винаги ще прееба някого, който краде от работата. Ако не си ОК, кажи че одобряваш кражбите и спора приключва :OT:
Последна промяна BMW_POWER на 16 Сеп 2021, 0:33, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 16 Сеп 2021, 0:14

Мантра е, че ваксините не са тествани, 40% от преболедувалите имат трайни проблеми.


https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshen-b ... -provereni

Фарма мафията защо не одобриха ваксината на Бил Гейтс? Айде конспираторите?

Знаете ли, че ваксината на Бил Гейтс срещу COVID-19 всъщност се провали в клинични изпитвания?

Още през юни ваксината на CureVac N.V. и фондацията CEPI (на Бил и Мелинда Гейтс) показа по-слаби резултати от очакваните в своите изпитвания от Фаза III – 47% ефикасност. При наличието на по-ефикасни ваксини-конкуренти и поради слабата ѝ имуногенност, не беше пусната на пазара.

Защо е важно да споменем този факт?

Първо, за да представим нагледно как се води научен дебат – с изпитвания в златен стандарт на медицината – ефективна ли е ваксината, безопасна ли е, „за“ или „против“ ваксината? Това са въпроси, които се задават и тестват в научна среда. Мястото им не е в медийния ефир със заглавия и гости, внушаващи фалшива информация или баланс на мненията. Ако вашето мнение е различно от фактите, то се нарича лъжа или илюзия.

Избийте си от главата, че имате право да лъжете хората. Това се отнася най-вече към журналистите, заблуждаващи хората с жълти твърдения и с лъжливи гости с цел повече рейтинг. Не, това не е свобода на словото, а лъжа на цената на човешки животи.

Второ, споменаваме този факт, за да се спре с до болка баналната приказка, че всичко се прави за пари.

Всяка ваксина преминава през сложния и безмилостен процес на изпитване във възможно най-висок етичен стандарт на медицината, преди да бъде одобрена. Този процес се извършва по един и същ начин, независимо дали ваксината е на най-богатия човек на света, или на случайни изследователи.

Очевидно, някои ваксини преминават успешно изпитанията за ефикасност и безопасност, други не могат. Единствената разлика между тях е в получените данни.

Всеки е свободен да докаже истинността на мнението си чрез средствата на науката, както всеки друг. Но дотогава – няма право да лъже хората, нито някой има право да му позволява да лъже хората в ефир, още повече в национален.

Нека не правим свободата на словото – слободия. Лъжата, касаеща човешки животи, трябва да е противозаконна и да подлежи на тежки санкции.

Бил Гейтс не излъга.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook