Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 14 Сеп 2021, 15:52

заминават килограми антибиотици кортикостероиди и други медикаменти които иначе с години не могат да се употребят .

:lol: :lol: :lol: :mhihi: Не можели да се употребят с години :mhihi:


Дай ми моля те пример за един антибиотик, който си е вдигнал цената в пъти през последните 2 години.
Щото мога да ти докажа с фактури, че няма такова нещо.
Яко си пил сок от филми.

Има много нови антибиотици.Това че ги няма в България е друг въпрос.Точно новите неща обича Биг Фармата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 14 Сеп 2021, 16:20

Ganchev__ написа:
заминават килограми антибиотици кортикостероиди и други медикаменти които иначе с години не могат да се употребят .

:lol: :lol: :lol: :mhihi: Не можели да се употребят с години :mhihi:


Дай ми моля те пример за един антибиотик, който си е вдигнал цената в пъти през последните 2 години.
Щото мога да ти докажа с фактури, че няма такова нещо.
Яко си пил сок от филми.

Има много нови антибиотици.Това че ги няма в България е друг въпрос.Точно новите неща обича Биг Фармата.

Юни 2020 поскъпването е до 60% на всички медикаменти спрямо началото на пандемията . Сега края на 2021г колко е според тебе , сигурно стои на 60% :mhihi: Азитромицините например от 7-8лв преди пандемията са 13-14 лв и нагоре . Аз съм купувал лично на 16лв февруари .
Явно скоро не си влизал в аптека :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от bum_bum » 14 Сеп 2021, 17:29

Кат стана дума за антибиотици и там годишно си отиват 700-750к човека поради антибиотична резистентност. Ма никой не изкарва нещо принципно ново и работещо за няколко месеца.

Що аджеба? От ковид за 2 години 4-5 милиона и всички се юрнаха да спасяват света. От неработещи антибиотици 7-7,5 милиона за 10 години и нема проГлеМ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от stean » 14 Сеп 2021, 17:52

Ganchev__ написа:Помощни вещества във ваксината на файзер:
6.1 Списък на помощните вещества
((4-хидроксибутил)азанедиил)бис(хексан-6,1-диил)бис(2-хексилдеканоат) (ALC-0315)
2-[(полиетиленгликол)-2000]-N,N-дитетрадецилацетамид (ALC-0159)
1,2-дистеароил-sn-глицеро-3-фосфохолин (DSPC)
Холестерол
Калиев хлорид
Калиев дихидрогенфосфат
Натриев хлорид
Динатриев фосфат дихидрат
Захароза
Вода за инжекции

Баси, досвидяло им се е да сложат от тия железа :mhihi:
Ето ви и данни за нежелани лекарствени реакции и клиничните проучвания.


То и на всякакви опаковани храни пише на опаковката - Без консерванти, без ГМО и т.н. Как мислиш, дали трябва да им се вярва?

https://www.facebook.com/valentina.zhel ... 9/?__cft__[0]=AZXC_IvkVUtA7VU4TE6tdLEoHD4oypyD9gxa51w7McWNIG3Dri6KmQ5tV7z4gtgweb7NfTZoXgrBlJ8y4d_13lt1Q9Sv69k6wbDNNclv0C0xYQ5b45YL3f-TCn9-7ByIlJaUi0f8rgsM7tM4MkNhYdcPV41pU2zW12Eo_jgH1PmwrF2cNv-aso42pr_xGa5lCqS4rd9j5g9FB55pFor54Gg-hvhQcqbhNRTAdSJpNe0Eww&__tn__=%2B%3FFH-y-R

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 14 Сеп 2021, 18:09

На азитромицина цената му не е мръднала, гарантирам на 100 процента.Налага се да влизам от време на време, :mhihi: че даже и отпускам ЛП редовно и му знам цената до стотинка на съответния АБ.Аман от глупости.

Има нови антибиотици и се работи в тази област, обясних че по-голямата част ги няма в Бг.Просто е трудно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 14 Сеп 2021, 18:35

В интерес на истината аз купувах сумамед , не ми се спори за глупости .
Относно антибиотиците това "има нови " означава че си караме на старите . Но мерси за информацията че се "работи" по въпроса :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от vladobate » 14 Сеп 2021, 20:02

bum_bum написа:В никой случай. Но не съм от хората, които смятат, че щом си отрият носът в докторска престилка ще им мине хремата и лекарите и изследователите са безгрешни богоизбрани надарени със знания достъпни само за тяхното малко и затворено общество. Също така не вярвам, че фармацевтичната промишленост работи за общественото добруване водена единствено от алтруизъм.

В конкретния момент виждам безпрецедентен напън да се лекува и превентира нещо, което е със смъртност далеч, далеч по-ниска от тази на някои масови заболявания, които са сред нас от десетилетия и за чиято превенция не се прави нищо съществено. И съвсем естествено се питам защо.

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoaudi » 14 Сеп 2021, 20:28

Минах днес в банка, при това три на брой, частна лаборатория и болница. Никой не измрънка дори за маска, и то в такива институции. Дали не почнаха да се будят тук, там ора разни?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Сеп 2021, 21:57

Просто им писна. То сега почти никой не носи маска, а заболелите са сравнително малко на фона на ония вълни. Да речем, че повярваме в това и ваксините имат принос. Пак са доста по-малко дори да сложим ваксинираните в кюпа. Според мен вируса отслабна и новите му мутации далеч не са толкова страшни, колкото ги изкарваха. Та дори на това масово неносене на маски, пак са по-малко заболелите. Много по-малко. Та смятайте какъв ефект са имали преди.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 14 Сеп 2021, 22:35

Jordana написа:В интерес на истината аз купувах сумамед , не ми се спори за глупости .
Относно антибиотиците това "има нови " означава че си караме на старите . Но мерси за информацията че се "работи" по въпроса :yes:


Ако не ти се спореше за глупости нямаше да пишеш небивалици и неща от типа агенция ЕЖК.Давай проверена информация и няма да спорим.
Току що пуснах справка на 3 произволни антибиотика с тази съставка, еднакъв брой таблетки, еднакви милиграми.
Продажните цени НЕ са мръднали със стотинка нагоре от 2019г !

За маските на всички им писна, то е ясно.Иначе си има болни, но голям процент се тестват с антигенни тестове от аптеката и не влизат в официалната статистика.Съдя по броя на продадените тестове.Отделно някои отказват категорично да се тестват въпреки симптомите (познавам много такива) и тн.Болниците са пълни, едва ли е отслабнал вируса.Просто не го приемаме сериозно, докато не стигне до някой познат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от seimo » 14 Сеп 2021, 22:50

Ganchev__ написа:
Jordana написа:В интерес на истината аз купувах сумамед , не ми се спори за глупости .
Относно антибиотиците това "има нови " означава че си караме на старите . Но мерси за информацията че се "работи" по въпроса :yes:


Ако не ти се спореше за глупости нямаше да пишеш небивалици и неща от типа агенция ЕЖК.Давай проверена информация и няма да спорим.
Току що пуснах справка на 3 произволни антибиотика с тази съставка, еднакъв брой таблетки, еднакви милиграми.
Продажните цени НЕ са мръднали със стотинка нагоре от 2019г !

За маските на всички им писна, то е ясно.Иначе си има болни, но голям процент се тестват с антигенни тестове от аптеката и не влизат в официалната статистика.Съдя по броя на продадените тестове.Отделно някои отказват категорично да се тестват въпреки симптомите (познавам много такива) и тн.Болниците са пълни, едва ли е отслабнал вируса.Просто не го приемаме сериозно, докато не стигне до някой познат.


Не знам дали са мръднали лекарствата, но откакто е тая истерия с коронавируса по малко от половин час не съм дремал пред аптека. Опашките бяха денонощни сега е малко по-добре положението. Викате Биг Фармата още малко на загуба ще излезе от ковид апокалипсиса, кризата или както го наричате там :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 14 Сеп 2021, 22:58

Територия - 1.076 million km² (площта на Европа е 10.18 million km²)
Население - над 15 милиона
Починали С ковид - 6 човека (С ковид, не ОТ ковид)

И това ако не е пандемия, здраве му кажи :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ///M Power » 15 Сеп 2021, 0:27

bum_bum написа:Кат стана дума за антибиотици и там годишно си отиват 700-750к човека поради антибиотична резистентност. Ма никой не изкарва нещо принципно ново и работещо за няколко месеца.

Що аджеба? От ковид за 2 години 4-5 милиона и всички се юрнаха да спасяват света. От неработещи антибиотици 7-7,5 милиона за 10 години и нема проГлеМ?


Сравненията ти не са особенно добри, едното е заразно за всички, другото е вродено или придобито последствие, но няма как да го предадеш на друг човек.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Ganchev__ » 15 Сеп 2021, 0:36

seimo написа:
Ganchev__ написа:
Jordana написа:...

...


Не знам дали са мръднали лекарствата, но откакто е тая истерия с коронавируса по малко от половин час не съм дремал пред аптека. Опашките бяха денонощни сега е малко по-добре положението. Викате Биг Фармата още малко на загуба ще излезе от ковид апокалипсиса, кризата или както го наричате там :mhihi:


Дремеш, защото се допуска по един човек на каса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от seimo » 15 Сеп 2021, 6:19

Ganchev__ написа:
seimo написа:
Ganchev__ написа:
Jordana написа:...

...


Не знам дали са мръднали лекарствата, но откакто е тая истерия с коронавируса по малко от половин час не съм дремал пред аптека. Опашките бяха денонощни сега е малко по-добре положението. Викате Биг Фармата още малко на загуба ще излезе от ковид апокалипсиса, кризата или както го наричате там :mhihi:


Дремеш, защото се допуска по един човек на каса.


Офф добре аз преди не съм влизал в аптека незнам как беше :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook