Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
203
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 332
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Юли 2022, 9:19

На база твоите твърдения трябва да съм сигурен само първия път тогава. От там вече мога да мисля за другите. Между другото нали знаеш, че тестовете не показват винаги ако си болен? Зависи кога си го хванал, колко се е развил, как се развил и въобще някакви такива. Та от тия три пъти не си мисли, че нито един не е бил ковид само защото не ти е отчело.
Иначе съм съгласен, че обикалят всякакви гадории с подобни симптоми. Но когато масово всички са болни от ковид, не виждам как може моя организъм да няма контакт с него и вече дали ще се разболея или не е друга тема.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ildivvy » 26 Юли 2022, 12:04

Минават вече 2,5г от както това 'заболяване' 'натисна' населението на Земята..., нали така? Каква изобщо е теоретичната възможност някой да не е срещнал все още вируса? Според мен е доста ниска, да не кажа почти нищожна... Ако пък от друга страна, след толкова много време много хора не са се разболели наистина от него, то излиза, че всъщност вируса изобщо не е толкова страшен за болшинството от населението, както се мъчат да го изкарат 'службите', след като дори не може да ги разболее... Разбира се, никой не отрича, че ако човек е изтеглил 'късата клечка', може да го изкара доста тежко! Просто за това време се видя добре за какво става дума. Мисля си просто...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Mollov » 26 Юли 2022, 12:07

Ако веднъж си го карал (или си се ваксинирал), след това да доказваш "наскоро срещнат" COVID с антитела е почти невъзможно... освен, ако в някой момент недвусмислено си показал резултат на тест за антитела - 0. И при следващ тест антитела вече даваш резултат за наличие на смислено количество (не 30-40 BAU).

Аз боледувах втори път (с положителен тест), неваксиниран, (за 3 дни беше цялото иху-аху, 2 дни температура 38+ и третия ден беше преходен с по-ниска температура, 37+) през февруари... преди две седмици си правих "дежурните" кръвни изследвания за годината и по инерция си пуснах и антитела... резултат - ">2048 BAU"... Съмнявам се, че след 5 месеца имам все още толкова голямо ниво на антитела, колкото след преболедуването... но е факт, че през тези 5м нямам никакви ситуации на боледуване... имал съм някви отделни къси (1-2-3 часа) моменти на някво неразположение, но това е всичко. Нищо кой знае колко отчетливо... А подобно ниво на антитела почти сигурно означава "скорошна среща"...

И ся кво... наслушах се на какви ли не теории и обяснения, включително и "ето, виждаш ли, затова трябва да се ваксинираш, че да не се разболяваш отново..." (??!?) WTF....


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 26 Юли 2022, 12:16

Top Gun Maverick написа: като ми влизат по 100-200 човека на ден в таксито....

:OT: Toва при положение че си единственото такси в град като Варна или Бургас :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Anthony_J » 26 Юли 2022, 12:23

Mollov написа:преди две седмици си правих "дежурните" кръвни изследвания за годината и по инерция си пуснах и антитела... резултат - ">2048 BAU"... Съмнявам се, че след 5 месеца имам все още толкова голямо ниво на антитела, колкото след преболедуването... но е факт, че през тези 5м нямам никакви ситуации на боледуване... имал съм някви отделни къси (1-2-3 часа) моменти на някво неразположение, но това е всичко. Нищо кой знае колко отчетливо... А подобно ниво на антитела почти сигурно означава "скорошна среща"...

И ся кво... наслушах се на какви ли не теории и обяснения, включително и "ето, виждаш ли, затова трябва да се ваксинираш, че да не се разболяваш отново..." (??!?) WTF....


Аз 9 месеца след втората ваксина си правих тест за антитела и има 5-6000 BAU. Не знам дали съм го срещал, не съм го карал, никой от семейството ми също не е го е карал, включително сестра, племенници и т.н. Или поне не сме разбрали. Не сме и спазвали особени мерки.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Юли 2022, 13:12

ivoo написа:
Top Gun Maverick написа: като ми влизат по 100-200 човека на ден в таксито....

:OT: Toва при положение че си единственото такси в град като Варна или Бургас :driving:

Ами не, ама не ми се обясняват сега начините ми на работа. И странно да ти се струва, толкова са понякога.

Иначе работата с Ковида почва да взема връх, войната нещо си върви монотонно и не се случва нещо кой знае какво, а тука днес 2800 човека, пак към 12 ли умрели бяха, този път пропуснаха само да кажат колко от тях са били неваксинирани, което ме навежда на мисълта, че не са били 1 от 12 както обикновено казваха. Обаче пък към 2000 дози ваксини са вкарали за денонощие. Явно хората пак се поддадоха на призивите да си слагат поредния бустер.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 27 Юли 2022, 7:02

Малко информация за починалите от "ковид" на 26.07.2022г .......Българина толкова живее около 70-75 средно , нищо извънредно няма и с ваксина и без ваксина е все тоя . досега 37342 са починалите лица, при които е бил потвърден COVID-19. 12 нови случая са регистрирани през изминалото денонощие. 75 % от починалите лица не са били ваксинирани. Починали са:
жена на 63 г. с онкологично и сърдечно заболяване;
мъж на 78 г. със сърдечно заболяване и диабет;
мъж на 83 г. с диабет, сърдечно и хронично неврологично заболяване;
жена на 82 г. с хронично белодробно заболяване;
мъж на 88 г. със сърдечно заболяване;
жена на 87 г. със сърдечно и хронично неврологично заболяване;
жена на 85 г. със сърдечно заболяване;
мъж на 71 г. със сърдечно заболяване;
мъж на 86 г. със сърдечно заболяване и астма;
мъж на 71 г. със сърдечно заболяване;
мъж на 64 г. с хронично чернодробно заболяване;
мъж на 81 г., за когото към момента няма информация за придружаващи заболявания.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от don_gori » 27 Юли 2022, 7:45

Незнам какво искаш да докажеш с тази извадка :dunno: Да не искаш да кажеш, че с ковид или не тези хора и без това са си били пътници ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jordana » 27 Юли 2022, 7:49

70% от смъртните случаи над 60 години са от респираторни заболявания . Ковида мисля че се води все още респираторен вирус . Ако не те убие онкозаболяване диабет или хипертония те убива респираторно заболяване . Много ли е трудно да се разбере че всеки от нас в тая възрастова група е рисков ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Nickelback » 27 Юли 2022, 9:58

ildivvy написа:Минават вече 2,5г от както това 'заболяване' 'натисна' населението на Земята..., нали така? Каква изобщо е теоретичната възможност някой да не е срещнал все още вируса? Според мен е доста ниска, да не кажа почти нищожна... Ако пък от друга страна, след толкова много време много хора не са се разболели наистина от него, то излиза, че всъщност вируса изобщо не е толкова страшен за болшинството от населението, както се мъчат да го изкарат 'службите', след като дори не може да ги разболее... Разбира се, никой не отрича, че ако човек е изтеглил 'късата клечка', може да го изкара доста тежко! Просто за това време се видя добре за какво става дума. Мисля си просто...

Ами аз нещо почвам да се чудя дали не съм дефектен :dunno: :mhihi:
За тия 2.5 години досега, не мога да се сетя за човек, който познавам, и най-малкото, да не го е почувствал тоя ковид :dunno: Комшиите ми с по три ваксини го караха още по два-три пъти след ваксините, след веднъж изкаран преди тях. Но да речем, че са с по-слаба имунна система, защото поне веднъж на месец-два все са с настинки :roll: За това време жена ми го кара веднъж не съвсем леко, а от 2-3 дни насам пак е с Covid, още по-тегаво откъм общо усещане :| Да чукнем на дърво без дихателни проблеми. Нито тя, нито аз сме ваксинирани. И двата пъти аз съм си кукуряк и нищо ми няма (детето също), а не е да не съм пообиколил по болници и какво ли не последната година и половина в ролята на обслужващ персонал покрай бремеността ѝ и детето. Така като се замисля от едно 6-7 години не съм вдигал температура дори, а грип не помня кога да съм карал последно, вероятно е било преди десетина години :dunno: Като сравня едно време какво кекаво дете бях - все ангини и сополи, явно организЪма ми се е понаучил да се пази :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Юли 2022, 10:15

Да не си махнал сливиците, че са спрели ангините? Защото при някои така става.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Nickelback » 27 Юли 2022, 11:04

Top Gun Maverick написа:Да не си махнал сливиците, че са спрели ангините? Защото при някои така става.
Не, нашите са го мислели като вариант, но не са ме оперирали.
Махана ми е само т. нар. "трета сливица" като съм бил на две-три години, не знам медицинския термин точно :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ildivvy » 27 Юли 2022, 12:00

Нищо ти няма! Просто си нормален млад човек от 'статистическата група' на тези, които не се разболяват от вируса! Аз го изкарах на два пъти, но доста леко. Не ми е било добре по за ден и това е... Иначе първия път загубих обоняние за месец и нещо.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от laviatan » 02 Авг 2022, 9:38

От 04. пак с маски на закрито в София ...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Jorixa » 02 Авг 2022, 10:24

laviatan написа:От 04. пак с маски на закрито в София ...


Е то беше ясно. Сега тепърва с наближаването на предизборната кампания ще се въвеждат все повече и повече мерки (почти съм сигурен че ще върнат и зеления сертификат след месец), за да може накрая Възраждане пак да оберат анти-ковид вота и да се опитат да съберат за правителство с бойко. И да се намали избирателната активност.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook