Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 16 Юни 2021, 14:54

Каква сурдинка, от десетилетия се знае, че вирусите си взаимодействат и едни вируси ограничават други. Топлата вода :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoaudi » 16 Юни 2021, 14:59

Именно, че това, което се знае от векове някак странно се изопачава от медиите от година и половина и се прикрива лицемерно. Пак се пънеш да спориш, ма и ти самия някак не успяваш да стоплиш за какво конкретно
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 16:41

И какво ни казват под сурдинката, че и се изопачвало и не знам какво си ?
Че ако настинеш, нема фанеш ковид. Да речем, че е вярно,най малкото вируса на настинката също е коронавирус. И? Какво от това?
Какво следва да разбираме от тая "новина"?
1. Треа да знаем кога ще се заразим, и да настинем 2 дни преди това?
2. Не знаем кога ще се заразим и треа да сме постоянно настинали?
3. Настинали сме, ама ни е минало - ко праиме?
4. Настинали сме , минало ни е и сме фанали Ковид-а- Пцуем тия от Йелския университет и одим на баира над Кюстендил ....
5. Не моем по никакъв начин да настинем , затова преспиваме голи , на пуснат климатик и чекаме да настинем кат хората. Ако имаме късмет. Ако немаме, та се разболеем по-сериозно повтаряме втора част на т.4, само с пцуенето, щото сме в болница ако сме оФце, а ако не сме се гърчиме дома и чекаме да ни мине от само себе си. Оти знаем фатки и одим на фитнес или нещо такова.
Сичките дет плещите глупости тука нямате деца. Нема и да имате... поне не и в истинския смисъл.

ПП Даже субелевъна за закроти , обаче едни 3-ма, 4-ма продължавате да мелите като латернаджии.
Направете си "вълча тема", па Офцете ще си блеем тука по-смислени неща.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoaudi » 16 Юни 2021, 16:56

Ше напрайш някое кардио бе, човек. Плюнки фърчат.
Ко не ти стига нищо в горния етаж, що се пънеш да обсъждаш. Ай, няма нищо, успокой се.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 17:02

Аз поне имам горен етаж, капиш, драги?
А"кардио"" има във фитнеса, няма такъв термин другаде. Може би искаш да кажеш инфаркт. Да ти подаря един тълковен речник, искаш ли ?
Питам те какво е следствието от тая новина, какво трябва да разберем от нея? М?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoaudi » 16 Юни 2021, 17:15

Следствието е, че те няма и в елементарните причинно-следствени връзки, кое сега пак ти е сложно да ти обяснявам?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 17:16

Сложно ми е, обясни да видим. За улеснение.
- Искам да знем кое се изопачава от медиите от година и половина. / Въпросното изследване е дата 15,06,2021/
- Кое се прикрива - пак гледаме датата - 15,06,2021
- Кое се знае от векове ? Щото допреди век и малко не се е знаело изобщо за вируси. А сеериозното им изследване е от по-малко от век.
- Новината не е категорична, приемаме, че е вярно на 100% - И? Как ще се предпазиш от Ковид 19 в случая?
- Как точно новината е свързана с оФце, лакиране и гримиране.

И само да вметна послучай поздрава ти към колегата дето няма да носят маски - пропуснал си явно ,че тях ги ваксинираха всичките.
Последна промяна Моджо на 16 Юни 2021, 17:33, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoaudi » 16 Юни 2021, 17:22

Настиваш - имаш вече някакъв вид защита. Ся не ми скачай с глупави въпроси от рода на "колко съм защитен". Никой никога няма ти изчисли проценти. Заливат ни с всевъзможни помии от толкова време и не бе, то не е от интерес. От грижа за здравето ни е.
Точно така си е - прекараната елементарна настинка дори, неминуемо буди широк спектър от защити във всеки един организъм! И да - прекаралите пък точно Ковид, имат защита до живот от него! Да ПРИНУЖДАВАШ някой пък преболедувал да си бие ненужна, че дори опасна бълвоч във тялото си е живо ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! Съжалявам, нямам по-големи букви на клавиатурата.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 17:29

Ок, настиваш и имаш защита - тук съм съгласен. Ама излизат и други въпроси
- Не настиваш ?
- Настиваш, ама е било преди 1 месец.
- Настиваш, ама вече си бил заразен.

Ако настинката водеше до траен имунитет, нямаше да настиваш всяка година, а даже и по няколко пъти през месец. Разумно ли е това мнение ?
Изследвано ли е колко тая защита е активна, колко време ще я има - Не е.
А какво става при мутация на вируса.

Ако се напъна мога да измисля още въпроси.
За колко лекарства се казваше че имат ефект и след по-сериозно изскедване се оказваше, че нямат. Ако ако случая е същия ?

Това просто една публикация за проведено изследване, в малки мащаби , лабораторно и имащо евентуални бъдещи "приложения" да речем. Толкова. Докато този момент настъпи или се ваксинирап или го преболедуваш, няма трето.
Последна промяна Моджо на 16 Юни 2021, 17:32, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TNT » 16 Юни 2021, 17:30

Ама тая легенда, че не се повтаря ковид още ли върви :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 17:32

То върви още че нема Ковид, па ти...
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoaudi » 16 Юни 2021, 17:37

Моджо написа:Ок, настиваш и имаш защита - тук съм съгласен. Ама излизат и други въпроси
- Не настиваш ?
- Настиваш, ама е било преди 1 месец.
- Настиваш, ама вече си бил заразен.

Ако настинката водеше до траен имунитет, нямаше да настиваш всяка година, а даже и по няколко пъти през месец. Разумно ли е това мнение ?
Изследвано ли е колко тая защита е активна, колко време ще я има - Не е.
А какво става при мутация на вируса.

Ако се напъна мога да измисля още въпроси.
За колко лекарства се казваче че имат ефект и след по-сериозно изскедване се оказваше, че нямат. Ако ако случая е същия ?

Това просто една публикация за проведено изследване, в малки мащаби , лабораторно и имащо евентуални бъдещи "приложения" да речем. Толкова. Докато този момент настъпи или се ваксинирап или го преболедуваш, няма трето.


Ето, че можеш да пишеш смислени неща. Именно, че играят много неизвестни никой и не твърди кой знае какво категорично. Просто защита. Някаква. Не бива обаче да се игнорира и да се твърди абсурда, че ваксините защитавали повече и по-надеждно. Попарата на ваксините ще сърбаме тепърва според мен.

За мен нещото, което трябваше да събуди и умрелите е неглижирането на ефекта от преболедувалите. Щом туй свръх елементарно нещо удобно не се взема предвид, за мен работата е ясна. Всеки си има глава, да си я ползва.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от nero_ » 16 Юни 2021, 17:42

Хората се ваксинираха и забравиха, във форума се пишат докторантури по вирусология на дневна база :D

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Mollov » 16 Юни 2021, 17:49

TNT написа:Ама тая легенда, че не се повтаря ковид още ли върви :roll:


Дефинирай понятието "повтаря ковид"...? Защото аз съм от хората, които защитават тезата, че преболедуването води до траен* имунитет и повторно разболяване в същата степен/сила е невъзможно*.


*Около 2% (не съм 100% сигурен за конкретният процент!) от световното население не може да създава траен имунитет и поради това имунитета срещу ковид да е на същото ниво т.е. има предпоставка да се разболеят отново.


В нашата фирма 3-4ма се разболяхме (един след друг) през ноември и декември.... едва през март в рамките на 1 седмица се натръшкаха останалите 7-8 човека... не се разболяхме само и единствено ние четиримата...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 17:51

Ваксината е в пъти по-ефективна по една много проста причина. Вирусния товар / в случая само един белтък/ е изчислен точно колко трябва да бъде за да има адекватен и дълготраен имунен отговор. Ваксината те "разболява" точно толкова, че няма никакви други ефекти. Ако следиш нещата:
- Преболедуването не винаги води до траен или силен имунитет - зависи от "вирусния товар", който си поел, как си го преболедувал, имаш ли и други заболявания и т.н и т.н.
- Ковида не е просто минава и отминава - нанася поражения, някои от които дългосрочни. И въпреки, че пак зависи от конкретния организъм може да се окаже, че Ковид-а го преболедувах, ама се разболях от други работи и то сериозни.
Ако четеш темата , казах някъде назад, че купих на наще кислороден концентратор, който го ползваха 2 /два/ месеца след като бяха изписани. И без него не се знаеше какво ще стане.
И последно - мерките /каквито и да са / никога не са имали за цел да запазят отделния индивид. Целта е ако може заразяването да става постепенно, за да смогне здравната система на конкретната държава. И междувременно докато е сравнително бавно да се измсли я вксина, я лекарство.
Не знам колко милиарда е бизнеса с ваксините /че нещо май не е Ногомилиарден/, ама милиарди се похарчиха за лекуване / и помощи/ на Ковид болни. Много повече милиарди. Половината да са били фалшиви - се тая, пак са повече милиардите. В световен мащаб, аз не гледам само БГ.

Приемам тезата, че ваксините не са панацея, те и затова са доброволн и е възможно да има и нежелани ефекти, даже и починали. Ама това важи за всички ваксини, не само за тая.
Лекарство няма засега.
Преболедуването за мен не е вариант /ама не е щото съм оФца и много ме е страх/.
Така че остава ваксината.
Който не иска - лошо нема.
Ама да се вадят от 9 кладенеца глупости и да се наричат хората как ли не, не е ок за мен.
Последна промяна Моджо на 16 Юни 2021, 18:28, променена общо 3 пъти
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook