27-инчов 4К монитор - мнение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от mart1nn » 04 Дек 2020, 14:16

zAcK написа:Някой знае ли тия Soundbar-ове на DELL дали имат приличен звук. Не искам нищо по бюрото, т.е. искам нещо закачено на монитора, че звука от лаптопа при тоя сетъп ми идва от дясно :mhihi: Ама питам за качеството, защото на Macbook 16-ката си е много прилично за лаптоп :mrgreen: :mhihi:

Чувал съм че е доста зле, но не съм го чувал на живо. Приятел беше силно разочарован.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от nxn » 04 Дек 2020, 17:12

zAcK написа:Някой знае ли тия Soundbar-ове на DELL дали имат приличен звук. Не искам нищо по бюрото, т.е. искам нещо закачено на монитора, че звука от лаптопа при тоя сетъп ми идва от дясно :mhihi: Ама питам за качеството, защото на Macbook 16-ката си е много прилично за лаптоп :mrgreen: :mhihi:

Никои не свирят по-добре от мака, просто си вземи 2 колони и ги сложи на стойки, като монитора, и няма да са ти на бюрото, и за 100лв ще вадят в пъти по-добър звук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от drifty » 05 Ное 2022, 0:31

Тази тема ми се струва най-подходяща, да не пускам нова.

Наумил съм си да си бодна един външен монитор към лаптопа, че на 15.6 инча ми е тегаво, при положение, че на работа съм на 2х24-ки.

Та днес си набелязах монитор - ASUS TUF Gaming VG27AQZ - 2к, не 4к. Проблемът е моят лаптоп, или поне така се очертава - Леново У50-70 от 2015та. Има само ХДМИ порт, като обаче не успях да намеря информация нито в книжката му, нито из нета, какъв е типа на хдми порта. Въпросният монитор е с ХДМИ 2.0 изходи, докато моят лаптоп предполагаемо е с ХДМИ 1.4 порт и се чудя какво ще се получи ако вържа такъв монитор за лаптопа. Има го в ардес и озон на доста прилична цена, но не знам до колко ще мога да се въползвам от характеристиките му, като 165 херца опресняване например. Не знам как ще се държи по време на игра, работа, ютюб и т.н.

Някой по-запознат дали може да хвърли светлина?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от ///M Power » 05 Ное 2022, 13:38

Based on the capabilities of HDMI 1.4, it can only reach up to a maximum of 144Hz for non-4K displays like 1080p and 1440p.

Това намирам в нета, но 144 пак е добре /не мисля че може да се види разликата със 165/, по-скоро какво ще пускаш от лаптопа, че да не се окаже той слабото звено?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от drifty » 05 Ное 2022, 14:29

Ако е 144 пак е перфектно, но съвместим ли е 1.4 с 2.0, тъй като монитора, който съм харесал е с 2.0 портове.

За лаптопа, вече остарява, но до сега нищо, което съм правил с него не го е затруднило - игри, филми, среда за програмиране, плюс работеща база данни (с учебни цели), работа от вкъщи няколко години и т.н. Просто екранът ми идва малък и понякога 1 не ми стига, искам да мога да си работя по-удобно от вкъщи, да зяпам Ютюб, да уча по-удобно и да ми изморява по-малко очите. Понякога и някоя игрица да разцъкам. Машинката работи доволно добре за 7 годишен лаптоп, батерията държи доста време без зарядно, боднах му SSD и качих рамта до 16ГБ и за моите нужди към момента е повече от достатъчен.

Не че не бих си взел нов ако имах излишни 2-3к, но на тоя етап не ми е нужен все още, че да ги прежаля, поне надявам се още няколко години да изкарам с този, просто искам да внеса малко комфорт, това е.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от Jordana » 05 Ное 2022, 15:16

Съвместимоста е обратна , няма проблем по високия стандарт да работи с по стария но ще бъде ограничен до нивото на стария HDMI по възможности . Телевизор нямаш ли да го боднеш на него тоя лаптоп ако е само за по големия екран ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от ///M Power » 05 Ное 2022, 17:58

drifty написа:Ако е 144 пак е перфектно, но съвместим ли е 1.4 с 2.0, тъй като монитора, който съм харесал е с 2.0 портове.

За лаптопа, вече остарява, но до сега нищо, което съм правил с него не го е затруднило - игри, филми, среда за програмиране, плюс работеща база данни (с учебни цели), работа от вкъщи няколко години и т.н. Просто екранът ми идва малък и понякога 1 не ми стига, искам да мога да си работя по-удобно от вкъщи, да зяпам Ютюб, да уча по-удобно и да ми изморява по-малко очите. Понякога и някоя игрица да разцъкам. Машинката работи доволно добре за 7 годишен лаптоп, батерията държи доста време без зарядно, боднах му SSD и качих рамта до 16ГБ и за моите нужди към момента е повече от достатъчен.

Не че не бих си взел нов ако имах излишни 2-3к, но на тоя етап не ми е нужен все още, че да ги прежаля, поне надявам се още няколко години да изкарам с този, просто искам да внеса малко комфорт, това е.


Пробвал ли си да ползваш ultrawide монитор, за определени дейности е мега удобен /сравнение на два файла примерно, писано на единия гледане на другия и тн./ иначе не би трянвало да има проблем да го пуснеш новия екран.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от drifty » 05 Ное 2022, 20:29

///M Power написа:Пробвал ли си да ползваш ultrawide монитор, за определени дейности е мега удобен /сравнение на два файла примерно, писано на единия гледане на другия и тн./ иначе не би трянвало да има проблем да го пуснеш новия екран.


Да ползвам продължително - не, но имам приятел, който си купи 35 инчов ultra wide LG и сме разцъквали симулатор и там е окей, но като съм стоял около него докато разцъква из нета нещо, не ме радва, натоварва ме. Ако имаш предвид някакъв 24-27 инчов ultrawide - не съм ползвал, ако съществуват такива :D

Jordana написа:Телевизор нямаш ли да го боднеш на него тоя лаптоп ако е само за по големия екран ?


Имам няколко, ама са скапани, с кофти цветове, резолюция и са с малки екрани. Единственият подходящ е в дневната, което не е оферта, защото рядко е на разположение, а и е на неудобно място за продължително ползване тип работа от вкъщи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: 27-инчов 4К монитор - мнение

Мнение от ///M Power » 05 Ное 2022, 22:55

drifty написа:
///M Power написа:Пробвал ли си да ползваш ultrawide монитор, за определени дейности е мега удобен /сравнение на два файла примерно, писано на единия гледане на другия и тн./ иначе не би трянвало да има проблем да го пуснеш новия екран.


Да ползвам продължително - не, но имам приятел, който си купи 35 инчов ultra wide LG и сме разцъквали симулатор и там е окей, но като съм стоял около него докато разцъква из нета нещо, не ме радва, натоварва ме. Ако имаш предвид някакъв 24-27 инчов ultrawide - не съм ползвал, ако съществуват такива :D

Jordana написа:Телевизор нямаш ли да го боднеш на него тоя лаптоп ако е само за по големия екран ?


Имам няколко, ама са скапани, с кофти цветове, резолюция и са с малки екрани. Единственият подходящ е в дневната, което не е оферта, защото рядко е на разположение, а и е на неудобно място за продължително ползване тип работа от вкъщи.


Най-малкия ultra wide е 29-ка /или поне аз не съм виждал/. Иска свикване да, но дори и сега съм на 34" и след него всичко друго ми криво...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1, dewey

Последни теми
Facebook