Съвет за избор на моторна резачка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 10 Ное 2020, 12:17

Точно поради тази причина спирам да чета :D

Иначе Stihl в този бюджет и до 5кг предлагат следните модели:
MS 170
MS 180
MS 181
MS 211
MS 231
MS 251

При Husqvarna съответно:
120 Mark II
130
135
435 II
440
445II
450 II
Ясно е, че и двете марки са хубави, надеждни машини и т.н. то затова се колебая :)
На щил ми харесва наличието на компенсатор, не ми харесва въздушния филтър и капачките на резервоарите
на хускварната ме дразни липсата на компенсатор в този клас(нямам идея колко често ще ми се налага да настройвам карбуратор), но ми харесва лесното обслужване и почистване, както и удължената гаранция

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от pinko_23 » 10 Ное 2020, 16:57

Cyberloner написа:Точно поради тази причина спирам да чета :D

Иначе Stihl в този бюджет и до 5кг предлагат следните модели:
MS 170
MS 180
MS 181
MS 211
MS 231
MS 251

При Husqvarna съответно:
120 Mark II
130
135
435 II
440
445II
450 II
Ясно е, че и двете марки са хубави, надеждни машини и т.н. то затова се колебая :)
На щил ми харесва наличието на компенсатор, не ми харесва въздушния филтър и капачките на резервоарите
на хускварната ме дразни липсата на компенсатор в този клас(нямам идея колко често ще ми се налага да настройвам карбуратор), но ми харесва лесното обслужване и почистване, както и удължената гаранция


MS 181 :yes:
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 10 Ное 2020, 22:59

а защо не някое 2хх?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от BMW_POWER » 11 Ное 2020, 0:43

b_u_b_o написа:
alx написа:и последно- като ще го зазимяваш- винаги му слагай малко гориво и го остави да го отработи и да спре за да ти е празен карбуратора... иначе след няколко месеца няма палене. дюзите са дребни и се запушват от нищо...


Ей тва да ми го беше казал преди година като зазимявах косачката с пълен резервоар. Тая пролет нямаше палене та ходи в сервиза за чистене :mhihi:


Че това е повече от задължително. Блоуъра ми е с пълен резервоар, ама съм му спрял бензина от кранчето. Косачката винаги върти, докато карбуратора не се изпрази и угасне сама.

На трънско преди 30 години купихме Щил и бачка още. Не прави компромиси с консумативите. И редовно чистене на въздушния филтър, че се затлачва много лесно понякога.

А ако ще режеш инцидентно, защо не взимаш под наем? Свършваш си работа и я връщаш. Аз имах един пън в двора. Купих една електричка и с нея сухото замина бързо. Като стигнах до сърцевината и умря. Рентнах една бензинка, същата работа. Накрая си платих на един юнак и оня се измъчи с един звяр, беше поне метър машината. Аз нямах никакъв шанс.

alx, ти ме уби :OT:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от alx » 11 Ное 2020, 20:27

BMW_POWER написа:alx, ти ме уби :OT:


бедни колежански години... две години в аласка, две диджей в бостън... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 11 Ное 2020, 20:46

Под наем го мислих(за 15-20лв на ден дават профеисонални машини), ама нямам никъде наблизо, освен това масово не работят иукенда(най-мнгоо до събота на обяд), а на мен само неделята ми се явява истински свободен ден, когато мога да свърша нещо такова. Отделно само като си представя, че трябва да се кача на колата, да стигна до магазина, там да подписвам протоколи и т.н. и след 1-2 дни да го повторя това упражнение малко ми се отщява.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от ID A » 11 Ное 2020, 20:52

Знам разликата между електрическа и моторна, но за твоите цели, това си е безсмислено мятане на пари на вятъра. Карай си с електрическата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от bum_bum » 11 Ное 2020, 21:13

Cyberloner написа:Налага ми се 1-2 пъти годишно да поокастря дърветата в двора, както и едно съседно място.


Отиваш в Рентекс и за някакви къси пари взимаш под наем една резачка. Мисля, че бяха Хускварна тия, които имат. Вършиш си работата и я връщаш. Няма да мислиш за вериги, поддръжка и други глупости.
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от N.Mihaylovski » 11 Ное 2020, 21:13

MS 181

Мъча го мъжката вече 2 години, няма проблеми.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от BMW_POWER » 12 Ное 2020, 2:00

alx написа:
BMW_POWER написа:alx, ти ме уби :OT:


бедни колежански години... две години в аласка, две диджей в бостън... :ok:


Диджейството го помня. Ама дърводобива не.

По темата пак. За временно ползване от дъжд на вятър, бих взимал под наем. Обикновенно дават и готова двутактова смес. Къде ще я държиш после? На вилата? У дома?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от theraven_nz » 12 Ное 2020, 2:47

Още един глас за MS 181. Няма убиване тази машина, вече след 200+ кубика дърва и IT клавиатурист зад волана.

П.С. Това е най-смислената тема във форума напоследък. Благодаря на автора и на включилите се!
---

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Kroki » 12 Ное 2020, 9:27

Брат, тоя резеорвар отива за няколко кубика дърва, така или иначе се пълни за 2мин.. Не го мисли. Не сме настройвали карбуратор за толкова години.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 12 Ное 2020, 13:13

Направо ме навихте за 181 :) Не мога обаче да намеря информация каква е максималната препоръчителна дължина на шината.
Гледам, че идва с 35см, а на мен ми се иска поне 40 да сложа.

@BMW_POWER - живея в къща и мястото не е проблем :) Особено ако успея да си реализирам болната идея за мазе под гаража, без да бутам гаража :)
@Kroki - да ти дам китаеца да видиш как за половин кубик ще пресъхне, и 4-5 пъти ще слагаш веригата :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от hell's angel » 12 Ное 2020, 21:11

16", колко по-голяма искаш да туриш на 30 кубика :mrgreen: :ok:
Аз имам 52 кубиков китаец. Дядо ми ми го завеща, на две паления. Разпилях го на съставни части :arrow: фиксатор за резби, лагерчета, малко нормални о-пръстени, нормални гарнитури, тук там самоделни (щото ги нямаше), реглаж на бобината и малко предварение, друг карб., кух ауспух, читави кученца, читава шина и верига, даже регулатора за маслото на веригата работи нормално, не тече. 60 кинта -све. На 5 кубика пълнИМ 3.5 пъти, щото обичам да си помпИМ на междинките. :mhihi: Бая мърляшка и амортизираща работа е отхвърлил за 6-7 години на марковите си събратя. :D
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 12 Ное 2020, 21:15

16" е поносимо, но в сайта на щил го дават с 14"
Иначе както го описа си сменил всичко освен резервоарите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook