Съвет за избор на моторна резачка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Комбина » 09 Ное 2020, 17:30

За рязане на високи клони, кастрене и прочистване на изсъхнали дървета аз преди месец купих за проба електрическа телескопична кастрачка.

За 1 час изрязах тънки и дебели клони на много дървета в огромен двор. Без да се замисли машината отряза и две изсъхнали сливови дървета долу в основата при диаметър 25см+.

Аз самия не вярвах, че ще се справи, но мина като през масло.

Хубавото е, че бачкат от разстояние и няма как да си отрежеш някоя ръка, но винаги някой клон може да ти падне на главата ако не внимаваш. Аз самия не мога да си представя да се кача на стълба или някъде на дървото и да режа с бензинова резачка...доста смело начинание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 09 Ное 2020, 17:36

кастрачката имам ръчна, преди 5-6 години на майтап си взех от лидъл и си ми върши работа.

Трябва ми нещо, което да ползвам стъпил на земята, по изключение на дърво или стълба.

Като съм свалил клоните да ги нарежа на 30-40см парчета, евентуално да поваля някоя дърво не по-делебело от 25-30см и т.н.
Последна промяна Cyberloner на 09 Ное 2020, 18:27, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от georgivar » 09 Ное 2020, 18:01

Мога да препоръчам електрическа резачка (с батерия) Stihl MSA 140 C-B

Точно за такава употреба ми върши работа. Батерията издържа доволно и не се занимавам с бензин по шишенца и ала-бала. Елементарна е за работа и поддръжка. Комплект е със зарядно и батерия, които могат да се ползват и за други уреди. Имаше някаква промоция като я взимах и беше на добра цена. Предполагам ако се дебне по сайтовете все ще излезе оферта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Binev_OuT » 09 Ное 2020, 18:03

Колега , отправната ти точка трябва да е според мен - над 2 к.с. и 40см шина.И машини с тези характеристики са ти в бюджета.
Имам две машини на щил , от по-яките са , ползвам ги по двора и не съжалявам за парите които платих.
Хубаво е да имаш по ячки машинки , да занеш че имаш , а не да си мислиш че имаш , а като дойде работата , да обикаляш комшийте :mhihi:
Хуска за мен може би е с по-качествени материали и по-добро изпълнение , но като цяло и с двете марки няма как да сбъркаш.
В общи линий , виж кой ти е по-близкия сервиз и направо взимай.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от v_p_m » 09 Ное 2020, 19:06

Аз бих препоръчал това:
DeWALT DCM565
DEWALT.PNG


Имам я от около 2 години , тогава беше 520лв. (с 5% отстъпка) като комплекта вклчва и зарядно и една 5ah батерия.Готиното е че можеш да си комбинираш батерията с други неща от марката
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 8.11.2020
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Alleyezonme777 » 09 Ное 2020, 19:35

Вкарай още някой лев и вземи една от най добрите резачки става за кастрене също и за рязане на по дебели дървета-съвета ми е Stihl 26 води се професионална.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 09 Ное 2020, 19:36

Акумулаторна твърдо не искам, при малката употреба която ще има тая батерия само ще остарее безсмислено, а един път ще ми се наложи по режа по-дълго време и ще трябва да чакам да се зарежда. Отделно на DeWalt нямам никакви инструменти, за да ги комбинирам.

По-рано споменах, че се колебая межуд 2 конкретни модела на Husqvarna - 435 II и 450 II.
Предимството на първия за мен е наистина ниското тегло(4,2кг), при втория е по-високата мощност, при тегло под 5кг.
455 би бил пре-достатъчен(И го пускат от време на време на 700лв промоция), но вече отива на 6кг, отделно е с по-тежка шина, заради по-голямата верига, а междинните, като мощност и обем 440 и 445 отиват на теглото на 450.

При 120 и 135 ме притеснява малкия обем на резервоарите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от ID A » 09 Ное 2020, 19:50

След като ми отарашиха гаража и ми свиха боша, си взех за 100 лева китайче, пак електрическо. Да, маслото се лее на поразия, да веригата нон стоп трябва да се притяга. Но машината си е идеална за целта.
Но си дойде с верига Орегон (които са най-добри според мен) + че когато ми свиха боша, двете му вериги и водача бяха в багажника, така че съм с три вериги сега. Low kickback.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от wladio » 09 Ное 2020, 21:22

Като човек, който има хиляди кубици зад гърба, казвам че марката е само една-stihl.
Не убеждавам никого, и мнението е лично,
Имаш ли възможност, не се колебай и не пести!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Binev_OuT » 09 Ное 2020, 23:29

wladio написа:Като човек, който има хиляди кубици зад гърба, казвам че марката е само една-stihl.
Не убеждавам никого, и мнението е лично,
Имаш ли възможност, не се колебай и не пести!

:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от hell's angel » 10 Ное 2020, 10:14

Cyberloner написа:
По-рано споменах, че се колебая межуд 2 конкретни модела на Husqvarna - 435 II и 450 II.
Предимството на първия за мен е наистина ниското тегло(4,2кг), при втория е по-високата мощност, при тегло под 5кг.
455 би бил пре-достатъчен(И го пускат от време на време на 700лв промоция), но вече отива на 6кг, отделно е с по-тежка шина, заради по-голямата верига, а междинните, като мощност и обем 440 и 445 отиват на теглото на 450.


Ти като тръгна така, извади още 300 кинта и се метни на една 346 ХР. Боклуците я спряха за Европа заради емисии, ама още я има тук там по дилърите. Аз не познавам някой да я е пипнал и да не иска една :lol: Да не говорим, че и мегдан за модване има бая. :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от Cyberloner » 10 Ное 2020, 10:37

по-добре не, че и тия 700 ми се виждат много :lol:
В началото се бях прицелил за около 500лв бюджет, ама после почнах да чета и станах 700 :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от drifty » 10 Ное 2020, 10:51

Бащата позлва Щил 2.7к.с, който също е около 5те килограма.

Не съм сигурен за модела, но в сайта на Щил като погледнах, мисля, че се води 231.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от zAcK » 10 Ное 2020, 11:35

И ние имамe Stihl, мисля беше MS 271 :bchug:

Ако трябва отново да взимам, на 100% пак ще е Stihl :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съвет за избор на моторна резачка

Мнение от hell's angel » 10 Ное 2020, 11:45

Cyberloner написа:по-добре не, че и тия 700 ми се виждат много :lol:
В началото се бях прицелил за около 500лв бюджет, ама после почнах да чета и станах 700 :mhihi:

Чети още. :mrgreen: Аз кат' се замисля, за брадви колко пари съм наметал :ok: :help: Последно една чешка цепилка си купих, че баш с такива бузи нямах. Малко шкурка, малко кожа, малко паракорд, ленено масло. Чак ми е жал и тая да я вкарам в боя. Ама кеф цена няма :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook