Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 17 Юли 2021, 20:43

На официалния сайт на gopro има километрични теми с този проблем и не е от картата...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2021, 23:35

Картите също са големи боклуци. Тази на дашкамерата в служебната кола изкарва 3 месеца макс и се скапва. Просто показва ФУЛ и нито презаписва, нито се форматира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 18 Юли 2021, 18:54

След два дни ходене по мъките възстанових по-голяма част от снимките, а видеата не стават - засичат, прекъсват, звукът е леш...
Това е безплатно и възстанови снимките - https://www.ccleaner.com/recuva
За това се изръсих 120 лв и възстанови и видеата, но са неизползваеми - https://www.easeus.com/
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 18 Сеп 2021, 6:01

Проблемът с картата май се реши... Купих adata и с нея няма проблем, НО съм снимал само 1 ден... Като започне ски сезона ще се тества по-продължително.

И един въпрос за друг проблем... Някой купувал ли е Hydrophobic Screen Protector за обектива и има ли ефект, че ми писна да го ближа, търкам, духам и т.н....
На морето е много кофти като снимаш под и над вода едновременно... А и зимата като вали сняг също ми се е случвало да се лепне някоя снежинка и да прецака видеото...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от Jordana » 18 Сеп 2021, 8:55

recuva възстановява всичко по картата което може да бъде възстановено , без значение видео или снимки . При мен никога не е правила нечетими после файлове след възстановяването . Често ако има трито и записвано отгоре но се е скапало последния запис , възстановява старите записи които са били вече изтрити от самата камера . :mhihi: Не е върха на сладоледа но за без пари толкова .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от ka4i » 28 Сеп 2021, 13:32

drago_pavlov написа:Проблемът с картата май се реши... Купих adata и с нея няма проблем, НО съм снимал само 1 ден... Като започне ски сезона ще се тества по-продължително.

И един въпрос за друг проблем... Някой купувал ли е Hydrophobic Screen Protector за обектива и има ли ефект, че ми писна да го ближа, търкам, духам и т.н....
На морето е много кофти като снимаш под и над вода едновременно... А и зимата като вали сняг също ми се е случвало да се лепне някоя снежинка и да прецака видеото...



Точно с Adata съм имал най-много ядове. В един момент не може да се форматира, презаписва, нищо. и отива на боклука. Това ми се е случвало с 16,32, 64 ГБ
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от M17cH » 29 Сеп 2021, 12:56

Аз имах подобни проблеми с един CAN дисплей на колата, квото и да правя забиваше след няколко часа работа и искаше реформатиране на картата. пробвах 5 различни карти и преди да го върна да си го бият в главата пробвах SanDisk Max Endurance. Нямам забележки оттогава вече няколко месеца.
За gopro би трябвало нормални (бързи) карти да вършат работа, все пак е mass продукт, ама нищо не пречи да се пробва с ендюранс карта.. е освен пари... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 30 Сеп 2021, 20:59

Проблемът с картата изглежда е решен.
Кажете какъв водоотблъскващ протектор да сложа.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от mr_petroff » 30 Сеп 2021, 21:48

drago_pavlov написа:Проблемът с картата изглежда е решен.
Кажете какъв водоотблъскващ протектор да сложа.


Е нямаш ли оригинален в комплекта , моят оригиналният няма проблем за рафтинг и каяк , ама не съм се гмуркал с него . За GoPro става дума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 01 Окт 2021, 6:40

Няма...
Явно и те като въйфон слагат все по-малко неща в кутията...
След време може и батерия да няма към камерата :mhihi:

П.П.: И на сайта го няма като оригинален аксесоар...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 28 Яну 2023, 19:03

GoPro-то тая година се изложи много като паднаха температурите... При около нулата и под нулата след 8 секунди видео казва, че няма батерия и се изключва, а тя е на 80-90%... Със снимките няма проблем.
Преди 2 години като го купих дори при -16 съм снимал на нощно на Боровец и нямаше проблем...
Оказа се, че са пуснали нова батерия, Ендуро, специално за минусови температури и явно са прецакали старите с някой ъпдейт, за да се купуват новите :ranting:
Та след няколко провалени видеа реших да отменя бойкота към новата батерия и си купих една. Днес я пробвах и останах очарован! Направи 62 минути видео, след което беше на 4% :lol:
С обикновените батерии, дори като нови, правеше 15-30 мин. видео, след което падаше на 30-40% и не искаше да снима повече...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от mr_petroff » 28 Яну 2023, 22:03

Днес на Пампорово с дъртото HERO около 25 минути видео от 8:45 до около обяд със стенд бай-а . Това последното GoPro e сигурно на 5-6 години ,голямо куче излезе - най бюджетното изпълнение .Аз от скъпите супер дупер не купувам , че само ги сея по пистите / синковеца по точно :mhihi: /

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от peshehodetz » 16 Мар 2023, 18:40

Дайте някави препоръки за камера за подводно снимане, ако може някой с опит да сподели впечатления ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от Моджо » 16 Мар 2023, 19:29

От евтините съм пробвал няколко. От сравнително по-скъпи също.
Резултата е един и същ. И ако не прежаля цифра пари за водоустойчив калъф на никоня по-хубав нема да стане.
и понеже туй нема да се случи си взех от тия.
https://sjcambg.com/
M20. Ъъъ, такова де, дядо Коледа донесе за каката.
и не смятам други да взимам. Не съм я пробвал все още, но мисля че ще си е ок, като за непретенциозен ползвате.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на камера!?Екшън ли, друга ли...

Мнение от drago_pavlov » 18 Мар 2023, 0:23

peshehodetz написа:Дайте някави препоръки за камера за подводно снимане, ако може някой с опит да сподели впечатления ?

Зависи за какво ти трябва...
Снимки като за списание, клипове, дълбочина, бюджет.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Exclusive89

Последни теми
Facebook