Ебре инвестиция!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 9:58

От няколко години имам чувството, че тия в разните банки се ебават с мен - държат ми парите и остави, че не получавам НИЩО, ами ми взимат някаква "такса за обслужване" - все едно правя егати крупните транзакции всеки ден, а аз на практика поне от година не съм пипал нищо по депозитите. Като ида след работа с жълтото яке и калните обувки, и си подпра колелото пред банката, някакви кукли с костюмчета отвътре ме гледат като извънземен... Та така, една вечер след няколко гипса (ром с кола) стигнах до извода, че инвестицията в недвижим имот е неизбежна като гибелта на капитализма.

Огледах се и... оня ден подписах договор за едно магазинче, сградата още е в начален етап на строежа. И вчера на връщане от работа щракнах няколко снимки:

Това е оградата откъм улицата, насам трябва да гледа витрината. Доколкото се ориентирам в архитектурата, магазинчето се пада някъде там, където е подпряно колелото:
SAM_2094.JPG


И две снимки през оградата - това всъщност е подземния паркинг с мазетата, моят обект реално... още не е започнат.
SAM_2098.JPG


SAM_2107.JPG


Та идеята ми е да "проследим" заедно един вид как ще се рзавие тази "инвестиция" във времето. Ще бъде интересно (надявам се) колко ще излезе като крайна цена и ще има ли накрая съществена разлика от сумата в договора? Какво ще получа в крайна сметка като степен на завършеност, качество и в какъв срок? Колко ще ми излезе прехвърлянето на обекта на мое име и останалите разходи за присъединяване на инсталациите? Интересно е (всъщност - това е най-интересното...) каква ще бъде реалната възвращаемост на инвестицията и кога ще (ако някога, живот & здраве...) се изплати вложението? Най-просто въпросът може да се формулира така: Прецаках ли се или не? И ако да - с колко? :mhihi: :mhihi:

При мен всичко е законно, нямам какво да крия, така че всякаква информация по въпроса е достъпна.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от drifty » 30 Окт 2020, 10:26

Ако локацията е добра, що да си се прецакал? Можеш да си вземаш наем дълги години или пък ако решиш да се захванеш сам с бизнес.
За мен лично поне, инвестирането в недвижимо имущество е добър ход почти винаги.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от laviatan » 30 Окт 2020, 10:33

Локацията как е ? Ако е за отдаване под наем - има ли много такива обекти до него , или не . Има ли складово помещение ? Санитарен възел ? Ако има склад - на едно ниво ли е , или на две ?
Как е въпроса с паркирането ? :yes:
На кота нула ли е , или на под-ниво ? Колко е височината на помещението ?
Това са една малка част от въпросите , които ми идват на първо "четене" :yes:
Последна промяна laviatan на 30 Окт 2020, 10:43, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от barty » 30 Окт 2020, 10:35

Инвестиция в магазин е добра ако е " на кьоше".
Ако математиката работи: покупна цена се избива за 10-12 години е добре.
Разбира се има разходи като ремонт, данъци, инфлация, време без наемател...
Възлово е да е на добра локация, да е поне 20м2.

Лавиатан е добавил съществени параметри.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от hell's angel » 30 Окт 2020, 11:13

Borymeckata написа:При мен всичко е законно, нямам какво да крия, така че всякаква информация по въпроса е достъпна.

Те, понякога, нещата не зависят само от теб :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от steeN » 30 Окт 2020, 12:28

Каква е схемата за плащане, за която си се разбрал? Предполагам някаква поетапна?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 12:31

Да, локацията е определяща. Според мен е добре - на главната улица в градеца, не точно в самия център, но... в "широкия", така да го кажем... Сградата според ситуацията е на 14,5 метра навътре от уличната регулация (от ръба на бордюра). Магазинчето е почти правилен квадрат със страна 9м. и височина... трябва да е към 3,20 - 3,40... Вътре има търговска площ, склад и санитарен възел, като планировката е свободна - може едното да се променя за сметка на другото, само външните стени да не се местят и фасадата да не се променя. Всичко е на кота 0,00, което... още не знам как точно ще дойде спрямо терена, но вероятно е 2 - 3 стъпала над него. Отдолу е паркинг и мазета (виждате на снимките), отгоре - два жилищните етажа апартаменти.

Цената за напълно завършен обект е 800 евра на кв. метър. Парите се привеждат на 5 равни вноски на различни етапи от строителството, определени в договора. Все пак остава да уточним какво означава "напълно завършен" - предполагам съгласно проекта? По архитектурата таванът е латекс, така че ако искам окачен таван... вероятно ще трябва да го платя допълнително. Имаше и ъглов магазин (само един в сградата), можех да го взема, но... просто не ми хареса, по ред причини. Затова взех вътрешния, до него. По-натам ще ви покажа архитектурата, да се ориентирате.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TNT » 30 Окт 2020, 13:15

А пред магазина може ли да се паркира ? А и не знам защо реших, че ще е магазин. Може да става дюнерджийница :lol: Наблизо нещо болница, университет, училище ?

Общо взето тука ще си чешем езиците хората, които не сме от града. На топ място и 20 квадрата да е, наема може да е убийствен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от drifty » 30 Окт 2020, 13:19

TNT написа: Може да става дюнерджийница :lol:


Бая голяма дюнерджийница ще стане :D Може пък да е магазин за домашна сланина :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 13:24

Магазин е според архитектурния проект - Магазин 4 (като Кланица 5 на Кърт Вонегът... :mhihi: :mhihi: ).

За заведение... едва ли, ще трябва сериозно преустройство - кухня, тоалетни, вентилация... За сега го смятаме като магазин за промишлени (не хранителни) стоки или офис. Наблизо... всичко има, в малкия град всичко е "наблизо". Улицата е широка и може да се спира, а в тия близо 15 метра между нея и сградата може да се оформи и чудесен паркинг. Не съм гледал другите части на проекта и нямам представа какво се предвижда за околния терен.

ТОП-място... не е, но според мен има потенциал, иначе... нямаше да го взема. :mhihi: :mhihi:
Целият приземен етаж на сградата е магазини и офиси. Ама моят е най-хубав... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от steeN » 30 Окт 2020, 13:53

А ми остана да кажеш, кога по план смятат да го завършат и колко наем според теб може да му се взима.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 14:28

Аз ако ги знам тези неща, темата става съвсем безсмислена... :dunno: :dunno:

Сроковете в строителството са нещо съвсем хипотетично. Шефът на строителната фирма каза максимум 2 години (толкова е записно и в договора, после дължи неустойки), но най-вероятно ще бъде по-малко. Той няма интерес работата да се проточва във времето - бавят му се плащанията, разходи по настаняване на работниците, охрана на обекта, блокира му се строителната техника и изобщо...

За наемите в градеца също имам съвсем откъслечна информация. Абе гонят софийските , доколкото знам, поне на жилищата (за магазините не знам НИЩО). Един колега испанец скоро ми се оплакваше, че плаща от джоба си 1 000 лева на месец за двустайна панелка, леко освежена. Било пълно с хлебарки и не знам си още какви гадини... Толкова плащат за квартири и хотели всички останали чужденци от екипа ни, това е сигурно. Ама тия не са за жалене... Изобщо в градеца идва на работа доста народ, а ново строителство на практика няма. Нали виждате панелките на заден план? Е това е - целият "град" е само в такива архитектурни шедьоври... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от TNT » 30 Окт 2020, 14:32

Borymeckata написа:за магазините не знам НИЩО

Премислена инвестиция викаш :mhihi:

1000лв за двустаен е брутално. Яко стрижете тези чужденци. По-скоро това би било добра инвестиция.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от seimo » 30 Окт 2020, 14:37

Това в Козлодуй ли е? 1000лв за двустайна панелка :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от ///M Power » 30 Окт 2020, 14:42

Кажи къде и локацията (град), за мен 800 евро за извън София ми се вижда много. Ако е в София 2 г. за напълно завършен (това за мен означава УВЕ или Разрешение за ползване) мисля трудно ще се стане. Не си ли погледанал един архитектурен разрез, да видиш къде точно се пада кота 0, вертикалната също трябва да те ориентира. Ако е в София трябва да върви с парко място/ гараж, за малките градове е малко по-различно. И още много върпоси... :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheDriver

Последни теми
Facebook