Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 28 Юли 2021, 14:29

За панелки да си чувал :lol: :ok: (precast concrete може да гуглираш)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от b_u_b_o » 28 Юли 2021, 14:31

Абе инженерите я кажете колко е стабилно тва, без 1 пръчка желязо вътре. Аз не ги разбирам ама някак ми се струва, че не е много земетръсоустойчиво това строителство :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 28 Юли 2021, 14:41

Питал съм архитект, до 1-2 етажа твърди, че няма никакъв проблем. А те на някои слагат и арматура. Гледал съм клипчета как и няколко етажа строят с такова - там си слагат и железата. Голям плюс е, че и формата на стените може да е... каквато си поискат.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 29 Юли 2021, 8:37

Nickelback написа:Евтино ли ще е, скъпо ли ще е да си принтнеш пещера... :dunno: :ok: :mhihi:

Аз като строителен конструктор, съм малко скептичен относто такава технология. Това хубаво лепи нещо като бетон, но стомана не видях да се слага... Тук, по нашите земи, земетръсът си е фактор, а без армировка... не виждам как ще се поемат сеизмичните сили само с тия кухи и тънки стенички... :dunno: :dunno:

Фундаментите също са важни, и тях ще си ги "принтираш"? Или все пак ще се отливат по конвенционалния начин?
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 30 Юли 2021, 7:44

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Jordana » 30 Юли 2021, 7:53

Тия принтери са екзотика и ще останат такива още столетия . Просто хората демонстрират какво могат с голям принтер . В една нормална европейска държава никой няма да ти разреши да цопнеш тоя плужек в квартала и да развалиш ландшафта . Такъв проект трябва да мине одобрение от един куп власти и няма да го получи 100% съм убеден . Тука в БГ може и да стане , но в Германия според мен е фантастика да го допуснат такова строителство освен ако не е някой цирк или лунапарк :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 30 Юли 2021, 10:18

Като го прочетох и бях сигурен, че вече се прави в Германия :ok:

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Jordana » 30 Юли 2021, 12:14

Абе тия къщите им всичките са един етаж тухла втория е лека конструкция масово . В малките градове дворовете са по 7-8 метра лице към улицата , къде ще я тупурдиса тая къща ? Това както казах няма как да се впише в нито един квартал , в някакви селски имоти с голям парцел може и да стане все пак . Интересно е как строят , правят грубия строеж и запечатват къщата за 1 година . Чак тогава правят вътре довършване . Като направят първия етап грубия слагат най отгоре едно като сурвакница да се вижда че е завършено . Железобетон както се слага тука има много малко , Германия няма земетресения и се строи малко като в танзания . Има доста стари къщи от хитлер времената и те са плътна тухла 60см и обикновено са едни кутийки вътре както тука новото строителство :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от RageBg » 30 Юли 2021, 21:02

TNT написа:Питал съм архитект, до 1-2 етажа твърди, че няма никакъв проблем. А те на някои слагат и арматура. Гледал съм клипчета как и няколко етажа строят с такова - там си слагат и железата. Голям плюс е, че и формата на стените може да е... каквато си поискат.

намерил си кой да питаш :mhihi:

steeN написа:Като го прочетох и бях сигурен, че вече се прави в Германия :ok:



Нали знаеш, че там няма земетръс , гугълни да видиш. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 30 Юли 2021, 23:41

Това е в отговор на предното мнение, че ги няма в Германия.

Jordana написа:но в Германия според мен е фантастика да го допуснат такова строителство освен ако не е някой цирк или лунапарк :mhihi:


Иначе като цяло ми е през шмайзера за тази технология :lol: По-добре да си скова дървена колиба сравнено с тая модерна вариация на панелките.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от speeder88 » 02 Авг 2021, 19:55

Ще оставя това тук!

264D7F94-56B5-4CCC-A558-0E96FA8A02AC.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от top » 02 Авг 2021, 20:31

За толкова пари да се живее в блок не го разбирам? Има чудесни къщи за по-малко. Или концепцията е София ми е сентрал парк Четох че има 5 етажен паркинг, това добре, обаче ще имат голям проблем, че паркомястото за хеликоптер е само едно и ще има конфликти


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна top на 02 Авг 2021, 22:15, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от DigitalExile » 02 Авг 2021, 20:59

Искат да избият хотела :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Bogat-Beden » 02 Авг 2021, 22:53

'0,94 милиона евро" :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от zAcK » 02 Авг 2021, 22:55

speeder88 написа:Ще оставя това тук!

264D7F94-56B5-4CCC-A558-0E96FA8A02AC.jpeg



София ми е Хонконг :mhihi: :mhihi: :mhihi: :help: И цените са без ДДС. Т.е. повече от 6 милиона за апартамент в София :mhihi: :bowdown: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nero_

Последни теми
Facebook