Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alekangg » 17 Окт 2021, 13:44

Ами да по-скъпо става за това което може да купиш с Х пари.
В Мадрид само в този сайт зададох цена 900к-1100к и излязоха над 500 имота, като повечето имат история, как цените падат, не растат както тук.

А тези са в квартал в който живееха хора като Роналдо, Бекъм и разни подобни.

https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivi ... 59637573/d

https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivi ... 61225708/d

https://www.fotocasa.es/es/comprar/vivi ... 59264460/d
Последна промяна alekangg на 17 Окт 2021, 13:51, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alekangg » 17 Окт 2021, 13:45

Top Gun Maverick написа:Това Софийското направо да си теглиш ножа. Особено като знаеш колко пари си дал и от терасата гледаш тия мазилки в 45 нюанса приличащи на пропадащ блок. Не, че първия Мадридски пак не е зле, ама други надолу са добре. Явно в София вече се работи за минимум 5000 лева заплата.


Първия е все едно до НДК по нашия стандарт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от cod-cdbp » 17 Окт 2021, 14:23

Не визирах баш Испания, а по-скоро Виена, Берлин, Амстердам и тн подобни пък било то и Братислава примерно, най-вече заради подобния климат.
И го казвам чисто сравнително, защото всички много добре знаем на какво прилича центъра на столицата ни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TheDriver » 19 Окт 2021, 15:01


master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alx » 19 Окт 2021, 16:04

TheDriver написа:https://www.economic.bg/bg/a/view/stroitelite-iskat-da-vdignat-cenite-na-veche-sklucheni-dogovori-na-zeleno?fbclid=IwAR1RAtt2d0wsj1yP6p1vAodbBP3utk5cRQkWQNBoXArSm1NkPagJFXFHsto

:mhihi: :kuku:


е кво- ако мине....

тия се самозабравиха.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от nxn » 19 Окт 2021, 16:06

Да върнат парите тогава по предварително сключените договири с описаните неустойки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Speed_Am_All » 19 Окт 2021, 16:23

nxn написа:Да върнат парите тогава по предварително сключените договири с описаните неустойки.
Да ама за тия пари, вече няма какво да купиш. Аз бях в подобна ситуация преди 5-6 години. Инвеститора се забави с 1-2 години и всичко поскъпна. Беше му далеч по изгодно да ми върне двойно капаро от 5к лв и да го продаде с 30кЕ отгоре. В крайна сметка се разбрахме по един или друг начин. Имаше двама приятели на инвеститора които бяха взели с инвестиционна цел в блока и изкараха по 30к евра. Затова мислете като давате малко капаро, доста е опасно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от nxn » 19 Окт 2021, 16:29

Speed_Am_All написа:
nxn написа:Да върнат парите тогава по предварително сключените договири с описаните неустойки.
Да ама за тия пари, вече няма какво да купиш. Аз бях в подобна ситуация преди 5-6 години. Инвеститора се забави с 1-2 години и всичко поскъпна. Беше му далеч по изгодно да ми върне двойно капаро от 5к лв и да го продаде с 30кЕ отгоре. В крайна сметка се разбрахме по един или друг начин. Имаше двама приятели на инвеститора които бяха взели с инвестиционна цел в блока и изкараха по 30к евра. Затова мислете като давате малко капаро, доста е опасно.


По принцип си прав, освен ако човек не е дал 30-50% процента първоначално и няма неустойки в договорът, както има, когато е по-висока началната цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 19 Окт 2021, 16:31

То за тва при нас е супер рисково да купуваш на зелено за мен :dunno: Трябва строителя да ти е минимум чичо :lol: Иначе после има риск да си в репортаж на Господари на ефира заедно с още 5 човека.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Speed_Am_All » 19 Окт 2021, 16:39

Те са хитри. Пишат някакво малко капаро при сключване на договор и другото се води нещо като първа вноска. Човек който не се е сблъсквал изобщо не му правят впечатление тия неща. Неустойките обикновенно са забавяне и са пълна проформа при този ръст на цените. Преди нотариалното прехвърляне ти връщат капарато (даже ако не се усетиш в единичен размер) и чао. При прехвърляне (на акт 15 на пример) предварителния договор отпада и в нотариални акт пропускат часта с неустойките, пишат само колко дължиш на акт 16 някога когато стане, ако стане. И проблема е че дори и да си в час с тия неща нищо не може да направиш, защото имат много клиенти и ако не си съгласен ти ще го вземе друг.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Окт 2021, 16:58

TNT написа:То за тва при нас е супер рисково да купуваш на зелено за мен :dunno: Трябва строителя да ти е минимум чичо :lol: Иначе после има риск да си в репортаж на Господари на ефира заедно с още 5 човека.

Преди години един от СТЗ звъни на мой приятел за една М-ка за пари около 100-110 и му предлага апартамент на зелено за бартер. Моят човек го пита ще изкара ли акт 16 и онзи вика ще изкарам, ами като изкараш ми се обади и може да се договаряме нещо. :mhihi: Та минаха някакви години и онзи още не беше готов. И нищо, че сме от Казанлък, тогава се възползвахме от предимствата на малките градове и ей така питахме за реномето на тоя агент в СТЗ, ами оказа се не много добро. :mhihi: Не, че и да беше хубаво щеше да се навие моя човек защото се случва просто да свършат парите(виждал съм и това)в един момент и да не може да се дострои и се почва чакане с години...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от carmanf1 » 19 Окт 2021, 17:06

nxn написа:Да върнат парите тогава по предварително сключените договири с описаните неустойки.


Започва да става мнооого интересно на имотния пазар с текущата и наближаваща инфлация

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 19 Окт 2021, 17:08

Тя инфлацията мина и замина, ние я чакаме още.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от carmanf1 » 19 Окт 2021, 17:42

steeN написа:Тя инфлацията мина и замина, ние я чакаме още.

Ми не, изобщо не е минала още, нито е заминала.
Тепърва предстои и то със страшна сила, за съжаление.
(Не говоря за имотната инфлация, тип балон, там очаквам нещата да се сринат много лошо съвсем скоро. Това са само мои скромни прогнози)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 19 Окт 2021, 18:03

Кои "неща да се сринат" - цените на имотите ли? Не го вярвам това... Евентуално може да има някакво локално намалениое - в даден регион или за определн тип недвижимости.

За мен цените на имотите ще вървят нагоре, вариантите са само в скоростта им на покачване. Явно народът има свободни пари, лихвите по дозитите са нулеви - в какво да инвестира обикновеният човек? Чужденци също купуват имоти в България - шефът ми (англичанин) от години живее в едно търновско село, а колеги испанци след няма и година откакто дойдоха - започнаха да разглеждат сайтовете с имоти... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook