Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 16 Юни 2021, 11:30

Binev_OuT написа: съответно - дупки , кал , разбит асфалт , няма санирани блокове ......
.....
Без да преовеличавам имат може би 200 склада за строителен материал , още 200 за дограма , дърводелните няма да ги споменавам , нямат преброяване.
Ако тръгнеш да строиш къща 3 седмици няма да ти стигнат да събереш цени само от местните :kuku:

......

За селата наоколо - европейска работа ... готини къщички , много природа , бели хора , ден през ден някъф празник , всичко на улицата яде и пие :mhihi:
И всичко живо работи.

Аз иначе не разбрах в дупки, кал и разбито ли е или е европейска работа с къщи, празници и пиене ? :dunno: Или града е разбит, а селата европейски ?
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 16 Юни 2021, 12:27

То там беше драмата с мината май. Не знам кво общо имат политически тъпизми с темата за цените на имотите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 16 Юни 2021, 15:11

steeN написа:Това просто не е вярно, че сме с най-ниската полупателна способност. Точно обратното. Жилищата никога не са били по-евтини спрямо доходите.

Дай пример някакъв. Примерно какво си купил преди, сега, ти или някой около теб? Защото пък аз не съм съгласен с теб. Не само за апартаменти. С какво си по-богат от преди? Като издеш да пазаруваш в супермаркета пазаруваш с по-малко пари отпреди ли? И сигурен ли си, че разликата в повишеното заплащане го компенсира?

Най-ниската покупателна способност имаме в момента от когато се помня насам, за апартаменти, коли, велосипеди, чипс и каквото се сетиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от msi200 » 16 Юни 2021, 15:47

По-надолу съм пуснал един списък с държавите, подредени по покупателна способност, първата колона е за 2021г. Ние сме на 55-то място в света и май като гледам последни в ЕС, за съжаление :(
Незнам, дали преди сме били по-добре или по-зле, но цените се вдигнаха и очевидно има кой да ги плаща. Може би неравенството се задълбочи още повече заради различния ефект на коронката върху различните бизнеси.
Друго, ББ вдигна доста заплатите на държавните служители и пенсиите, което щеше да докара инфлация и без допълнителни фактори.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 16 Юни 2021, 15:57

msi200 написа:Друго, ББ вдигна доста заплатите на държавните служители и пенсиите, което щеше да докара инфлация и без допълнителни фактори.

Да, неграмотни лелки пред пенсия взимат баси парите в някои институции. И кви пари се дават за стаж и добавки не е реално направо. 45-50% отгоре за стаж :shock: После кой гласува за ГЕРБ...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Моджо » 16 Юни 2021, 16:02

Тва за стажа си няма нищо общо с Герб, да сме точни. И ти ги получаваш % те, ТНТ.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TNT » 16 Юни 2021, 16:09

Аз на държавна работа не съм бачкал, а там изглежда се пада х2-3 процента за стаж :dunno: А кое е от преди ГЕРБ още - не знам. Факт е, че нямаше никаква реформа и да се намали държавната администрация. А точно обратното - още повече стана. Факт беше и през последната година и половина колко хора на държавни работи си стояха вкъщи (без да работят), а заплатката вървеше.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от TheDriver » 16 Юни 2021, 16:50

Средна месечна заплата(за страната) според НСИ през 2005 година ~340лв.
Средна цена на квадратен метър в София през 2005 година - ~1250лв кв.м

80 кв.м. жилище = 100 000лв.= 294 месечни заплати

Средна месечна заплата(за страната) според НСИ през 2021 ~1400лв.
Средна цена на квадратен метър в София през 2005 година ~2249лв. кв.м

80кв.м. жилище = 179 920лв = 128.5 месечни заплати


:dunno:

Това което статистиката не отчита е какво е теглото на "хапващи кайма" спрямо това на "хапващи картофи" през 2005 и сега.
Другото е каква част от тези "хапващи кайма" пазаруващи жилища го правят с цел живеене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Binev_OuT » 16 Юни 2021, 16:59

TNT написа:
Binev_OuT написа: съответно - дупки , кал , разбит асфалт , няма санирани блокове ......
.....
Без да преовеличавам имат може би 200 склада за строителен материал , още 200 за дограма , дърводелните няма да ги споменавам , нямат преброяване.
Ако тръгнеш да строиш къща 3 седмици няма да ти стигнат да събереш цени само от местните :kuku:

......

За селата наоколо - европейска работа ... готини къщички , много природа , бели хора , ден през ден някъф празник , всичко на улицата яде и пие :mhihi:
И всичко живо работи.

Аз иначе не разбрах в дупки, кал и разбито ли е или е европейска работа с къщи, празници и пиене ? :dunno: Или града е разбит, а селата европейски ?

Казвам че икономика има и хората бачкат , въпреки че кмета е червен и че инвестиции от вън няма.
А за селцата явно герб са давали , щото сигурно бая депутатчета имат вили в тоя район , не за друго.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от msi200 » 16 Юни 2021, 17:55

Интересно, какво ще стане, ако решат да вдигнат данъците на имотите, както го направиха при колите. В момента масово апартаменти стоят празни, защото няма почти никакви разходи по тях.
На гърците им го приложиха този номер - ако данъчната оценка на имотите ти надвишава определена сума - става скъпо :)
I love the sound of V8 in the morning...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 16 Юни 2021, 18:06

sub_eleven написа:...


Покупателната способност не е нещо, което се гледа на индивидуално ниво. Гледа се общо. Та аз или ти как ни се е променило нищо не значи в общата картинка.
От там идват големи заблуди в стил "всички хора са като мен", което не важи само за финанси.

Най-тъпия показател е да вземеш... средна заплата отнесена към 1 кв. м. жилище. Това дори без да факторираш безпрецедентно ниските лихви.
Просто представата ти не лежи на нищо реално в контекста на цените на имотите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от alx » 16 Юни 2021, 18:42

Спестовна касичка- чака властта да се настроят още домове и в един момент ще вдигне данъците. Европейските данъци са високи- въпрос на време е да станат и при нас. Визирам 1-1.5% от оценката което е стандартно за европата. Това като стане що народ ще пропищи не е истина.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от seimo » 16 Юни 2021, 20:09

Че той в момента е толкова. Даже е над 1% при мен :wave: Вече колко са реални оценките е друг въпрос.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 16 Юни 2021, 21:19

TheDriver написа:Средна месечна заплата(за страната) според НСИ през 2005 година ~340лв.
Средна цена на квадратен метър в София през 2005 година - ~1250лв кв.м

80 кв.м. жилище = 100 000лв.= 294 месечни заплати

Средна месечна заплата(за страната) според НСИ през 2021 ~1400лв.
Средна цена на квадратен метър в София през 2005 година ~2249лв. кв.м

80кв.м. жилище = 179 920лв = 128.5 месечни заплати

:

Доста измислена статистика, само да ти кажа, че 2005-та мезонет 150 квадрата на не лошо място, струваше 50000лв ново строителство. И дори беше шокова цена.
2003-та двустаен с гараж помня беше 16000 долара. Това са цени, които помня. Един двустаен ако е бил 30000 лв, това колко заплати са? Под 100.

Не ми намесвайте кредити, лихви. Говорим за труд и плод на труда. Това, че в момента е по-изгодно да се подхлъзнеш в лайната, трябва да ме радва ли?

В крайна сметка пак си вярвате, че сте богати в момента. Дори да имате повече пари отпреди, това не е така.

Не си мислете, че с наемите ще се случват чудеса и ще са все надолу. И те са част от уравнението. То ако е така, хората ще си продадат апартаментите и ще живеят под наем. Като Илън Мъск.

Само дето той ще живее във фирмени имоти под наем, уж си бил продал личните. Едва ли не бил на улицата човека.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 17 Юни 2021, 10:24

sub_eleven написа:В крайна сметка пак си вярвате, че сте богати в момента. Дори да имате повече пари отпреди, това не е така.


Макроикономическите показатели не се интересуват от твоите възприятия :kuku: Моята прехрана така или иначе нито някога е зависела от Бг икономиката и една голяма част от тоя период изобщо не съм бил тук... така че аз кон в това състезание нямам. Само анализирам данните, нещо в което съм забелязал че съм доста добър и изкарвам доста ползи от него :D
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook