W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от 3186 » 14 Окт 2020, 22:12

Не знам защо пускаш това, но процеса го знам добре, след като съм го минавал и съм си блъскал главата с митниците ни :) не бих си го причинил втори път, за това си има фирми посредници.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от alx » 14 Окт 2020, 22:16

3186 написа:Не знам защо пускаш това, но процеса го знам добре, след като съм го минавал и съм си блъскал главата с митниците ни :) не бих си го причинил втори път, за това си има фирми посредници.


да, верно е паднал. не съм проверявал защото като ги кача на кораба и след това не знам какво става с тях.

като извадиш акциза дето не се плаща от моята сметка и колата излиза 50500 лева... за избягване на мито и ддс не коментирам защото там я камилата я камиларя...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от steeN » 14 Окт 2020, 22:37

Ако не правиш някави шашми, процедурата дори е изненадващо лека и от двете страни на океана. Аз си закарах моята сам на ход до склада на фирмата в Лос Анджелис, после с митнически посредник я освободих от митница Варна (по закон вече и да искаш не можеш сам да се представляваш пред митницата), сам си минах и Технотест :mhihi: , който беше тотален ташак... инженерчето там първо вика "ей пак ли БМВ със саден двигател като я видя" :mhihi: Сравни VIN и че имам км на километража и тва беше "теста". В крайна сметка просто си плащаш да ти връчат една купчина листи и в КАТ никой не ми е помагал също. Като долара падне сега ще стане пак много модерно :ok: Цената е фактор, но според мен има единствено смисъл ако внасяш нещо, което го няма Европа или просто ти се занимава с глупости, ма кефа цена няма както се казва.


Мито и ДДС ясно каква е работата. В САЩ колата се продава в повечето щати дори без договор, ма ти си пишеш на някакъв хвърчащ лист разбрахме се за толкова пари да имаш документ :mhihi: То не че където има изискване за договор (bill of sale), не е същото, де. Продавачите ако са частни лица не им пука (свободна държава, няма ограничение за кешовите разплащания), то си е и практика да спестиш от sales tax (където го има разбира се) и не те гонят изобщо. Знам хора, които бяха супер нагли и са обявавали коли за "gift"... но тва за пред нашите естествено няма да мине :mhihi: Ако имате познат, който живее там... един път може да вкара кола без мито/ддс под предтекст, че се завръща (ЕС закон). Едно време са го експлоатирали тва като един човек е внасял през всички възможни митници в страната :mhihi: ма от години са ги свързали не минава този номер.
Последна промяна steeN на 14 Окт 2020, 22:50, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от alx » 14 Окт 2020, 22:50

steeN написа:Ато си е и практика да спестиш от sales tax и не те гонят изобщо.


забрави. като регистрираш поне в моя щат гледат цената по документи само ако е купена от дилър. ако е купена от човек си плащаш на някава оценка която rmv-то ти слага според някаква тяхна си база данни която е... почти винаги в твой ущърб. аз съм имал 20% разлика в това което съм платил и това върху което rmv-то ми е "изчислило" - разбира се в моя вреда. същата работа е и с годишния данък- изчисляват го по някакви си техни стойности на колите които... пак са в мой ущърб.
Последна промяна alx на 14 Окт 2020, 22:51, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от steeN » 14 Окт 2020, 22:51

Е от щат до щат има разлика разбира се. В Калифорния няма такива неща, най-отговорно ти заявявам както обичаш да казваш. :lol: На мен такива неща така или иначе не са ми били нужни, защото аз моята я внесох освободена от мито/ддс... просто казвам как се прави наденичката :mhihi: да не си мислят хората, че са някакви уникални схеми дето само група съветски учени загинали в самолетна катастрофа ги знаят :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от Вуйчо » 14 Окт 2020, 23:23

alx сподели как разбра, че це класата е удряна отзад?
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от BMW_POWER » 15 Окт 2020, 0:52

Вуйчо написа:alx сподели как разбра, че це класата е удряна отзад?


+1
Познавам един шемет, който беше художник. Отделно беше работил като тенекеджия и бояджия. Той ме е убивал с лафа "Тая кола е удряна" :shock: Как позна бе? Ми гледай, тук е пребоядисвано, тук има 1мм разлика и тем подобни. За мен всичко си беше еднакво.
С удоволствие ще го чуя комшията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от peshehodetz » 15 Окт 2020, 4:26

Вуйчо написа:Но често казано бих отишъл да го купя от чужбина. В Германия за около 25 до 30 евра има супер екземпляри (с история, с валиден технически преглед), има в момента една индивидуал с мат фрозен незнам си какъв цвят се водеше и отвътре с невероятния интериор комбинация от бяло оранжево/кафяво на 180 хил. км за 24 евро.




За 25-30к евро също така може да се натресеш на някоя над половин милион км с превъртян километраж на сто и нещо хиляди и издухан двигател, каквито са в повечето случаи употребяваните автомобили по автокъщите собственост на араби, поляци, руснаци и румънци, не че и частните продавачи не го правят. Типичен пример за набутване - това младо симпатично немско семейство на видеото по долу. Не знам защо някои си мислят че тези сервизни книжки с които ви омайват авто джамбазитие ви гарантират нещо.

https://www.youtube.com/watch?v=186lDzNfHBc&t=60s
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от 3186 » 15 Окт 2020, 6:59

steeN написа:Е от щат до щат има разлика разбира се. В Калифорния няма такива неща, най-отговорно ти заявявам както обичаш да казваш. :lol:

Ако вземеш кола от търг(какъвто е случая в 99% от вноса тук) не могат да ти я фактурират на по-ниска цена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от steeN » 15 Окт 2020, 7:13

Коя част с от частно лице не разбра? Иначе тия търгове, който иска да се занимава с някви морги зарязани от застрахотели, това не бих си го причинил аз. Другия начин го писах също, но от години е невалиден за повече от една кола (тогава не ти искат документ за стойността щото не ги интересува, само доказателство че си бил там поне определен период от време).

Fun fact, ако ви изберат контейнера за митническа проверка на изхода от щатите, това удоволствие си го плащате вие. :mhihi: Не питайте как знам.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от Dextuar » 15 Окт 2020, 9:35

Направете си една тема за внос на коли от Щатите, че съвсем се разводни темата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от terorero » 18 Окт 2020, 18:14

chefoto написа:И съвсем в страни от темата за мерцедеса, съвсем случайно попаднах на 4-ка гран купе в ауто бавария, говорих с хората по телефона, от бмв премиум селекшън е колата, 3.0 версията, 2 години гаранция дават - вярно, не е v6 333 коня, ами е и i4 252 ама...в крайна сметка гледам да минимизирам евентуални последващи щети от закупена кола за немалко пари и незнайна история, та ще се разходя в Събота до София да я погледна и да видим, прочетох позитивни мнения във форума за колите от премиум селекшън та ще видим накрая какво ще излезе :)


3.0 (който си е 2 литра всъщност) 252кс. е съвсем приличен като динамика двигател за ежедневна кола. На 134к км вече, колата не е създавала никакви проблеми а е понадута на 300кс. В момента сменям единствено турбо по гаранция, но причината, е че имах дразнещо тракане от уестгейт или нещо такова, което не можаха да отстранят с ремонтен комплект. Тъпото е, че разходът ми се струва висок за 4 цилиндрова кола с директно впръскване - под 13 градско не мога да я сваля. Аз бих се оглеждал за 340/440.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от chefoto » 19 Окт 2020, 15:40

terorero написа:
chefoto написа:И съвсем в страни от темата за мерцедеса, съвсем случайно попаднах на 4-ка гран купе в ауто бавария, говорих с хората по телефона, от бмв премиум селекшън е колата, 3.0 версията, 2 години гаранция дават - вярно, не е v6 333 коня, ами е и i4 252 ама...в крайна сметка гледам да минимизирам евентуални последващи щети от закупена кола за немалко пари и незнайна история, та ще се разходя в Събота до София да я погледна и да видим, прочетох позитивни мнения във форума за колите от премиум селекшън та ще видим накрая какво ще излезе :)


3.0 (който си е 2 литра всъщност) 252кс. е съвсем приличен като динамика двигател за ежедневна кола. На 134к км вече, колата не е създавала никакви проблеми а е понадута на 300кс. В момента сменям единствено турбо по гаранция, но причината, е че имах дразнещо тракане от уестгейт или нещо такова, което не можаха да отстранят с ремонтен комплект. Тъпото е, че разходът ми се струва висок за 4 цилиндрова кола с директно впръскване - под 13 градско не мога да я сваля. Аз бих се оглеждал за 340/440.


Аз също бих се оглеждал за 440, но просто както споменах по-горе колите са от ауто бавария по премиум селекшън програмата им и това най-много накланя везните, в крайна днес се чухме по телефона и се "пазарихме" допълнително та постигнахме някакво споразумение и колата е капарирана на думи, утре ще ида до София, за да оставя капарото и да се задейства процедурата по покупка. както бях написал в темата за въпроси за Ф3Х серията в подфорума имаше 1 лека драскотина на задната броня, която се навиха да я оправят за тяхна сметка + че бутнахме и от цената..Общо взето благодаря на всички за мненията в темата, въпреки че се поразводни доста ми беше полезно да разбера като цяло за колите от Канада и схемите покрай тях. В крайна сметка лично за себе си направих най-доброто решение спрямо обстоятелствота/бюджета - взех кола на 4 години с доказан пробег, история и 2 години премиум селекшън гаранция, а и ми допадна доста като в моментното състояние в което я гледах - струва ми се по-добре отколкото да дам такава сума на някой джамбазин и да започнат неприятните изненади (не че няма шанс колата да е читава, но тук поне си вързвам гащите).

Общо взето преди няколко години тръгнах за БМВ - купих Ауди, след Ауди-то пак тръгнах за БМВ - купих Мерцедес. Сега тръгнах за Мерцедес - купих БМВ :)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook