W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от chefoto » 13 Окт 2020, 18:26

Здравейте,

поради "оживеното положение" в българските мерцедес форуми се допитвам тук, понеже определено има доста хора, които са имали досег до различни автомобили. Накратко...решил съм да си сменям колата и съм решил този път двигателят да е една идея по-мощен, като държа да отбележа, че до сега съм карал само бензин, затова гледам и следващата кола да е бензин. Та след известна доза четене къде по български форуми, къде по чуждестранни се спрях на дадения модел W205 C400 biturbo 4matic - има и една конкретна обява, която ми харесва - ето и https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11601381784016206&slink=hebs9v.


Някой от вас случайно имал ли е досег до конкретно този модел - как е като динамика и вървеж ? Веригата дали си е консуматив като при повечето коли в днешно време или е по-корава?

В чуджите форуми на мерцедес не успях да намеря някакви кой знае какви болежки за двигателя, който е конкретно в този модел (М276 код), но все пак може и да не съм бил достатъчно убедителен в търсенето - повечето хора се оплакаха от няккви леки скръцания в интериора, изгоряла лед крушка на дръжката на вратата и разни неща, които са дребни или поне за мен..

Еърматик окачването знам, че преди доста "клякаше", не знам от тези години подобрено ли е или трябва да си имам едно на ум - имам познат с Е класа, който наскоро рециклира амортисьори та явно са им хванали цаката отново в БГ.

Кутията мисля е 7-степенна - там си признавам, че не съм чел нищо и всяко инфо ще ми е от помощ.

По принцип исках атмосферен двигател, обаче единсвтеното, което ми се вписва в представата е М156 в W204 AMG, като там съм доста детайлно запознат от проблемите, които произлизат, но от една страна колата ще е 8-9 годишна, а и от друга да развозвам атмосферен В8 в задръстванията много не ми допада...та да кажем компромисния вариант би бил в6 би-турбо.

Общо взето всяко мнение за W205 от първа ръка би ми било полезно, пък било то и от типа на "на моя зет третия братовчед по бащина линия има таква и е доволен/недоволен, защото ...."


Няколко неща, които ми правят впечатление за тази конкретна кола от обявата - 99% съм убеден, че е от Канада заради оранжевите светлоотразители на предните фарове. До сега не съм имал кола от Канада, но като цяло за канадските коли знам, че доста често са блъскани и ги вкарват тук, оправят ги и ги продават - КарФакс ли е панацеята в случая ? Предполагам би било задължително да искам вин-а и по него да проверя историята в КарФакс, въпреки че не знам дали всеки може да го направи това (не съм гледал още платено ли е и дали всеки има достъп и т.н.). Другото, което се сещам и съм чувал за колите от Канада, колко мит или реалност не знам, е ръждата заради материалите, които позлват зимата да разкарват снега от пътищата...но предполагам като за 5 годишна кола не би трябвало да има проблем с ръждата...КМ се надявам да са реални, но ще бъдсат проверени в дилър при евентуален оглед/покупка.

Това е, което се сещам за момента - благодаря за всяка информация или насока :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от skoti79 » 14 Окт 2020, 7:27

Моя беше C43, двигателя е почти еднакъв, автомата е различен.
Читава кола, нямам забележки.
Шум / леко поскърцване съм засичал, само около стърчащото нави, като минавам по паваж.
Окачването отдавна се прави в София на нормални пари ако нещо роди.
Кутията е бетон.
Канадка = давена
Американка = тоталка или близо до тоталка
Ясно, че е правена и съживявана тука тая.
Отделен въпрос, че и цената и е дебела.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от antonpau » 14 Окт 2020, 8:26

Мой близък познат има. Колата върви мноого добре, при това при доста симпатичен разход от 10-12 литра (но да се има предвид, че се кара в Германия). Кутията е здрава - последната ревизия на 7G троника, преди да минат на 9G. Неговата кола е на ок. 120000км и засега ядове няма. Леко е тясна и седалките са с доста специфична форма, та ако си малко по-едър, може и зор да видиш, задължително ходи поне да седнеш в някоя ;) Багажникът на седана също е мъка, но пък комбито изглежда доста добре :twisted: Иначе както каза колегата по-горе - тази не стига, че е от друг континент, ами е и леко по-скъпа от немска такава :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от TNT » 14 Окт 2020, 9:22

На тази конкретно 100% и е сменяна предна решетка. Такава се слага само на АМГ (ама истинско, не пакет). Някои го правят за гъзария, други щото така и така трябва да сменят ламарини по цялата предница :lol: Скърцат лайстните като ги натиснеш - в движение няма проблем, само при допир. Ето едно клипче, макар че от записа се чува доста по-силно и е пресилено. https://www.facebook.com/Streetculture/ ... 170720381/ Но наистина пукат на всичките актуални Мерцедеси, като ги натиснеш. И на ГТ63с пукат. За самата Ц класа... карал ли си ? Не знам сегашната ти кола каква е. На мен не ми допада. Ако очакваш 3-та серия, която просто вози по-комфортно... нямат нищо общо двете коли като поведение. Този двигател не съм го карал, само малките дизелчета. За кутията също не мога да дам мнение с такъв двигател - фейслифтова съм карал, която си е с 9-степенната. При нея вече няма забележки.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от chefoto » 14 Окт 2020, 11:06

здравейте, благодаря за мненията до тук. Общо взето ми се потвърждава мнението, че интериора си поскърцва, което не е голяма болка за умиране, но все пак е неприятно. До колегата от горния пост - в момента карам предишния модел Ц класа, та горе-долу имам впечатление и поведение на автомобила, не знам до колко се различава с новата, но все пак може и да има нещо общо...но честно казано съм свикнал на по-дървена возия, еърматик не съм карал, уж трябва да е една идея по-мазно. Решетката наистина е сменяна, имам впечатление от тази обява, понеже преди няколко месеца беше пусната уж от лицето, което я кара и беше на 55 обявена - описанието беше, че по собствена инициатива я е сменил уж за визия, ама кой знае дали няма някой удар отпред :)

И съвсем в страни от темата за мерцедеса, съвсем случайно попаднах на 4-ка гран купе в ауто бавария, говорих с хората по телефона, от бмв премиум селекшън е колата, 3.0 версията, 2 години гаранция дават - вярно, не е v6 333 коня, ами е и i4 252 ама...в крайна сметка гледам да минимизирам евентуални последващи щети от закупена кола за немалко пари и незнайна история, та ще се разходя в Събота до София да я погледна и да видим, прочетох позитивни мнения във форума за колите от премиум селекшън та ще видим накрая какво ще излезе :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от Don_Diego » 14 Окт 2020, 12:24

Не съм сигурем, че AirMatic се предлага за Ц класа, топ окачването за Ц клас е Dynamic Body Control, което няма нищо общо с AirMatic
Тази решетка е от facelift-a на модела :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от ивчо » 14 Окт 2020, 13:11

Don_Diego написа:Не съм сигурем, че AirMatic се предлага за Ц класа, топ окачването за Ц клас е Dynamic Body Control, което няма нищо общо с AirMatic
Тази решетка е от facelift-a на модела :bchug:

От W205 мисле го имаше опция .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от TNT » 14 Окт 2020, 13:21

Има въздушно със сигурност за 205.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от Don_Diego » 14 Окт 2020, 13:30

Тука има, тука нЕма :mhihi:
Сега специално се рових в конфигуратора за Германия - топ окачването там е Dynamic Body Control. В тукашния сайт пишат, че има опция и за Air Body Control :dunno:
Попринцип съм склонен да вярвам, че го има защото Мерцедес единствени ти дават опция да сложиш абсолютно всички екстри дори на най-малкия двигател за съответния модел, без да трябва да сложиш още един куп неща
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от Dextuar » 14 Окт 2020, 14:23

chefoto написа:И съвсем в страни от темата за мерцедеса, съвсем случайно попаднах на 4-ка гран купе в ауто бавария, говорих с хората по телефона, от бмв премиум селекшън е колата, 3.0 версията, 2 години гаранция дават - вярно, не е v6 333 коня, ами е и i4 252 ама...в крайна сметка гледам да минимизирам евентуални последващи щети от закупена кола за немалко пари и незнайна история, та ще се разходя в Събота до София да я погледна и да видим, прочетох позитивни мнения във форума за колите от премиум селекшън та ще видим накрая какво ще излезе :)
Аз съм с GC 440i, да ти кажа не е някакъв изтребител, така че мога да си представя какво ще е с 4 цил миксер. Ако не търсиш фейслифт, по-добре погледни за 435i.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна Dextuar на 14 Окт 2020, 14:23, променена общо 1 път

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от alx » 14 Окт 2020, 14:23

тоз на обявата е удрян отзад... само да споделя.

а канадците не са давени- американките са давени (но хубавото е, че си им личи)... и 99% от вноса от канада или америка са тотални застрахователни щети така или иначе
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от ivanski_2 » 14 Окт 2020, 16:02

alx написа:тоз на обявата е удрян отзад... само да споделя.

а канадците не са давени- американките са давени (но хубавото е, че си им личи)... и 99% от вноса от канада или америка са тотални застрахователни щети така или иначе



Това да го кажеш през 2015, ок, ама 2020 сме та как беше
Да, добре :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от alekangg » 14 Окт 2020, 16:14

Какво се е случило в последните 5 години, при вноса на Америка? Да не ги дават за без пари, прави и здрави, за да могат българчетата да правят горници и да ги внасят?

Последно миналата година гледахме една Мазда 6 внос от САЩ, уж перфектна кълняха се, с 100 зора дадоха вина и след 1 час се оказа тоталка участвала във верижна катастрофа, удряна отпред и отзад, не, че сме очаквали друго.
Иначе на хартия беше 2-3 годишна много малко км и т.н. свети. Уж била леко ударена и правена там, те всички са леко ударени и бракувани, там са малоумни и плащат като попове, за да има кой да внася у нас.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от TNT » 14 Окт 2020, 16:18

По-скоро схема може да има, ако е удара е лек, пък по документи е минала тоталка. Иначе голяма далавера със здравите няма. 5-15% да са надолу.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: W205 C400 biTurbo някой имал/карал ли е?

Мнение от alx » 14 Окт 2020, 16:23

ivanski_2 написа:
alx написа:тоз на обявата е удрян отзад... само да споделя.

а канадците не са давени- американките са давени (но хубавото е, че си им личи)... и 99% от вноса от канада или америка са тотални застрахователни щети така или иначе



Това да го кажеш през 2015, ок, ама 2020 сме та как беше
Да, добре :mhihi:


обясни, ама внимавай- защото моя най- добър приятел на 1ви октомври натовари 2 големи контейнера франко варна.

колите страшно поскъпнаха както стийн-а показа графиката от манхейм. и като каза манхейм- да ти сканирам ли личния ми пропуск за манхейм тържищата? не съм ходил последната година, но го имам от 2006та и съм закупил едно трицифрено число коли сигурно...

като цяло- под 75-100к лева ли е колата почти няма финансова полза да се внася, защото не са толкова по-евтини особено в момента а и данъците и транспорта изяжда част от печалбата до степен, че не си струва усилието и нервите..

и като говориме за манхейм - ето ти малко скрийншотс дето няма да ги намериш никъде из нета щото това е вътрешна професионална информация за дилъри ;)

edit: чакай да ти развия цифрите в случая да не съм голословен: купваш си от менхайм един ц400 на 70к мили за $22500 (има един продаден на 10/8/20 от таблицата дето съм я пост-нал). в добро състояние е (4.3 е почти отлично по 5-то балната система)... плащаш $500 тръжна такса, плащаш още $750 да го транспортираш до терминала, още $3000 за контейнер, станаха $26750 франко варна- 44560 лева. понеже е внос извън европейския съюз смятай още 20% отгоре ддс на 22500 (оригиналната цена) - $4500 или 7500 лева... станаха 49060 лева... мито 10% и акзиц 22% общо още 32% и станаха 64760 лева... къде е печалбата? и това е най- ниската цена на покупка- от търг отворен само за дилъри.... хайде, ще набуташ две коли в контейнера и франко ротердам .. да ти е транспорта $1000 и от там ще платиш символична сума на някой младеж да я докара на собствен ход до родината... ама пак цифрите не излизат...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна alx на 14 Окт 2020, 17:36, променена общо 4 пъти
алекс
трабант 601с
разни други возила

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook