Малка кола автоматик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Малка кола автоматик

Мнение от pampo » 13 Окт 2020, 22:55

Ние имахме А3 1,8т автомат за градска. Много приятна за каране, върви приятно и вътре е прилична.
Минусите са, че е дооста ниска и харчи 12-14 градско и си е старичка вече. А и не знам как е със звездите на краш тестовете ако са критерий.
Последна промяна pampo на 14 Окт 2020, 8:33, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Малка кола автоматик

Мнение от grkv » 14 Окт 2020, 5:37

alekangg написа:ако е черна и с черни стъкла е врЪхта.
Това все пак е балканският синдром.


Това е безопасност. Ако те натискам за да намалиш и да мина преди теб само защото мога - това е синдромът.
Аз го мога и без колата, а жена ми с джипа няма смелостта за това. Дишай спокойно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Малка кола автоматик

Мнение от Borymeckata » 14 Окт 2020, 6:59

Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Малка кола автоматик

Мнение от vicho » 14 Окт 2020, 10:48

Bogat-Beden написа:Хубава е за жена, аз също ги харесвам даже, но автоматът ГМ не е ли проблемен?


е46цата 320dA на жена ми още се движи и автоматика си е съвсем наред... ;) :idea:

слаб е, ако е колата е с чип/мип/помпа от язовир/окачване от влак/генерация от ВиК/турбо от камион

слаб е, ако се кара от 20 годишен келеш :mhihi:

и т.н.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=hen1kb

:driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Малка кола автоматик

Мнение от Bogat-Beden » 14 Окт 2020, 10:55

Това е в мойто село, ако авторът иска, ще метна едно око, въпреки че не съм разбирател голям, поне да не се разхожда за тотални кочини :dunno: (Прекалено много коли изглеждат добре или ОК на снимки, наживо са трагедия..)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Малка кола автоматик

Мнение от nero_ » 15 Окт 2020, 7:18

Скоро решавах подобна задача и отговора беше Corolla.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Малка кола автоматик

Мнение от ivanski_2 » 15 Окт 2020, 9:01

nero_ написа:Скоро решавах подобна задача и отговора беше Corolla.

И аз така, а моя отговор беше alfa 147 1.9jtd 140к
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Малка кола автоматик

Мнение от TNT » 15 Окт 2020, 9:03

На тези Алфи не е ли точно автоматика супер ненадежден :roll: Аз за евтин ремонт на автоматик още не съм чувал :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Малка кола автоматик

Мнение от ivanski_2 » 15 Окт 2020, 10:31

TNT написа:На тези Алфи не е ли точно автоматика супер ненадежден :roll: Аз за евтин ремонт на автоматик още не съм чувал :dunno:


А не, при нас е ръчка (6 скорости), малко не искаше в началото, но сега даже се радва, просто сметнах какво ще стане като от алфата автомат, се качи на е46 ръчка :mhihi: и хвърлих 1 месец усилия за убеждение, та така, сега даже почна като връща предавка да го прави с междинна газ , абе ще станат работите :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Малка кола автоматик

Мнение от TNT » 15 Окт 2020, 10:40

То ръчка всички малки коли имат ръчка, но в заглавието на темата пише автомат. А малка кола с читав автомат е трудно. Особено в бюджета.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Малка кола автоматик

Мнение от ID A » 15 Окт 2020, 12:22

integral написа:Шкода Фабия - слаби автоматици + отвратително гадна и люшкаща возия извънградско при скорост над 120.
...

Това не е вярно. Фабиите винаги са били със стегната и твърда возия. Освен ако е тотална скападжийка. За бюджета, само 1 поколение 6Y, но там автомат има само на 1.4 75кс, който не се предлагаше в България. Освен това е 16V, а там обслужването скъпо. Не си струва.
За второто поколение, вече са с DSGта, повече двигатели и там проблемите са ясни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Малка кола автоматик

Мнение от empar » 16 Окт 2020, 8:59

В този бюджет може да се вземе доста читава градска количка, но с автоматите е трудно. Рядко се намират, а колко са читави е съвсем тъмна Индия, защото са рядкост.
С много търсене и чакане - Corsa C, Lupo, Polo Mk3 или 3.5, Yaris P1, а за някой лев отгоре и пак много търсене заради автомата - 107, C1 или Айго(една и съща кола са и трите).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: м си.

Re: Малка кола автоматик

Мнение от Joro17 » 16 Окт 2020, 15:11


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Малка кола автоматик

Мнение от top » 16 Окт 2020, 15:47

Имах като градска кола един Citroen C2 1.4 бензин, 75к.с. автоматик, някакъв фейслифт на модела се водеше, даже имаше пера на волана за смяна на скоростите, спортни що годе удобни седалки. Беше перфектна за града. За тоя модел искам да кажа, че всъщност автоматика му не е класически автоматик а е с роботизирана кутия, където един селектор сменя скоростите, което няма никакво значение ако всичко му е наред, педалите пак са два, газ и спирачка. Та тоя активатор на мен ми се скапа на 118000 километра и смяната му в АМК беше нещо от сорта на 700лв. за всичко. Това според мен му е и най скъпата част и ремонт който може да му се случи. Всичко друго е евтино и то в официалния сервиз. Също искам да кажа, че когато го продавах, това се случи за 3-4 дена от както пуснах обявата и то за много добра цена (предвид и пълната сервизна история) явно малките коли са доста търсени и лесно продаваеми. Стария ми джип Х5 Е53 вися 5 месеца в автокъща...


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Малка кола автоматик

Мнение от kinetism » 18 Окт 2020, 15:15

Ами за сега май съм се спрял на едно Клио 3 с истински автомат от 2006-та. Вероятно тая седмица ще минем да го види и майстора. Като втори вариант съм се спрял на Ситроен С3, които си е с робот. Ама ако майстора каже, че имат някви сериозни проблеми ще продължавам да търся.
Ситроен С2 бях да гледам едно, ама като го гледах май е било на някое рейсърче преди това и имаше бая неща, които не ми допаднаха. Иначе като количка ми се струва много добър вариант, но само за градско. Ако се наложи да се ползва някой път за извънградско поради някакви причини, не бих се чувствал конфортно с нея.
Иначе едни не лоши Пиат Пунто и Мерцедес А класа видях, ама дизели, а за такава малка количка, май предпочивам бензин.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook