Иии... малко за оплешивяването при мъжете

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2020, 15:01

gromovich написа:Като тинейджър имах проблем с кожата на лицето и оттогава помня думите на един дерматолог "Във фармацевтичната промишленост най-много се печели от препарати срещу акне, оплешивяване и отслабване", което доказва, че това са пари на вятъра.


Също така от илачи за кор и очи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от slatanic » 12 Окт 2020, 16:12

Аз съм много доволен от wahl balding clipper. Прави перфектната нула номер и кеф ти така кеф ти да се обръснеш.
И ядовете с оплешивяването изчезват в миг. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от vixx » 12 Окт 2020, 17:07

Пичове, дайте малко по-сериозно. Кви коси ще си присаждате, я се осъзнайте. После цял живот с една и съща тъпа прическа и 1% по-малък комплекс за малоценност. Мъже сте, не сте кифли. Аз в събота ставам на 35 и половината коса ми е бяла, да хвана да се боядисвам тогава с оня черната боя със син оттенък ли? :kuku:

Няма нищо срамно да ти изчезне косата и няма мъж, на който да не му отива гола глава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от TNT » 12 Окт 2020, 17:14

Забелязвайки и няколко случая покрай мен: тежките наркотици много влияят. Та не разчитайте на шампоани, ако ви харесват прахообразните препарати.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от nik420 » 12 Окт 2020, 17:52

Оставете всякакви шампоани мазила и тем подобни...

Всичко е до притока на кръв към главата, тоест когато това отслабне скалпа се стяга и косата започва да пада.

Взимате една четка за коса и всеки ден си правите масаж с нея по 3-4 минути плюс пиене на поне 2 литра вода на ден.

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=JNICEYo ... ryTamoikin

Човека го е обяснил много добре.

Смея да твърдя че откакто го прилагам това определено косата ми спря да капе.

И все пак всеки сам си преценява :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 12 Окт 2020, 18:12

vixx написа:Пичове, дайте малко по-сериозно. Кви коси ще си присаждате, я се осъзнайте. После цял живот с една и съща тъпа прическа и 1% по-малък комплекс за малоценност. Мъже сте, не сте кифли. Аз в събота ставам на 35 и половината коса ми е бяла, да хвана да се боядисвам тогава с оня черната боя със син оттенък ли? :kuku:

Няма нищо срамно да ти изчезне косата и няма мъж, на който да не му отива гола глава.


Пич, темата е за това кой как се справя с косопада. Ти като си голям мъжкар си ходи с бялата коса на 35, не давай наклон на хоята на другите :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от vixx » 12 Окт 2020, 18:19

3186 написа:
vixx написа:Пичове, дайте малко по-сериозно. Кви коси ще си присаждате, я се осъзнайте. После цял живот с една и съща тъпа прическа и 1% по-малък комплекс за малоценност. Мъже сте, не сте кифли. Аз в събота ставам на 35 и половината коса ми е бяла, да хвана да се боядисвам тогава с оня черната боя със син оттенък ли? :kuku:

Няма нищо срамно да ти изчезне косата и няма мъж, на който да не му отива гола глава.


Пич, темата е за това кой как се справя с косопада. Ти като си голям мъжкар си ходи с бялата коса на 35, не давай наклон на хоята на другите :winky:


Аз наклон не ти давам, а и да ти давам едва ли ще си промениш мнението. Не знам защо се нацупи, ма пак казвам - не сте кифли, хибави сте си и без толкова коса. И не се цупете. А аз за бялата ми коса, за съжаление, нищо не мога да направя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 12 Окт 2020, 18:42

Просто сме в 2020 и тези глезотии никога не са били по-достъпни :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2020, 18:47

vixx написа:Аз в събота ставам на 35 и половината коса ми е бяла.


На тия години бях обрасъл по главата като зъл коч по дисагите. Стрижех се първи номер и пак не ми се виждаше кожата. И много се подигравах на разби плешиви колеги.

Тогава и забелязах няколко бели косъма и много се притесних, че ще побелея.

Па после се оказа, че има и по-лошо. :mhihi: падна некво количество там и от 5-6 години съм на едно ниво, ни плешив, ни с коса като ората.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от r19 » 12 Окт 2020, 20:40

Някой ползвал ли е от наскоро рекламираните шампоани с кофеин "Alpecin" ?
Нямам проблем засега, но се подстригвам доста късо попринцип и някой път ми се струва, че отгоре ми става една идея по-рядка косата и искам да го предотвратя ако има как. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от vixx » 12 Окт 2020, 22:51

bum_bum написа:
vixx написа:Аз в събота ставам на 35 и половината коса ми е бяла.


На тия години бях обрасъл по главата като зъл коч по дисагите. Стрижех се първи номер и пак не ми се виждаше кожата. И много се подигравах на разби плешиви колеги.

Тогава и забелязах няколко бели косъма и много се притесних, че ще побелея.

Па после се оказа, че има и по-лошо. :mhihi: падна некво количество там и от 5-6 години съм на едно ниво, ни плешив, ни с коса като ората.


Квот такова, дето се вика. Аз също имам много и направо се стрижа нула номер с машинката. Ама бялото пак си личи, да го е*а. Отказъл съм се да се мъча да го променям, по-важно е тялото да изглежда добре и усмивката да е 6, пък както казах - няма мъж, на който да не му отива гола глава, поне според мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Ivo.Ganchew » 13 Окт 2020, 13:32

Имаш коса - имаш проблем
Нямаш коса - нямаш проблем :mhihi:

При мен също е наследствено - баща ми, дядо ми, доколкото знам и прадядо ми. Моята почна да се губи още към 13-14г. възраст. Проблема си го реших със самобръсначката. Та вече стана 20г. почти си бръсна главата 2-3 пъти седмично, но за сметка на косата си имам хубава и гъста брада. :lalala: :mrgreen: Та едното компенсира другото, дет се вика. Тия илачи, мазила, шампоани ... :no:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от b00st » 12 Ное 2020, 12:49

Има две неща, които помагат и дават реален ефект, всичко друго като шампоани, скъпи маркови ампули на козметични гиганти е маркетинг и да ви вземат парите. Някои си слагат миноксидил 5% в ампулите и така има някъв резултат, ама цената им е x10.
Двете неща, които работят се казват миноксидил 5% и финастерид. Първото го нямаше никъде в БГ, като почнах да го ползвам още преди 10 г и още си го ползвам, а има още много хора, които не го знаят. Препоръчвам на Qgain ако някой се засили да го пробва, понеже е американски и мога да кажа от къде лесно се поръчва оригинален от пряк вносител на ЛС да не е реклама. Всъщност са 3 нещата, ако сложим и Низорал/Кетозал, който е хубаво да се ползва през 2 дена понеже има доказан антиандрогенен ефект. Хапчето (финастерида) има и то ефект при много хора, но не го препоръчвам понеже може да има странични ефекти.
Иначе като се ползват редовно някъде след 2-3ти месец има ефект, но при всеки е различно. Основно минокса дава wow ефекта, защото просто събужда фолукулите и прави косъма по гъст и с по-дебел диаметър.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от c04 » 12 Ное 2020, 15:13

Аз, засега това, което направих е да си купя препоръчания в темата шампоан. Ефект не виждам де :mhihi:
b00st написа: Препоръчвам на Qgain ако някой се засили да го пробва

Това ампули за капене върху косата ли са?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от TNT » 12 Ное 2020, 15:15

Казвате, че това не е плешиво, а е соларен панел за зареждане на секс-машина и спирате да си давате парите :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook