Иии... малко за оплешивяването при мъжете

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от c04 » 12 Окт 2020, 13:13

pinko_23 написа:Да ти кажа аз ползвах едни швейцарски мазила, ампули + шампоан всичко ми струваше 1200 лв купих от верига аптеки в БГ да не правим реклама пиши на лично да ти кажа. Целият курс продължи 5 месеца. Имаше ефект доста голям обаче като спрях да ползвам въпросните ампули косата пак почна да си капе. Да ти кажа свиркай си и не го мисли.

Така и правя, нямам намерение да пия някакви неща, най-много до шампоан ще се огранича.
Nickelback написа:
c04 написа:Постоянно ли го ползваш или с прекъсвания?

Постоянно. Не знам дали полезно/вредно :dunno: Надявам се е ОК.

мерси за включването :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от ekalchev » 12 Окт 2020, 13:17

Това с оплешевяването е догма в обществото и е културен проблем, който последните години започва да изчезва. Самото общество го виждаше като дефект но реално не е. Ако погледнем японците преди години, при тях е било признак на мъдрост и статут в обществото и хора с коса са се бръснели отгоре да изглеждат плешиви. Реално погледнато плешивоста идва от високи нива на тестостерон, което е много добре за един мъж. Високия тестостерон води и до по висока интелигентност. Ако бях плешиф, аз бих прегърнал това което съм без да ми пука какво мислят някакви тъпи патки, заради които ще се мажа с някакви си мазила. Според мен ако погледнеш на промяната като на това, че ставаш по силен и по мъдър, а не че се разпадаш и погрозняваш ще е по добре за тебе да запазиш самочувствието си отколкото ще ти помогне шампоан

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от bioz » 12 Окт 2020, 13:20

Единствената съставка която доказано помага е minoxidil. Има различни мехлеми с нея. Проблема е, че всичката коса дето ти е пораснала от нея и ме само ще окапе в момента в който спреш. За мен това не беше вариянт и разпродадох всичко което бях взел и се остригах 1 номер. Проблема е решен. Шампоан за косопад е пари на вятъра, ако помагаше нямаше да има плешиви хора.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от b_u_b_o » 12 Окт 2020, 13:29

zvetiko написа:Не е наследствено, а до начин на живот- и дядо ми и баща ми бяха плешиви, аз засега не съм. Има един шампоан на Виши против косопад- почни с него, има го във всяка аптека.


Да бе не е генетично, от 5жи-то е :mhihi:

Да не съм тотално оф, не мисля че има начин да го спреш. За щастие няма изгледи да имам тоя проблем(щото имам адски безформена глава и ако трябва да я бръсна ще е голям смях :lol:), ама доста хора около мен се опитаха да се борят. Еми от видяното според мен си спести парите за шампоани и мазила и ги задели за присаждане. Това е единствения вариант който би имал смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от drago9205 » 12 Окт 2020, 13:31

Тъкмо щях да пиша за миноксидила и колегата ме е изпреварил.

Разни продукти на виши, дюкре и прочее 100% няма да дадат резултат.
Шампоаните оказват малко влияние, по-скоро може да помогнат ако се ползва миноксидил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 12 Окт 2020, 13:35

Не на всеки му отива да е кабриолет :oops: Поради тази причина съм планирал едно пътуване до Истанбул зимата, освен ако не затворят границите. Само че цената със сигурност не е цитираната по-назад.
ПС: Ако някой вече е минавал по този път нека сподели :yes:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от c04 » 12 Окт 2020, 13:39

3186 написа:Не на всеки му отива да е кабриолет :oops: Поради тази причина съм планирал едно пътуване до Истанбул зимата, освен ако не затворят границите. Само че цената със сигурност не е цитираната по-назад.
ПС: Ако някой вече е минавал по този път нека сподели :yes:

Присаждането не е ли доста болезнено и някакви рискове съм чувал, че крие :dunno:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Bogat-Beden » 12 Окт 2020, 13:48

Няма спиране, но можеш да го забавиш мисля.
Голяма част от проблема. както при кожата е отвън навътре.
Има значение ест. генетиката, тестостерона (тука играта е много сложна и не е за лаици като мен, но като цяло е хубаво да отбягваш допълнителното му изкуствено внасяне в тялото) Помага избягването на прекалено много излагане на слънце, агресивното подсушаване с кърпа след къпане е лоша идея също..Помага малко кокосово масло да си мажеш, както и прием(ядене) на масло от тиквени семки. Селенът трябва да е в мярка, ако имаш недостиг или излишък, косата пада... Ест. източник на селен е бразилският орех, но не трябва да се прекалява с тоя ядки, :nono:
Шампоаните според мен в голяма степен са кофти евтина химия и вероянто са по-скоро част от проблема..
Имам малко пърхот сегиз тогиз и колкото пъти съм ползвал "противопърхотен" шампоан, е ставало в пъти по-зле..
Търси инфо в нета от достоверни източници, за предпочитане на английски все ще намериш нещо.
Дори и да не ти помогне, поне да ти е спокойно, че си опитал..
И също нещо много важно и може би най-трудно - да се минимизира стреса...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от 3186 » 12 Окт 2020, 13:51

Има различни начини. По-старият и архаичен е да ти "обелят" парче от скалпа(с косата) и да ти го пришият на празното място. Свързано е с много белези и вероятно страдания :ok: За щастие май не се предлага никъде вече. При по-новият подход действат косъм по косъм(на снопове, за да сме съвсем точни), няма болнични нощувки и след 2-3 дни прегледи, те пускат да си ходиш. Резултатите се виждат след 6-9 месеца. И в двата подхода взимат коса от страничната/задната част на главата , където е генетично по-устойчива и би трябвало да кара така до годините, в които няма да ни пука за външен вид :ok: Разбира се, като всяко нещо свързано с човешки организъм, никой не може да ти даде 100% гаранция за успех, но достатъчно доволни хора има, та живот и здраве (и приличен коледен бонус :ok: ) ще го пробвам.
Последна промяна 3186 на 12 Окт 2020, 14:04, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Borymeckata » 12 Окт 2020, 13:52

Тая тема нещо не я разбирам... :dunno: :dunno:

Ако става въпрос за сравнително млади мъже (до към 30 - 35 години), може би може и трябва да се взимат някакви мерки. Ама след 50 да се бориш с оплешивяването си е кауза пердута. Аз като млад имах гъста и лъскава черна коса. Сега (53 направих тази пролет) пак ми е сравнително черна - не съм побелял, но започна да оредява, прозира ми скалпът. Кофти ми е, като се погледна в огледалото, но... това е положението. Ще бъде кофти, ако косата ми изпада, педи да побелея - изглежда ми готино да си прошарен... Имам съученици напълно плешиви и съвсем побелели. Винаги за косата съм ползвал само сапун и рядко - какъвто шпампоан намеря в банята.

Сещам се една мисъл, че малко хоря успяват да остареят с достоинство. Наистина е смешно, като видиш някакъв чичка със старателно боядисани 5 косъма на главата или дърта жена да се облича и гримира като тийнейджърка. Всяко нещо - с времето си... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Borymeckata » 12 Окт 2020, 13:57

3186 написа:Има различни начини. По-старият и архаичен е да ти "обелят" парче от скалпа(с косата) и да ти го пришият на празното място.

На мен може да ми обелят от гърдите и от гърба - ще имам страхотна кичара, чак ще ми пада на очите, при това - и прошарена... :mhihi: :mhihi:
Не знам защо, но косата ми (която е останала все още) е почти черна, а на гърдите козината ми е дълга и... почти напълно бяла... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от TNT » 12 Окт 2020, 14:01

zvetiko написа:Не е наследствено, а до начин на живот- и дядо ми и баща ми бяха плешиви, аз засега не съм.

То не се знае кой ген си хванал. А и много неща са през поколение. По майчина линия дядо ми на 30 е бил летище :lalala: , баба ми си имаше 3 косъма на главата. Майка ми и леля ми имат големи бурни коси тип "скафандър" :mhihi: От внуците вече засега аз съм най-плешивия, но пък от 5-6 години съм забил на едно място. Не знам дали е от шампоаните, но продължавам да ги ползвам. Хед енд шаудърс и Клиър имат, ще го пробвам и този отгоре за разнообразие. Останалите стават х2-х3-х4 на цена и по-добре да си оплешивея евтино. Не мисля, че гена може да се пребори.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от gromovich » 12 Окт 2020, 14:03

Като тинейджър имах проблем с кожата на лицето и оттогава помня думите на един дерматолог "Във фармацевтичната промишленост най-много се печели от препарати срещу акне, оплешивяване и отслабване", което доказва, че това са пари на вятъра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от Yanko Petrov » 12 Окт 2020, 14:39

Като чукнах 30 лазарника (сега съм на 40), ми оредя косата на темето. От тогава си бръсна главата и не се занимавам с гребени, шампоани, фризьори и т.н. И не ми пука отива ли ми или не, мен си ми е добре така.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Иии... малко за оплешивяването при мъжете

Мнение от c04 » 12 Окт 2020, 14:47

Сега ми изправихте пред дилема, кой шампоан да вземам :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook