Цените на колите втора употреба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Цените на колите втора употреба

Мнение от steeN » 12 Окт 2020, 9:20

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от TNT » 12 Окт 2020, 9:37

Ако погледнем 2009-2010... същото. Макар че сега може би е по-рязък скока. Хората са в изчакване какво ще стане с този вирус. И тази статистика не е от нашата мила държава, а е от държавите с хиляди болни и умиращи на ден. Но и тук в момента мисля, че трудно се продава. Баща ми си продаваше колата, 5-6 месеца ОГЛЕД нямаше. Хората, които звъняха бяха тип "аз много много разбирам от коли, колко харчи?". Първия, който я видя... я взе.

В нашата страна масовата ситуация е, че старата кола вече е станала на 20 години и се разпада. И се гледа "нова" на 10 години. Статистиката е от хора с автомобили, които предпочитат да си покарат 3-4 годишната кола още 1-2 години. Ако прибавим и факта, че доста хора са хоум офис и не им трябва кола...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от TheDriver » 12 Окт 2020, 9:50

Индексът коригиран ли е за инфлацията през периода?

1. Цената на новите коли се покачва, нормално е когато се продават на вторичния пазар цената им да е по-висока от на предишните.
2. Цикълът на смяна на автомобила се забързва. Ако през 95та на пазара са излизали коли които са се обезценявали 5 години, сега излизат след само 3 години обезценка.
3. Дори в САЩ и Западна Европа се засилва тенденцията към избягване на покупка на чисто нов автомобил за сметка на такъв при който първия удар на обезценяването е минал.

Вероятно роля играят и редките модели класически коли от близкото минало. Никога балонът там не е бил толкова надут - Е30 М3, Супра и т.н.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от TNT » 12 Окт 2020, 10:03

TheDriver написа:Вероятно роля играят и редките модели класически коли от близкото минало.

Абсурд. Масовите коли втора употреба не са Е30 М3, а по-скоро ГоУф, Киа Сеед и т.н.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от msi200 » 12 Окт 2020, 10:19

Нямало предлагане на коли втора употреба (заради коронавируса) и затова се вдигали цените.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от TheDriver » 12 Окт 2020, 10:29

TNT написа:
TheDriver написа:Вероятно роля играят и редките модели класически коли от близкото минало.

Абсурд. Масовите коли втора употреба не са Е30 М3, а по-скоро ГоУф, Киа Сеед и т.н.


Не съм сигурен точно върху какви данни е базиран индексът.

Дали е на база реализирани сделки или се гледа цената на предлагане.

Ясно ми е каква е масата, но наскоро имаше Супра, която се продаде за 200 000 долара. Ефектът от тази сделка върху индекса ще е равносилен на дузина сделки с Киа и Хюндай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от steeN » 12 Окт 2020, 10:32

Пише си на страницата, вкл. методологията :lol: Manheim за който не знае какво е

Manheim, Inc. is an automobile auction company and the world's largest wholesale auto auction based on trade volume with 145 auctions located in North America, Europe, Asia and Australia.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2020, 10:41

И аз мисля, че пазара на автомобили не е хич в застой и има купувачи.
Говоря от личен опит.
Бях малко притеснен дали ще мога да си продам автомобилите, които не ми трябват вече.
Имах един Нисан Кашкай 2010 година без 4х4, който преди 3 години го бях закупил за хх лева.
Понеже последната година хич не го карах , само имах разходи по застраховки и данъци, както и му сменях маслото на годишна база и на около 2-3к изминати километри за тази година и го пуснах да се продава за хх лева + още 700 лева отгоре върху цената, която го бях купил. Продаде се за около седмица на исканата цена. Поисках такава цена, защото видях в сайтовете за автомобили вървяха в тоя ценови диапазон.
Другият автомобил беше Транспортер Т4 1997 гидина, прост дизел на 400к километра, товарен. Постен като леща. Разни продавачи на автомобили ми казваха, че товарен никогаш не мога да продам за 3000 лева. От обявеното в сайтовете до същинската продажба минаха 5 дена и дойдоха поне 5 купувача. Цената беше 3900 , че дори, когато го капарираха, човек се обади и ми каза, че ще ми даде повече пари, да откажа на хората с капарото. Интересното е, че купувачите на буса бяха от град край София и дойдоха на място до мен, а аз живея на 15 километра от Пловдив, другият, който даваше повече беше от Велинград.
Така че, има резон в това, че цените се задържат и има реални сделки... Е , поне при мен.
От друга страна си купих ебаси якият Т5 , 2008 година с 8+1 места за сядане, на малко километри и със сервизна книжка за малко пари :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от b00st » 12 Окт 2020, 10:47

Кво те учудва? СЗО сринаха брутално пазара на новите автомобили и хората просто се насочиха към употребяваните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от alekangg » 12 Окт 2020, 11:09

Имам приятел работещ в представителство на БМВ в Мадрид. За 2019-2020 са били всички рекорди по продажби на нови коли, като тяхното представителство е продало над 3000 автомобила и били на първо място в Испания. Почти 47000 БМВ-та има продадено за цяла Испания, на фона на под 1000 да България.
Май спада средния и ниският клас, но в по-горните има растеж.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от sub_eleven » 12 Окт 2020, 12:31

Да добавя, че някои от по-старите автомобили са доста по-надеждни от новите, което им държи цената.

Иначе и аз преди седмица продадох доста бързо едно бмв, беше в топ състояние и първият, който дойде я взе. Взех си цената, която исках. Отделно две седмици преди това купих едно друго бмв. Бившият му вече собственик също бързо го продаде и си взе и той цената(за мое съжаление). И то беше/е в топ състояние.
Хубавите и пазени коли си държат цената и се продават и винаги ще е така.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на колите втора употреба

Мнение от TNT » 12 Окт 2020, 14:57

sub_eleven написа:Да добавя, че някои от по-старите автомобили са доста по-надеждни от новите, което им държи цената.

Така е, но все пак часовника тик-така, годинките се трупат, както и километрите. В един момент колкото и да е надеждна, става на много години и километри.
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook