Кой ми изяде задните гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от slatanic » 15 Окт 2020, 20:09

Аз ползвам услугите на различни хора за различните ремонти по техниките дето стопанисвам под една или друга форма.
Онзи ден при подмяната на летни/зимни гуми на последната шкода супърб се оказа,че същата си е изяла и четирите гуми по що годе различен начин. :mhihi:
Колата е на 6 месеца от нова и на 50к километра.Първо си помислих,сваляйки задните,че в предвид юнашкото каране и активното окачване отзад може да е възможно,ама после видях и предните. :mhihi:
Отидохме при сервиз Картехник на Черни връх тъй като познавам момчетата и знам какъв стенд имат.
Първото с което ме спечелиха е именно премерването на налягането на чисто новите и монтирани преди 30 минути гуми.Които се оказаха естествено с налягане ами да кажем не баш еднакво и не каквото го дава производителя за превоз на до 3ма пътници.
Колегата извади електронен манометър на Бета и аз изпаднах в екстаз,че искам същият тъй като винаги се чудя дали това дето помпам е това дето пише. :mhihi:
Ма да се върнем на реглажа.
Колата се оказа отзад така // // а отпред събрана навътре и с различен камбър.И въпреки всичко не е мърдала във волана при продължителни скорости нужни за проверката на теорията,че задника е последното нещо което минава през главите на бръмбарите. :mhihi:
Оправихме нещата и се разбрахме веднъж месечно да си проверяваме гумите как са в предвид,че са си около 10к километра или повече според зависи от натоварването. ;)
Та препоръчвам който има нужда да ги ползва. :yes:
П.С.Дори и нови автомобили не е грешно да се преглеждат от време на време на стенд.За мен тази кола е излязла крива още от завода. :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от sssssl » 15 Окт 2020, 20:41

"активното окачване отзад" - ако имаш предвид DDC, то е и отзад, и отпред. Ако колата я караш само ти - да, може и от завода да е излязла крива. Но ако си я менкате, хич не може да си сигурен кой и кога е нацелил някоя дупка.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от Lenco » 30 Окт 2020, 11:34

Май, аз съм си виновен. Пропуснал съм факта, че като пораснат спирачки, дискове, полуоски, диф и блок, налягането трябва да се коригира отзад от 2,0-2,5 на 2,6-3.3 според натоварването.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от BMW_POWER » 30 Окт 2020, 16:46

Lenco написа:Май, аз съм си виновен. Пропуснал съм факта, че като пораснат спирачки, дискове, полуоски, диф и блок, налягането трябва да се коригира отзад от 2,0-2,5 на 2,6-3.3 според натоварването.


Ти с това трябваше да започнеш :ok:

Апропо, Барум научиха ли се да правят гуми? Имам много горчив опит с тях. Две от четирите се изкривиха в рамките на 16-18 месеца.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от alx » 30 Окт 2020, 16:58

аз надуваема лодка барум не бих си купил, ти на гуми се мяташ...

а новите коли излизат от завода "прави". но някой модели просто много лесно има избягват числата като се карат по лоши пътища... няма правила и логика коя защо, ама факт.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 20:09

Писал съм още на първата страница - за мен тия гуми са карани меки... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кой ми изяде задните гуми

Мнение от steeN » 31 Окт 2020, 8:09

Да ама човека каза преди 3 мнения, че просто не е имал правилен реглаж. Меки гуми се износват по друг начин.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Кой ми изяде задните гуми

Мнение от Lenco » 31 Окт 2020, 16:40

Писах го, комбинация от неправилно напомпани и лош реглаж.
Иначе за Барума, беше Bravuris 3 HM 225/40/18 и съм доволен. При пряко сравнение с Континентал ПК-6, губи осезаемо при спиране на мокро. Усещат се като Континентала, че искат затопляне за да заработят както трябва по нашия асфалт. За 40-50 000 км отнесоха много дупки и не се изкривиха, нямаха и наченки на балони.
Нямам идея следващите модели как са, има спомен от модел преди 15-на години, че се цепеха бордовете при преминаване през дупки, еди 15-ки си заминаха нови, като надупчени с нож отстрани.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook