Избор на детско столче за кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от M17cH » 22 Яну 2024, 14:26

mirko0 написа:Joie i spin 360 - тази е на първо място в класацията


Ние сме баш с това. Не знам какво точно те интересува, аз нямам забележки. Върши си всичко за което трябва.
Естествено ен бих го причинил такъв хибрид (който и да е от 3те модела) на новородено, предполагам тия столчета са най-адекватни за възраст 6м+. Човекът е вече 15на кг на 3.5г и честно казано седи твърде високо. Колата в която го слагаме е една идея по-малка и тъй като седи нависоко една идея легнал няма много място за краката и си ги слага винаги на предната седалка. Но пък за спане е перфектно на дълъг път. Та може би скоро ще минаваме на нормална буустер седалка.
Иначе всичко друго си е супер мн издръжливо и качествено столче не скърца не се мести, лесно се маха и слага. Верно обемисто е, но ако сигурността е важна няма друг начин.

едит: сега видях последното мнение - честито :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 22 Яну 2024, 16:02

Междувременно бях писал на един немски магазин да ги питам колко е доставката на Britax-roemer dualfix m до България и днес ми отговориха, че е 8 евро. Т.е, ако някой реши да поръчва от Германия, е по - изгодно да си го поръча директно от търговеца, а не през ggbg и подобните, които вземат по 3-4 лв. на килограм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TNT » 23 Яну 2024, 8:43

Кажи кой сайт де. Аз гледам amazon.de и babymarkt.de , но засега всичко от България се взима на промоция. За столче реших, че ще се взима кошничка, понеже трябвало и за изписването. Вече и болниците си имали изисквания :dunno: Количка с бахти зора за цвета :mhihi: се взе 2в1, та имам свобода поне каква кошничка да взема.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 23 Яну 2024, 9:09

TNT написа:... Вече и болниците си имали изисквания :dunno: ...


:shock: :shock: Това какво значи? Че акушерката няма да го изнесе на ръце и няма да ти го даде? И искат заедно с другите неща да им се носи и кошче и го извеждат с кошче?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от preki » 23 Яну 2024, 9:12

Столче Britax Römer Dualfix Plus взех от Amazon.de с доставка с GGBG. Стъпи на поливината на цените в България. И даже мисля, че не беше в промоция.
Иначе такава кошница взеха от приятели. Тя едиствено я ползвах при изписването на бебето и чат-пат в колата. Дори взех адаптери да може да се ползва на бебешката количка, но не я ползваме много-много
Столчето, колкото и да пише 0+ месеца, не става за бебе до 3 месеца. Нашата принцеса оня дне стана на 3 месеца и вече се чувства удобно в него. Преди не. С риск да ме оплюете, си се возеше в зимния кош на количката в града на кратки разстояние. И да, майка и я държи и гледа отзад.

Вече направихме няколко по-дълги пътувания извън София последните седмици и в столчето си спи екстра, особено на магистралата като е монотонно направо отнася плувката и е рай за пътуване.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 23 Яну 2024, 9:34

Другия + на основата с въртене е, че докато пътувате и се наака или трябва да се храни е мнооого по-удобно женати да си го завърти към нея и оправя.
Аз ходих мин седмица в магазина да си харесваме столче вече следващ размер, че сестричката му е на път и тя ще наследи това в момента, което е.
Малко се разочаровах, че всичките вече са директно с основата и не могат да се махат и връзват само с колани, че ми се искаше с него да се возим отпред по мъжки, а отзад да са жените, но ще почакам някоя и друга година.

На мен на изписването ми го връчиха на ръце в Токуда. НЕ са имали изисквания.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Tenata » 23 Яну 2024, 10:11

Kroki написа:Другия + на основата с въртене е, че докато пътувате и се наака или трябва да се храни е мнооого по-удобно женати да си го завърти към нея и оправя.
Аз ходих мин седмица в магазина да си харесваме столче вече следващ размер, че сестричката му е на път и тя ще наследи това в момента, което е.
Малко се разочаровах, че всичките вече са директно с основата и не могат да се махат и връзват само с колани, че ми се искаше с него да се возим отпред по мъжки, а отзад да са жените, но ще почакам някоя и друга година.

На мен на изписването ми го връчиха на ръце в Токуда. НЕ са имали изисквания.


Привет, моята е изгледах с Recaro young sport, те са с колани, може да погледнеш дали ще се впише в нуждите ти.

това е което имах, тука е втора ръка:

https://www.ebay.co.uk/itm/204618027620 ... Swbntla6c6
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 23 Яну 2024, 10:55

абе май не е много безопасно и да е отпред. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 23 Яну 2024, 11:18

TNT написа:Кажи кой сайт де. Аз гледам amazon.de и babymarkt.de , но засега всичко от България се взима на промоция. За столче реших, че ще се взима кошничка, понеже трябвало и за изписването. Вече и болниците си имали изисквания :dunno: Количка с бахти зора за цвета :mhihi: се взе 2в1, та имам свобода поне каква кошничка да взема.


Сайтът е babyhit.de, но предполагам и другите ще доставят на сходна цена. Специално в този сайт Бритакса е 350 евро, а тук му искат над 1000 лв. в повечето магазини. Не съм поръчвал от този сайт обаче и не мога да гарантирам за него. По отношене на количката ние взехме на Сайбекс 3 в 1 и сме доволни. Кошницата към нея за мен е доста удобна, защото като се тръгне по прегледи или на места където се стои малко, само я откачам от колата и нося бебето с мен, без да товаря основата в колата. За жена е тежичко обаче. Когато трябва да стои повече извън колата вземам основата на количката и закачам кошницата на нея. Първоначалният план беше да ползваме кошницата за в колата до последно и после да вземем направо от голените столчета /9-36 кг./, но при тях не намерих такива, който да се въртят в двете посочки. Също така не ми допадна идеята да се ползва над 10г./36кг. го водят 12-годишно дете/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от mirko0 » 23 Яну 2024, 11:34

Kroki написа:Другия + на основата с въртене е, че докато пътувате и се наака или трябва да се храни е мнооого по-удобно женати да си го завърти към нея и оправя.
Аз ходих мин седмица в магазина да си харесваме столче вече следващ размер, че сестричката му е на път и тя ще наследи това в момента, което е.
Малко се разочаровах, че всичките вече са директно с основата и не могат да се махат и връзват само с колани, че ми се искаше с него да се возим отпред по мъжки, а отзад да са жените, но ще почакам някоя и друга година.

На мен на изписването ми го връчиха на ръце в Токуда. НЕ са имали изисквания.


Доколкото се ориентирам има столчета за по - големи, които са закачат с колан, без isofix. В сайта на ADAC има удобна търсачка с финкциите, които искаш.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/a ... ng.max=5.5

На четвъртото /Cybex Pallas M SL/ специално пише, че ако се монтира отпред, трябва да се изключи еърбега - т.е. може да се сложи отпред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TNT » 23 Яну 2024, 13:18

TheDriver написа:
TNT написа:... Вече и болниците си имали изисквания :dunno: ...


:shock: :shock: Това какво значи? Че акушерката няма да го изнесе на ръце и няма да ти го даде? И искат заедно с другите неща да им се носи и кошче и го извеждат с кошче?

Някаква нова схема е, от скоро. И в магазини за детски стоки ни предупредиха. И в бгмама така пишело :mhihi: :mhihi: :mhihi: Предполагам е свързано с факта как се взима това дете, дали е безопастно, по закон и т.н. Прекалява се, но кой знае какъв инцидент е станал и от тогава да гледат :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от preki » 23 Яну 2024, 15:11

На мен в Токуда Октомври месец си ми я дадоха лично в ръцете. Никой нито е питал, нито е казвал с какво да я взимаме. Може отскоро обаче да има нови директиви....Знам ли иаз

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от 3186 » 23 Яну 2024, 15:28

И през декември ги даваха на ръце :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от nxn » 27 Фев 2024, 12:34

Някой слага ли подложка под детското столче, с кожен салон съм и се чудя може ли изофикс основата да нарани седалките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от nero_ » 27 Фев 2024, 12:40

nxn написа:Някой слага ли подложка под детското столче, с кожен салон съм и се чудя може ли изофикс основата да нарани седалките.

Аз слагам. Купих си оригиналните БМВ аксесоари - подложка + протектор за гърба на облегалката. Малко не познават парите, но вършат добра работа.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook