Покупка на ван

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Покупка на ван

Мнение от barty » 03 Окт 2020, 8:24

Променям търсенето. Моля за мнение относно ван.


Колеги, може би ще се наложи да купя пикап ( не пикЪп :mhihi: ) за превоз на 1-2 палета, всяко с тегло от 230кг.
Пикапа трябва да може да вози комфортно 4 човека и ще се използва и за семейна кола.
Търси се комфорт, здравина и икономичност :mhihi:
Бюджет до 20 бона.

Харесват ми американски V8 но не отговарят на бюджет и икономичност.
Вариант 2 е подходящ джип или ван.
Всякакви коментари са добре дошли!
Последна промяна barty на 03 Окт 2020, 10:04, променена общо 1 път
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 295
Регистриран на: 11.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E 91 325d
Мечтае да кара: Z8

Re: Покупка на пикап

Мнение от laary » 03 Окт 2020, 8:41

Виж в офроуд форума, там има цял раздел Какъв джип да си купя-и мненията са от собственици на возилата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Покупка на пикап

Мнение от hell's angel » 03 Окт 2020, 8:45

Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Покупка на пикап

Мнение от peshehodetz » 03 Окт 2020, 8:50

Имал съм Тойота Такома от 50к до 150к мили абсолютно никакви проблеми, удариха ме на едно кръстовище и го тоталваха. Шевролет Силверадо вози почти като Кадилак и също така върви, но се троши на поразия, проблеми с ел системите, електрониката и автоматичната трансмисия, беше с удължена гаранция до 100к мили и малко преди да изтече го разкарах. Форд Ф150 една идея по добър от Шевролета най-вече за офф роуд но също толкова трошлив, с почти същите проблеми описани по горе. Тойота Тундра с 4.7 мотора, купих я на 90к мили и на 275к мили я трейднах за СУВ. Почти никакви проблеми освен отказало задно ел стъкло, касетофона спря да работи, счупи се дръжката на задната врата понеже са от някаква гадна пластмаса и последните двадесетина хиляди мили катализатора взе нещо да се ебава, в смисъл ако карам няколко дни на градско ми светваше check engine и ако трябваше да мина емишън тест нямаше как да стане, но ако излезех да покарам стотина мили на магистрала грешката се изчистваше и си минавах спокойно прегледа ако ми се налага де. Та дано това инфо ти е полезно макар че не знам дали изредените модели са разпространени в България, макар че съм мяркал от време на време поне в София.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Покупка на пикап

Мнение от slatanic » 03 Окт 2020, 8:54

Две палета не влизат във всякаква дължина на легена.Та почваш от там.
За да сте 4 човека комфортно пак така с кабината.
Нищо европейско не върши работа в тая работа дето си я решил.
Иначе в момента карам л200 2010,навара 2005 и чакам (г клас) щаер пух 463 двуместен пикап кабрио с пейки отзад.
Ни един не може да качи 2 палета освен може би гегата,но и за нея ще знам като дойде от немско.
И то след като и махна пейките.
Наварата и митсубишито са добре като големина на кабината.
Наварата е с лифт и вози твърдо да си мамата,ама пък и е доволно висока де.
Товари с тия пружини от кита едно пале цимент като опира на тампоните на ресорите.
Ама това може да се ползва така за кратко и по равното.По черно ще я строша така.
Митсубишито май повече от 200-300 кила не съм качвал,че не ми е трябвало.
За нивите митсубишито е колата.Уникална возия по черно.Нищо не ми липсва като проходимост и блокажа съм го пробвал само да го видя има ли го.
Наварата е по-добре ако ще се кара повече магистрално.По-високи скорости подържа без проблем.
Митсубишито е с виско и не обича продължителното каране с високи скорости.А и не му е там силата.
За Гегата ще пиша като я покараме поне месец в калта.
Най-вероятно няма да ми хареса,че я знам каква уазка е ама да видим. :mhihi:
И все пак 2 палета искат голям леген.Рам,тундра и т.н. стават.
Разхода е .... добър.И е най-малкият проблем.
Като цяло са здрави,но проблем е само,че частите малко или много се чакат.
Моят гранд с 5.9 мотора който фабрично се слага на рам около 2000 година харчеше 30 на 100 градско в София.
И там няма да е по-различно.
Ама си зависи пак казвам зависи какво ще го правиш.
Такова дето вози 4 човека и товари 2 палета си е камионче.Кара се като такова и така се подържа.
Да няма после изненадани. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Покупка на пикап

Мнение от inspite » 03 Окт 2020, 9:15

Два евро палета не влизат в почти нищо от пикапите с 4 места/врати които се предлагат и са типични за нашата страна (примерно: навара, л200, хайлукс, рейнджър и т.н). Това като фактор бих го премахнал. Иначе по въпроса Л200.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на пикап

Мнение от Е.Димитров » 03 Окт 2020, 9:37

Взимаш ван и това покрива всички изисквания.
Аз си взех Транспортер Т5 пътнически, свалям лесно седалките и го ползвам точно за такива цени, качвам 1 тон и няма никакви затруднения при товарене , икономичност и вървеж, както и комфорт .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на пикап

Мнение от barty » 03 Окт 2020, 10:03

Е.Димитров написа:Взимаш ван и това покрива всички изисквания.
Аз си взех Транспортер Т5 пътнически, свалям лесно седалките и го ползвам точно за такива цени, качвам 1 тон и няма никакви затруднения при товарене , икономичност и вървеж, както и комфорт .


Наистина че ван е по-подходящ :yes:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Покупка на ван

Мнение от Фидел Кастро » 03 Окт 2020, 14:13

Колега, още един много силен глас за VW Transporter. Още 1992 г. купихме един от първите внесени в България Т4. Тогава беше чисто нов модел. :yes:
Пале може да се натовари с повдигач дори през страничната врата. Изпробно е няколко пъти. Разбира се седалките се махат, но това не е страшно.
Ако може да се нарече проблем - не може да влезе във всеки подземен или надземен гараж, както и автосервиз особено ако е "гаражен". :mhihi:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на ван

Мнение от Е.Димитров » 03 Окт 2020, 16:40

Да, малко е по-висок от "джип", но това му е хубавото.
Мисля, че беше около 2.20, което е и максималната височина на ограниченията в мола. Аз лично съм влизал на подземният паркинг и буса минава.
Разхода на моят (1.9 tdi 102 коня) е около 7-8/100 смесено. Учудващото е, че е само 102 коня, обаче има доста злоба и доста пъргав за тези килограми, които е самият бус. Вероятно мотора е доста различен от същата кубатура при лек автомобил. Дават му 240 нютона при 1900 оборота.
Седалките се свалят само с едно движение, но са тежки и масивни. Моят е 9 местен и ако ще карам хора и товари, махам за постоянно последният трети ред седалки, които са най-тежки. Трябва да са двама човека при сваляне и качване на последният ред, за вторият ред са една двойна и една единична и могат да се свалят от сам човек.
Частите и поддръжката му са евтини и се намират доста.
Преди този бус имах един товарен транспортер Т4 и беше забавен за каране, но жена ми не е и помисляла да го кара. Не и бяха удобни скоростите , волана и тн.
Този бус обаче е съвсем различен, кара се по-лесно от лек автомобил, удобни скорости, волан, височина. Жената се качи и каза, че и доставя истинско удоволствие да го кара. Постоянно се усмихваше .
По магистралата с лекота държи 140 км/ч и въобще не се усещат.
Моят е нормалната, къса база и според мен това е оптималният размер за управление на всякъде. Уникалното на тоя бус е малкият радиус на завой. В улица с едно платно съм го обръщал в обратна посока с 3 движения.
Те Фолксваген са измислили буса и знаят какво правят.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на ван

Мнение от N.Mihaylovski » 03 Окт 2020, 18:53

Не знам къде ще се кара, но 4х4 то е много хубаво нещо особено като си натоварен, зимата имах инфарктни ситуации, доста натоварени бусова извадихме от кви ли не места.
Европейските пикапи не събират 2 евро палета, но събират 70х100 2 палета на косъм :)

peshehodetz
Ти уби всичко в мен как се бях наточил на един Силвъррадо, я сподели с Доджовета как е положението
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на ван

Мнение от barty » 03 Окт 2020, 19:05

Ще се кара по асфалтови пътища.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Покупка на ван

Мнение от peshehodetz » 03 Окт 2020, 19:12

Ми не знам може вече да са ги оправили, аз все пак забравих да спонена че става въпрос за 2006-08 за Силверадото и 2008-10 за Ф150. За доджовете не съм имал но от колеги които карат най-вече дизели Ram 2500 за да теглят лодки и каравани са много доволни от двигателя 6 цил редови, но автоматичните им трансмисии са трошливи затова повечето карат с ръчни скорости, но не знам дали все още се предлагат такива.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на ван

Мнение от N.Mihaylovski » 03 Окт 2020, 23:38

peshehodetz написа:Ми не знам може вече да са ги оправили, аз все пак забравих да спонена че става въпрос за 2006-08 за Силверадото и 2008-10 за Ф150. За доджовете не съм имал но от колеги които карат най-вече дизели Ram 2500 за да теглят лодки и каравани са много доволни от двигателя 6 цил редови, но автоматичните им трансмисии са трошливи затова повечето карат с ръчни скорости, но не знам дали все още се предлагат такива.

Аз имам ranger 2019г, ръчна кутия нов го купих, и го мачкам здраво, и съм много доволен ама така ми се прииска малко по натам да си купя нещо по така, но свикнах с смешния разход на гориво на сгашния, и поддръжката е без пари, та не знам.........
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на ван

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2020, 0:12

Колегата Михайловски да отвори тубата и да пусне камион X vs камион Y. Леле ...

Говорейки за две палета, колко високи палета? Едно пале със стока макс (по спомен) 2.80м влиза в нормален контейнер или ремърке. Говоря за тук.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook