Покупка на ван

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на ван

Мнение от mr_petroff » 04 Окт 2020, 7:14

Избора на реалиста - CITROEN JUMPY , PEUGEOT EXPERT , FIAT SKUDO , TOYOTA PROACE -практически са един и същ автомобил , и задължително с 2,0 hdi,мотора е много добър.Предният ми бус го продадох на 590 000 км. и продължава да се движи без драми/C J/,сега съм на 298000 км. с FIAT SCUDO, без проблеми досега.Движи се като лек автомобил и разхода нe надхвърля 7.5 . Има ги в различни конфигурации -5 места и дълга база май ще ти свърши работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на ван

Мнение от Е.Димитров » 04 Окт 2020, 10:24

Допълнение,
какъвто и бус да търсиш, трябва да помислиш и за задната врата как се отваря.
Предишният ми транспортер имаше две задни врати и беше много удобен за товарене на палети от мотокар , както и ако се натовари нещо по-дълго, може да се остави само едната задна врата отворена. Обаче ако вали дъжд, те мокри докато товариш.
Сегашният ми има една врата от задната част и е удобно за товарене, ако вали дъжд не те мокри, но не знам дали може да се товари с мотокар.
На моят бус вратата се отваря и стои на височина около 2,20 , което е удобно човек да стои прав под вратата, на някой бусове не са толкова високи вратите и може при товарене да се навеждаш, което е супен неудобно.
Много е важно и прага на натоварване да е нисък.
На транспортера е нисък прага и е равен, както и ако се товари, да се избере такъв модел с едно гумирано покритие, че има много луксус с мокет вътре и трябва да се слага нещо отгоре за да не се скъса мокета.
Задното окачване на транспортера е независимо , от зад е на носачи и пружини и е лесно за обслужване. На повечето бусове задното окачване е на греда и е малко странно за управление.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на ван

Мнение от barty » 04 Окт 2020, 10:49

Обикновено палетата са малки, до 100см дължина, максимум 80см х 80см а теглото варира. Най-често от 200кг до 325кг всяко.
Навсякъде се работи с мотокар.
В повечето случай съм с едно пале, рядко са 2.

Мисля че VW Caddy или подобни вършат работа.
Тръгнах от пикап тъй като са многофункционални но като се зачетох видях че покупката на пикап е оправдано само ако се ползва по предназначение.

Ще огледам пазара. Благодаря ви за мненията.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Покупка на ван

Мнение от STEVAL » 06 Окт 2020, 20:49

И отговора е - Дачия Докер

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на ван

Мнение от barty » 06 Окт 2020, 20:52

Нямах време тези дни да се занимавам с този въпрос. Оказа се че Карлово е меката на бусовете :mhihi: Много оферти в мобилето са там.
Иначе Мерцедес Вито / Виано ми хващат погледа.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 4.07.2007
Местоположение: plovdiv
Кара: 520 туринг 96

Re: Покупка на ван

Мнение от tdk » 06 Окт 2020, 21:07

mr_petroff написа:Избора на реалиста - CITROEN JUMPY , PEUGEOT EXPERT , FIAT SKUDO , TOYOTA PROACE -практически са един и същ автомобил , и задължително с 2,0 hdi,мотора е много добър.Предният ми бус го продадох на 590 000 км. и продължава да се движи без драми/C J/,сега съм на 298000 км. с FIAT SCUDO, без проблеми досега.Движи се като лек автомобил и разхода нe надхвърля 7.5 . Има ги в различни конфигурации -5 места и дълга база май ще ти свърши работа.


Ето го вярното мнение
Имам Експерт с 1.9 тди ипътническо 806 с 2.0 хди
Няма такива коли вече
1.9 тди само нафта и обслужване
Не се спира
Разход около 7-7.5
806_цата средно 6
Изключително безпроблемно коли
Здраво окачване

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на ван

Мнение от barty » 25 Дек 2020, 19:08

Засега въпроса е решен, взимам под наем бусове за 70лв / ден с ДДС и върша работа.
На практика ми трябва за около 30 пъти на година и реших че за 2000лв с ДДС на година върша работа.
Засега ми излиза по изгодно да взема под наем отколкото да купя и поддържам бус.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на ван

Мнение от sub_eleven » 25 Дек 2020, 19:58

barty написа:Засега въпроса е решен, взимам под наем бусове за 70лв / ден с ДДС и върша работа.
На практика ми трябва за около 30 пъти на година и реших че за 2000лв с ДДС на година върша работа.
Засега ми излиза по изгодно да взема под наем отколкото да купя и поддържам бус.

Аз 2014та си взех едно вито, сравнително ново беше тогава. Много държат цена, на същите пари са и в момента след 6 години. Да не говорим, че тогава го обслужих от до и от тогава само масло и филтри. Та не знам колко ти е изгодно по 2000лв да даваш на година. 30 пъти си е доста употреба, според мен си вземи.

Колкото до задната врата, дори да се отваря нагоре, има мотокари с удължители и сме товарили палети въпреки вратата.

Витото е много сериозен автомобил, определено може да се разчита на него. На външен вид също е много добър, моят е 2.2, най-разтовареният, с ръчни 6 скорости. Много е добър и за теглене на ремаркета и колесари - предпочитам го за теглене заради предавките му. Икономичен е, 6 и малко съм правил извънградско.

Влачи си 1 тон без проблеми, първият проблем при претоварване е, че спира вече не както трябва, иначе двигател и каросерията влачат без проблем.

Зимата е проблем ако си празен заради задното. Това е единственият минус.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Покупка на ван

Мнение от slatanic » 25 Дек 2020, 20:16

Зимата е едно скапано лайно.Откак решиха,че вито трябва да е на задно утрепаха коня с лопатата.Имал съм служебно от старите с предно и през какви преспи съм карал не е истина.Над 50000км служебно имам с него.Отделно съм ходил и до немско пак с него тогава.Хубава машина.
Преди 5 години ми купиха едно 2012 по спомен на под 100к километра от швабско да си върша работата.
Отвратително поведение на мокро и сняг.Разход приличен да.Скапана задна врата за товарене както е споменато.
Аз товаря с дългите вилици да ама после като няма дълги вилици е алеле майко положението.
Трошиха се бая неща по него и не са евтини,а колата бе на реални малко километри.
Мерцедес от по-новите..... мммммм...не. ;)

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Покупка на ван

Мнение от mr_petroff » 26 Дек 2020, 8:30

Предно предаване и натоварен бус :no: :banghead: Няма по кошмарна комбинация зимата , то и на мокро не може да тръгне това.Казвам го от опит -
над 500 к с такива машини.Ако ще товариш - задно.Ако на мен не ми вярваш ,питай водачите на ски шатъл бусовете по курортите...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на ван

Мнение от sub_eleven » 26 Дек 2020, 9:17

Понеже бяхте писали за Caddy и се сетих нещо. Един приятел взе такова след 2010-та от новото, дълга база. Не можеше да събере 2 евро палета май или легнал гипсокартон, едно от двете. За малко не се хващаше отзад, заради разстоянието между калниците. Беше се разочаровал много и искаше да го продава, но в крайна сметка го задържа.

Иначе сега се сетих за вито, виждал съм такива брутално изгнили, според мен са много зле откъм ламарина. Моята е гаражна и държи засега - нямам никъде ръжда.
За задното - натоварен ядове не съм имал. В дълбок сняг, ASR-а трябва да се изключва.
Последна промяна sub_eleven на 26 Дек 2020, 9:24, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Покупка на ван

Мнение от slatanic » 26 Дек 2020, 9:21

Проблема не е ако ще товариш. Проблема е когато не товариш. И по една случахност ми се намират десетина различни буса в момента и на предно и на задно та ги знам кой какво може зимата и на мокро.
А сега ходи минавай с празното вито в пампорово и със същият транспортер да речем, че да еднакви на габарити.
Как и да е. Всеки си има мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на ван

Мнение от sub_eleven » 26 Дек 2020, 9:29

Принципно е против логиката товарна кола да е на предно, както и да се разхожда празна. Но се случват и двете.

То си има и 4*4 (и витото също)и човек трябва да си преценява според къде ще го използва и ако ще е в Пампорово, взима такова и е цар.

Другото е, ако ще си празен, по един чувал пясък на всеки калник подобряват нещата, чул съм от един приятел със спринтер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Покупка на ван

Мнение от DLVasilev » 26 Дек 2020, 10:38

С Вито 4х4 на пампорово най много да търсите уазка после :mhihi:
Буса, а и не само той ами всяка работна кола отзад трябва да е на ресор или поне твърдо окачване и задно предаване. Ма пързаляло му се, наляво му било, накриво му било 4х4 искал все едно слушам 3 годишната ми щерка :mhihi: я се стегнете бмв карате един бус със задно не могат да изправят :mhihi:
Сега по темата аз имах стария спринтер, фв т4 мисля се водеше(голф 3-ка бус) :mhihi: и едно 309д от което бях най-доволен, но пък там вече няма здрави останали. малко е неудобно за каране но няма абсолютно никакви други ядове.
Имам и известно каране на крафтер тди от 2012г. мисля беше. Страшен боклук. Разпадаше се от нов, а никога не беше товарен с нещо особено. Не искам да си представям ако беше нагърмян до горе какво щеше да му се случи :mhihi:
За мен бусовете са т3/т4, бенц 309/603 и т.н. серията или стария спринтер и форд транзит от старите. Бих добавил и дукато
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Покупка на ван

Мнение от sub_eleven » 26 Дек 2020, 11:07

DLVasilev написа:С Вито 4х4 на пампорово най много да търсите уазка после :mhihi:

Тук грешиш, първо е постоянно зацепено, второ е задигнато. Имаше едно време един клип на един метеоролог, който пътуваше из разни черни пътища зимата с такова. Със сигурност върши работа по предназначение.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook