Избор на първи мотоциклет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от vvasilev1 » 08 Ное 2020, 16:23

ivokomandos написа:Карах като бабичка вчера, за сега нямам никакви възможности още хаха, имам 80км стаж от вчера :), на мотор се качих на курса за първи път.
Браво. Успех.
И аз съм същия като тебе - новобранец, но със стария модел 2006 година.
Взех книжката юни и за първи сезон 6000 км.
Карай бавно.
Избягвай пътища с трафик и особено такива с тирове.
С времето ще дойде и увереността.



Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от slatanic » 08 Ное 2020, 19:15

vvasilev1 написа:
ivokomandos написа:Карах като бабичка вчера, за сега нямам никакви възможности още хаха, имам 80км стаж от вчера :), на мотор се качих на курса за първи път.
Браво. Успех.
И аз съм същия като тебе - новобранец, но със стария модел 2006 година.
Взех книжката юни и за първи сезон 6000 км.
Карай бавно.
Избягвай пътища с трафик и особено такива с тирове.
С времето ще дойде и увереността.

А след нея глупостта.Та умната.И си го повтаряйте всеки ден,че като видиш как бордюра минава на 10 см. от главата ти е запомнящо се преживяване.
И това ако оня горе в тоя момент гледа към тебе...,че може и да не гледа... ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от ivokomandos » 08 Ное 2020, 22:45

Благодаря ви и на вас много безавариини километри. Да, усещам от време на време повече увереност и повече подаване на газ, включително и днес, за сега гледам да карам бавно с движението.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 01 Яну 2021, 16:51

Честита Нова Година, мотористи! Бъдете здрави и много безаварийни километри.

В последните дни на годината се сдобих с KTM Duke 390, с което първоначалната ми дилема, за сега приключва. Благодаря на всички, които допринесоха в темата! Първите впечатления са ми страхотни от машина, ама аз какво ли разбирам... вероятно каквото и да бях взел щях да съм впечатлен :)

Сега искам да използвам темата за съвет за екипировка, защото в момента го карам с една отворена каска OMP, която имам за Калояново и без никаква предпазна екипировка. Съответно реших, че за няколко кръгчета в квартала и по сравнително празни улици риска не е голям, не не планирам да карам така повече (надявам се).

Реших да взема каска, кожено яке, максимално близо до ежедневно такова, ръкавици и дънков панталон и да използвам тези дрехи в града. Като натрупам опит и ако реша да карам извън града, да си закупя цял костюм и обувки. Как ви се струва като план?

Приемам препоръки за марки, магазини, съвети дали онлайн от чужбина или от местните магазини, както и ако има особености за облеклото.

За сега гледам Shoei и Alpinestars.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от slatanic » 01 Яну 2021, 19:39

Я кажи колко си висок и колко кила си,че и на мен ми беше интересен КТМ-ма докато не го видях на живо. :mhihi:
Не съм му сядал ама така на пръв поглед си е за малогабаритни младежи.
Иначе за екипа.Всичко е до парите и това къде ще се кара.
Аз за тоя мотор освен читави обувки,наколенки,прилично яке с протектори и добра каска друго не бих взел.
Цяло костюмммм за такъв мотоциклет....аз не бих търсил.Ама това съм аз де.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Phil » 01 Яну 2021, 19:46

slatanic написа:Я кажи колко си висок и колко кила си,че и на мен ми беше интересен КТМ-ма докато не го видях на живо. :mhihi:
Не съм му сядал ама така на пръв поглед си е за малогабаритни младежи.


Аз съм 187см и 110 кила и си бръмчах с на брат ми Duke-a известно време...Усещаше се като колело :mhihi: Много приятен за каране в града.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 01 Яну 2021, 19:53

За града си вземи текстилно яке с добра вентилация, ръкавици и наколенки. Естествено и добра каска.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от slatanic » 01 Яну 2021, 20:04

Phil написа:
slatanic написа:Я кажи колко си висок и колко кила си,че и на мен ми беше интересен КТМ-ма докато не го видях на живо. :mhihi:
Не съм му сядал ама така на пръв поглед си е за малогабаритни младежи.


Аз съм 187см и 110 кила и си бръмчах с на брат ми Duke-a известно време...Усещаше се като колело :mhihi: Много приятен за каране в града.


Удобно ли ти беше,че аз съм 190см ама килата отидоха на под или около 80 в момента.Как е като позиция на каране при тази височина,че имам проблеми в кръста и
като го видях ми се видя като да е удобен повече за щерката отколкото за мен. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 01 Яну 2021, 21:01

Със 190 височина ще са ти коленете до ушите.

Има разни китове за повдигане и по-висока седалка, ако толкова ти се кара.

За каски, ръкавици и обувки- мерене на място. На мен много ми се щеше каска Шой, но не става. Всичките са ми неудобни. Ръкавиците на дайнезе и те не са за мен ама там криво-ляво стават. Имам 3 чифта и жертвал малко комфорт в името на гъзарията, че да ми е целия екип от една марка.

Яке от текстил, квото те кефи. И пак е яко жега с него :mhihi: И ако не те се пере на всяко излизане, да не е бяло. Мойто е на около 100 пранета вече.

От всичко съм най-доволен от обувките за градско каране- Dinese Atipica. Мерих какво ли не ама тия нямат равни. А като си на мотора е все едно си с чорапи, така духа през тях, въпреки, че са кожа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 01 Яну 2021, 22:01

slatanic написа:Я кажи колко си висок и колко кила си,че и на мен ми беше интересен КТМ-ма докато не го видях на живо. :mhihi:
185/75 съм. Комфортно се чувствам на него, но все пак имам само 20-на минути каране.

slatanic написа:Иначе за екипа.Всичко е до парите и това къде ще се кара.
Аз за тоя мотор освен читави обувки,наколенки,прилично яке с протектори и добра каска друго не бих взел.
Цяло костюмммм за такъв мотоциклет....аз не бих търсил.Ама това съм аз де.
Какво значение има какъв е моторът? Ще се кара доста градско, по-натам къси дистанции по извити пътища. За писта е рано да мисля, но в някакъв момент предполагам е неизбежно.

bum_bum написа:
За каски, ръкавици и обувки- мерене на място. На мен много ми се щеше каска Шой, но не става. Всичките са ми неудобни. Ръкавиците на дайнезе и те не са за мен ама там криво-ляво стават. Имам 3 чифта и жертвал малко комфорт в името на гъзарията, че да ми е целия екип от една марка.

Яке от текстил, квото те кефи. И пак е яко жега с него :mhihi: И ако не те се пере на всяко излизане, да не е бяло. Мойто е на около 100 пранета вече.

От всичко съм най-доволен от обувките за градско каране- Dinese Atipica. Мерих какво ли не ама тия нямат равни. А като си на мотора е все едно си с чорапи, така духа през тях, въпреки, че са кожа.


Всички препоръчвате текстил, каква е причината? Че са по-проветриви спрямо кожата ли? Има ли пролетно-есенни и летни якета или всички са еднакви, а температурата се регулира с проветрение и дрехите отдолу?

Като цяло ме влекат черни дрехи и каска без шарении, но подозирам има значение лятото или?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от hell's angel » 01 Яну 2021, 23:49

nero_ написа:Като цяло ме влекат черни дрехи и каска без шарении, но подозирам има значение лятото или?
По презумпция, де факто, фактически и на практика си невидим :D , а и мозъка на почти всички други участници в движението е така устроен, че да не те виждат :mrgreen: , особено пък в градска среда. Та от тази гледна точка, има значение - най-добре е да си шарен и то чак до ниво - крещящо контрастен....
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Витанов » 02 Яну 2021, 2:12

Айде да питам и аз макар да си знам отговорите за мене.. не съм карал мАтор до сега! Обаче започвам курсовете, щото много се запалих по крузърите! Много харесвам Онда Шадоу аеро 750 и докато не я вкарам в гаража няма да мирясам.. :lol: Не знам просто отвътре ми идва и щом взема курса директно нова от магазина с найлоните! Избрах Хондата, защото по всеобщо мнение е много здрава и надеждна, с кардан е и двигателя и много здрав. Освен всичко това е и красива според мен. Мнения? Спокоен шофьор съм!

maxresdefault.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от hell's angel » 02 Яну 2021, 13:40

Добра си е моторетката :yes: Само не знам, дали точно първият трябва да е с найлоните. :ok: А и вероятно, няма да караш 45 коня през 5 скорости и барабан отзад повече от година-две, но тук вече сам си решаваш.
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Phil » 02 Яну 2021, 14:31

slatanic написа:Удобно ли ти беше,че аз съм 190см ама килата отидоха на под или около 80 в момента.Как е като позиция на каране при тази височина,че имам проблеми в кръста и
като го видях ми се видя като да е удобен повече за щерката отколкото за мен. :mhihi:


Ами на мен ми се стори доста удобен и с много изправена стойка, но тогава моя мотор беше R6-ца та на негов фон всичко ми е било удобно :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2021, 15:02

nero_ написа:Всички препоръчвате текстил, каква е причината? Че са по-проветриви спрямо кожата ли? Има ли пролетно-есенни и летни якета или всички са еднакви, а температурата се регулира с проветрение и дрехите отдолу?

Като цяло ме влекат черни дрехи и каска без шарении, но подозирам има значение лятото или?


Текстилът е по-лек, по-лесен за поддръжка, по-евтин, по-проветрив (по принцип, има и кожи, които са с отлична вентилация, но на цената им ще си вземеш 3-4 текстилни якета), по-лесно съхне ако те свари дъжд някъде и не тежи колкото теб като се напои с вода. Минусът е, че предлагат по-малка защита. Но при евентуален сакатлък в градска среда с ниска скорост вероятно няма особена разлика. Та мен ако питаш обърни внимание основно на каската (ясно защо), обувките (защото с обикновени патъци при падане ще ти изпаднат от краката, ще си охлузиш пищялите, ще с смачкаш пръстите или ще си изкълчиш глезена), ръкавиците (защото там обикновено е първата точка на контакт като слезнеш от мотора в движение и ментетата се разпадат по кройката), панталонът (защото и при едно изпускане на светофатр (с дюка варианта за това е нищожен) е твърде вероятно да паднеш на коляно и от нищо работа да ти се разкаже играта, а при едно падане в движение ще останеш за дълго време без кожа по бедрата или задника). А якето, каквото те кефи. Всички маркови имат прилична защита на ключицата и лакътя. Ако можеш да се примириш с още малко жега може да си вземеш допълнителни вложки за гърдите и гърба. Имат си подготвени джобове.

Каквото и лятно яке да си вземеш имай предвид, че ще пукнеш от жега. В движение се охлажда, имат си перфорирани панели и ципове за охлаждане и работят доста добре по принцип, но спреш ли си в парника. Същото важи и за каската, панталонът,ръкавиците и обувките (на мен единствено на краката не ми е жега). От там и желанието на мотористите да карат по осевата линия в задръстване и да са първи на светофара :mhihi:

Дюкът грее сериозно и вентилатора праща всичката жега в десния крак в средата на прасеца, приготви се за тоя факт :mhihi: А вентилаторите им по принцип са скапани и малко на късмет, можеш да очакваш да спре, тъй че го имай предвид. Ако спихне и не е в гаранция, решението е Спал и забравяш за проблема. Другото, което е добре да поглеждаш е кутията на въздушния филтър - цепи се. Сменя се под гаранция, а новите са явно по-здрави и няма повече проблеми.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook