Избор на първи мотоциклет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 02 Фев 2021, 14:42

Малко ъпдейт по темата - изборът на каска е финализиран - Shoei NXR (M). Пристигнаха и всички неща от Dainese - само добри думи мога да кажа. Бърза доставка с DHL. Разбират ги дрехите, Италиянците! Изглеждат супер, номерацията е точно според мерките на тялото, доволен съм от всичко освен от цената може би...

Уикендът се очертава доста топъл, но моторът е разглобен в момента... удари ме педантичният вирус и се хванах на мотор на няма и 2г да му сменям всички течности и филтри, верига, chain slider, свещ, накладки, дребни подобрения, пълно и старателно почистване. Само проверка и реглаж на клапаните си спестих, че като видях колко е занимавка, малко ми мина мерака. Като цяло освен маслото и филтрите нищо друго не беше наложително, но хем искам всичко да е перфектно, хем ми се човъркаше нещо. За съжаление chain slider-а е на поръчка и май няма да пристигне на време... Май ще си побръмча със скутера :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от gromovich » 16 Юли 2021, 6:13

Да поизтупам темата от прахта.
Колеги в последно време ми е влязла муха да си взема мотоциклет. Имам изкарана А категория преди 20 години и тогава курса го карах на МЗ 250. След това съм се качвал на мотор единични случаи и толкова. Естествено ще взема някои опреснителен час преди това. Мисля да си взема чопър и по конкретно заглеждам една 750 куб Honda Shadow. В тази връзка се питам дали има смисъл да взема на първо време нещо по малко или направо да скоча на това което искам. Естествено ще карам доста внимателно в началото и като цяло моторът ще е основно за извънградско. В София няма къде да го карам, работата ми е на пешеходно разстояние и даже на кола рядко се качвам.
Приемам всякакви съвети.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от sub_eleven » 16 Юли 2021, 7:18

Според мен няма да е неразумно 750сс да вземеш. Все пак е чопър. Единствен проблем виждам ако караш в група и ги гониш, докато не си се отракал. Ако си самичък, ще имаш време да му свикнеш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от astrapower » 16 Юли 2021, 7:37

Shadow-a е перфектен за тази цел колега. Големите чопъри са над 1100 куб. см. Само го пробвай дали ще ти пасне на габаритите. Преди 10-на години ходих на оглед на един shadow 500 като за първи мотор, еми не става малък е като размери.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от gromovich » 16 Юли 2021, 7:43

astrapower написа:Shadow-a е перфектен за тази цел колега. Големите чопъри са над 1100 куб. см. Само го пробвай дали ще ти пасне на габаритите. Преди 10-на години ходих на оглед на един shadow 500 като за първи мотор, еми не става малък е като размери.

Ами не мисля че ще имам проблем при положение че съм 170см на 73 кг

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от slatanic » 16 Юли 2021, 8:09

Ще имаш, че не върви.Ама това след време. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от astrapower » 16 Юли 2021, 8:19

slatanic написа:Ще имаш, че не върви.Ама това след време. ;)

Точно :)

gromovich написа: Ами не мисля че ще имам проблем при положение че съм 170см на 73 кг

Като габарити ще ти е ОК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от ildivvy » 16 Юли 2021, 15:11

Още един глас 'ЗА' конкретния модел :yes: ! Щом ще се търси чопър за първи мотор и с тези габарити на водача, модела е подходящ! Не е бърз, но е икономичен! Може да е доста красив, зависи коя версия ще се търси... Със сигурност ще те направи моторист!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Borymeckata » 19 Юли 2021, 12:16

gromovich написа:Мисля да си взема чопър и по конкретно заглеждам една 750 куб Honda Shadow.
Приемам всякакви съвети.


И аз не виждам технически проблем да подкараш такъв Шадоу като за първи. Винаги съм бил противник на подобни съвети, че трябва да си вземеш нещо малко и скопено, да го караш с отвращение, после да го сменяваш през година и така докато някога, неизвестно кога в бъдещето, най-накрая си купиш това, което наистина желаеш... И никога не съм разбирал тази теория (защото наистина е само теория и нищо повече...), че малкият мотор (разбирай нещо 250 - 400 кубика) бил по-безопасен и се карал по-лесно... :shock: :shock:

Ако виждам проблем с въпросния круизер, той е по-скоро психологически. Типа мотор доста трудно се сменява, така че ако започнеш на чопър, вероятно ще си останеш чопърист до края... Ще свикнеш с тая шантава стойка, с тракането на двуцилиндровия култиватор, ще се накичиш с дънков елек върху коженото яке, с кръстове, черепи и ковчези, кожени ботуши и черна забрадка задължително, ще се накачиш с вериги и лисичи опашки, ще си отрежеш пръстите на ръкавиците, после ще започнеш да обясняваш как повече от 80 така или иначе не искаш да вдигаш и ще започнеш да се подиграваш на тия с шарените платмасовите резачки... С две думи - никога няма да изпиташ пълното удоволствие от истинското каране на мотоциклет, което ще бъде жалко... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от gromovich » 19 Юли 2021, 13:28

Borymeckata написа:
gromovich написа:Мисля да си взема чопър и по конкретно заглеждам една 750 куб Honda Shadow.
Приемам всякакви съвети.


И аз не виждам технически проблем да подкараш такъв Шадоу като за първи. Винаги съм бил противник на подобни съвети, че трябва да си вземеш нещо малко и скопено, да го караш с отвращение, после да го сменяваш през година и така докато някога, неизвестно кога в бъдещето, най-накрая си купиш това, което наистина желаеш... И никога не съм разбирал тази теория (защото наистина е само теория и нищо повече...), че малкият мотор (разбирай нещо 250 - 400 кубика) бил по-безопасен и се карал по-лесно... :shock: :shock:

Ако виждам проблем с въпросния круизер, той е по-скоро психологически. Типа мотор доста трудно се сменява, така че ако започнеш на чопър, вероятно ще си останеш чопърист до края... Ще свикнеш с тая шантава стойка, с тракането на двуцилиндровия култиватор, ще се накичиш с дънков елек върху коженото яке, с кръстове, черепи и ковчези, кожени ботуши и черна забрадка задължително, ще се накачиш с вериги и лисичи опашки, ще си отрежеш пръстите на ръкавиците, после ще започнеш да обясняваш как повече от 80 така или иначе не искаш да вдигаш и ще започнеш да се подиграваш на тия с шарените платмасовите резачки... С две думи - никога няма да изпиташ пълното удоволствие от истинското каране на мотоциклет, което ще бъде жалко... :dunno: :dunno:


Колега има много истини в твойте думи и ще се постарая да избягам от този стереотип. Истината е, че искам да карам BMW R R1200gs и финансово нищо не ме спира, но доколкото съм чел тук не е добър варинт за първи мотоциклет. Както съм писал А категорията я имам от 20 години и от тогава съм се качвал епизодично за по 1-2 кръгчета и за това ми се иска нещо по спокойно. Знам че двата мотора за коренно различни и по всяка вероятност ще си начеша крастата първо с хондата и след това ще скоча на БМВ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Borymeckata » 19 Юли 2021, 13:46

Е, аз малко на майтап го написах това за чопъристите, въпреки че има хора, които наистина много се вживяват в този имидж. Лично аз предпочитам класическия дизайн - капковиден резервоар, голям кръгъл фар, два кръгли "часовника" отпред, четири никелирани кривки и два вирнати кюнеца назад, ако пък е и със спици - СУУУПЕР!

Щом цената не ти е фактор и си падаш хондаджия (само тихо, да не чуе Врачанина...), виж аз какво бих подкарал... и още не съм се отказал де.

https://motorcycles.honda.bg/nakedmoto/cb-1100-ex/

Класически дизайн в съвременно изпълнение и на 0 километри - лично за мен от това по-хубаво няма.
Само дето Хонда бе, дееба... :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Kroki » 19 Юли 2021, 13:55

Преди около година пуснах подобна тема, един познат се свърза с мен и му купих мотора F800 ST.

И аз като теб съм изкарал А-то преди 10-на години и никога не съм имал мотор.. Еми родих се. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от ildivvy » 27 Юли 2021, 15:16

gromovich написа:
Borymeckata написа:
gromovich написа:Мисля да си взема чопър и по конкретно заглеждам една 750 куб Honda Shadow.
Приемам всякакви съвети.


И аз не виждам технически проблем да подкараш такъв Шадоу като за първи. Винаги съм бил противник на подобни съвети, че трябва да си вземеш нещо малко и скопено, да го караш с отвращение, после да го сменяваш през година и така докато някога, неизвестно кога в бъдещето, най-накрая си купиш това, което наистина желаеш... И никога не съм разбирал тази теория (защото наистина е само теория и нищо повече...), че малкият мотор (разбирай нещо 250 - 400 кубика) бил по-безопасен и се карал по-лесно... :shock: :shock:

Ако виждам проблем с въпросния круизер, той е по-скоро психологически. Типа мотор доста трудно се сменява, така че ако започнеш на чопър, вероятно ще си останеш чопърист до края... Ще свикнеш с тая шантава стойка, с тракането на двуцилиндровия култиватор, ще се накичиш с дънков елек върху коженото яке, с кръстове, черепи и ковчези, кожени ботуши и черна забрадка задължително, ще се накачиш с вериги и лисичи опашки, ще си отрежеш пръстите на ръкавиците, после ще започнеш да обясняваш как повече от 80 така или иначе не искаш да вдигаш и ще започнеш да се подиграваш на тия с шарените платмасовите резачки... С две думи - никога няма да изпиташ пълното удоволствие от истинското каране на мотоциклет, което ще бъде жалко... :dunno: :dunno:


Колега има много истини в твойте думи и ще се постарая да избягам от този стереотип. Истината е, че искам да карам BMW R R1200gs и финансово нищо не ме спира, но доколкото съм чел тук не е добър варинт за първи мотоциклет. Както съм писал А категорията я имам от 20 години и от тогава съм се качвал епизодично за по 1-2 кръгчета и за това ми се иска нещо по спокойно. Знам че двата мотора за коренно различни и по всяка вероятност ще си начеша крастата първо с хондата и след това ще скоча на БМВ.


Ако ти се кара големия GS, то покарай малко един V-Strom 650 и си готов! Лесно се купува, лесно се продава, лесно се кара, ще те направи моторист и т.н. Така ще разбереш дали ендурото е твоя мотор!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от alx » 27 Юли 2021, 17:53

Моя съвет е ако си нов пилот да не караш в група освен ако не те пуснат да караш първи, но дори и тогава ще се самонавиваш да караш по- бързо от колкото ако си сам… затова в началото- сам. Може по изключение да караш няколко пъти с някой добър приятел които да те наблюдава отзад и да ти каже някои грешки/ трикове … но ксто цяло само е най- добре….

Шадоу-а е перфектен първи мотор. Одобрявам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Jordana » 27 Юли 2021, 19:42

Значи ако искам да прекося америка с истинска рокерска банда трябва да карам сам ... :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook