Избор на първи мотоциклет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 13 Яну 2021, 13:58

Търся съвет за каската. Не мога да преценя дали ми пасва добре. Уикенда ще отида до магазина да пробвам други размери и модели и да направя сравнение. Разбирам, че трябва да е доста плътна, дори леко неудобна, но да не причинява болка. Уж слягат малко след 10-15 часа носене. Каската я слагам нормално трудно, на бузите ми е много плътна, но не ми причинява особен дискомфорт. Ушите ми ги обръща при слагане и после има известен натиск. Може би по-притеснителното е че я усещам леко в челото, но не мога да преценя дали е в рамките на нормалното. Носих я няколко пъти по около 30 мин. Не ми създава болка и да нямам търпение да я сваля, но определено изпитвам облекчение щом я махна. Какъв ви е опитът с пасването на нова каска?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2021, 14:14

Ще се понапасне до голяма степен след някакви часове. Но ако има форми, които не ти пасват на главата никога няма да ти е напълно удобна.

Като ориентир каската трябва да е толкова плътна, че като я хванеш за подбрадника и завъртиш яко да не мърда особено.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от vvasilev1 » 13 Яну 2021, 22:15

nero_ написа:Търся съвет за каската. Не мога да преценя дали ми пасва добре. Уикенда ще отида до магазина да пробвам други размери и модели и да направя сравнение. Разбирам, че трябва да е доста плътна, дори леко неудобна, но да не причинява болка. Уж слягат малко след 10-15 часа носене. Каската я слагам нормално трудно, на бузите ми е много плътна, но не ми причинява особен дискомфорт. Ушите ми ги обръща при слагане и после има известен натиск. Може би по-притеснителното е че я усещам леко в челото, но не мога да преценя дали е в рамките на нормалното. Носих я няколко пъти по около 30 мин. Не ми създава болка и да нямам търпение да я сваля, но определено изпитвам облекчение щом я махна. Какъв ви е опитът с пасването на нова каска?
Мисля, че ти е малка и/или не ти пасва на формата на главата.
Как ще караш?
Трябва да ти е комфортно.
Остави тия пасвания.



Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 14 Яну 2021, 9:32

Май на там отиват нещата. Жалко, каската много ми хареса. Но прочетеното почва да се сбъдва - първо намираш кои каски ти пасват добре, после мислиш за марки, цветове и оценки :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от vvasilev1 » 16 Яну 2021, 8:31

nero_ написа:Май на там отиват нещата. Жалко, каската много ми хареса. Но прочетеното почва да се сбъдва - първо намираш кои каски ти пасват добре, после мислиш за марки, цветове и оценки :)
С риск да се повторя те съветвам да търсиш възможно най - леката каска, която ти харесва и ти е удобна.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Phil » 16 Яну 2021, 10:06

Icon пробва ли? Аз имам 2 шосейни и са ми супер удобни. Имат як дизайн, но са малко шумни. Мен лично не ме бърка, защото карам с тапи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Сондьора » 18 Яну 2021, 22:33

Каската трябва, като я сложиш и си развъртиш главата рязко, да не хлопа...

Малко е офф, но кума ми как си избра каска...винаги се спуквам от смях като се сетя...влиза в магазина, мацката го пита каква каска желае, да го упъти...мотор, тва онова..30мин лекция....той замислено....бе де да знам...там да не ме спират полицаите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 18 Яну 2021, 23:16

Ако ти стяга малко с времето се отпускат леко. Аз като си купувах първата каска нищо не разбирах и добре че попаднах на продавач който от дълго време кара мотор и ме насочи доста добре за размера. Също ми даде добри съвети за поддръжката и които според мен са доста верни. Винаги я съхранявам с отворен визьор за да не се мачкат уплътненията. Също визьора го почиствам само с микрофибърна кърпа и чиста вода. Резултата е че след 30к км е като нов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от vvasilev1 » 19 Яну 2021, 0:25

Това за уплътненията е много добър съвет .

Ама казвайте ги тия работи!



Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 19 Яну 2021, 9:37

Избирането на каска продължава... :D Не знам аз ли съм особен клиент или си е труден процес. Уикенда мерих Shoei NXR и ми пасна добре. Но решихме да опитам и по-малкият размер, понеже успях да я сложа и съвета от магазина беше да опитам с най-малката каска която мога да търпя :) От няколко дни се разхождам с нея вкъщи, но след около час носене ми оставя среди по лицето от шевовете на бонето и мисля да я заменя с по-горен размер и с това избирането да приключи.
Понеже имам и двете каски вкъщи една до друга в продължение на няколко дни вече, мога да споделя малко впечатления:

Shark Spartan GT Carbon - страхотна каска! Повечето материали са на нивото на по-скъпата Shoei NXR, а някой от тях са по-добри. Аксесоара за брадичката е много по-добре измислен, механизма на визьора е уникално добър и мазен, има и закопчаване в най-долна позиция. Слънчеви очила (NXR няма) които са с много приятен отенък и слизат много надолу. Поставени една до друга Shark изглежда като по-скъпата каска. Още едно предимство е че Shark имат собствена комуникационна система (Bluetooth), която е значително по-евтина от алтернативи като Senna. Недостатъците са по-високо тегло, по-шумна (според ревюта) и най-важното - по-сферична форма. Това е недостатък за овалната ми глава, за други хора ще е предимство.

Shoei NXR - добра каска, пасна ми по-добре от Shark заради формата. Иначе, както написах по-горе, за мен французите са направили по-добрата каска. Shoei е по-лека и фотохроматичният визьор (180 евро екстра) е може-би по-добрият избор спрямо "очила". Чувал съм, че след време механизма на очилата може да се разхлопа. Отделно допринасят и за теглото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 19 Яну 2021, 10:34

Тези вградените очила според мен са та@ак работа. Седят близо до очите и ми пречат. Отделно има отблясъци.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Oblivion » 20 Яну 2021, 22:16

Според мен си намерил размера не я сменяй с по-голяма. Ще се отпусне с 10-15% след 20 часа каране и ще ти е перфектна на тимберицата :D Ако нямаш след час точки или места на който те притиска главата или боли всичко останало е нормално.

Както колегата по-горе и аз не обичам вградените очила имах на миналата каска но не ми беше никога достатъчно тъмно и очилата правиха леки отблясаци. ( Струваше 350 лв може и заради това да е не знам)

В момента съм с Shoei X-Spirit 3 уникално качество на изработка. NXR-a също трябва да е на високо ниво ако я вземеш силно те съветвам за фотохроматичен визьор в Едимото на околовръстното ги предлагаха последно на цени около 220 лв. На мен миналата година много ми се видяха за фотохроматичния и си взех черен но сега малко съжалявам даже може тази година да се оборудвам с eдин.

shoei kaska.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 20 Яну 2021, 23:25

Взех го фотохроматичния, той беше ясен, ако избера каска без очила. Поръчахме размер М от същата разцветка и като дойде пак ще меря и ще взимам финално решение. На път за магазина бях убеден, че М е моята каска, но като почнах пак да ги меря двете вече не бях сигурен. S-та при усукване не се отделя от главата ми, докато М като напъна малко повече започва да прави луфтове. Но пък обиколката ми е 57 точно за М. И след час носене S-та си ми докара леко главоболие и следи по кожата. Общо взето и с познати говорих има си 2 лагера - "гледай да ти е удобно" и "щом ти влиза главата, това е твоята каска"

Иначе да споделя супер впечатления от онлайн магазина на Dainese - за 2 дни дойде всичко с DHL. Но си заслужава само за промоционални артикули. Редовните цени са по-високи както от немските онлайн шопове, така и от Овърдрайв. Последните също ми направиха добро впечатление - цените им не са лоши и предложиха и допълнителна отстъпка. Просто в момента нямат нищо налично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от vvasilev1 » 21 Яну 2021, 23:07

Напълно нормално е да ти оставя следи от бонето, но не и да те боли главата.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Ducater » 22 Яну 2021, 7:51

Оставянето на следи е нормално, главоболието не е. Щом обиколката ти е за “М”, вземи този размер. Много е важен комфортта, когато караш, за да не се разсейваш. Каквато каска и да вземеш, след 3-4 години е добре да смениш. Метриялите стареят и си губят качествата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook