Избор на първи мотоциклет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2021, 13:50

Не знам колко съм си извадил поука. Сега пък разчитам на АБС-а и вероятно развивам лоши навици.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 03 Яну 2021, 13:56

bum_bum написа:
Щом сте фенове на Алпинстарс, вижте жилетките бионик. За градско ми изглежда много по-добре от яке.

Понеже Dainese се спомена няколко пъти и видях че са сериозна марка. Разгледах и те какво предлагат и също си харесах някакви неща, цените са сходни с Alpinestars, но повече ми допадат якетата сякаш като дизайн.

dainese - ekipirovka.png


Някой ползвал ли е фотохроматичен визьор? Ползвам такива очила за колоездене и съм доста доволен, струва ми се добра идея и за мотор.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2021, 14:01

Мери задължително, преди да поръчваш онлайн. Дайнезе има в Овърдрайв, но нямат кой знае какъв избор като модели и размери.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 03 Яну 2021, 14:10

Да, със сигурност няма да поръчвам на сляпо. Предполагам, че какъвто и модел да премеря за същата марка номерацията би трябвало да съвпада.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2021, 14:50

Яке и ръкавици да, панталон и обувки не е много сигурно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 03 Яну 2021, 14:52

Според мен няма непадал моторист който да кара редовно. Тази година сефте се сурнах (карам от 4-5 години),но съм имал няколко ситуаций при които съм се измъквал на късмет и са ми повлияли по някакъв начин да карам по-разумно. Сега примерно имам колеги които не са падали ,но те карат под 1000км годишно основно по кафета и карат като бабички. И аз съм на мнение че колкото по-рано се сблъскаш с това толкова по-леко ще се разминеш това при положение че има нещо в главата.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Oblivion » 09 Яну 2021, 17:59

Има два вида мотористи - такива, които са падали, и такива, които ще падат. Аз карам от два сезона имам 60,000км зад гърбът си и равносметката е едно сурване и две катастрофи ( една на писта една по обществените пътища). Всички с който карам са падали поне веднъж през "кариерата си". Това за мен е нещо нормално просто човек трябва да си взима поука и да подобрява уменията си.

IMG_0351.jpg


IMG_0352.jpg


IMG_0353.jpg


Съвета ми е висок клас кожен екип с максимум протектори + ботуши излиза по-евтино.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от slatanic » 09 Яну 2021, 18:18

Не всички карат пистови мотори.Та съветите според машинката. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Oblivion » 09 Яну 2021, 18:38

slatanic написа:Не всички карат пистови мотори.Та съветите според машинката. ;)


Прав си, че не всички карат пистови мотори но това какво общо има със съвета ми за екипировката. Да не би асфалта да е по-малко абразивен ако паднеш с различен мотор от пистов :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от mr_petroff » 09 Яну 2021, 18:49

Екипировката спасява дори и живота ти ,ако само се сурнеш и не срещнеш дърво примерно .Като видя някой по къси гащета и джапанки да кара с 200+,и почвам да се моля .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 09 Яну 2021, 19:04

Аз карам нейкид и пак си карам с 1 piece кожен екип, ботуши и т. н. В най-горещото време през лятото понякога карам и с текстилно яке и дънки с протектори особенно ако ще се налага да спирам повечко. Ако става въпрос обаче за колегата с ктм-а той каза че ще кара градско значи кожата отпада еле пък цял екип направо е лудост, но всеки си знае.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2021, 19:57

С Дюк 390 и цял кожен екип, екипът ще тежи повече от мотора :mhihi:

Нищо лошо няма във високите класове екипи, но не са за тази цел.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 10 Яну 2021, 10:57

Oblivion написа:Аз карам от два сезона имам 60,000км зад гърбът си и равносметката е едно сурване и две катастрофи ( една на писта една по обществените пътища)...Съвета ми е висок клас кожен екип с максимум протектори + ботуши излиза по-евтино.
Уау :shock: ... 60к км за два сезона ми изглежда като невероятно постижение, явно не слизаш от мотора. Кожен екип с ботуши е неприложимо за мен, защото първоначално ще карам основно в града. Ако се задържа в хобито и започна да правя групови карания или писта, със сигурност ще премина на кожен екип. Макар че по-скоро се виждам да премина към ендуро/трейл заради по-ниската цена, по-малко опасности и други хобита свързани с планината и природата. Но е рано за такива разсъждения.

Тази седмица се разходих малко по магазините, но всичко е обрано и е доста тегаво от към избор. За яке се спрях на текстилно Deinese Air Frame D1 Tex. За каска бях решил Shoei NXR, но понеже е без слънцезащита, трябва да се вземе и фотохроматичен визьор и цената почва да не ми хареса. За момента съм поръчал Shark Spartan GT Carbon, но като пристигне ще видя дали ще ми хареса как ще ми пасне на главата, външен вид и изпълнение и ще преценя дали да задържа или да върна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от grkv » 10 Яну 2021, 11:24

nero_ написа:Макар че по-скоро се виждам да премина към ендуро/трейл заради по-ниската цена, по-малко опасности и други хобита свързани с планината и природата.


Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2021, 12:35

nero_ написа: като пристигне ще видя дали ще ми хареса как ще ми пасне на главата, външен вид и изпълнение и ще преценя дали да задържа или да върна.


Аз като си купувах каска уточних модела, който ми пасва на главата, но в магазина не бях сигурен за размера. Л размер ми беше по-удобна, но имах чувството, че трябва да е по-тясна. М пък не ми беше съвсем комфортна. Поръчах ги и двете онлайн и играх по 4 часа на плейстейшъна с каска на главата :mhihi: После продадох излишната.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], zAcK

Последни теми
Facebook