Избор на първи мотоциклет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от slatanic » 02 Яну 2021, 15:46

Трябва да вземете някой път като ги изкарате тия дюкчета да мина да седна на едно такова да видя каква костенурка ще съм му отгоре.Пък после ще го мислим,че отдавна ми е мерак за чисто нов мотор,а варианта е или тая тротинетка,че е лека или Роял Енфийлд Интерсептор,че ме кефи ретрото.Ама пусто хем е бая кила отгоре хем го правят в Индия и не мога да се пречупя. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2021, 16:22

Всички малки мотори се правят или в Индия или там някъде. Включително и БМВ, Ямаха и т.н. От там и повечето проблеми, сравнено с по-големите и по-скъпи.

Тук в сервиза ми казаха, че според тях 2016 моделът, който се е продавал при тях е бил сглабян в Австрия. Били го виждали там на линията при обучението като ходили. На което съм склонен да повярвам при положение, че за 4 години каране съм сменил кутията на филтъра по гаранция, километража и фара (последните две можеше и да не се сменят и аз дори не знам за какъв чеп ги смених) и си пърпоря без проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 02 Яну 2021, 16:45

bum_bum написа:(...)Каквото и лятно яке да си вземеш имай предвид, че ще пукнеш от жега. В движение се охлажда, имат си перфорирани панели и ципове за охлаждане и работят доста добре по принцип, но спреш ли си в парника. Същото важи и за каската, панталонът,ръкавиците и обувките (на мен единствено на краката не ми е жега). От там и желанието на мотористите да карат по осевата линия в задръстване и да са първи на светофара :mhihi:

Дюкът грее сериозно и вентилатора праща всичката жега в десния крак в средата на прасеца, приготви се за тоя факт :mhihi: А вентилаторите им по принцип са скапани и малко на късмет, можеш да очакваш да спре, тъй че го имай предвид. Ако спихне и не е в гаранция, решението е Спал и забравяш за проблема. Другото, което е добре да поглеждаш е кутията на въздушния филтър - цепи се. Сменя се под гаранция, а новите са явно по-здрави и няма повече проблеми.


Благодаря много, все полезна информация :yes: Имам малко остатъчна гаранция ще огледам всичко на пролет преди да изтече.
Днес нямаше отворени магазини и не можах да разгледам на живо, но другата седмица ще пробвам разни неща и да се ориентирам малко повече от гледане на снимки в интернет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2021, 18:46

Мериш тук и купуваш от навън :mhihi:

Поне аз така правя, защото цените не са в час тук. Има и магазини в които може да си платиш предварително някакви дребни пари за замяна, ако не си сигурен в размера.

Избери си неща и имаш цяла зима да търсиш. Така читава каска и яке могат да ти излязат 6-700лв, докато тук ще са 1500.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 02 Яну 2021, 18:56

Дай някъв бюджет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 02 Яну 2021, 19:30

seimo написа:Дай някъв бюджет.

Нямам фиксиран бюджет, просто гледам да са разумни нещата. Сравнявах цени на няколко артикула на Alpinestars - яке, панталон, както и каска Shoei - цените бяха сходни между Германия, Англия и България, като дори някой неща бяха по-евтини тук (в момента масово са на промоция и няма избор на номера - може това да е причината).

Да речем, че около 2к бих дал. Ако може по-евтино - супер. Ако има някакво примерно много яко яке, което да е комфортно и безопасно, но струва 600лв само то, съм склонен да дам колкото трябва.

Разни примерни артикули от местен магазин, които ми допадат:

Каска - https://linsonmoto.bg/kaksa-nxr-white-shoei
Яке - https://linsonmoto.bg/lyatno-moto-yake-spidi-solar-net-black-neon-yellow
Панталон - https://linsonmoto.bg/moto-da-nki-alpinestars-double-bass-blue
Ръкавици - https://linsonmoto.bg/ra-kavitsa-alpinestars-mustang-v2
Обувки - https://linsonmoto.bg/obuvki-alpinestars-jam-air-riding-black

Ще забележите, че се повтаря една и съща марка... не държа на нея, просто е единственото, което ми е познато и асоциирам с качество. Но яке текстилно не намерих да ми допада тяхно, много си натрапват логото на гърдите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2021, 19:43

Тия с по един останал размер не ги гледай. Не са показателни тези цени. Виж тук например за по-голям избор https://www.motocard.com

Аз си взех яке Дайнезе от Италия за 300лв, което тук беше 800, каска К5С от Германия за под 300, докато тук беше 700 и те така..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 02 Яну 2021, 19:54

bum_bum написа:Тия с по един останал размер не ги гледай. Не са показателни тези цени. Виж тук например за по-голям избор https://www.motocard.com

Аз си взех яке Дайнезе от Италия за 300лв, което тук беше 800, каска К5С от Германия за под 300, докато тук беше 700 и те така..

Избирам си само неща които има в моя размер. Ето примерна количка от Еди с правилните размери:

edi - ekipirovka.png


Иначе съм съгласен, много неща тук са скъпи и техника и спортна екипировка често поръчвам от чужбина.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от vvasilev1 » 02 Яну 2021, 20:34

Мисля че за града са необходими каска, текстилно яке, ръкавици (къси), мото боти, дънки с протектори или наколенки.

Специално за каската те съветвам да си купиш възможно най - леката.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от seimo » 02 Яну 2021, 20:42

Алпинстар са доста добри няма да сбъркаш. Само тези обувки за мен са безсмислени, но пък ако те кефят на външен вид :mhihi: . Но най добре не робувай на марки, а примери доста неща и което ти лепне. След това го оставяш на рафта и поръчваш както бум бум каза от вънка :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от nero_ » 02 Яну 2021, 21:12

Я кажете - всеки моторист ли пада рано или късно? От опит... :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от ivokomandos » 02 Яну 2021, 22:41

Така казват, всеки рано или късно пада. Аз реших да заложа на алпинстарс, най-добре отиваш в магазина и пробваш.

20201120_171216.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Phil » 03 Яну 2021, 12:06

Всеки пада. Няма изключения.
Според мен колкото по-рано, толкова по-добре.
Аз се изтърсих още на втория месец на един светофар.
След това започнах да карам с едно на ум.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от bum_bum » 03 Яну 2021, 12:48

Боримечката не е падал ;)

Аз паднах на третата година със скутера. Засече ме кола, която тръгна да изпреварва внезапно без мигач. Грешката беше на 100% моя от там нататък, защото прекалено агресивно спрях с предната спирачка. Иначе щеше да ми се размине.

Щом сте фенове на Алпинстарс, вижте жилетките бионик. За градско ми изглежда много по-добре от яке.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Избор на първи мотоциклет

Мнение от Phil » 03 Яну 2021, 13:02

bum_bum написа:Боримечката не е падал ;)

Грешката беше на 100% моя от там нататък, защото прекалено агресивно спрях с предната спирачка.

Почти винаги това е причината за падане. И аз смачках спирачката и предната гума поднесе.
С времето човек се учи да не реагира първосигнално, като има опасност и да не го прави.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Коцето

Последни теми
Facebook