,

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от grkv » 10 Авг 2020, 18:17

Kroki написа:другия път пак ще е така и ще е така, докато някой не ги осъди тия и си платят всичко.


Представям си те как тропаш по масата и ти се пени устата... сори, не така работят нещата.
Като човек в правната сфера имал вземане-даване с държава и застрахователи. От първите - на никой не му пука, на никой няма да покажеш кой си ти, да му покажеш какво можеш, да му наложиш справедливост или каквото и да е, че да не те забрави след 30 секунди. Когато джобът е чужд и бездъненен мисълта върви само в насока да стане 17:00, да стане петък и да стане време за пенсиониране.
Другите - евтините дела са глупави и се печелят/губят по глупави причини. За скъпите мачът е свирен още преди да си си пуснал писмената защита на горните инстанции, долу е хаос. И в двете граници важи онова по-горе - никой няма да научиш да си плаща всичко, нито на някой му пука особено. Ти и всеки един от нас в тая позиция сме капка в морето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от carmanf1 » 10 Авг 2020, 18:20

alx написа:бе да ви кажа, аз винаги давам щатите за пример за подреденост и застраховки и коректност и тн... ама колкото джанти съм изкривил и гуми спукал от кофти пътища- никога не са ми плащали нищо застрахователите. веднъж съдих града за една дупка дето ми направи една солидна беля ама... не спечелих.

та не знам...


И ще ти обяснят как на нашата територия няма държава и как всичко тук е леш
И как по света всичко е точно ...и как няма неоправдани..., и как всичко се компенсира от застрахователите, и как няма кофти пътища и т. н.

Съчувствам на колегата, наистина! Ама, това е част от живота. Продължаваш напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 520i » 10 Авг 2020, 19:03

Аз всеки път съм си взимал протокол за ПТП. 3 пъти съм пукал гума в дупка и трите пъти си ми написаха протокол. Веднъж на oколовръсното при Казичане, веднъж по пътя за голф игрището Света София и веднъж на е79 ;)
И трите пъти, застрахователите са отказвали да ми изплатят, но след жалби в КФН и КЗК нещата много бързо са се случвали. В допълнение и трите пъти осъдих държавата за доволни пари, изключително лесно и бързо ;)
Ако ще съдите държавата, винаги освен протокол, снимайте и дупката. Поне 4-5 снимки, от близо, от далеч, сложете някакъв предмет (кутия цигари примерно) до нея и т.н. Общо взето държавата ще ви плати минимум за гумите х10, а може и бая повече, зависи от адвоката ви.

По закон, милиционерите няма как да не ти издадат Протокол з ПТП, а без него нищо не правиш. Ако ще, напркангиа някой да ти е одраскал с вратата колата, пак трябва да ти издат. Нужно е само да се обадиш на 112. Ако ги мързи и си измислят някаква причина да не го пишат, звънкаш на адвоката си и след 3 минути всичко е готово.

Не давайте толкова лесно да ви правят на маймуни ;)
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Авг 2020, 19:13

Каско не плащам и спя спокойно. :mhihi: В дадени ситуации внимавам малко повече относно къде си оставям колата, но като се замисля когато съм имал каско, пак съм внимавал поради циганиите, които предстоят после и молбите да ти платят това, което реално си е твое.
Сега вече при риска от катастрофа, последното нещо за което ще мисля е колата, ако съм виновен ще си платя и толкова, ако не съм, гражданската пак покрива доста щети и определено не пиеш една студена вода.
В БГ повечето ползватели на услугата каско като дойде края на годината(на срока)и им става едно тъпо, че са дали пари на вятъра ако нямат ПТП и почват с циганиите да пребоядисат половината кола понеже имала драскотини тук и там,някои стигат до това да счупят предното стъкло, понеже било на точици от камъчета, някои дори блъскат колата нарочно, някои плащат да я откраднат и все едни такива неща, които водят до горните издавания на вой, достоен за вълча глутница.
Не плащаш каско и не се оплакваш. Променяш манталитета на хората(не само в БГ, в Италия ако знаете какво е със застраховките :help: )и почва да получаваш по-качествена услуга, което почва и от самия теб, почваш да плащаш повече при адекватен застраховател и започваш да получаваш още повече, при кофти застрахователите ги съдиш до дупка и получаваш повече макар с цената на много нерви.
Имам много добър приятел, който не иска да чуе за друга застрахователна компания освен Алианц, с ясната идея, че плаща повече. Досега проблеми никакви, а не е като да не е имал големи в суми щети. :idea:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Dextuar » 10 Авг 2020, 19:18

Освен да ни дадеш контактите на твоя адвокат. Аз съм пукал 2 гуми в една дупка на около 300м от нас, просто сянката я криеше и не я видях. Полицаят дойде след около 2 часа , тук говорим за рамките на София, почна да ми обяснява как съм карал като джигит и как щял да ми пише АКТ за несъобразена скорост :mhihi: Изсмях му се и му пуснах записа от камерата. После ми връчи фиш за 100лв, който изтичаше по давност булвално 20 дни по-късно и уж щеше да ми вземе книжката, че видял нещо в системата, което при мое желание да опише в протокола, не можа да изкара 2-ри път :mhihi: Написа ми протокол и каското плати за изправяне на 1 джанта и 2 нови гуми. Парите мисля, че стигнаха само за изправянето и едната гума, но пак беше нещо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Моджо » 10 Авг 2020, 19:25

Абе и по-скъпи дела се печелят. Мен ме дразни как от всичко треа да разбираш и да знаеш. Кога, какво, как... Ся като си подадох дукимент за смяна, правя си медицинско и си минавам чинно по кабинетите. Отивам в полис.. Ооо ми то тоя печат не е на невролог / беше подпечатан с печата на центъра/. И ся, ами ся нов преглед. Добре бе, господа, аз не съм лекар та да знам кво треа да има. Емиии.. Ако държите ще ви приемем така дукиментите ма книжка нема да видите. Хай, мамка му. Отивам, правя преглед само невролог. Ся точно ли е да. Колко ви дължа? Емиии то пос-а не ни работи, треа да идете в еди кой си изипей. Убу бе, в брой не може ли. Ми не. Айде оди го търси тоя пей.. И така. Добре, че нещото става в малък град та за 1 час се оправих. Ся требвало аз да знам, че на печата треа пише доктор еди кой си, невролога. От къв зор, при това всичката работа е платена, не е като за бог да прости.
ПП Що изобщо правите каско на стари коли?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 6apa » 10 Авг 2020, 19:54

ekalchev написа:
плащаш данък, винетка, предполага се да караш по адекватни пътищата


Плащаш малко, получаваш некачествени пътища или си мислиш че 100лв за винетка е достатъчно да имаш добри пътища? Данъка на колата ти не отива за пътища.

Не е проблема в 100-те лева, просто не отиват по предназначение, в Швейцария една винетка за 1 година струва 40 франка, което е под 80лв, те сигурно са по бедни от нас и е само за магисталите.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Авг 2020, 19:58

Ама в Швейцария хората плащат достатъчно данъци, както и в много други страни. Тука намаляме ДДС за пукницата, че да вървяла повече. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 6apa » 10 Авг 2020, 20:05

Top Gun Maverick написа:Ама в Швейцария хората плащат достатъчно данъци, както и в много други страни. Тука намаляме ДДС за пукницата, че да вървяла повече. :mhihi:

Да, но са съобразени с доходите и стандарта и като дръпнеш чертата си проличава, имам приятели от десетки години които живеят там и съм добре запознат ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от ildivvy » 10 Авг 2020, 20:21

Това не можели да стигне до някакви министерства? Ще е интересно как ще реагират в сегашната обстановка...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от steeN » 10 Авг 2020, 20:25

Чак пък министерства :kuku: . Правилните места са КЗП (комисията която защитава правата на потребителите :mhihi: ) и КФН (регулатора на застрахователните компании)... сега дали ще има ефект, не е ясно... ама ако отидеш на грешно място 100% няма да има ефект.

Top Gun Maverick написа:Ама в Швейцария хората плащат достатъчно данъци, както и в много други страни. Тука намаляме ДДС за пукницата, че да вървяла повече. :mhihi:


ДДС в Швейцария е 7.7% за почти всичко :mhihi: Някакси им стига, тука с 20% едвам се справят.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от ekalchev » 10 Авг 2020, 21:11

6apa написа:
Top Gun Maverick написа:Ама в Швейцария хората плащат достатъчно данъци, както и в много други страни. Тука намаляме ДДС за пукницата, че да вървяла повече. :mhihi:

Да, но са съобразени с доходите и стандарта и като дръпнеш чертата си проличава, имам приятели от десетки години които живеят там и съм добре запознат ;)

А знаеш ли история и защо Швейцария е толкова богата държава, че да може да си позволи пътища без данъци? Ние не сме Швейцария и колкото да се мрънка няма да станем. Много ми е смешно някакви хора работещи и живеещи в чужбина да почнат да сравняват България с Англия например и да питат защо там може, а тук не. Де да знам може би защото половината шибан свят им е бил колония 500 години и могат да си позволят някой неща които ние не можем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 6apa » 10 Авг 2020, 21:26

:) Манталитет основно.
А да забравих, не са водили войни.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от BMW_POWER » 10 Авг 2020, 21:52

Хм! Не знаех, че в Швейцария няма данъци :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от ivanski_2 » 10 Авг 2020, 22:43

Моджо написа:Абе и по-скъпи дела се печелят. Мен ме дразни как от всичко треа да разбираш и да знаеш. Кога, какво, как... Ся като си подадох дукимент за смяна, правя си медицинско и си минавам чинно по кабинетите. Отивам в полис.. Ооо ми то тоя печат не е на невролог / беше подпечатан с печата на центъра/. И ся, ами ся нов преглед. Добре бе, господа, аз не съм лекар та да знам кво треа да има. Емиии.. Ако държите ще ви приемем така дукиментите ма книжка нема да видите. Хай, мамка му. Отивам, правя преглед само невролог. Ся точно ли е да. Колко ви дължа? Емиии то пос-а не ни работи, треа да идете в еди кой си изипей. Убу бе, в брой не може ли. Ми не. Айде оди го търси тоя пей.. И така. Добре, че нещото става в малък град та за 1 час се оправих. Ся требвало аз да знам, че на печата треа пише доктор еди кой си, невролога. От къв зор, при това всичката работа е платена, не е като за бог да прости.
ПП Що изобщо правите каско на стари коли?


Много просто, защото когато ме шибнаха пред блока и избягаха, ми оправиха(смениха) бронята, 2 та фара без да дам стотинкиа, защото когато ми начука колата градушка ми оправиха целия таван и капак, защото когато ми счупиха огледалото, получих ново, защото като закъсах на магистралата на 40-ти км ме прибраха без да дам стотинка, та те така :mhihi: та един вид спокойствие, че ако стане нещо по-сериозно няма да си финансово толкова назад :D
пп:това със старото бмв де, на това да чукам на дърво само драскотини засега.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook