,

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2020, 11:22

Аха... Не че горя от трудов ентусиазъм, но като си се хванал на хорото... Лично за мен всяка странична (извън работата ми) дейност в работно време е голям проблем. Работя на строеж на 8 км. от близкия "град" и на около 50 от "моя град", където живея. Даже за да купя нещо или да получа пратка се налага да "бягам" от работа и да влизам в сложни транспортни и логистични схеми.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от steeN » 11 Авг 2020, 11:51

Няма проблеми, просто шегичка. Аз разбирам и двете гледни точки. В крайна сметка не е нужно всички да се занимават с всичко за да работят нещата... ама не може и съвсем безхаберие... аз не бих иронизирал "колегата", който си е поставил за цел да ги гони всички, щото доста хора са видяли полза от неговата дейност косвено реално.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от TNT » 11 Авг 2020, 11:56

520i написа:...

Това с фиша и баща ми го игра преди няколко години :no: Същата история. Тогава обаче имаха "2 системи". В едната е платил, в другата не. Накрая след няколко дни отпуска, изпусната заработка, нерви и разправии - спести 30лв да си го плати пак.

Интересно ми е за адвоката. От написаното става ясно, че работиш с един адвокат. Какво става, ако не спечелите делото ? Каза колко пъти си печелил, а колко си губил ?

Borymeckata написа:Аха... Не че горя от трудов ентусиазъм, но като си се хванал на хорото... Лично за мен всяка странична (извън работата ми) дейност в работно време е голям проблем. Работя на строеж на 8 км. от близкия "град" и на около 50 от "моя град", където живея. Даже за да купя нещо или да получа пратка се налага да "бягам" от работа и да влизам в сложни транспортни и логистични схеми.


То така са почти всички. Близкият офис на Спиди работи от 9ч до 18ч - също като мен. Ако не отида в работно време, остава само събота преди обяд. Като работех и аз извън града, още по-сложно ставаше. Варианта беше да съм първата смяна до 17ч и да не трябва да бачкам до по-късно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от vlad0 » 11 Авг 2020, 12:16

520i написа: ...


Като знам как действа нашата правосъдна система аз чета всичко което си написал с едно наум. Имаш ли нещо с което можеш да докажеш всички тези успехи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 520i » 11 Авг 2020, 12:30

TNT написа:Интересно ми е за адвоката. От написаното става ясно, че работиш с един адвокат. Какво става, ако не спечелите делото ? Каза колко пъти си печелил, а колко си губил ?


Печелил съм много, не знам точната бройка. Не съм губил никога. Ако ще го губим делото, още преди да го почнем, адвоката ми казва че е сложно и може да загубим, по-добре да не се занимаваме и така. Ако съдиш държавата, администрация, НАП и т.н., дори и да загубиш делото, ще загубиш 10лв държавна такса. Това е, 10лв губиш. 10лв... На адвоката нищо не плащаш, делите, като спечелите. Ако ще губите, вероятно, самият той няма да иска да заведе дело. Те си знаят, кога и как. Срещу държавата е много лесно и много евтино, то нарочно така е направено. Напишеше в гугъл "съдене на дръжавата" и ще видите.

Като знам как действа нашата правосъдна система аз чета всичко което си написал с едно наум. Имаш ли нещо с което можеш да докажеш всички тези успехи?

Имам да. Ей сега ще започна да ти сканирам и пращам всички решения на съда.
Потърси в гугъл, има бол идентични решения на съда, няма кво на мен да вярваш. ;)
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от BMW_POWER » 11 Авг 2020, 12:35

vlad0 написа:
520i написа: ...


Като знам как действа нашата правосъдна система аз чета всичко което си написал с едно наум. Имаш ли нещо с което можеш да докажеш всички тези успехи?


+1
Малко глупав впрос, ама искам да питам. Изкарал си доста прилична сума по един или друг начин. Успял си, браво. Това е похвално. Ама да питам и аз. Ти на тези пари, данък платил ли си? Защото това си е доход, откъдето и да го погледнеш :OT:

Врачанин, в банановата република е така. В "бялата държава" застрахователят ще ти плати. Но на следващата година застраховката ти скача. И така поне пет години. Причина, имаш клейм. Питай Стинката за фалоса :OT: Накрая се оказва, че гумите и джантите си си ги платил няколко пъти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от steeN » 11 Авг 2020, 12:41

Аз честно казано не знам в коя държава обезщетенията определени от съда са облагаем доход, ама ти си знаеш... дори в Канада без да гледам съм 90% сигурен, че не са.
Последна промяна steeN на 11 Авг 2020, 12:44, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от ID A » 11 Авг 2020, 12:43

По-добре да се отвори една помощна тема, "Какво да правим при: ..." Ще е много полезна за хора, които не знаят какво да правят при дадени събития на пътя. И заключена естествено, за да няма спам.

Балон, особено на нископрофилна гума много лесно се получава при преминаване през дупка. А иначе всяка гаранция е за покриване на производствени дефекти, а не на щети от употреба. Например разслояване/отлепяне на грайфер или борд.

Преди може би 10тина години, в един друг форум се подвизаваше един образ, който съдеше де що го сполети несправедливост и накрая падна много лошо, даже го закопаха със снимки, относно някои хвалби. От друга страна, има и друг който обжалва всичките си актове и снимки и казва, че един на четири да падне и си е избил парите. Но е женен за адвоката си :D , съответно когато спечели, един хонорар за 1000 лв и айдееее. На него съм по-склонен да повярвам. Та колегата може и да казва истината, но пропуска, че когато загуби освен хонорара на адвоката, дължи и хонорар на другата страна. Един приятел вчера каза мяу с над 650 лв. съдебни такси за обжалване взимането на книжката му. А отдавна и му я върнаха дори.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2020, 12:52

steeN написа:Няма проблеми, просто шегичка. Аз разбирам и двете гледни точки. В крайна сметка не е нужно всички да се занимават с всичко за да работят нещата... ама не може и съвсем безхаберие... аз не бих иронизирал "колегата", който си е поставил за цел да ги гони всички, щото доста хора са видяли полза от неговата дейност косвено реално.

Така е, такива дела може да подействат дисциплиниращо на някоя държавна институция. Особено ако се получи "откат" и съответният безхаберен чиновник получи "по врата" - това дълго ще се помни от останалите му колеги.

Аз също не смятам, че човек може и трябва да разбира от всичко. Има области, в които съзнателно не искам да навлизам и съответно - консумирам негативи заради тази си политика на "излолационизъм". Преди години един лекар - специалист ми беше предозирал някакво лекарство, в резултат на което щях да пукна. И накрая аз излязох виновен - трябвало е да внимавам, да проверявам всичко, да търся второ мнение... Никога не съм изпитвал интерес към съдовата хирургия, както и към медицината като цяло. Отишил съм при специалист и очаквам той да ми реши проблема или поне да ме насочи към друг спец. Ама това не било достатъчно - трябвало да чета дебели медицински книги... За мен беше постижение, че веднъж съм се замъкнал до болницата, а какво остава да кисна с дни там и да чета специализирана литература?!?

Та освен медицината, същата работа ми е с правото, икономиката, финансите... Не са ми интересни тези неща и не искам да се занимавам с тях. Нали живеем в тясно специализирано общество - разбираш от 2 или 3 неща, а за останалите търсиш специалист? Аз не карам лекаря ми да разбира от строителство или адвокатът ми - да чете Солженицин в оригинал... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2020, 12:58

ID A написа:има и друг който обжалва всичките си актове и снимки и казва, че един на четири да падне и си е избил парите.

Един акт от четири... Чакай малко, на вас по колко акта ви пишат на година? :shock: :shock:
Щото аз имам книжка от 1985-та и не знам за тия 33 години (две съм бил в армията) дали имам сумарно 4 акта...
Май нямам. :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от steeN » 11 Авг 2020, 13:12

Borymeckata написа:Та освен медицината, същата работа ми е с правото, икономиката, финансите... Не са ми интересни тези неща и не искам да се занимавам с тях. Нали живеем в тясно специализирано общество - разбираш от 2 или 3 неща, а за останалите търсиш специалист? Аз не карам лекаря ми да разбира от строителство или адвокатът ми - да чете Солженицин в оригинал... :dunno: :dunno:


Аз виждам на къде си се запътил с този аргумент, ама да те попитам... като си болен ти ли ходиш при лекаря или чакаш той да дойде при теб? :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 520i » 11 Авг 2020, 13:13

BMW_POWER написа:Малко глупав впрос, ама искам да питам. Изкарал си доста прилична сума по един или друг начин. Успял си, браво. Това е похвално. Ама да питам и аз. Ти на тези пари, данък платил ли си? Защото това си е доход, откъдето и да го погледнеш :OT:


Какъв данък бре, човек? Доход било, недейте така да пишете каквото ви хрумне.

Та колегата може и да казва истината, но пропуска, че когато загуби освен хонорара на адвоката, дължи и хонорар на другата страна. Един приятел вчера каза мяу с над 650 лв. съдебни такси за обжалване взимането на книжката му. А отдавна и му я върнаха дори.

Така е, абсолютно си прав, дължи се хонорар + останалите такси. Аз това и по-горе го написах. Не може да се съди за щяло и нещяло, защото ще се наиграеш рано или късно. Той адвоката си знае кое може да падне и кое не. Но има много хора дето даже на адвокатите не вярват, все повече от всички разбират и въпреки съвет на адвоката, държат да се открие съдебна процедура и накрая си загубят.

Падаш в тролей, чупиш крак и съдиш. Черно на бяло е, бил си в тролей, има счупен крак. Елементарно дело е. Падаш в дупка, пукаш гума. Има дупка има и спукана гума, пак елементарно. Сега, ако ти вземат книжката и си бил кьоркютук или си си бил виновен, кво има да съдиш? Да, не е невъзможно, може адвоката да се хване за 1000 неща и пак да падне акта, но не е гаранция.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от TNT » 11 Авг 2020, 13:18

То много значение и по колко шофираш. Както и къде. Щото аз познавам един случай на много праведен шофьор. Просто защото не шофира и съответно няма къде да го спрат. По 3-3,5к км годишно. Реално, когато и да го спреш... има за какво да го глобиш. Колани, документи, аптечки, пожарогасители. Правилата не се знаят, в кръгово не се оправяме. "Имаш ли пожарогасител ?" - Да. "Къде е?" - Вкъщи под стълбите. :wave:

И аз нямам актове, ама имам радар и извън града 100% Waze. Просто не ме хващат, не че съм толкова праведен. Само за паркиране ме хващат :lol: Последно някой хомосексуалист беше вадил сантиметъра да мери 5 метра от кръстовището. Имах поне 3,5 метра :ok:

За адвоката... направи му една реклама, щом е толкова успешен. Аз веднъж сериозно мислех работодател да съдя, особено след лъжи и клевети по мой адрес.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2020, 13:32

Така е, тя и жена ми затова има "златен" талон - просто защото не кара. Предпочита да се вози. Между другото - и аз не горя от желание тя да ме кара...
Мен последно са ме засекли преди години с 61 км/час при ограниечние 40. Не разбрах къде точно е станало, защото нямаше снимка. Сериозно нарушение - 21 км/час отгоре... :mhihi: :mhihi:

Като ходих да си подновя книжката, ме накараха да платя тоя акт отпреди 6 - 8 години. Ама не ми го бяха връчили, та използвах 25% намаление.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от vlad0 » 11 Авг 2020, 13:37

520i написа:Имам да. Ей сега ще започна да ти сканирам и пращам всички решения на съда.
Потърси в гугъл, има бол идентични решения на съда, няма кво на мен да вярваш. ;)


Няма нужда да сканираш решенията, само ако може номерата на долните три дела :ok:

520i написа:Даже Била осъдих, защото като чакаш повече от 5 минути на опашка, трябва да ти дадат 1лв, ама никога не го дават :D Ядосах се за тоя един лев, жалба до КЗП, никаква работа не свършиха и после и тях ги треснах, към 350лв някъде взех от тях ей така.
за 1лв. да получиш 2х350лв=700лв, това е 700(или 350) пъти на 1лв.

520i написа:Един автосервиз до нас, цялата кола ми разглобиха, една торба пари ми взеха и нищо не свършиха. Проблема си седеше, айде и те на тезгяха, 3500лв взех от тях.


520i написа:И Ем Комплек 33 си ги праснал и така ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook