,

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от SpeedyMan » 10 Авг 2020, 23:59

Вуйчо написа:

Само не разбрахме най-важното: кои са застрахователите и кой е гумаджията (да не ходим там.)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от pampo » 11 Авг 2020, 0:01

ekalchev написа:... Много ми е смешно някакви хора работещи и живеещи в чужбина да почнат да сравняват България с Англия например и да питат защо там може, а тук не. Де да знам, може би защото половината шибан свят им е бил колония 500 години и могат да си позволят някой неща, които ние не можем.

В същото време ние сме колония от 700 години ама искаме 6000€ минимална заплата и пътят между Галово и Брегаре да е най-малкото като в Швейцария...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от DLVasilev » 11 Авг 2020, 5:18

ekalchev написа:В крайна сметка всичко от което си недоволен може а се оправи ако се плащаше повече - повече пари за пътища, ще има по-малко дупки, по-висока заплата на милиционера той няма да си позволи да свърши работата през пръсти защото може да я загуби. По-висока застраховка в Алианц ще получиш по-добра услуга. Знам че искаш да е като в Германия ама там от 5000евро бруто заплата ти взимат 2500 евро данъци и всичко е наредено. Без да се плаща няма да стане колкото и правителства да се свалят.

Тва в коя приказка го чете :mhihi: Всичко звучи добре. Даже не е добре, ами е просто чудесно, НО: айде почва се :mhihi:
Ако щеш всичко де имаш го давай да плащаш милиционера пак ще е кисел с мизерна заплатка и тия с винетките, просто ще са по-лакоми ;)
Нищо друго няма да се промени освен, че ще плащаш повече.
По темата тия с каското ме отказаха преди време, че отидох да правя на една от колите и оня почна да изрежда какво не покрива каското. Е тогава разбрах от колко много части се състои един автомобил и в общи линии каско на шофьорската седалка не си струваше :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от немо » 11 Авг 2020, 6:36

Top Gun Maverick написа:В БГ повечето ползватели на услугата каско като дойде края на годината(на срока)и им става едно тъпо, че са дали пари на вятъра ако нямат ПТП и почват с циганиите да пребоядисат половината кола понеже имала драскотини тук и там,някои стигат до това да счупят предното стъкло, понеже било на точици от камъчета, някои дори блъскат колата нарочно, някои плащат да я откраднат и все едни такива неща, които водят до горните издавания на вой, достоен за вълча глутница.

:yes:
:OT: Какви истории мога да разкажа,ама не е редно... :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от ivanski_2 » 11 Авг 2020, 7:01

DLVasilev написа:
ekalchev написа:В крайна сметка всичко от което си недоволен може а се оправи ако се плащаше повече - повече пари за пътища, ще има по-малко дупки, по-висока заплата на милиционера той няма да си позволи да свърши работата през пръсти защото може да я загуби. По-висока застраховка в Алианц ще получиш по-добра услуга. Знам че искаш да е като в Германия ама там от 5000евро бруто заплата ти взимат 2500 евро данъци и всичко е наредено. Без да се плаща няма да стане колкото и правителства да се свалят.

Тва в коя приказка го чете :mhihi: Всичко звучи добре. Даже не е добре, ами е просто чудесно, НО: айде почва се :mhihi:
Ако щеш всичко де имаш го давай да плащаш милиционера пак ще е кисел с мизерна заплатка и тия с винетките, просто ще са по-лакоми ;)
Нищо друго няма да се промени освен, че ще плащаш повече.
По темата тия с каското ме отказаха преди време, че отидох да правя на една от колите и оня почна да изрежда какво не покрива каското. Е тогава разбрах от колко много части се състои един автомобил и в общи линии каско на шофьорската седалка не си струваше :mhihi:


Така е, прав си напълно. Аз многократно опитах да се боря сам с тея от каското, без абсолютно никакъв шанс за успех, то не бяка КЗП, Господарите на ефира и кавктото се сетиш, не и не ! После разбрах защо агентите взимат n пари, намерих един добър и сега просто когато имам щета му се обаждам, отивам където каже (на мястото за оценка на щети), стоя си в количката, той оправя всички документи, разправя се със всички а аз дори не излизам от колата, накрая получавам своя протокол и газ към сервиза, без дори да съм ударил 1 подпис някъде, просто те си знаят схемите и никога не са ми отказвали щета за нищо :mhihi: и всичко това с/у едни 30-40лв повече от стандартното каско.


[/quote]
:yes:
:OT: Какви истории мога да разкажа,ама не е редно... :mhihi:[/quote]
Разкажи, ще е интересно :)
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2020, 7:19

Не се шашкай Вуйчо, животът е шарен. Майната й на гумата - ние да сме живи & здрави... :yes: :yes:

Преди месец или два - АНАЛОГИЧЕН случай, жена ми тръгнала да ме прибира от другия "град" с колата. Аз съм се изкъпал, събрал съм си багажа и я чакам да пристигне. По едно време ми звъни по телефона: СПУКАЛА гума в една дупка. Тя не може да я смени, та стана като в латино сериал - отиде ни целият ден... Аз преди години, по някакво странно стечение на обстоятелствата се оказах собственик на гумаджийница, та с голям зор се домъкнахме при "наемателя" ми (от когото, между другото, не съм видял и един лев последните 3 или 4 години). Естествено, "спуканата" гума за нищо не ставаше, беше скъсана няколко сантима, иначе джантата беше ОК. Та оня се потюхка, рови в един куп изхвърлени гуми и домъкна една същата марка и размер, даже моделът и шарката подобни. Та сега карам Х-са с колесна формула 3+1 (три еднакви гуми и една различна). Нищо де, нали скоро ще слагаме зимните - ония са ми 4 еднакви и на хубави джанти... :yes: :yes:

Каско нямам и никога не съм имал на нищо - кола или мотор. Като тегля чертата, за 8 години по Баварчо съм имал щети за... 500 лева да речем. Които съм платил от джоба си. Лично за мен ползата от каско - застраховката е никаква, но... вие си знаете... :dunno: :dunno:

П.С. Винсент Вега не е удачен пример - нали помниш какво се случи с него? Няма случайности, всичко е закономерно в живота. Демек - има си причина/и и следствие/я. Щом нещо е станало - точно това е трябвало да стане и нищо друго не е можело да стане (това пък от Кланица 5 на Кърт Вонегът).
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от TNT » 11 Авг 2020, 9:30

За мен каско има смисъл, ако включва сервиз. Ако чакаш "експертната" оценка, да трябва и да доплащаш... Или колата поне да е от тези, които още се крадат. Но то обикновено е и от същите със сервиз. Да не забравяме и най-важното в нашата страна - в компанията, в която "имаш човек". Иначе хОй навсякъде.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от steeN » 11 Авг 2020, 10:01

DLVasilev написа:
ekalchev написа:В крайна сметка всичко от което си недоволен може а се оправи ако се плащаше повече - повече пари за пътища, ще има по-малко дупки, по-висока заплата на милиционера той няма да си позволи да свърши работата през пръсти защото може да я загуби. По-висока застраховка в Алианц ще получиш по-добра услуга. Знам че искаш да е като в Германия ама там от 5000евро бруто заплата ти взимат 2500 евро данъци и всичко е наредено. Без да се плаща няма да стане колкото и правителства да се свалят.

Тва в коя приказка го чете :mhihi: Всичко звучи добре. Даже не е добре, ами е просто чудесно, НО: айде почва се :mhihi:
Ако щеш всичко де имаш го давай да плащаш милиционера пак ще е кисел с мизерна заплатка и тия с винетките, просто ще са по-лакоми ;)
Нищо друго няма да се промени освен, че ще плащаш повече.
По темата тия с каското ме отказаха преди време, че отидох да правя на една от колите и оня почна да изрежда какво не покрива каското. Е тогава разбрах от колко много части се състои един автомобил и в общи линии каско на шофьорската седалка не си струваше :mhihi:


Мда, да плащаме повече за да имат още повече пари да крадат :mhihi: Желязна логика. Как набъркахме Германия и Швейцария в един кюп като не може да са по-противоположни... и всеки немец, който може бяга в Швейцария, ама проблема е че там ситото е дебело :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 520i » 11 Авг 2020, 10:46

Айде пак се почна... в Швецария какво било, в Германия какво било... Абе мани парите, важното е да сме живи и здрави... Не го разбирам това мислене.

Ткасата да осъдиш държавата е само 10лв и всеки един адвокат, който намерите в гугул ще ви свърши работа. Единственото условие е да не лъжете и да не преувеличавате. Не като спукате гума да кажете 10 000лв ми струва гумата + неимуществените вреди...

Преди време си мислех, че това със съденето е пунта мара, само губене на време тип "абе важното е да сме живи зи здрави и по-зле можеше да е". Да де, ама веднъж община Младост ме ядосаха. Трябваше да ми издадат една бележка точно за 3 минути работа. Ама леклката на гишето от мързел ли от незнание ли, нищо работа не свърши. Осъдих ги точно за 45 дни, без никакви ядове и разходи и не само че си взех бележката, ами и обещетението го делихме 50/50 с адвоката.

Като видях колко лесно става работата, станах от тея "гадните чички" дето се съдят за всяко нещо. Съдил съм за всичко, за дупки, за паркиране, за актове, авиокомпании (само от авиокомпании едно 5000 евро сигурно съм напред), лекари, болници, НАП, НОИ,ДАИ, абе каквото се сетите, отвратителен съм :D

Даже Била осъдих, защото като чакаш повече от 5 минути на опашка, трябва да ти дадат 1лв, ама никога не го дават :D Ядосах се за тоя един лев, жалба до КЗП, никаква работа не свършиха и после и тях ги треснах, към 350лв някъде взех от тях ей така.

Един автосервиз до нас, цялата кола ми разглобиха, една торба пари ми взеха и нищо не свършиха. Проблема си седеше, айде и те на тезгяха, 3500лв взех от тях. Официалния сервиз на Пежо осъдих, гаранционна кола, а все си намираха причина да не ми признаят гаранцията че счупи маховик на 2000км. Сега като ме видят, малко на кръв ме гледат, но поне си вършат работата и не ме щавят :D

Що сервизи съм издумкал... И Дунев, на 4ти километър, тема бях писал тук. Взе ми 500лв фара да ми оправи, ама ръцете си остави. Нито светна фара, нито нищо, ама парите взе. 3200лв го издумках. По 1600 делихме с адвоката и цялата работа отне няма и 2 седмици. Много бързо насрочиха дело, а оня Дунев, даже и адвокат не си беше пратил, съдята направо призна целия иск без да има адвокат да оспорва. ;)

И Ем Комплек 33 си ги праснал и така ... ;)

Армеец и Столична община на веднъж ги осъдих. Майка ми падна в един тролей и си счупи крака + някаква ключица на рамото. Билетчето било застраховка, ама никой нищо не дава. Айде на тезгяха и тези хубавци, солидарно изплатиха 15 000лв за средна телесна повреда.

Търсете си правата, елементарна работа, просто трябва да опитате ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от M5 » 11 Авг 2020, 11:03

Разговорите със застрахователите обикновено се записват и се пазят определен срок. Ако по телефона са казали едно, а после го сменят с друго си е техен проблем.
Ако откажат плащане може да пуснеш жалба и да искаш копие от разговора.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от Borymeckata » 11 Авг 2020, 11:08

520i написа:Търсете си правата, елементарна работа, просто трябва да опитате ;)

Добре де, ти кога работиш? Или само се съдиш с тоя или оня?

Аз от две седмици не мога да си прибера новата лична карта от полицията. Щото трябва да ида в работно време и да чакам там... А ако имам дела и трябва да ходя в съда всеки месец - просто не си представям как и кога ще бачкам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 520i » 11 Авг 2020, 11:09

Понеже съм от ония тъпанари, които редовно, съвестно и безропотно си плащат данъци, такси, глоби и сметки, днес ме сполетя точно тази съдба, която явно заслужавам - затънах в абсурда на редовния платец. С други думи - наложи ми се да се занимавам с НАП.
Веднага искам да подчертая - изобщо не мога да се оплача от нелюбезно обслужаване. Напротив - всички служители на НАП, с които ми се наложи да общувам, бяха ужасно любезни и приветливи. Проблемът е, че никой от тях не ми помогна да реша бързо и ефективно проблема си и да усетя ползата от това да съм съвестен данъкоплатец. Всичко по реда си, обаче:


Наложи ми се да си извадя Удостоверение за липса на данъчни задължения и миналата седмица цъфнах на гишето на съответното териториална дирекция на Националната агенция за приходите (НАП), за да си поискам такова. Услугата, бай дъ уей, е безплатна и това е горе-долу единственото положително в тази нелепа история.
Женицата зад гишето включи някакъв софтуер (който работи под DOS, видях го с очите си), изпринти две-три страници, изгледа ме укорително и потъна в злачните дебри на териториалната дирекция. Нямаше я около 15 минути и в прекалено мислещата ми тиква започнаха да изникват всякакви сценарии: някой е регистрирал фирма на мое име и е избомбил бюджета с милиони ДДС или е спретнал две-три имотни измами или си е прибрал тлъст хонорар от незнамкъдеси и т.н.
По някое време, женицата се завърна и заяви, че не може да ми издаде въпросното удостоверение поради това, че в качеството си на водач на моторно превозно средство (шофьор) съм извършил нарушение на Закона за движение по пътищата, което е било констатирано от органите на МВР и ми е бил съставен фиш номер едикой си от дата едикоя си и сега дължа на Република България, нейните трудови хора и прочее честни данъкоплатци сумата от... 30 лева. Жената заявява, че трябва да си платя борча, иначе удостоверение - йок! Обясних й, че съм от ония тъпанари дето си плащат всичко и че съм платил фиша в указания 7-дневен срок, но тя е любезно непреклонна и ме изпраща към Централното управление на НАП. Да съм се изяснял там, тя после лесно щяла да ми издаде удостоверението щом съм бил чак пък токова изряден. (Жената всъщност не беше груба, но изговаряше думите някак странно отчетливо, ползваше прости изречения и избягваше
сложни думи сякаш съм на най-много 12 години и така или иначе няма да разбера какво ми казва...)

Слава Богу, освен, че съм от ония тъпанари, които си плащат всичко, аз съм и още по-голям идиот защото си пазя и всички документи. Така че намирам фиша, с прикачена към него разписка за плащането и в първия следващ работен ден, се понасям в тръс към въпросното управление. В 8.30 сутринта съм пред портите му, където любезен охранител ме осведомява, че "те работят след 9". Около 32 минути по-късно отново тропам на дверите на крепостта и същият охранител много любезно ме води до гише, на което ми издадават пропуск. В аснасьора се возя с позакъснели чиновници.

Намирам стая № 40, откъдето безобразно любезно ме отпращат към стая № 10. В стая № 10 намирам три женици, една от които веднага се заема да ме обслужва с най-любезната си усмивка. Абе, всички са не само любезни - направо са мили.
омпютърът открива същото - дължа 30 лева, което се опровергава от документите, които нося със себе си. Връчват ми бланка за Заявление, с което искам да ми се заличат дълговете към държавата, а женицата отива да снима фиша и квитанцията. Попълвам аз всичко, връчвам заявлението и получавам следната обратна връзка:
- Ще оправим нещата, но да знаете, че няма да стане бързо.
- Какво имате предвид? - питам аз.
- Ами ние ще изпратим преписката със становище, но кога началникът ще я прегледа и резюлира - не знаем. Обаче веднага щом го направи, ще изпратим писмо на регионалната данъчна служба да ви махнат задължението и да ви дадат удостверението. С конкретен срок не мога да се ангажирам, но ето ви телефона ми, да се чуем в сряда-четвъртък.
Напускам крепостта на бюджета в потрес.

Потресът ми е заради следните абсурди:
1. Фишът за превишена скорост е от юли 2010 г., платил съм го седмица по-късно.
2. По най-мистериозен начин обаче, моето плащане с пощенски запис към посочената на фиша банкова сметка изчезва или просто някак не е регистрирано в НАП. Поради което, срещу мен има преписка за неплатена глоба, заведена през април 2011 г.
3. Очевидно, преписката е била пазена в дълбока тайна, защото през 2012 г. поисках и получих удостоверение, че нямам неплатени данъци, такси и глоби от същото място. Пазя си го и до днес.
4. През 2013 г., преписката срещу мен изведнъж е "разсекретена" и се оказва, че дължа 30 лв. (вероятно и лихви). Пък аз съм ги платил през 2010 г.
5. Така и не разбрах защо трябва да ходя до друг офис на НАП, където направиха абсолютно същата проверка, каквато направиха и в регионалния и установиха абсолютно същото.
6. Още не ми е ясно защо трябва да се чуваме по телефона в "сряда-четвъртък".
7. От разговора си с жениците разбрах, че ако не бях платил фиша си навремето, вероятно щях да си реша проблема почти светкавично, като просто платя около 30-40 лв. сега, защото пропмяната щеше да се отрази тутакси - без становища, резолюции и писма.

Е, сега чакам. Да стане сряда-четвъртък. НАП да влязат в 21 век. И аз не знам какво чакам.
Но вие продължавайте да си плащате данъците съвестно и навреме, а ако имате проблем, в НАП работят едни много любезни... и крайно безполезни хора. Вероятно, всичките женици, с които говорих нямат никава вина за това, че системите им са от 1999 г., но каква вина имам аз, че не мога да получа тъпото удостоверение заради това? Но пък поне са любезни...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от steeN » 11 Авг 2020, 11:11

Borymeckata написа:
520i написа:Търсете си правата, елементарна работа, просто трябва да опитате ;)

Добре де, ти кога работиш? Или само се съдиш с тоя или оня?

Аз от две седмици не мога да си прибера новата лична карта от полицията. Щото трябва да ида в работно време и да чакам там... А ако имам дела и трябва да ходя в съда всеки месец - просто не си представям как и кога ще бачкам... :dunno: :dunno:


Кво разправяш... Пак добре, че искаш да работиш, има хора дето искат и да живее някой вместо тях :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от 520i » 11 Авг 2020, 11:13

Borymeckata написа:
520i написа:Търсете си правата, елементарна работа, просто трябва да опитате ;)

Добре де, ти кога работиш? Или само се съдиш с тоя или оня?

Аз от две седмици не мога да си прибера новата лична карта от полицията. Щото трябва да ида в работно време и да чакам там... А ако имам дела и трябва да ходя в съда всеки месец - просто не си представям как и кога ще бачкам... :dunno: :dunno:


Оооо, елементарно е, не ми отнема и 1 минута от времето. Просто звънкам на адвоката, обяснявам му ситуацията и той ги почва. Аз не се занимавам с абсолютно нищо. Той си ходи в съда, аз не. Като свърши работа делим 50/50, парите си ми идват по банковата сметка и готово. Даже не ходя парите да взимам, те сами си идват ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тъпа ситуация в бананова република

Мнение от alekangg » 11 Авг 2020, 11:16

Аз знам за подобен случай с приятел, който искаше такъв документ понеже на другият ден трябваше да купува или продава имот.
Излизат му 400-500лв към КАТ, нищо, че са платени и показва документи за тях.
Казват му същото, ако искаш чакай, това воля.
Накрая ги плаща отново, за да мине сделката на следващият ден. Не се е занимавал повече да си ги търси.
Абсурдите са навсякъде.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook