Масло в антифриза ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от Atsalov » 29 Юли 2020, 21:24

BMW_POWER написа:Да докладвам ;)

Карах около 150км. Тази сутрин на студено проверих радиатора, прекрасен зелен цвят. Оттам в Хоум депо и купих 3м (няма по-малко) прозрачен маркуч. $9.27 на вятъра. Казанчето е залепено за радиатора. Без да влагам чувства изсмуках леко цветното, докато не започна да променя към зелено. Сега ще долетя и пак ще "обера" отгоре.

Баси и филма. Ще убия механика :dummy:




Малиийй Круме, за тва ли ми звъня онзи ден в 12:30 (сори ама бях на мотора и после ми беше неудобно да ти звъня по нощите)
Задължително промивай, има вече доста съвременни добавки/обезмаслители, че после да не се чудиш, защо сменяш водни маркучи един след друг.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от BMW_POWER » 29 Юли 2020, 23:42

Atsalov написа:
BMW_POWER написа:Да докладвам ;)

Карах около 150км. Тази сутрин на студено проверих радиатора, прекрасен зелен цвят. Оттам в Хоум депо и купих 3м (няма по-малко) прозрачен маркуч. $9.27 на вятъра. Казанчето е залепено за радиатора. Без да влагам чувства изсмуках леко цветното, докато не започна да променя към зелено. Сега ще долетя и пак ще "обера" отгоре.

Баси и филма. Ще убия механика :dummy:




Малиийй Круме, за тва ли ми звъня онзи ден в 12:30 (сори ама бях на мотора и после ми беше неудобно да ти звъня по нощите)
Задължително промивай, има вече доста съвременни добавки/обезмаслители, че после да не се чудиш, защо сменяш водни маркучи един след друг.


Звънял съм ти :shock: Нещо е станала инфекция или съм натиснал нещо без да искам.

Изкарах практически всичко и вътре я са останали 20-30мл, я не. Сега последно напълних казанчето догоре с вода. Ако има нещо, утре сутринта ще е изплувало. Минах през механика и му казах. Изправи му се косата. "Колко наля" - пита ме. "Около литър и малко" казвам аз. Щеше да получи инфаркт :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Понякога човек сам се вкарва във филми :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от Benord » 30 Юли 2020, 2:02

То май и нищо не е станало,но има хубави добавки специално за промиване на охладителната система.Преди зимата с една промивка и смяна на охладителната течност,даже и помен няма да остане от маслото.
Хубав навик е винаги да проверявате,какво наливате в нещо или в себе си.
Една случка от казармата ме научи на този навик.Накратко:"Един новобранец мие кенефите с концентрат на сярна киселина,която е налял по необходимост в бирени бутилки,от онези тумбестите,старите.Други бутилки по онова време нямаше.Наредил си бутилките на прозореца и вътре мие.В този момент се прибират от марш на скок три камиона от една рота стари и млади войници.Посред лято в горещините и прахоляците бутилка бира е като сбъдната мечта.Един от уволнявките,не знам ,колко му е паднало пердето ,но го намерихме до една от бутилките.Оттогава и сервитьор да ми поднася нещо душа и опитвам и ако ми харесва пия.Извинявам се за кофтито история! Успех на всички!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от steeN » 31 Юли 2020, 0:20

Къде пък има семеринги и гумени уплътнения във водния кръг на двигателя точно :shock: Единственото "гумено" са маркучите и маслото не мисля, че е много готино за тях.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от alx » 31 Юли 2020, 4:44

Ако е налял на кореец или американец- Около термостата... и около клапана за отоплението

Също така в маслото има разтворители и силикон-хем ще му промие водния път от жаби хем ще смаже мъркучите малко :mhihi: ... между другото всички мъркучи в колата са oil resistant
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от steeN » 31 Юли 2020, 11:35

Хубу айде около термостата и капака му има гумено уплътнение на БМВ–тата поне има съгласен, ма другото си е гарнитури... но пък семеринги? Иначе маркучите може да са oil resistant ама отвън предполагам.
Най-много да му смаже лагерите на водната помпа :mhihi: Ама с тая емулсия дето се получава с времето не знам какво ще смаже.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от Jordana » 31 Юли 2020, 17:06

Маслото не прави емуслия в тоя случай , сложи в една тенджера антифриз и половинка двигателно масло да поври час два и ще видиш емулсия ли става . Тия сополи дето ги хвърля като смеси масло вода двигателя са продукти от осапунването на маслата . Клей който се отлага където му падне в охладителната система . А семеринг има в лагера на водната помпа , само че ако опре до там да го мажеш с масло по добре хвърляй :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от steeN » 31 Юли 2020, 18:25

Нищо в охладителната система не ври като за начало... аз тая мизерия съм я правил както написах, та много добре знам какво става :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от Jordana » 31 Юли 2020, 20:35

steeN написа:Нищо в охладителната система не ври като за начало... аз тая мизерия съм я правил както написах, та много добре знам какво става :mhihi:

Какво си правил ...емулсия като тази ? :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=Kcp5VyFDZHw
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Масло в антифриза ...

Мнение от BMW_POWER » 01 Авг 2020, 2:58

Баси и драмите, вие нормални ли сте? Сипах макс 200мл двигателно масло в разширителното казанче. На практика всичкото го изкарах обратно. Днес пак изсмуках с маркуча всичко, което беше над минимума в казанчето и долях чист антифриз. На върха в радиатора и в разширителното казанче е чиста зелена течност. Да има 5-10мл МАХ останало масло. Песимистично погледнато. Не знам колко литра охладителна течност има в двигателя, но ако се прееве охладителната система, ще влезна в новините.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook