Подова настилка за гараж

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Подова настилка за гараж

Мнение от pinko_23 » 29 Юли 2020, 8:35

Здравейте Колеги
Предстои ми леко освежаване на гаража и искам да оправя пода. В момента е един бетонов и постоянно се люпи, прах рони абе гадна работа. Искам да сложа някаква замазки или нещо от сорта, хем да издържа на натиск от колата хем да се поддържа лесно.

Ще съм благодарен ако някой даде насока и предложение.

Благодаря
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от ///M Power » 29 Юли 2020, 9:04

pinko_23 написа:Здравейте Колеги
Предстои ми леко освежаване на гаража и искам да оправя пода. В момента е един бетонов и постоянно се люпи, прах рони абе гадна работа. Искам да сложа някаква замазки или нещо от сорта, хем да издържа на натиск от колата хем да се поддържа лесно.

Ще съм благодарен ако някой даде насока и предложение.

Благодаря


Шлайфан бетон, или плочики за по-голямо натоварване.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от Petrolhead » 29 Юли 2020, 10:06


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от steeN » 29 Юли 2020, 10:26

Фугите на тази настилка ще се наблъскат с боклук и няма чистене после никога.
Най-добре в същност полиран дори бетон. Ако се направи качествено е вечно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от Borymeckata » 29 Юли 2020, 11:02

Общо взето, гладките настилки се пързялят, а грапавите задържат мръсотия и трудно се чистят.

Потърси за саморазливни епоксидни или полиуретанови подове. Има такива за индустриални предприятия и са много здрави. Може да се оцветяват по желания и да се добави кварцов пясък в епоксидната смола за грапавост.

Ето например: https://izolacii.eu/dvukomponenten-epoksiden-samorazliven-pod-nef-700-epoxfloor-diamond/
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от ildivvy » 29 Юли 2020, 22:25

Според мен, предложените варианти от колегите са хубави но доста скъпи! Според мен също така, най-добре става с мозайка, която няма да шлайфаш! Купуваш мозайка,пясък и цимент, смесваш и покриваш! Става вечно, можеш да го миеш, метеш и т.н. Не се пързаля, леко грапаво е...Мисля,че е идеално! Евтино излиза..Единия ми гараж го направих така! За другия ми дадоха едно парче 'гумено' покритие, което се ползвало за водоизолация на покриви! Няма грешка! Не знам как се казва, не било евтино, но много ми харесва! Пак го мета, мия и т.н., но този гараж е приземен и боклуците са несравнимо по-малко от подземния!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 11.08.2007
Пол: Мъж
Кара: Nissan
Мечтае да кара: Twin Supercharged E92 M3

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от racing_fan » 30 Юли 2020, 0:00

И моят беше така и го залях с Баумит Нивело саморазливна замазка и си е екстра за малко пари...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от Dextuar » 30 Юли 2020, 7:20

ildivvy написа:Според мен, предложените варианти от колегите са хубави но доста скъпи! Според мен също така, най-добре става с мозайка, която няма да шлайфаш! Купуваш мозайка,пясък и цимент, смесваш и покриваш! Става вечно, можеш да го миеш, метеш и т.н. Не се пързаля, леко грапаво е...Мисля,че е идеално! Евтино излиза..Единия ми гараж го направих така! За другия ми дадоха едно парче 'гумено' покритие, което се ползвало за водоизолация на покриви! Няма грешка! Не знам как се казва, не било евтино, но много ми харесва! Пак го мета, мия и т.н., но този гараж е приземен и боклуците са несравнимо по-малко от подземния!
Ти няма ли да се научиш кога се използват препинателни знаци?!?

Иначе шлайфан бетон като че ли е най-добре. Аз съм с такъв и съм доволен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от pinko_23 » 30 Юли 2020, 7:56

racing_fan написа:И моят беше така и го залях с Баумит Нивело саморазливна замазка и си е екстра за малко пари...


Това звучи интересно и лесно изпълнимо. Как е като товароспособност някакви пукнати или деформация от тежестта на колата или времето ?
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от pinko_23 » 30 Юли 2020, 7:58

ildivvy написа:Според мен, предложените варианти от колегите са хубави но доста скъпи! Според мен също така, най-добре става с мозайка, която няма да шлайфаш! Купуваш мозайка,пясък и цимент, смесваш и покриваш! Става вечно, можеш да го миеш, метеш и т.н. Не се пързаля, леко грапаво е...Мисля,че е идеално! Евтино излиза..Единия ми гараж го направих така! За другия ми дадоха едно парче 'гумено' покритие, което се ползвало за водоизолация на покриви! Няма грешка! Не знам как се казва, не било евтино, но много ми харесва! Пак го мета, мия и т.н., но този гараж е приземен и боклуците са несравнимо по-малко от подземния!


:yes: Така е мозайката е вечна, обаче не знам как се прави и ако се стигне до шлайфане проблем, също така ще стане дебело поне 5 мм и нагоре, а на мене ми трябва 2-3 мм.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от Borymeckata » 30 Юли 2020, 8:37

Щом се гони 2 - 3 милиметра дебелина - само саморазливен епоксиден или полиуретанов под.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от b_u_b_o » 30 Юли 2020, 9:21

И аз сега съм на тая вълна, другата седмица ще изливам фундаментната плоча, отгоре ще метна метален гараж. Епоксидна замаска със сигурност ще сложа, обаче искам наклон на тоя под към канала(ще сложа по цялата ширина линеен канал на вратата). Тва значи че ще трябва и замака да се прави върху бетона, което хич не ми се прави ама ще се наложи май. И то сигурно дебеличка, по 1 см на метър(да не е пък много, нямам идея) са 7 см по дължина на гаража, тва значи че и мрежа сигурно трябва да сложа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от ildivvy » 30 Юли 2020, 14:05

Мозайката се забърква изключително лесно! Погледни някоя рецепта в интернет, но принципно е 1:1 цимент и мозайка. Може да се сложи и малко пясък...Полагаш като обикновена подова замаска и отгоре си я заглаждаш с маламашката! Няма да я шлайфаш! Защо да я шлайфаш? Това е гараж все пак, а не баня или коридор, нали така? Става си гладко с леки неравности. Моята я направих с дебелина около 11-12мм 'на око', като мисля, че може и малко по-тънко, но не с много. За 18,5м2 ми излезе около 300лв по спомени... Шлайфания бетон е минимум х2 и пак има минимум за дебелината, епоксидните покрития са супер, но са още по-скъпи на кв.м. Има вариант и за асфалт, между другото, също става добре, и е около цената на шлайфания бетон :yes: ...

П.П. Какво те ограничава в дебелината на настилката?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от pinko_23 » 30 Юли 2020, 15:34

ildivvy написа:Мозайката се забърква изключително лесно! Погледни някоя рецепта в интернет, но принципно е 1:1 цимент и мозайка. Може да се сложи и малко пясък...Полагаш като обикновена подова замаска и отгоре си я заглаждаш с маламашката! Няма да я шлайфаш! Защо да я шлайфаш? Това е гараж все пак, а не баня или коридор, нали така? Става си гладко с леки неравности. Моята я направих с дебелина около 11-12мм 'на око', като мисля, че може и малко по-тънко, но не с много. За 18,5м2 ми излезе около 300лв по спомени... Шлайфания бетон е минимум х2 и пак има минимум за дебелината, епоксидните покрития са супер, но са още по-скъпи на кв.м. Има вариант и за асфалт, между другото, също става добре, и е около цената на шлайфания бетон :yes: ...

П.П. Какво те ограничава в дебелината на настилката?


Звучи добре, ами дебелина я гледам заради вратата но ще и дам наклон там ще е по тънка или ще е до врата да не се получава някъв голям ръб
Няма начин да няма начин

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подова настилка за гараж

Мнение от BMW_POWER » 30 Юли 2020, 22:07

Има специални бои за гаражи. В Гатино отсреща ремонтират един, ама не ми е близко да го снимам. Износоустойчиви, не се пързалят и са много лесни за поддържка. Потърси в нета, не може да няма.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], TheDriver

Последни теми
Facebook