Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от pampo » 24 Юли 2020, 11:37

grkv написа:
skoti79 написа:Страхотни коли, дори и за момент не съм се чувствал гЕй в тях и съм ги карал с кеф.


Нормален, хетеро мъж ако ще и розов лак да си сложи, пак не би се чувствал гей, защото знае кой е и какъв е.
Околните обаче, при вида на мъж с розов лак си вадим съответните изводи.
Същото е и с женските кабриота.

Роудстъра (не кабриолета) от десетилетия насам освен личен кеф е и символ на просперитет, искаш ли да минеш тънко е като с айфоните реплика преди години - тъжно, жалко и смешно.


Човек, пълен си с предразсъдъци за всичко. Мнението на другите е последното нещо, което трябва да те интересува при гореобсъжданите неща. Иначе да, не бих ссе разхождал с рокля, но просто защото не ме кефи, не щото ще ме помислят за траверс... Тва с гледането на дохода при купуване на стара имидж кола е супер смешно. Гледам, че караш Ф01, която е символ на просперитет при шефчета, които я купуват за 250хил лв. нова. Каква би била реакцията на околните, когато я купуваш за 20 хил 10 години по-късно? Какво е твоето мнение за нея в имидж отношение?

Иначе на тея мерцедесчета смятам, че цената никога няма да тръгне нагоре от сега нататък... Така че ако това е важен критерии, по-добре да се подмине.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от grkv » 24 Юли 2020, 13:33

pampo написа:Гледам, че караш Ф01, която е символ на просперитет при шефчета, които я купуват за 250хил лв. нова. Каква би била реакцията на околните, когато я купуваш за 20 хил 10 години по-късно? Какво е твоето мнение за нея в имидж отношение?


Понеже стреляш по мене, веднага ти отговарям.

Не съм седнал в 7ма серия, защото очаквам от нея имидж, а защото Ф01 през 2020г е топ баргън отвсякъде.
От практична гледна точка - няма кола на пазара, която да предлага повече ''кола'' за парите си. Екстри, стабилност, комфорт, сейфти ако щеш, повярвай ми, гледал съм доста. Цената на ф01 е точно на кантар с ф30 и ф10, а предлага значително повече, така че освен, ако не говорим за тясно паркиране или м3/м5, да се вземе нещо от по-ниските серии при еднаква цена за мен е глупост или крайно наивен страх от поддръжка, просто 'щото се казва 7ма серия.
Относно имиджа, че ти е важно - голямото БМВ, ако ще и прогнило е38 да е, не навява асоциацията за циганска мечта, за разлика от Ес класа старо поколение. Периодът, през който е преминала страната ни трайно е оформил убежденията на масата, че ''Мерцедес и всички останали'' е нещо, което трябва да го има и в Конституцията и че Ес класата е абсолютният връх, но това не важи за БМВ и Ауди от високите серии, нищо, че реално е същото.
Та, Ф01 през 2020 г. все още изглежда като съвременна кола и на масата хора им е трудно да повярват, че тази кола е 2009 година и струва колкото всяко второ корейско СУВ-че по светофарите, та дори и от визуална гледна точка, пак е много кола за парите си. И понеже ме човъркаш за имидж и колко ми е важен той - купил съм си скъпи гуми и не съм сложил бели лед крушки, че да е като по-новите ;)

И да се върнем на темата, изборът, макар и за една идея по-голям бюджет би трябвало да е между стар СЛ, Джаг ХК и БМВ 6-та серия. Ако наистина не може да се мръдне нагоре в бюджета, то по-добре Е46, поне не носи онзи естрогенен полъх...

Като видя зрял мъж в СЛК веднага си го представям как се обяснява защо си е купил прашки вместо боксерки и че е същото, просто е по-евтино и тия, дето му се смеят са тъпанари с предразсъдъци.... ок, така да е.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от Bogat-Beden » 24 Юли 2020, 13:50

Нали знаеш какво се говори се прекалено отявлените хомофоби..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от anttonev » 24 Юли 2020, 14:28

:mhihi:

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от seimo » 24 Юли 2020, 15:40

Не че нещо, но ако тоя израз мерцедес и всички останали важи за някой модел то това определено е S-класата. Незнам кое е циганска мечта, но с един приятел се оглеждахме за е38 преди време и познай 99 процента са тотални цигански бараки. Лично аз не съм виждал от години е38 което да ми хване окото, а е един от любимите ми модели изобщо. Е46 не е лоша кола даже е по-кола може би от СЛК обаче се среща през два метра, къде отива фън фактора :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от barty » 24 Юли 2020, 16:19

Отворих си бира, пуканките са налични :mhihi:
Само си чешаме....и ръсиме глупости като гледам :mhihi:

Всеки може да си купи каквото му харесва, нали?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от nero_ » 24 Юли 2020, 16:29

grkv написа:
Като видя зрял мъж в СЛК веднага си го представям как се обяснява защо си е купил прашки вместо боксерки и че е същото, просто е по-евтино и тия, дето му се смеят са тъпанари с предразсъдъци.... ок, така да е.


Аз като прочета такива размисли си представям човек, който отдавна не си е виждал достойството, с което така се гордее, заради шкембе и косми и пиене на вино от кана всяка вечер преди да набие жената. Но това са предразсъдъци, които се старая да не споделям и да не налагам на другите хора....

Имаше един хубав филм - "Американски прелести", гледай го, може да припознаеш нещо.

Из между глупостите, дано авторът на темата да е успял да почерпи някаква полезна информация...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от zAcK » 24 Юли 2020, 16:50

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от немо » 24 Юли 2020, 17:15

grkv написа:Нормален, хетеро мъж ако ще и розов лак да си сложи, пак не би се чувствал гей, защото знае кой е и какъв е.
Околните обаче, при вида на мъж с розов лак си вадим съответните изводи.
Същото е и с женските кабриота.
Роудстъра (не кабриолета) от десетилетия насам освен личен кеф е и символ на просперитет, искаш ли да минеш тънко е като с айфоните реплика преди години - тъжно, жалко и смешно.

:OT:
Ако не се лъжа точно ти беше пуснал тема за това кой автомобил е "гейски" и кой "мачовски".
Може ли да те помоля да си спестиш разсъжденията по този въпрос в тази тема,защото е досадно.Имаш си тема,разсъждавай по въпроса там.
Авторът зададе нормален въпрос,предполагам,че не го вълнува виждането на някакъв анонимен никнейм за това колко му е "гейска" колата.
Благодаря!
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от alx » 24 Юли 2020, 17:36

аз понеже съм комплексар, в по- дребно от сл не бих се качил. може би з8.

знам го като факт, защото преди много години имах възможност да карам слк55 когато поисках... ми ходих няколко пъти на писта с него и много ми хареса, но иначе като го карах ми беше леко обидно... не можах да разбера защо.

и сега като видя някакъв мъж в малък роудстер и ми става леко комично щото излъчването е точно като поп на моторетка.

ама това съм си аз де...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от acho.rs » 24 Юли 2020, 19:23

alx написа:аз понеже съм комплексар, в по- дребно от сл не бих се качил. може би з8.

знам го като факт, защото преди много години имах възможност да карам слк55 когато поисках... ми ходих няколко пъти на писта с него и много ми хареса, но иначе като го карах ми беше леко обидно... не можах да разбера защо.

и сега като видя някакъв мъж в малък роудстер и ми става леко комично щото излъчването е точно като поп на моторетка.

ама това съм си аз де...

Е при теб мъжът ако не е в 6 метров самосвал, не е мъж. И аз не харесвам малки роудстъри, но ако трябва да сме точни, в България малки спортни кабиолети е карат предимно от мъже, а Кайени-те от жени...ако случайно Кайена го кара мъж, ще му е сложил газ и китайски гуми. За да не пропускам БМВ - сигурно 3/4 Х6ци се карат от жени, включително тая по подписа ми :Д
Да се обърка човек, коя кола става за пикап :mhihi:

:OT: Всички стари лимузини са баргин, защото потенциалният им клиент, никога няма да ходи да търси 4та ръка кола, нито го бърка обезценката. За това А8 6.3л, еС65 и 760и губият 50% от цената за 2 години и на купувача не му дреме. И аз гледах 7ца, ама е като да се разхождаш из парка с ленен костюм от битака, щото е много изгоден... И да - сега ходя с Ягуара на работа и ми е супер дискомфортно, не защото колата не е супер комфортна, а зашото е супер неуместена като градски транспорт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от grkv » 25 Юли 2020, 9:09

acho.rs написа:И аз гледах 7ца, ама е като да се разхождаш из парка с ленен костюм от битака, щото е много изгоден...


Напротив.
7цата е като туристическо яке, топло, не пропуска вода, много джобчета и т.н., един вид функционалност, не фукня...
За роудстъра метафората трябва да е нещо ненужно, непрактично, да носи моментен кеф и малко противоречив срам. Примерно вибратор, ама от битака :lol:

И да не ме контрирате пак, темата отдавна е изчерпана. Мотора е железен, купето ръждясва и тавана трака по паветата. От тук нататък можем само да се забавляваме :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от peshehodetz » 25 Юли 2020, 10:16

А бе много си е добра седмицата на F01, особено ако е някой фейс лифт екземпляр от последните една-две години на производство. Не бих отказал нещо като 760i или Алпина В7.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от kasho » 25 Юли 2020, 19:46

Значи момчета, вчера ходих да правя тест драйв на ей тоя хайван:

Изображение
Изображение
Изображение

Колата имаше леки визуални забележки, все пак е на 20 години и 200 000 км. Обаче е обслужвана до ден днешен в Мерцедес. Сервизната книжка е налична и грижливо водена. Последната смяна на маслото е преди 1000 км. Човека е втори собственик, има я от 2005та. Седалките са били оригинално с жълта кожа като на вратите, но 2017та са облечени наново с черна кожа с жълти шевове. Още по-добре, не обичам ярките цветни интериори.

3.2 V6 мотора има мнооого як звук, много ме изкефи. Честно казано очаквах да върви повече, обаче проблема може и да е в моята камбанария, защото от 2008ма карам само коли с турбо, а от 2012 само дизелаци с турбо, та съм свикнал на малко по-друго разгръщане на силата. Иначе тук колкото по-високи вървяха оборотите толкова повече сила се усещаше, докато автоматика не смени предавката на границата на червения сектор. При всички положения беше яко и си направих кефа. Покрива дали трака на павета или не- все ми е тая, в Германия съм, павета има рядко :) Сега дали ще взема този екземпляр конкретно - не съм сигурен. :dunno: Но при всички положения искам такава кола и не давам 5 стотинки кой ще ме мисли за гей. Жени (или мъже :mhihi: ) няма да свалям с нея. Търся си я за мой собствен кеф.

Най-сериозния проблем, който забелязах беше, че климатика не работеше. Решил съм да пробвам и 230 компресора , за да тествам дали ми се е сторила странна заради това, че е атмосферка. Иначе тоя V6-звук много ми се запечата и допринася много за кефа. Та така.

Иначе винаги ще има по-голяма, по-бърза, по-яка, ако щете и по-мъжка кола. Само че съм решил, че това ми е бюджета и не искам да го надхвърлям.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Мерцедес SLK 320 (R170) за уикенд / фън кола

Мнение от anttonev » 25 Юли 2020, 20:30

А тази на какви пари е?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook