Уреди за вграждане

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Уреди за вграждане

Мнение от Atsalov » 08 Юли 2020, 21:32

Пред голяма дилема съм, трябва да закупя печка, хладилник, съдомиялна, сушилня за вграждане. Идеята е, че избора е голям, за момента съм се спрял на електролукс, Бош и АЕГ. Какъв съвет бихте дали, какво да не гледам :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Уреди за вграждане

Мнение от Bungo_Baggins » 09 Юли 2020, 0:30

Аз бих препоръчал Бош.
За съдомиялна примерно SMV68MX04E.
Тиха е, за 14 комплекта е, докато повечето големи са за 12. Има удобно трето ниво за приборите, което не заема място както е обикновено върху първото ниво.
Има система за изсушаване Зиолит.
Индикация върху пода с фигурки и цифри, глезотийка си е.
За сушилня примерно нещо от Серия 8.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Уреди за вграждане

Мнение от BMW_POWER » 09 Юли 2020, 3:41

Аз не, че се заяждам, ама тази тема не е ли за "Извън темата" :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Уреди за вграждане

Мнение от madafaka_donkele » 09 Юли 2020, 6:32

BMW_POWER написа:Аз не, че се заяждам, ама тази тема не е ли за "Извън темата" :OT:


Баш за там си е, даже и повече хора ще я видят и пишат там, дали нямаше и цяла тема за бяла техника.

Иначе и трите набелязани марки са един дол дренки. Няма значение какво се взима, всички така или иначе се правят калпави за нашия пазар. Ако е бош трябва да се гледа да не е турския, каквито са мнозинството в магазините.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Уреди за вграждане

Мнение от Моджо » 09 Юли 2020, 7:56

Atsalov написа:Пред голяма дилема съм, трябва да закупя печка, хладилник, съдомиялна, сушилня за вграждане. Идеята е, че избора е голям, за момента съм се спрял на електролукс, Бош и АЕГ. Какъв съвет бихте дали, какво да не гледам :D

Избора е голям, така е, затова гледай да ти харесва като дизайн на теб нещото. Освен това всеки уред бих го разглеждал сам по себе си и може всеки един от тях да е от различна марка.
Печка - ще готвиш ли много, няма ли...от това зависи дали да е по-скъпа или не. Ако ще седи главно за украшение зимай си по-евтина. Котлоните вече са на едно ниво сички, фурните имат особености но нищо кой знае какво . Моята беше Електролукс ..май
Хладилник - моя беше Горение, най-ми допадна като вътрешно разпределение.
Съдомиялната - да е от по-големите с две перки ако може. И да има кратка програма, че час и нещо да ми пляцика съдове, айде нема нужда. На ръка ще ги измия по-бързо с по-малко разходи. Моята - АЕГ...
Сушилня - не знам
Пералня не видях ?
В две думи харесвай си и не робувай на марки..е, ся ако са откровени китайци пропускай смело.
Аз съм купувал отдавна и вече не ги следя, ама едва ли се е променило кой знае какво освен че качеството и цените са едно 30% надолу ;))
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Уреди за вграждане

Мнение от pinko_23 » 09 Юли 2020, 9:00

SIEMENS ползвам аз съм доволен вече 7 години.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Уреди за вграждане

Мнение от barty » 09 Юли 2020, 9:43

За под наем: евтино с дълга гаранция. Аз заложих на Finlux, вече 4 години без проблем.
За лично ползване: котлони 4-ка, хубав абсорбатор. Марки: които ти харесат, но не се изхвърляй, няма смисъл.
Пример: купих най-скъпата пералня със сушилня AEG с инверторен мотор, бяха 2200-2300лв а не виждам никаква смисъл в високата цена. Даже имах някои проблеми.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Уреди за вграждане

Мнение от streetz » 09 Юли 2020, 9:53

Съдомиялна взех БОШ турски - SMV46KX04E. Имаше нетурски за 120 лв повече, но разлика не видях в характеристиките, буквално са 1:1, и реших да спестя там. Има кратка програма 55 минути, има и дълга ЕКО 3 и половина часа. Светят лампички по пода, не изписва, просто свети един диод да знаеш работи ли. Досега мие всичко идеално дори на кратката програма.
Пералня и сушилня 2в1 АЕГ - пералнята ми се струва най-сложна от домакинските уреди, в същото време е критична, та затова най-скъпото, което видях в Технополиса. Сушилнята е пускана 2 пъти за 3 месеца, но зимата може би ще се ползва по-често. То всъщност за сушилня отделна се пита май, така че тука не съм сигурен кое да препоръчам.
Котлони и фурна съм с Горение, там марката няма значение според мен, всичко е еднакво - нагреватели. Всичките фурни за вграждане са калпави заради тия еко норми, отдолу не греят и това си е. Стоящите печки уж са по-добре. Тъщата има такава БЕКО, доволна е, но май няколко пъти сменя врътките, трошат се нещо вътре, иначе са евтини за смяна.
Хладилника не съм гледал марка като избирах, само исках да е най-големия и да може да се местят рафтчетата както искаш. Щото на 90% от хладилниците вече са фиксирани. Либхер избрах в крайна сметка, много съм доволен.
Бош, АЕГ и електролукс са добър избор като марка (последните две не са ли едно и също?). БЕКО е турско, но за парите си е идеален избор. За фурни и печки знам, че ТЕКА напоследък правят добри.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Уреди за вграждане

Мнение от adovet » 09 Юли 2020, 10:11

Atsalov написа:Пред голяма дилема съм, трябва да закупя печка, хладилник, съдомиялна, сушилня за вграждане. Идеята е, че избора е голям, за момента съм се спрял на електролукс, Бош и АЕГ. Какъв съвет бихте дали, какво да не гледам :D

Общо взето всичко се прави в Турция така, че взимай това дето е с по дълга гаранция. Аз лично скоро купувах и взех Беко и Грундинг
ПС: на грундинга навсякъде по частите пишеше БЕКО, същото го видях и на няколко БОШа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Уреди за вграждане

Мнение от b_u_b_o » 09 Юли 2020, 10:25

При мене едно с едно няма от към марка, а не само котлоните и миялната ми са горение. Ама почти при всичко нямах голям избор защото специфичните ми изисквания свеждаха избора до една марка :mhihi: Котлоните са горение, защото само те имаха 2 газови и 2 керамични, фурната е електролукс щото само те имаха бяла фурна с пиролиза, хладилника ми е бош защото само те имаха само хладилник висок 170 и широк 60(фризера ми не е в кухнята и е един наследствен беко :lol: ). А пък аспиратора ми е фабер, щото пък само те имаха декоративен абсорбатор на 90см ширина, всичко друго е на 60. Та моя съвет е, изясни си функционалните изисквания и спрямо тях избирай марката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Уреди за вграждане

Мнение от bangelov » 09 Юли 2020, 11:25

Аз наскоро се оборудвах с Bosch (хладилник, фурна, микровълнова, миялна, плот), абсорбатор Faber, пералня и сушилня Miele. Ако купуваш повече от 1 уред от една марка ги питай за по-добра оферта

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Уреди за вграждане

Мнение от acho.rs » 09 Юли 2020, 12:51

Първо помисли кои уреди може да НЕ вграждаш. Натам е като съветите за автомобили - всеки хвали своето. Гледай, колкот се може по-дълга гаранция. Не се притеснявай и от стари модели, стига да не са били мостри. При бялата техника за последните 20 години няма нищо ново. Гледай хладилника да реален ноу фрост, не там търговските имена на вентилатори и сушилня задължително да е с термопомпа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Уреди за вграждане

Мнение от vixx » 09 Юли 2020, 17:55

Aз съвет за марки не мога да дам, понеже за последните десетина години съм купувал всякакви уреди за апартамент и две къщи. Всичко от Беко, през Зануси, Краун, Аристон, Бош и АЕГ, Елдом до Теси, всичките неща си работят безотказно. С уговорката обаче, че винаги гледам да е среден клас, понеже съм се парил с маркови и безмаркови неща, които са от най-евтините. Според мен каквото ти хареса, това взимай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Уреди за вграждане

Мнение от drago_pavlov » 09 Юли 2020, 19:04

adovet написа:
Atsalov написа:Пред голяма дилема съм, трябва да закупя печка, хладилник, съдомиялна, сушилня за вграждане. Идеята е, че избора е голям, за момента съм се спрял на електролукс, Бош и АЕГ. Какъв съвет бихте дали, какво да не гледам :D

Общо взето всичко се прави в Турция така, че взимай това дето е с по дълга гаранция. Аз лично скоро купувах и взех Беко и Грундинг
ПС: на грундинга навсякъде по частите пишеше БЕКО, същото го видях и на няколко БОШа

Беко и Грундиг са търговски марки на Арчелик.
Както и Арктик. Имат още десетина, но ги няма в Европа :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Уреди за вграждане

Мнение от steeN » 10 Юли 2020, 6:06

pinko_23 написа:SIEMENS ползвам аз съм доволен вече 7 години.


Я дай примерни модели на печка, сушилня и хладилник?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook