Препоръчителни хотели/къщи на българското Черноморие

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от sub_eleven » 01 Юли 2020, 7:32

mr_petroff написа:Никога няма да го асфалтират,от сигурен източник го знам.По нашето море лодка без лиценз не се дава под наем,кофти си ни е морето за плаване

Можеха принципно да пуснат някой багер да го заравни и трамбова ако не беше резерват. По-добре си е така да остане недостъпно и малко хора да ходят.

Аз лично и на човек с капитанско не бих дал под наем в нашето море. Нали затова го наричат черно. Аз чак след първите 5 години най-разнообразни "изпълнения" и обеци на ухото му свикнах. Сега съм с пълен респект и чета и анализирам по часове прогнозите за вятъра за следващите дни и си фиксирам ден, особено за преходи от над 10 километра с престой.

Дори в язовир трябва да се следят тези неща, какво остава за Черно Море.
top написа:Тия местя е по добре да не се споделят, нито Аркутино, че ще станат масови и ще се загуби чара им Вчера от плажа на Аркутино видях двама с дъски от сърф да гребат прави и се зачудих какво е това и сега научих че се казва съп сърф

И аз от една страна си мисля, че е добре да не се споделят и популяризират, от друга си мисля, че на нашето море сме малко такива, които търсим спокойствие. Тези дето го търсят са масово в Гърция и са изгубени за нашето Черноморие.

Вчера трябва мен да си видял единия, защото имаше още един със съп сърф освен мен, та ставаме двама. Другият беше нисък с шорти и дойде след мен на Ропотамо. А аз бях с чантичка през рамо, с блуза дълъг ръкав и шапка с козирка, около обяд се върнах на Аркутино, само като точка вход/изход го ползвах.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от top » 01 Юли 2020, 8:38

Да така е, а и на тоя плаж повече съм виждал да ходят с лодки и като цяло е "трудно", което е добре, все пак е природен резерват. Аз съм ходил преди години от към Перла до някъде с кола и после имаше бариера, от там пеша през гората, няма лошо да се ходи, но има едни много неприятни мухи, които се стрелват към очите, носа и устата Та после като се излезе на брега е още по интересно, защото трябва да се премине през устието на ропотамо, ако имаш късмет може да е дълбоко само два метра в най дълбоката точка и се минава, иначе трябва да се плува. И тогава се стига до плажа, който е нещо уникално.. виждал съм и лебеди.
Иначе вчера най вероятно вас съм видял, но не помня как сте били, само се зачудих дали това е сърф без платно и дали ако се кача прав на такова нещо ще се задържа прав повече от 5 секунди


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от TNT » 01 Юли 2020, 8:49

The_Ancient написа:и музиката беше неприятно силна.

Това винаги ми е дразнело по басейни, плажове и т.н. Нека си е силна само в заведението. Вече ми е най-приятно да се отпусна под чадърчето с една пура и да си прочета книжка на Киндъла. Тука ясно. Ама се замислих, че едно време като ходихме коч-компания само на море... общо взето ми беше лошо от менте алкохола вечерта и пак не ме кефеше тая силна музика :dunno:


За съжаление и аз не мога да се включа в темата. Където беше хубаво, вече не е. Най-близкото до хубаво е Синеморец. Ако искаш спокойствие и почивка. Плажа е хубав, доста широка плажна ивица. Цените обаче са несериозни направо, а бях септември преди 2 години. И стаите бяха скъпи, по заведенията твърдо беше по-скъпо от Несебър. И любимото ми: 50ст. тоалетна :lalala: Ако някой иска обаче "парти" там... едно място не видях. Разстоянието също не е плюс - доста далече си е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

"Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от top » 01 Юли 2020, 9:03

От моята гледна точка няма нищо хубаво по черноморието сега, защото имам пряко сравнение от средата-края на 80те като съм бил дете и до днес.. и в Синеморец се влизаше като на Велека имаше КПП и там родителите ми и техни приятели си оставяха паспортите и тогава ги пускаха в Синеморец, а самото село имаше няколко къщи а плажа съвсем безлюден, буквално сме били цял ден само 10 човека на целия плаж. Докато се пътуваше към Царево(тогава Мичурин) и се минаваше покрай резиденция перла, помня по продължение на оградата дето се вижда от пътя се разхождаха войници с автомати Помня и къмпинг Нестинарка, когато беше къмпинг само с палатки и каравани.. Това някога беше почивка на море..


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re:

Мнение от sub_eleven » 01 Юли 2020, 10:06

top написа:И тогава се стига до плажа, който е нещо уникално.. виждал съм и лебеди.
Иначе вчера най вероятно вас съм видял, но не помня как сте били, само се зачудих дали това е сърф без платно и дали ако се кача прав на такова нещо ще се задържа прав повече от 5 секунди

Да точно това е плажа, през еко-пътеката след бариерата. С багаж обаче не можеш да минеш през реката.
То и да не минаваш, там има малка ивица, която е също супер, но от другата страна е истината. До там може и през Аркутино през пътека около час.

Съп сърфовете са много добри за всяко крайбрежие. В Гърция е също страхотно с него. Готино е с колата рано сутрин с него на непознато място. Само проблемът е съхранението, защото твърдите дъски са много скъпи и не е хубаво да нощуват върху багажник на кола.
Моят става и за каране по вълни, а може да се сложи и платно, но не съм пробвал как е и дали става.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от Моджо » 01 Юли 2020, 13:00

Нестинарка, преди да я одрискат с хотели, беше рай. Там съм ходил на бунгала едно 10 години поред.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: СССР,Москва,Лубянка 2
Пол: Мъж
Кара: Е30-М40В18;Е36-М44В19;E91-N43B20A
Мечтае да кара: Е30 М3 Sport Evolution

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от momo-1st » 03 Юли 2020, 21:12

За мен скритата перла на нашето море е едно градче - Черноморец. Плажа не е малък, има хотели, има и квартири, кой каквото си поиска, не е кухо село, има големи магазини, има приятни заведения и кръчмички и най вече цените по магазините и в някой от добрите кръчми са ми като в Търново, заливчето е яко, на 5 минути с кола ти е плажа на градина, първо червенка, после градина, отгоре над черноморец е "радиоактивния" плаж Вромос на който имам толкова часове плаж, че тряя да светя вече. Това за мен е хубаво местенце непрезастроено на което обичам да почивам.
bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от bioz » 03 Юли 2020, 21:57

momo-1st написа:За мен скритата перла на нашето море е едно градче - Черноморец. Плажа не е малък, има хотели, има и квартири, кой каквото си поиска, не е кухо село, има големи магазини, има приятни заведения и кръчмички и най вече цените по магазините и в някой от добрите кръчми са ми като в Търново, заливчето е яко, на 5 минути с кола ти е плажа на градина, първо червенка, после градина, отгоре над черноморец е "радиоактивния" плаж Вромос на който имам толкова часове плаж, че тряя да светя вече. Това за мен е хубаво местенце непрезастроено на което обичам да почивам.


Миналата година минах през Черноморец за един плаж на път за Несебър заради познати. Бях потресен да видя, че плажа беше разделен на две от един канал през който се изливаше мръсна вода в морето(топки косми, пяна и тн..). Водата на този плаж беше тъмна и мътна и учудващо студена за сезона. Майките не даваха на децата да се плацикат в канала, но нямаше проблем да се потапят 2 метра по надолу в морето. След тази случка аз повече на Черноморец няма да стъпя...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: СССР,Москва,Лубянка 2
Пол: Мъж
Кара: Е30-М40В18;Е36-М44В19;E91-N43B20A
Мечтае да кара: Е30 М3 Sport Evolution

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от momo-1st » 03 Юли 2020, 23:19

bioz написа:
momo-1st написа:За мен скритата перла на нашето море е едно градче - Черноморец. Плажа не е малък, има хотели, има и квартири, кой каквото си поиска, не е кухо село, има големи магазини, има приятни заведения и кръчмички и най вече цените по магазините и в някой от добрите кръчми са ми като в Търново, заливчето е яко, на 5 минути с кола ти е плажа на градина, първо червенка, после градина, отгоре над черноморец е "радиоактивния" плаж Вромос на който имам толкова часове плаж, че тряя да светя вече. Това за мен е хубаво местенце непрезастроено на което обичам да почивам.


Миналата година минах през Черноморец за един плаж на път за Несебър заради познати. Бях потресен да видя, че плажа беше разделен на две от един канал през който се изливаше мръсна вода в морето(топки косми, пяна и тн..). Водата на този плаж беше тъмна и мътна и учудващо студена за сезона. Майките не даваха на децата да се плацикат в канала, но нямаше проблем да се потапят 2 метра по надолу в морето. След тази случка аз повече на Черноморец няма да стъпя...


Там плажа се заблати като направиха пристанището 2018, а и горе съм написал че плажувам обикновено на Вромос или на Градина. П.С. Канала е от дъждоприемни шахти, ма не знам кой тъпак реши да се излива на плажа...
bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от sub_eleven » 04 Юли 2020, 7:54

Ето от Ропотамо от плажа - трудно-достъпната част, от вчера.

Изображение

Изображение

Само ние бяхме и общо четири лодки/яхти, които минаха и заминаха за целия ден.

Влизах и по реката доста навътре, но не си бях взел телефона да снимам.... имаше какво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от top » 04 Юли 2020, 8:21

Супер е!
Покрай темата се сетих за още един плаж, който може да е подходящ за темата, плаж Липите, това е плажа след Бутамята в посока Резово, чист и незастроен, вече доста известен, съдейки по посещаемостта му. Достъпа до него е по-лесен, аз съм минавал пеша от към Бутамята, но до колкото знам май има път за кола (джип) през гората, но не съм сигурен дали е отворен и проходим, 2-3 пъти бегло съм го търсил минавайки по главния път, но така и не го намерих.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от sub_eleven » 05 Юли 2020, 10:51

Изображение

Изображение

Изображение

Малко от снощи. Тук вече е наистина скрита и рядко достъпна перла. Натъкнах се на тия дето са в изгнание в момента от Игри на волята. Просеха цигари, ама сме непушачи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от Bexim » 06 Юли 2020, 16:32

То май е по-добре да не ги пишем, че и те ще заминат..
ОБОЖАВАМ север - Русалка, Шабла, Камен бряг, Тюленово, н. Калиакра, Бялата лагуна, Дуранкулак, Крапец, че и до Румъния може да отскочи човек при нормални условия.
Просто уникално ретро изживяване и спокойствие, сравнително хубав път, страхотни изгреви и залези, хубави ресторантчета, макар и не много.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от wladio » 06 Юли 2020, 17:52

Доста четох темите за почивки тук и навън, не съм писал, но ще си позволя-Българин съм и си обичам страшно много страната, която е невероятно красива през всеки един сезон, и за да се наслаждаваме на малкото кътчета дето останаха недокоснати, по добре както казва колегата по нагоре - нека не ги издаваме.....
Весела и приятна почивка на всички, където и да е!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: "Скрити перли" на българското Черноморие

Мнение от acho.rs » 07 Юли 2020, 8:44

Аз пуснах темата за предложения и места от които сме останали доволни. Това включва и места за настаняване, хотели, комплекси, селца и тн. За да не съм съвсем Офф, ще кажа че много ми харесаха Тюленово и Камен бряг извън сезона в началото на м. МАЙ. Макат кича и попфолка да надничаха из всеки ъгъл - "ултра мега гранде резорт палас", все пак беше адски красиво, а Яйлата е задължително място за всеки любител на историята.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: немо

Последни теми
Facebook