ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2021, 23:09

Е, не става това, вече съм с керамика на фасадата и вадя усмивка като холивудски актьор... Пък и те тийнейджърите едва ли ще се впечатлят толкова от 4 зъба изпилени, свикнали са на ужаси и насилие в медиите и нета...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от georgi_1986 » 06 Окт 2021, 21:04

Здравейте колеги!
Имам горен 3-ти зъб млечен, който ще падне скоро, постояния е над него под ъгъл застанал и няма намерение да излиза и не искам да го премахвам оперативно. Въпроса ми е, щом падне зъба може ли да се направи мост на 5-ти, 4-ти и 3ти който ще се яви като висящ мост под него. Не ми се иска моста да е на 2-ри и 4-ти, защото 2-ри ми е добре и не е умъртвяван, а ще трябва да се изпили заради моста.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от alekangg » 06 Окт 2021, 23:12

Това се оправя с брекети.
Едно време имах точно такава дилема като теб за горен кучешки и накрая всичко се оправи с брекети.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от c04 » 16 Окт 2021, 22:21

Колеги, аз с един профилактичен въпрос :mhihi:
Ползвате ли вода за уста? Ако да, колко често и каква? Онзи ден взех един Листерин за проба, но още не съм. Зачетох се и видях, че има подръжници и противници на тези води.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от streetz » 17 Окт 2021, 1:35

Ако си склонен към трупане на много плака - не е лошо да се ползва, една идея по-добре е с водата за уста. Ако нямаш ядове с венци и зъбен камък - няма значение.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Bogat-Beden » 17 Окт 2021, 9:38

c04 написа:Колеги, аз с един профилактичен въпрос :mhihi:
Ползвате ли вода за уста? Ако да, колко често и каква? Онзи ден взех един Листерин за проба, но още не съм. Зачетох се и видях, че има подръжници и противници на тези води.
Ползвам само по 1 бутилка след чистене зъбен камък. Като цяло не стават за постоянна употреба, постига се обратен ефект.
Последно преди месец чистих зъбен камък, ползвах някаква от ДМ без флуорид и т.н, австралийска беше.
Аз много лесно трупам плака и ми се възпаляват венците..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от c04 » 17 Окт 2021, 9:45

И аз трупам плака. Видях, че лечебните (с хлорхексидин) не са подходящи за всекидневна употреба, но флуорида минава за добра съставка...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от drifty » 17 Окт 2021, 11:57

Аз пък от четвъртък насам съм със счупен зъб. Докато си хапвах ядки и се отчупи.. И до колкото си спомням, никога не са ми правили зъби отгоре, та не е някоя паднала пломба. На всичкото отгоре съм и болен и май ще отложа и часа при зъболекар, който си запазих.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от zAcK » 17 Окт 2021, 14:50

Bogat-Beden написа:
c04 написа:Колеги, аз с един профилактичен въпрос :mhihi:
Ползвате ли вода за уста? Ако да, колко често и каква? Онзи ден взех един Листерин за проба, но още не съм. Зачетох се и видях, че има подръжници и противници на тези води.
Ползвам само по 1 бутилка след чистене зъбен камък. Като цяло не стават за постоянна употреба, постига се обратен ефект.
Последно преди месец чистих зъбен камък, ползвах някаква от ДМ без флуорид и т.н, австралийска беше.
Аз много лесно трупам плака и ми се възпаляват венците..


Не ползвам такива химии :bchug:
Аз си правя вода за уста с прополис с 10-15 капки клеева тинктура. Според мен е по-добро от всякакви води за уста :bchug:
А и може да си го изпиваш, че е полезен за стомаха и мори разни бактерии и т.н., които дори антибиотиците не ги хващат :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от vicho » 23 Мар 2022, 10:28

да вдигна темата малко... пак започнах да ходя всяка седмица... уж профилактично за зъбен камък на 6 месеца, но оттам почнахме

една стара пломба - добре (над 15 годишна)

втора стара пломба - добре (отново над 15 годишна)

трета стара пломба (7 годишна) на умъртвен зъб който не беше направен като хората и беше потъмнял заради кофти използвани материали... отделно във времето ми е възпалявал венеца не еднократно и като го отвориха отново имаше следи от гной :paranoid: за този ходя няколко пъти... но ще се оправят нещата, де... вече е излекуван, избелен и трябва да го доизградим за да стане топ

та мисълта ми е, че освен да се ходи "на зъболекар", трябва да се ходи при читав такъв, който се старае, не претупва нещата и знае какво прави :idea: , защото аз лично нямам намерение да имам 2 зъба в устата... живот и здраве на 60-70-80 :idea: тормозете си зъболекарите, разпитвайте ги, а ако не сте доволни ги сменявайте... има читави специалисти :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Kroki » 23 Мар 2022, 10:58

Жената работи в зъб. кабинет и като ми разправя какви случай имат.. Хората масово не си водят децата с години и/или 1 път годишно и са пълни с проблеми.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от vicho » 23 Мар 2022, 12:55

Kroki написа:Жената работи в зъб. кабинет и като ми разправя какви случай имат.. Хората масово не си водят децата с години и/или 1 път годишно и са пълни с проблеми.


едно, че нямаме култура (профилактика и превенция), второ, че нямаме парички... за съжаление
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от drifty » 23 Мар 2022, 13:10

drifty написа:Аз пък от четвъртък насам съм със счупен зъб. Докато си хапвах ядки и се отчупи.. И до колкото си спомням, никога не са ми правили зъби отгоре, та не е някоя паднала пломба. На всичкото отгоре съм и болен и май ще отложа и часа при зъболекар, който си запазих.


Въпросния зъб го направих чак януари, деева ковида..

Още ми е чувствителен, на студена вода например си ме наболява понякога. И доста време ми беше странно да ям ядки например на тая страна, където е зъба, сега поне това уж окей, гриза си по-твърди неща, но на моменти още усещам дискомфорт. Не знам дали е защото стоя счупен с месеци, дали щото нещо не е направен като хората. Мисля идния месец да видя ако продължава да посетя пак зъболекаря.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от cod-cdbp » 23 Мар 2022, 16:11

vicho написа:
Kroki написа:Жената работи в зъб. кабинет и като ми разправя какви случай имат.. Хората масово не си водят децата с години и/или 1 път годишно и са пълни с проблеми.


едно, че нямаме култура (профилактика и превенция), второ, че нямаме парички... за съжаление



A и се храним с кофти храна, което е фактор за цялото здраве :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Jordana » 23 Мар 2022, 16:29

drifty написа:
drifty написа:Аз пък от четвъртък насам съм със счупен зъб. Докато си хапвах ядки и се отчупи.. И до колкото си спомням, никога не са ми правили зъби отгоре, та не е някоя паднала пломба. На всичкото отгоре съм и болен и май ще отложа и часа при зъболекар, който си запазих.


Въпросния зъб го направих чак януари, деева ковида..

Още ми е чувствителен, на студена вода например си ме наболява понякога. И доста време ми беше странно да ям ядки например на тая страна, където е зъба, сега поне това уж окей, гриза си по-твърди неща, но на моменти още усещам дискомфорт. Не знам дали е защото стоя счупен с месеци, дали щото нещо не е направен като хората. Мисля идния месец да видя ако продължава да посетя пак зъболекаря.

Чувствителност на студено означава възпалителен процес . Дискомфорта след зъбаря преминава постепенно , за 3 месеца едва ли е от ремонта на зъба .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook