ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от bum_bum » 28 Окт 2020, 14:04

TNT написа:
Bogat-Beden написа:Големият плюс на безвъглехидратно хранене. :yes:

Чакай, ако си предразположен. И в годините, когато съм бил най-стриктен - пак си ходех веднъж годишно. Може и да помага, но не решава проблема. То малко хората са или ходиш всяка година, или никога не ходиш :mhihi:
Ко значи предразположен? Аз съм предразположен към диабет. На моята възраст всички, ама абсолютно всички мъже и жени от страна на баща ми са били с диабет. Кой на хапове, кой на инсулин. На 60 вече 100% са с инсулин.

Моята глюкоза се върти около 4 все, хома индекса под 1, демек на светлинни години от къв да е проблем със захарта, да не говорим пък за диабет.

Много е лесно да решиш, че си предразположен към нещо. Да от генетиката на 100% не можеш да избягаш, но 99% от нещата си зависят от теб.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Bogat-Beden » 28 Окт 2020, 14:12

За диабета е така, но има неща, които са адски трудни за избягване.
Аз правя камъни в бъбреците страаашно лесно и бързо. Да, ако пия хубава вода над 5 литра на ден, движа се и не хапвам повечко и се пазя от определени храни и не пуша цигари и не пия определени неща, може и да няма проблем :lol: Но си е доста трудно...
Имам познати, които живеят брутално нездравословно и не са чували за такива проблеми...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от bum_bum » 28 Окт 2020, 17:47

Въпрос на време е да чуят за бая по-лоши ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Bogat-Beden » 28 Окт 2020, 18:11

Да, за съжаление си прав, такива хора падат изведнъж като цяло..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Tenata » 28 Окт 2020, 18:31

Bogat-Beden написа:Иначе аз хода веднъж на 5 години,а трябва на всяка година да ходя, 'щото венците ми са слаби доста,
Зъбите ми както казват съблезъболекарите, могат да ги оставят без работа :lol:


Bogat-Beden написа:За диабета е така, но има неща, които са адски трудни за избягване.
Аз правя камъни в бъбреците страаашно лесно и бързо.


Има една закономерност при камъните или са ти в устата или в бъбреците :))))
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от TNT » 28 Окт 2020, 19:19

bum_bum написа: На моята възраст всички, ама абсолютно всички мъже и жени от страна на баща ми са били с диабет.

Еми хванал си другият ген :mhihi: В моята рода мъжете не докарват 70, аз се надявам да взема на баба ми, че е на 100 без малко. Ще видим дали ще ги докара.

Колкото и здравословно да живееш, колкото и перфектни да са ти изследванията - не си безсмъртен. Мен 5 години ме боля главата всеки ден с перфектни изследвания.

bum_bum написа:от генетиката на 100% не можеш да избягаш, но 99% от нещата си зависят от теб.

Колко ще живееш е от генетиката, ама колко лесно трупаш зъбен камък не е.

От нисковъглехидратното хранене основната разлика, която усетих в устната кухина, че почти никога не съм имал кофти вкус в устата или дъх. Зъбният камък не ми е намалял, а за останалите проблеми ми са малко годините, че да имам представителна извадка :lol: Виж за кожа имаше много рЕзка промяна към по-добро, но темата е за зъби.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от bum_bum » 28 Окт 2020, 21:56

Лошият дъх е от това, че постоянно влизаш и излизаш от кетоза. Съответно, като апнеш виглехидрат кетоните няма къде да идат и излизат в пикнята и дъха. За това и двете миришат на ацетон.

По въпроса с дълголетието и аз съм с късата клечка. При нас е около 60-те.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Jordana » 28 Окт 2020, 22:19

Това с лошия дъх в устата е от точно от кариесите . Самия кариес отделя газове които миришат , не е същото като ацетатната миризма . Не става въпрос за лош дъх от препушване и махмурлук когато сутрин все едно някой ти е срал в устата . Между другото това с телесната ацетатна миризма е характерно за хората които ядат много свинско и мюсюлманите точно затова викат на европейците че миришат като прасета .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от c04 » 29 Окт 2020, 0:41

Bogat-Beden написа:Да, ако пия хубава вода над 5 литра на ден

Аз само да попитам какво ще рече хубава вода?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Bogat-Beden » 29 Окт 2020, 11:23

c04 написа:
Bogat-Beden написа:Да, ако пия хубава вода над 5 литра на ден

Аз само да попитам какво ще рече хубава вода?

В моя случай предимно алкална и най-важното да няма калций, че правя калциеви оксалати.
При някои хора пък е обратното, правят урати от алкална вода, а има и 3ти вид- фосфати, които стават предимно в кисела урина..
Ако питаш за познат или за теб, силно препоръчвам чешмата на Побити Камъни, близо ти е и няма как да не я знаеш :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от c04 » 29 Окт 2020, 11:40

Bogat-Beden написа:
c04 написа:
Bogat-Beden написа:Да, ако пия хубава вода над 5 литра на ден

Аз само да попитам какво ще рече хубава вода?

В моя случай предимно алкална и най-важното да няма калций, че правя калциеви оксалати.
При някои хора пък е обратното, правят урати от алкална вода, а има и 3ти вид- фосфати, които стават предимно в кисела урина..
Ако питаш за познат или за теб, силно препоръчвам чешмата на Побити Камъни, близо ти е и няма как да не я знаеш :yes:
Знам я да. Питам за себе си, понеже аз съм само на купешка вода от тубите


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Bogat-Beden » 29 Окт 2020, 14:16

Не знам как е във Варна, в Лудогорието водата е супер варовита и е голямо НЕ за хора с такива проблеми
Купешката е хараби, само да не е с много калций, като цяло то се усеща като изпиеш половин литър на гладно и отидеш по малка нужда после
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Petrolhead » 29 Окт 2020, 14:25

някой правил ли си е цялата ограда?
керамика? злато? цирконий?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от c04 » 29 Окт 2020, 21:11

Bogat-Beden написа:Не знам как е във Варна, в Лудогорието водата е супер варовита и е голямо НЕ за хора с такива проблеми
Купешката е хараби, само да не е с много калций, като цяло то се усеща като изпиеш половин литър на гладно и отидеш по малка нужда после

Ами от чешмата не пия, само туби от магазина. За калция нямам идея :D

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от zAcK » 30 Дек 2020, 11:28

Повлиян от тази тема, преди около половин година взех четки Sonicare на Филипс и мога смело да заявя, че това е най-яката четка, дето може да съществува. Освен всичко друго, може да изкарате 2 седмици ваканция някъде, без да си помислите да носите зарядно с вас :shock: За толкова време сме ги зареждали 1-2 пъти, а се ползват всеки ден по 2 пъти :shock: Преди това имахме някакви на оралБ, с кеф ги изхвърлих :!:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, slavi7575

Последни теми
Facebook