ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Ganchev__ » 23 Мар 2022, 16:36

Имаме страхотен зъболекар във форума, не вярвам да не знаете.Само казвам :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от drifty » 23 Мар 2022, 23:36

Jordana написа:Чувствителност на студено означава възпалителен процес . Дискомфорта след зъбаря преминава постепенно , за 3 месеца едва ли е от ремонта на зъба .


Не знам, колега, и нямам и база за сравнение, последната пломба преди тази ми е правена преди сигурно 15 години, нямам спомени дали и колко време ми е било кофти или е било чувствително. Аз като цяло съм си доста чувствителен към студени напитки например, ама сега точно в тая зона на моменти си е кофти, ако задържа течност там направо си ме боли.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от zAcK » 30 Апр 2022, 23:56

Днес говорих с комшийката на село. Преди няколко месеца направи 90 :ok: :bchug: Съпругът й е на 91 :mhihi:

Та тя ми разказа за баща й. Починал на 93, светла му памет. Станал сутринта, закарал козите, нахранил кокошките, направил си кафе и без цял живот да каже Ох си отишъл! :shock:

Ама защо го пиша. Бях на зъболекар тия дни и тя ми каза, че баща й си отишъл с точно 2 извадени зъба. Всички останали му били добре :paranoid:
Четка, паста, прегледи и т.н., както се сещате, не са му били много близки :mhihi: Т.е. хич.

Та така. :ok: Гени ли са, храна ли е, не зная, ама бащата е на 70 и е ходил сигурно 3 пъти на зъболекар, а аз не мога да ги преброя :help:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от ivoaudi » 01 Май 2022, 0:16

drifty написа:
Jordana написа:Чувствителност на студено означава възпалителен процес . Дискомфорта след зъбаря преминава постепенно , за 3 месеца едва ли е от ремонта на зъба .


Не знам, колега, и нямам и база за сравнение, последната пломба преди тази ми е правена преди сигурно 15 години, нямам спомени дали и колко време ми е било кофти или е било чувствително. Аз като цяло съм си доста чувствителен към студени напитки например, ама сега точно в тая зона на моменти си е кофти, ако задържа течност там направо си ме боли.


Не е задължително да е възпалителен процес, дори напротив, рядко е такъв. Лично мнение и не за да опонирам Джордана. Моите наблюдения са, че зъболекарите често се увличат с шкуренето и изпиляват повече от необходимото за да си улеснят работата. Ако е такъв твоя случай (и не е малка вероятността да е), нервът сам ще стане по-малко чувствителен с времето и ще се оправят нещата. Ще минат около 2 години.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от c04 » 01 Май 2022, 10:06

zAcK написа:Днес говорих с комшийката на село. Преди няколко месеца направи 90 :ok: :bchug: Съпругът й е на 91 :mhihi:

Та тя ми разказа за баща й. Починал на 93, светла му памет. Станал сутринта, закарал козите, нахранил кокошките, направил си кафе и без цял живот да каже Ох си отишъл! :shock:

Ама защо го пиша. Бях на зъболекар тия дни и тя ми каза, че баща й си отишъл с точно 2 извадени зъба. Всички останали му били добре :paranoid:
Четка, паста, прегледи и т.н., както се сещате, не са му били много близки :mhihi: Т.е. хич.

Та така. :ok: Гени ли са, храна ли е, не зная, ама бащата е на 70 и е ходил сигурно 3 пъти на зъболекар, а аз не мога да ги преброя :help:

И спокойствието играе важна рола. Като цял ден е с козите, няма с кого да се ядосва, да бърза, да закъснява и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от ceco_kd » 01 Май 2022, 11:07

c04 написа:
zAcK написа:Днес говорих с комшийката на село. Преди няколко месеца направи 90 :ok: :bchug: Съпругът й е на 91 :mhihi:

Та тя ми разказа за баща й. Починал на 93, светла му памет. Станал сутринта, закарал козите, нахранил кокошките, направил си кафе и без цял живот да каже Ох си отишъл! :shock:

Ама защо го пиша. Бях на зъболекар тия дни и тя ми каза, че баща й си отишъл с точно 2 извадени зъба. Всички останали му били добре :paranoid:
Четка, паста, прегледи и т.н., както се сещате, не са му били много близки :mhihi: Т.е. хич.

Та така. :ok: Гени ли са, храна ли е, не зная, ама бащата е на 70 и е ходил сигурно 3 пъти на зъболекар, а аз не мога да ги преброя :help:

И спокойствието играе важна рола. Като цял ден е с козите, няма с кого да се ядосва, да бърза, да закъснява и т.н.
Абе на село козаря първо го чувам и чак след минута се появява. Постоянно попръжни по майчин адрес на козите. Бабичката дето и тя е с него и тя го отнася..... Абе човека вади негативното от себе си на секундата. Който го не слуша веднага е овикан на секундата. Па ние....ай да не псуваме жените, че хора били, ай тоя дето влиза на жълто към червено и остава в кръстовището и аз после на зелено не мога да тръгна, ама детето в колата и аз нито храня, нито свиря, ма и зад мен почват да ми свирят, че не тръгвам, айде и на тях да им го спестя храненето, айде после звънне баба ми и само ми говори в слушалката и даже не ме чува, ако й кажа нещо, айде после някой в магазина се направи на тарикат, айде после във вивапласт оная зад бюрото ми преживя дъвка и си мисли, че като знае какво е к-стъкло или сънерджи(или там каквото е) пък аз не го знам и съм 2 ръка човек....и накрая си готов да се взривиш само някой да те настъпи без да иска. Така, че всичко е от нерви....и от ген.....,и от храната в " Търсиш качество, получаваш качество в ******", и от чистия въздух в големите градове...и от много други работи, но най-вече от НЕРВИ!!! Така че, колкото по-спокойно, по-добре!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Jordana » 01 Май 2022, 14:58

drifty написа:
Jordana написа:Чувствителност на студено означава възпалителен процес . Дискомфорта след зъбаря преминава постепенно , за 3 месеца едва ли е от ремонта на зъба .


Не знам, колега, и нямам и база за сравнение, последната пломба преди тази ми е правена преди сигурно 15 години, нямам спомени дали и колко време ми е било кофти или е било чувствително. Аз като цяло съм си доста чувствителен към студени напитки например, ама сега точно в тая зона на моменти си е кофти, ако задържа течност там направо си ме боли.

Това пломба с изваден нерв или на жив зъб е ? Ако е изваден нерва и те боли 100% възпаление . От зъбар до зъбар и има светлинни години разлика това също трябва да се отчита . Повечето лично за мен са пълни мърлячи и мошеници . Може да е всичко а може просто да имаш по чувствителни зъби . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Spunky » 01 Май 2022, 16:27

zAcK написа:Гени ли са, храна ли е, не зная, ама бащата е на 70 и е ходил сигурно 3 пъти на зъболекар, а аз не мога да ги преброя :help:


Храната. Спираш захарта, ядеш чиста храна и забравяш за зъбите. От над 10 години ходя профилактично, даже не съм и за чистене вече(флосвам и воден душ ежедневно)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 20:00

Верно? Ям си квото ми се яде сичкото до едно вредно и зъболекар не знам какво е. Ни зъби си мия, ни нищо.
Е са ще си хапна течен шоколад, ммммм.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от vicho » 01 Май 2022, 20:06

Моджо написа:Верно? Ям си квото ми се яде сичкото до едно вредно и зъболекар не знам какво е. Ни зъби си юуя, ни нищо.
Е са ще си хапна течен шоколад, ммммм.


Решението е просто... човек трябва да спре да яде... и да пие...

"100% от хората които пият вода умират!"
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 20:08

До ген си е. Който си са му слаби да си ги пази без да прекалява обаче. Тръкай ги по 10 на ден па чакай да са здрави.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Jordana » 01 Май 2022, 20:16

Кариеса потрива ръчички , зъб с течен шоколад ммммм... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 20:20

Вече 50 години ги потрива тоа кариес. Ръце не му останаха, горкия.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от Tenata » 02 Май 2022, 9:07

Jordana написа:Кариеса потрива ръчички , зъб с течен шоколад ммммм... :mhihi:


Шоколада е “най-препоръчван” поради това, че лесно се измива от зъбите през деня с поеманато на течности
и не остава за дълго. Всеки си преценя, как, какво, кога, колко.
Зъбите са строго индивидуално. Не гледайте другите, а себе си.

о.с карисесче -60-90 лв. Лекуване на зъб 600-900лв.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЗЪБИ, зъболекари и стоматология

Мнение от BMW_POWER » 08 Май 2022, 18:02

Търся зъболекар, който да направи преглед и евентуално вземе мярка и изработи изкуствени зъби (протези) на възрастна жена. Моля, дайте връзка тук или на ЛС.
Благодаря предварително!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook