Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от madafaka_donkele » 16 Ное 2022, 9:35

SpeedyMan написа:Причината е кранчето.
На компресора нищо му нямало явно. Генерирал е грешките и ги е генерирал правилно. Самото кранче няма как да каже на системата, че е останало затворено.


Точно. Компресора си работи, на едно място в нета, като гледах за Р4 грешката си пишеше точно "защита на компресора". Иначе не знам дали кранчето е за фреон, пак казвам не им разбирам. Реално вчерашното момче гледа, гледа, вика, чакай да разкача четирипътния вентил ли нещо такова. Пробва пак, вика, баси защо прави вакуум. Махна капачето долу, дето са 2 тръби влизащи във външното тяло, точно там били и въпросните кранчета и само като ги видя почна да се смее и ми каза, че не е отворено едното кранче. Отвори нали, пуснахме пак климата за проба, пипна кранчето и вика, че вече е стоплило стабилно, не се пипа и наистина и вътрешното тяло беше отворило и си духаше топло. Аматьорска грешка, викат ще го бъзикаме сега колегата :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Superexstatic » 16 Ное 2022, 11:38

Маняци, дайте малко акъл. Трябва ми 18-ка, която да топли добре. Някой с впечатление от тези модели? Приемам и други предложения, че съм бос по темата и разглеждам малко хаотично. Ще ми се да се вместя до 2к.

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html
https://zora.bg/product/cl3000i-set-53-we
https://vimax.bg/invertoren-klimatik-da ... las-a.html
https://www.technopolis.bg/bg/Klimatici ... 1/p/650591
Последна промяна Superexstatic на 16 Ное 2022, 11:45, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 16 Ное 2022, 11:45

Ето това , и дайкина който си дал FTXC50 цената на дайкина е като за черен петък . Бош :nono:
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от SpeedyMan » 16 Ное 2022, 20:23

Jordana написа:Причината преди кранчето е майстора с кунките отзад дето не е пуснал фреона в климатика . Естествено в климатика няма грешка "НМ" - некадърен майстор която да изписва на дисплея а изписва грешка за компресор . :dunno:

И защо майсторът е направил грешката?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: пловдив

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от bat kir4o » 25 Ное 2022, 7:35

bat kir4o написа:
SpeedyMan написа:
bat kir4o написа:Сложих митцубиши AP35,ще видим как ще е зимата 8)

Този модел може ли да се разглобява и почиства както старите (вътрешното тяло)?

Ще питам и ще дам отговор

Да разглобява се,така ми каза момчето който го слага
карам спокойно

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Don_Diego » 21 Ное 2023, 10:21

Мисля, че бях питал в друга тема ама сега не я намирам и затова си избрах тази :lol:

Трябва да взимам климатик - задължително подов/паненел, че няма друга опция за монтаж за конкретния апартамент и разположението вътре.
Ще се ползва 99.9% за охлаждане, отопление само инцидентно в преходните сезони и докато тръгне Топлофикацията (или спре по-рано).

Помещението е 25-30кв.м и не съм много наясно какъв размер ми трябва. Като гледам евтини опции няма...китайците са по 2к, читавите марки стигат 5 без проблем :shock: .
Съвети за марки са добре дошли, вероятно ще пазарувам от BGR, че мога да ползвам солидна отстъпка там, но ако няма добра опция при тях не е драма и от друго място да взема.
Говорих с тях и щом бил само за охлаждане и китаец щял да върши работа ама някак си не съм на 100% сигурен и затова събирам още мнения. Като цяло как са разпределени марките - кои са нисък клас, кои среден и кои висок (в смисъл дали ценово са правилно разпределени или има и скъпи боклуци) :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 21 Ное 2023, 13:04

Не е до марки, а до модели..според мен.
Факт, всеки китаец ще свърши работа за охлаждане , че и за отопление при неголям студ. Колко комфортно, шумно и т.н е друг въпрос.
Ако не се напича много мисля, че и 9-ка ще свърши работа освен ако не искаш хладилник де. Иначе си е за 12-ка.
https://vimax.bg/klimatici/podovi-klima ... las-a.html
или малко повечко пари
https://vimax.bg/klimatici/podovi-klima ... las-a.html


По-евтино това
https://vimax.bg/klimatici/podovi-klima ... 0-btu.html
Имаме на тая марка...2-ра година му е, работи си
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 21 Ное 2023, 16:12

вероятно ще пазарувам от BGR
Цочо ще ти продаде тойотоми , няма да се притесняваш :mhihi:
Ето ти един читав китаец за не много пари Gree GEH12AA-K6DNA1A ...2000лв Ако искаш истински подов климатик , тих и за не много пари Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZS-W + SRC35ZS-W....2800лв
Нямаш голяма избор , дайкин са 3500 подовите 12ки на мицубиши електрик над4к
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 21 Ное 2023, 16:23

писал съм го и преди ама не моа да спра да се чудя- да ви имам изолациите - 12ка за 30 квадрата... при нас на толкова площ му бодват една 0.5 тона (6-ца) мишка да върти бавно и дълго и толкоз...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 21 Ное 2023, 16:25

Ако ти напича през прозорците, даже и с пердета, щори на 9-ка ще и е трудно. Особено ако искаш да е 20 градуса вътре. Ако не, 9-ката върши работа. Просто и трябва време да охлади, после ще си поддържа 24 примерно.
Явно и аз разбирам от климатици щом бай Джордан е дал същите :)) Да се ева у разбирача, разб'иийш ли
Последна промяна Моджо на 21 Ное 2023, 16:27, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 21 Ное 2023, 16:26

. при нас на толкова площ му бодват една 0.5 тона (6-ца) мишка да върти бавно и дълго и толкоз...

Като измислите как да използвате енергията от термитите която отделят като ти хрупат къщата , тогава пиши за мишки :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 21 Ное 2023, 16:28

alx написа:писал съм го и преди ама не моа да спра да се чудя- да ви имам изолациите - 12ка за 30 квадрата... при нас на толкова площ му бодват една 0.5 тона (6-ца) мишка да върти бавно и дълго и толкоз...


Щото искам да го пусна и след 4 минути да е зима, а не да умират от жега 3 часа преди да успетя разлика в темп. :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 21 Ное 2023, 16:30

DigitalExile написа:
alx написа:писал съм го и преди ама не моа да спра да се чудя- да ви имам изолациите - 12ка за 30 квадрата... при нас на толкова площ му бодват една 0.5 тона (6-ца) мишка да върти бавно и дълго и толкоз...


Щото искам да го пусна и след 4 минути да е зима, а не да умират от жега 3 часа преди да успетя разлика в темп. :ok:


искаш ли да пестиш пари и да има дълъг живот? тогава трябва да е така оразмерен, че да работи нон-стоп във най- горещия ден от годината и да подържа каквато температура искаш. термопомпите са най- ефективни като работят дълго, "бавно" и ... много дълго.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 21 Ное 2023, 16:33

Ми не не искам да пестя пари от климатик лятото, искам да пестя зимата при отопление.
Лятото го пускам от дъжд на вятър като ми е много жега и искам да се охладя БЪРЗО.
Зимата бачка от октвомри до края на март без да го спирам. За чии ми е малък климатик?
Всъщност.. бях с 12ка на 35 м2, беше заварено положение. преди 2г. го смених с 18ка, сметката зимата падна с 15 до 20%. :bowdown:
Лятото и да се е вдигнала не ме интересува като цяло защото така или иначе сметката за ток е ниска.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 21 Ное 2023, 16:40

Ми зимаш си го с вифи и си го пускаш по-рано от телефона или изобщо не го спираш.
18-ка ще охлади бързо...ама после ще почне включ изключ...не е много оферта.
Мойта 9-ка дайкин , бая топла стая около 20м2 я охлажда сравнително бързо, да усетиш разликата. Но при +40 вънка и е трудно...може да поддържа докъм 23-24 по-надолу не, освен ако не я набича на макс. От 28-29 градуса в стаята до 24 за около час се случва при пек навън. Зимата си гори парното, в междинни сезони си топли без проблем. А ме е топлила и при -7, -10 навън да речем С всичкото недостатък на духалка/климатик.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook