Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от steeN » 25 Юли 2020, 10:12

Аз питам как си представяте това производство да стане без хората по офисите? Кой ще проектира сградата, инфраструктурата, избере машините, ще организира доставките, самото производство?
Дали пък липсата не е баш на такива хора, а не такива да работят в заводите в Бг? Щото много от производствените дейности могат да се научат с обучение на самата работа... ама как по-точно ми кажи
ще се научиш със седене на строеж примерно на проектиране на сгради? Да може и да научиш как някоя градинска барака да проектираш, ама...

Не съм казал, че производството не е необходимо, а че тез без хора дето работят в офисите производство няма как да има в днешно време. И че сектора услуги дето си представяте, че са само фризьорки
вътре (примерно, не искам да обидя никой, вие ги делите така)... в същност са и комбайнери и механици и т.н. което е с голяма част и физически труд.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от zAcK » 25 Юли 2020, 10:31

ivoo написа:Баси мамата, то само в офиси работят тук. :mhihi:
Кой ще работи? Откъде ще дойде БВП? От офисите няма да е. Всеки гледа да продава,да лешпери и после - няя парИ. :mhihi: Ми няма,щото няма кой да произвежда :mhihi:


Ами то всичко почна от това мнение :conf: Тия в офисите съсипаха икономиката :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 25 Юли 2020, 12:58

Да... и баш примерите, които се дават са точно с високотехнологично производство, от което се правят кинтите. А не на капачки за буркани или на столове. Ама софтуера на някои от тея автомобилни производители се прави на Цариградско :dunno: А датчиците се правят в производство с хора на 700-900лв заплатки. Опаа ама нали в производството са парите ? По-скоро в проектирането. Ама тоя, дето проектира си е баш зад бюрото в офис. В Люксембург има голямо земеделие и огромни заводи, че са на второ място по БВП/човек в света ли ?

Пак да повторя - едното не става без другото. Щото като няма "хора в офисчето", бай Кольо в производството ще ми произвежда оная работа. А бай Стоян на строежа ще си бара ташака, щото няма архитект и няма строеж. В момента имам приятел архитект в подобна ситуация. Шефа му си мисли, че ще може да строи без проект :mhihi: Но по същата логика, ако ги няма бай Кольо и бай Стоян да сглобят стол, хората в офисчето ще си седнат един друг на хОйовете :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от zAcK » 25 Юли 2020, 13:11

TNT написа:Но по същата логика, ако ги няма бай Кольо и бай Стоян да сглобят стол, хората в офисчето ще си седнат един друг на хОйовете :mhihi:


Само дето бай Колю влиза във форума и разправя, че проектиране и т.н. не трябва, ама не се досеща, че някой от нас не са спрели да учат повече от 30 години :mhihi: Също така бай Колю не се сеща, че аз гайки мога да завивим и столове ще мога да правя, след около една седмица стаж в завода, ама на него ще му трябват доста години, преди да може да започне да върши моята работа :idea: Всъщност, бай Колю вероятно никога няма да може да върши моята работа, щото няма да има нерви да изчете хиляди страници и т.н., а вероятно и няма да ги разбере :!:

Та бай Колю да си пие мастиката и да не обяснява колко много ги разбира, щото разбира точно толкова, колкото тракториста, дето спори разпалено пред хоремага :mhihi:

P.S. Бай Колю, докато е пил мастика вечер, аз съм чел и работил :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от nickstorm » 25 Юли 2020, 13:49

Брей, ти да видиш!
Умреха циганките, дето ви хвалеха.... :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ivoo » 26 Юли 2020, 0:48

nickstorm написа:Брей, ти да видиш!
Умреха циганките, дето ви хвалеха.... :mhihi:

:mhihi: Добре че много учИли,да могат си купАт
Е- :mhihi: шейсе

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Jordana » 26 Юли 2020, 8:17

Напоследък явно доста хора страдат от посткарантинен синдром или някакво девиацио персона хоум офис ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TheDriver » 27 Юли 2020, 10:40

Аз си мислех, че не сме толкова оглупели, че прослувутата статия в Дума да хване дикиш. Уви, пося зърната и все по-често започвам да го чувам този спор, който по начало е безмислен, но е поредната тема която ни разделя. :dunno:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook