Море в Гърция 2020

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Rainbow » 23 Юли 2020, 17:20

E34 написа:


Не се връзвайте на такива простотии из сайтовете. Преди една седмица се върнах от нашето море и мога смело да кажа, че сега е като в детството ми. Прекрасно е. Обиколих от Иракли до Варвара. На Иракли е божествено, Варвара си е като преди 30 години долу горе :mrgreen: Слънчака е в тотален нокдаун, огромни хотели не бачкат и усещането е все едно е февруари месец. В Приморско цени народни, а и не само там! Кво пищят за тия чадъри и шезлонзи, ми в Несебър са си по 4 лева, някъде видях и по 3,50 :smoke: Морето е супер чисто именно, защото няма кой да го замърсява. Големите хотели не бачкат и не си изливат помията в морето. Абе готино си беше.


Нали осъзнаваш, че тези които са ок, са така само временно? И ако се върни големият поток от туристи, ще си стане както беше и преди? Това хора да ти управляват бизнес с 8-ми клас няма как да стане успешно в дългосрочен план. Това че си източил ДДС-та и еврофондове по връзкарски начина, не означава че ще източиш и акъл от някъде :mhihi: А и манталитета ден година храни е въпрос на време да се върне пак, естествено без нищо насреща :lol:

Иначе изключения винаги ще има и най-вероятно ги е имало и преди. Несъбър лично аз обаче помня, последно бяха към 20-30 лева комплекта шезлонги и чадър, Приморско беше селски битак, Слънчака си е Слънчака хаха. На Иракли и Варвара не съм бил :) Аз лично бих изчакал опашката на границата отново (веднъж вече ходих тази година в Гърция).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Phil » 23 Юли 2020, 17:37

Аз в момента съм в Созопол и най-вероятно няма да повторя...Решихме с моята да поработим от морето и запазихме през Booking студио. Според описанието трябваше да е 50м2. Вчера пристигаме и изненада...50м2 може да е само ако го смятат с терасата, стълбищата и градинката отпред. Уж трябваше да има кухненска маса, бюро, диван...и както е казал поета к*р тате баница...
Звъним на рецепцията, обясняваме, че студиото няма нищо общо с т'ва, което сме букнали и дали не са го объркали. Отговорът общо взето беше - т'ва е, няма друго.
Всичко е точно щом са успели да прекарат някой и да му вземат парите...

Едит: Забравих да спомена за "чистотата". Беше пълно с паяци и паяжини навсякъде. Кърпите някога са били бели, ама някога. Едната даже беше разпорена...
Последна промяна Phil на 23 Юли 2020, 19:28, променена общо 1 път

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Lenco » 23 Юли 2020, 19:24

Phil написа:.....

Тва за какви пари и предварително ли е платено?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Phil » 23 Юли 2020, 21:49

Lenco написа:Тва за какви пари и предварително ли е платено?


Много повече, отколкото заслужава :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Superexstatic » 23 Юли 2020, 22:02

Казвайте ги кои са тия места, за да не се надъни още някой
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от TNT » 24 Юли 2020, 8:31

Еми в Букинг оценка 1 с кофти коментар и успех догодина с клиенти от Букинг :wave:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от toncho83 » 24 Юли 2020, 8:44

И аз бях на Созопол. Гледах хотелчето през букинг, но имах въпроси и звъннах директно на управител да си питам...На снимката дават, че спалнята е със стъклена баня, но дават и друга снимка където си е стандартна (не, че е кой знае какво, но сме с жената само без деца и ми беше важно :mhihi: )..Та уточнихме тая подробност и от хотела ми дадоха бонус по-ниска цена на вечер от "букинга". Супер чисто беше. Нямам никакви забележки. На плаж ходихме на Градина, защото този във близост (хармани) беше пренаселен.
Ходихме и на "бамбо бийч", но не останахме. То едно сгъчкано, шезлонгите като палети с шалте и чадърите на един метър височина от пясъка...трябва да се търкаляш настрани за да не си удариш главата като ставаш....На всичкото отгоре правиш резервация. Поредното прехвалено, а всъщност нищо особено. Изкарахме 5 мин и си отидохме на "градина" . Там комплекта чадър и два шезлонга е от 9-12 лв. Паркинга е 5 лв за цял ден.

Относно яденето....сядахме в тия около пристанището. Има един испански "Азахар" направо си е в морето. Храната е вкусна, обслужването -супер...абе все едно си в Гърция. Сядахме и в стария град на тия дето гледат към морето - не мога да се оплача.. Не ме е болял корем и не съм повръщал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10418
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Leon » 27 Юли 2020, 13:23

Напипах много добър хотел за семейна почивка точно между Сл. бряг и Несебър. 99% съм сигурен, че собствениците не са българи (вероятно турци) и нивото за бетономорието е много добро. В момента Сл.бряг е поглед в бъдещето - над 50% от хотелите и апартаментите са тъмни, затворени, много заведения не работят. Във Влас е подобно положението. За Гърция дебна какво ще стане, надявам се ако не август, поне септември да махнат тия тъпотии с тестовете, ще видим. Макар че изкарах добре 3-4 дни, си припомних защо предпочитам да ходя в Гърция.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от ///M Power » 27 Юли 2020, 18:17

Phil написа:Аз в момента съм в Созопол и най-вероятно няма да повторя...Решихме с моята да поработим от морето и запазихме през Booking студио. Според описанието трябваше да е 50м2. Вчера пристигаме и изненада...50м2 може да е само ако го смятат с терасата, стълбищата и градинката отпред. Уж трябваше да има кухненска маса, бюро, диван...и както е казал поета к*р тате баница...
Звъним на рецепцията, обясняваме, че студиото няма нищо общо с т'ва, което сме букнали и дали не са го объркали. Отговорът общо взето беше - т'ва е, няма друго.
Всичко е точно щом са успели да прекарат някой и да му вземат парите...

Едит: Забравих да спомена за "чистотата". Беше пълно с паяци и паяжини навсякъде. Кърпите някога са били бели, ама някога. Едната даже беше разпорена...


Подобна случка с Магнолиите при ММЦ Приморско. Нищо общо с това което е на сайта, напуснах на другата сутрин (дойдох за вечеря с малко дете) и набързо си намерих хем 100 пъти по-хубав хем по ефтин хотел. Сложих им 1 единица в букинга.
ПС: между другото рецепционистката се изпусна и каза че май ще ги накажат от букинга :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2020, 10:30

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от alekangg » 29 Юли 2020, 10:41


Миналата събота бях за няколко часа на този плаж. Поне на нас ни казаха директно крайната цена от 46лв след като питахме.
Естествено отидохме на свободната зона, имахме чадъри, но след 13:00 часа по обед стана ад, кърпа до кърпа и продължаваха да идват хора.
На същия плаж има бетонни нови бунгала по 500-700 евро на ден!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10418
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Leon » 29 Юли 2020, 11:11

Винаги ще има такива тарикати. Наследихме манталитета Балкантурист - туристите са дойни крави, които имаме три месеца да издоим, острижем, одерем и изядем с вимето. Малцина са собствениците и мениджърите, които се занимават професионално или семейно с туризъм. Или са мутри, или местни тарикати, чиито баби и майки са драли туристи и те са израснали с този манталитет. Професионалните мениджъри отдавна избягаха по чужбина. Имам двама познати, които се върнаха, поработиха за "големи" хотелиери тук 1-2 години и пак се върнаха в Испания и Англия. Повечето ми колеги от университета, които се занимават с туризъм заминаха в чужбина, а тези които работят тук разказват невероятни неща. И като се съберем и вземат да сравняват, става още по-весело. Ако не са носталгичните руснаци и пияните англичани, това подобие на туризъм щеше да е приключило отдавна. И да са останали наистина качествените обекти за различни клиенти. В Гърция по-голямата част от туризма е семеен бизнес и поминък от поколения, та ако се прецакаш, ясно... ама се отплеснах.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от acho.rs » 12 Авг 2020, 10:41

Някой ходи ли скоро в Гърция - на Кулата по кое време има по-малко трафик? Нощес, призори, на обяд?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от KoolyO » 13 Авг 2020, 14:56

acho.rs написа:Ей, много информация се събира :ok:
С цел малко дискусия - търся нещо по следните критерии :
- да има растителснот а не пусти камъни
- пясъчни плажове, на които има живот и удобства. Не точно като в китен, но не и пуст плаж, където да се въргалям по камъняка и да пикая във водата
- таверни до плажа които работят вечер - много мразя жега, а ще трябва да ходя август. Вечерния бриз до водата е незаменим.
- достижимо разстояние с кола - обичам да обикалям и варианта самолетен билет+рент а кар ми идва доста надценка
- по възможност да няма "балканизация" на плажа - викачи през 2 минути и асфалтоф път на 2 метра от шезлогна (Пефкохори, Касандра)


За сега ме ориентирате към Лефкада и Кефалония,но как са плажовете там - от най-близки хора, чувам че на Лефкада е плажовете са диви и доста труднодостъпни ?

Виж Парга.
И техния плаж е като хората а има и други чудесни наоколо. Отговаря на всички останали изисквания. Не е много близко да караш до там, ама щом Лефкада ти се вижда ок, значи и Парга ще ти е ок.
Само виж къде точно ще се намира хотела, че си има някой бая стръмни места и за пеша е тегаво.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от MadChicken » 13 Авг 2020, 15:05

Парга е с много красиво заливче, на крайбрежната алея има десетки различни заведения. Хотелската част е не-толкова силна, но е много красиво място като цяло.

68920208_10217291926563303_3547930830909210624_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Only dead fish follow the stream...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook