Безжични камери за видеонаблюдение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от The_Ancient » 30 Юни 2021, 19:28

Binev_OuT написа:Колега , ще кажеш ли какво купи в крайна сметка , че сега и на мен ми се налага и събирам мнения.


С известно закъснение завърших проекта, колега. Взех 2 бр. Reolink RLC-510A IP PoE камери. Ето за какво става въпрос:
https://reolink.com/product/rlc-510a/

Изградих окабеляване с Cat5e CCA кабел. Камерите се захранват от PoE switch TP-Link TL-SF1005LP. От оптичния рутер до суича са около 30-40 метра кабел. След това до всяка камера отиват около 20 метра кабел от суича.

Този модел камера може да записва на NVR или на SD карта. Първоначално смятах да сложа NVR, но за 2 камери инвестицията не е оправдана и си взех SD карти. Първо бях купил някакви измислени 256GB от eBay за по $11. С тях имах проблеми с форматирането, което трябва да е FAT32. Картите записваха по 1-2 дни нормално, но следващите записи не се четяха. След това взех маркови по 64GB и всичко се оправи.

Доволен съм от качеството на картината. Има цифрово увеличение, което работи добре. Като негатив мога да кажа, че на максимално качество 5МП понякога има леко насичане на образа и звука. Камерите са настроени да снимат само хора и автомобили чрез техния си софтуер, не всякакво движение. Веднъж забелязах, че едната камера снима човек, а при другата софта не се е задействал и не го е заснела. През останалата част от времето си работиха както трябва.

Reolink имат софт за телефон и за компютър. Този за телефона е една идея по-интуитивен. Няма проблем камерите да се гледат през интернет от друга локация, но е желателно при първоначалната инсталация да си свързан към същата мрежа. При мен по IP и camera ID в друга мрежа на можа да ги открие.

Камерите могат да записват и в cloud и в компютър за допълнитена сигурност на записа, ако е нужно. В крайна сметка за моя любителски проект мисля, че ще вършат добра работа. За по-сериозни приложения може би ще е по-добре да се направи система с NVR и по-качествена мрежова инфраструктура.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 01 Юли 2021, 6:06

Малко смях през сълзи, ама личен опит от миналата седмица. Изчезна ми образа на телефона. Не виждам камерите. Един ден, втори ден. На третия пращам женицата да провери. "Всичко е тъмно" - казва тя. Питам, дали всичко е вклюено - ДА, казва тя. Започват да ми се редят проблеми през главата. Прибирам се в къщи и какво да видя? Удълчителят изключен. "Кой го изключи?" - питам аз. Женицата вдига ръка. "Дръпнах кабела, нищо не угасна и така го оставих". Сега съм залепил бележка "Don't Touch" и съм ги инструктирал.
Понякога проблемите идват не оттам, откъдето ги очакваш...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Jordana » 01 Юли 2021, 9:02

бележка "Don't Touch" и съм ги инструктирал

Това за кабела на безжичната камера ли става въпрос ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 01 Юли 2021, 17:43

Jordana написа:
бележка "Don't Touch" и съм ги инструктирал

Това за кабела на безжичната камера ли става въпрос ? :mhihi:


Това за захранването на жичния ми DVR. Ако предложиш такъв с безжично захранване и добри характеристики, веднага ще го взема :yes:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от c04 » 08 Апр 2023, 21:28

малко да изтупаме праха :mhihi:
Та накратко трябва ми камера за фасада на блок да мога да я сложа за 2-3 седмици (да не се налага да разпробивам), дотам WI-Fi сигнала трябва да стига ( идея нямам обаче с тия камери)
- С батерия май няма почти шанс та се примирих, че ще опитам да пусна кабел ако трябва
- да го маркира на записа като забележи човек ако може
- и най-важното да може да снима на 20-30 метра вечер при много ниска осветеност достатъчно добре, че да видя лицето на индивида, който ще влезе в кадър :mhihi:
Гледах евтини в Алито ама нещо не ми вдъхват доверие, гледах и като тази, но като цяло не съм много запознат :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Exclusive89 » 08 Апр 2023, 21:59

И аз искам да взема нещо такова
https://www.amazon.de/dp/B09PG7FMKH/ref ... NrPXRydWU=
или
https://www.amazon.de/dp/B0BG5Q9HDV/ref ... NrPXRydWU=
Но ще е за къщата в БГ, та не зная дали са читави. Понякога се прибирам през 4-5-6 месеца, понякога веднъж годишно.. и ако се бъгват постоянно ще е кофти.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 09 Апр 2023, 0:05

Moите са 2К и да ти кажа честно, нощем не са както пишеше в рекламите. Да, зимата, когато снега връща светлината са що годе добре. Но иначе се виждат само силуети. И това е при условие, че имам лампи, които светят. Да, моделът е вече стар (LOREX). Помисли за захранването. Не знам и не питам, дали някой не живее постоянно в къщата. Тези на батерии им виждат сметката с въздушна пушка по слънчевия панел (много филми гледам :mhihi: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от The_Ancient » 09 Апр 2023, 6:00

Колега, виж горе опита ми с Реолинк PoE камери (с кабел). Нямал съм проблеми с бъгове, но интелигентното разпознаване на хора не винаги работи. Имало е дни, когато знам, че съм минавал от там, но камерата не е записала нищо. Общо взето са ОК, но ако сега взимах бих погледнал други марки като Hikvision например.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Exclusive89 » 09 Апр 2023, 9:42

Благодаря, колеги. За сега се интересувам само от модели, които са със соларни панелчета. :)
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 09 Апр 2023, 23:25

Exclusive89 написа:Благодаря, колеги. За сега се интересувам само от модели, които са със соларни панелчета. :)


Не забравяй, че соларните панелчета не могат да се самопочистват от сняг през зимата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ivanski_2 » 15 Апр 2023, 10:56

c04 написа:малко да изтупаме праха :mhihi:
Та накратко трябва ми камера за фасада на блок да мога да я сложа за 2-3 седмици (да не се налага да разпробивам), дотам WI-Fi сигнала трябва да стига ( идея нямам обаче с тия камери)
- С батерия май няма почти шанс та се примирих, че ще опитам да пусна кабел ако трябва
- да го маркира на записа като забележи човек ако може
- и най-важното да може да снима на 20-30 метра вечер при много ниска осветеност достатъчно добре, че да видя лицето на индивида, който ще влезе в кадър :mhihi:
Гледах евтини в Алито ама нещо не ми вдъхват доверие, гледах и като тази, но като цяло не съм много запознат :bchug:
Взе ли я , ако да би ли споделил отзиви понеже и аз ще трябва да купувам тези дни и тази ми изглежда ок на хартия.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от STEVAL » 15 Апр 2023, 21:32

https://vi.aliexpress.com/item/40010813 ... pt=glo2vnm

Тази ползвам от година и нямам забележки. Поръчах си тия дни още една.

Това е нощна снимка без зум. Къщата е на 8 метра от камерата. Входната врата е на 20 метра. Вие си преценяйте.

cam.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от c04 » 15 Апр 2023, 23:12

ivanski_2 написа:
c04 написа:малко да изтупаме праха :mhihi:
Та накратко трябва ми камера за фасада на блок да мога да я сложа за 2-3 седмици (да не се налага да разпробивам), дотам WI-Fi сигнала трябва да стига ( идея нямам обаче с тия камери)
- С батерия май няма почти шанс та се примирих, че ще опитам да пусна кабел ако трябва
- да го маркира на записа като забележи човек ако може
- и най-важното да може да снима на 20-30 метра вечер при много ниска осветеност достатъчно добре, че да видя лицето на индивида, който ще влезе в кадър :mhihi:
Гледах евтини в Алито ама нещо не ми вдъхват доверие, гледах и като тази, но като цяло не съм много запознат :bchug:
Взе ли я , ако да би ли споделил отзиви понеже и аз ще трябва да купувам тези дни и тази ми изглежда ок на хартия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не съм взел още, че както и да го мисля трудна работа със захранването.

STEVAL написа:https://vi.aliexpress.com/item/4001081356402.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.22.48251802ZKgTRt&gatewayAdapt=glo2vnm

Тази ползвам от година и нямам забележки. Поръчах си тия дни още една.

Това е нощна снимка без зум. Къщата е на 8 метра от камерата. Входната врата е на 20 метра. Вие си преценяйте.

cam.jpg


Доста прилично

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 15 Апр 2023, 23:53

Аз лично за детайлно изображение, пак с цел да виждам лице от 30-40 метра, съм си набелязал тези (с 30/50/60x zoom, ако щеш - има всякакви):

BGN 350.05 40%OFF | Black 256gb Auto Tracking 8MP 4K IMX415 36X 60X Optical Zoom 360° Audio Outdoor ONVIF IP POE PTZ Speed Doom Surveillance Camera
https://a.aliexpress.com/_mMv56a8

В комбинация с остро насочен IR прожектор като този, би трябвало да е сносно :ok:

BGN 270.75 | 850nm 740nm 940nm IR illuminator , Infrared Lamp, invisible IR light with Aluminum material & night vision light sources
https://a.aliexpress.com/_mMnonLS


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ivanski_2 » 16 Апр 2023, 6:21

Аз ще я поръчам тази пък да видим като дойде вторник ще дам отзив, мен ми трябва да следя точно определени коли в двора като паркират и толкова , та мисля че ще свърши работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: enigma, gromovich, tango

Последни теми
Facebook